Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

23 maja 2011, 15:20

Pauliś ja ostatnio pisałam jak Mikołaj je :)
wiem pamietam :)

Mała własnie po obiadku. uwielbia marchewkowa z ryzem. prawie cala zjadla. i zero uczulenia. wiec zupka ląduje na liscie 'tolerowanych' pokarmow :)
Byłam w tatym tyg u gina na badaniach. no niestety nadżerka. do wymrożenia. i cytologia. boję się że źle wyjdzie... no i umówiłam się z lekarzem na założenie wkładki anty. spokój na 5 lat. jestem zdecydowana.
czesto kobiety maja nadzerke w ciazy. ja tez u siebie podejrzewam ze jest cos nie tak. jakies objawy mialas? u mnie tez moze byc nadzerka bo w ciazy duzo antybiotykow bralam.

ile placisz za wkladke? mowisz o spirali?
Mikołaj śpi malutko. Ale wystyarczająco długo żebym zdążyła ogarnąc w domu. pogoda kiepska więc i humorek mamy taki sobie. te burze brrr.
ja tak walsnie robilam, jak Mala zasnie to ja sprzatam. teraz robie inaczej. jak Mala spi - ja odpoczywam. jak jest spokojna to patrzy jak odkurzam albo zmywam i przyglada sie i nasluchuje .
buziaczki!
Pa Kochana :)

[ Dodano: 23-05-2011, 15:21 ]
wyobrazcie sobie, ze dopiero teraz dopijam kawe z rana ;)

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

23 maja 2011, 16:31

witam,
u nas ok.
Byłam u okulisty. Na szczęście nic nie ma w oczku. Musiał sobie zatrzeć i dlatego tak to wyglądało. Pani doktor kazała częściej przemywać i wkropić raz dziennie po kropelce do każdego oka.

My po bardzo intensywnym weekendzie.
W sobotę na Smykofonii, później spacer po starówce, obiad na starówce,
po obżarstwie pojechaliśmy nad Zegrze i w domku zlądowaliśmy już na kąpiel małego.
W niedzielę rano na basen, szybkie zakupy, spacer, wycieczka do kampinosu aby sobie troszke pochodzić po lesie. W domu byliśmy około 18, kąpiel małego i spanie do rana.
Dziś jak się mały obudził około 10:30 to zapakowałam nas do auta pojechałam na uczelnię aby złożyć papiery na kolejne studia, spacer, wizyta u koleżanki na ploteczkach i niedawno zlądowałam w domu.
Więc ciagle w biegu ale to lubię.
No teraz jeszcze piorę. Pogoda super nie za ciepło nie za zimno więc w domu nie chce się siedzieć.

Od dwoch dni maly dostawał kaszkę manną (jedna łżeczka dziennie) powinno się zacząć dziecku podawać 5-6 miesiącu życia aby zminejszyć ryzyko celiakli (czyli nietolerancja na gluten). Niestety dzis 4 kupy i 3 z nich lekko zabarwione na zielono. Pani doktor mówiła że jeśli tak bedzie to podawać co 2-3 dni. podobno ta kaszka manna dziala jak szczepionka u takich maluchów.

Jeśli chodzi o karmienie małego to karmię na żądanie. Zazwyczaj są to stałe pory dnia (od samego początku tak ma, kiedyś pisałam o tym i na razie nic się nie zmieniło. Ostatni raz je 19-20 a później 4-5:30 (zależy o której się obudzi. Je na śpiocha i budzi sie po 7 i znowu je.

mały sporo spi w ciągu dnia i nie przeszkadza jemu gdzie jest. Czy w samochodzie, na spacerze, u kogoś w domu. Oczywiście najlepiej się jemu śpi w jego łóżeczku ale zasypia wszędzie gdzie jestem z nim.

Nie wiem jak wy ale ja już nie mogę się doczekać dnia mamy i dnia dziecka. W zeszłym roku już od mojego M dostałam kwiaty i mały drobiazg z tej okazji ale w tym roku to takie prawdziwe będzie :-) :-) :-) Dostanę coś od mojego synusia. Może być nawet uśmiech którego nigdy nie jest mi za duzo.
Uwielbiam jak się śmieje. Tak fajnie (mój M mówi ze to uśmiech wielokrzywiznowy) i głośno. Mały brzdąc. Oj jakie to pogodne dziecię. Teraz śpi jak wstanie to od razu sie do mnie cieszy. Czasami nie mogę się doczekać tego

Pozdrawiam,.
Miłego dnia

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

23 maja 2011, 16:58

Niestety dzis 4 kupy i 3 z nich lekko zabarwione na zielono
nie martw sie, beda sie kupki zmieniac...
mały sporo spi w ciągu dnia i nie przeszkadza jemu gdzie jest. Czy w samochodzie, na spacerze, u kogoś w domu. Oczywiście najlepiej się jemu śpi w jego łóżeczku ale zasypia wszędzie gdzie jestem z nim.
Oliwia tez tak ma. fajna sprawa, bo niektore dzieci nie potrafia spac u kogos.
Dostanę coś od mojego synusia. Może być nawet uśmiech którego nigdy nie jest mi za duzo.
oj tak :) masz racje :) teraz ten dzien nabierze zupelnie innego formatu :)
My po bardzo intensywnym weekendzie.
super! :)

Ja właśnie z Mała tańczyłam, razem śpiewamy, ja po swojemu Ona po swojemu oczywiscie :) a tu nagle... patrze że tak ją wytarmosiłam w tańcu że zasnęła jak zabita :) śmiać mi sie chcialo bo tak zasnęła jakby tydzień nie spała :)

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

24 maja 2011, 08:48

witam,
Mały zmienił sobie godzine pobódki w nocy i budzi się przed 4 (zazwyczaj było to w granicach 5-6, zdarzało się 3:30-4, ale to było sporadycznie, niestety teraz budzi sie troszkę inaczej). Oczywiście najada się, ale UWAGA!!!!! Zjada raz odbije sie jemu odczeka około 10 minut i trzeba dac mu znowu jeść. Jak juz się naje to zasypia i śpi do 6-6:30 (wcześniej potrafił do 8 a nawet i 10 spać-kilka razy się zdarzyło). Później się budzi i zasypia przed 8. Je dopiero przed zaśnięciem (najada się około 4 dwa razy więc jest najedzony :-) )

Kupa już ma normalny kolor. Dziś też nie dostanie tej łyżeczki kaszki. Dam mu dopiero jutro. Zapewne ma lekką nietolerancje o czym wspominała Pani doktor więc ok. Będzie dostawał łyżeczkę co 3 dni przez 2 tyg, później co 2 dni i po dwóch tygodniach juz codziennie. Akurat to się zejdzie do czasu wprowadzania dodatkowego jedzenia.
Szczerze mowiąc jestem trochę niezadowolona z tego powodu ze będzie trzeba wprowadzać dodatkowe jedzenie. Karmię tylko piersia i to jest taka wygoda, a teraz bedzie trzeba zabierac ze sobą coś innego. No ale na początku bedzie tego mało więc nie ma się za bardzo czym martwić.

Dziś zapowiada się ładny dzień. Jak smyk wstanie to jedziemy do mojej kolezanki z patologii ciąży, spacer w Łazienkach (bardzo lubie tam jeździć, kiedys mieszkałam niedaleko Łazienek i miałam je na wyciągnięcie ręki ooooooooooooochchch) i muszę jeszcze jechac do galerii cos kupic mojemu mężowi na urodziny bo niedługo ma więc czas już się rozejrzeć. Na pewno cos związane z fotografowaniem (mój mąż jest amatorem fotografem i od kilku lat w prezencie dostaje coś związanego z fotografowaniem, a jest w czym wybierać. Musze poszukać obiektyw który chciał więc jeśli go dostane to zapewne to mu kupie)

Od wczoraj mały jeździ w foteliku ale chyba dziś mu zmienię bo wczoraj jak zasnął to opadała mu główka.

Wczoraj na kolację zrobiliśmy sobie szparagi z sosem beszamelowym. O matko ale pycha. nie wiem jak wy ale ja uwielbiam o tej porze roku jeść szparagi pod beszamelem. Dziś tez mamy zamiar to zrobić. Juz mi ślinka cieknie :-)

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

24 maja 2011, 10:01

Witajcie;)
ja stawiam dzis :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: bo mam urodzinki;)
takze prosze sie czestowac;)
Wczoraj na kolację zrobiliśmy sobie szparagi z sosem beszamelowym
wiesz ze chyba nigdy nie jadlam... :ico_wstydzioch: napisz jak zrobic to sprobuje;)

Milego dnia!!!

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

24 maja 2011, 10:07

kruszynka05, najlepszego!!
ile placisz za wkladke? mowisz o spirali?
mam umówioną cenę z mim lekarzem... znacznie niższą niż piszą w necie... :ico_wstydzioch:
tak spirala (wkładka wewnątrzmaciczna)

oj mały mi się obudził więc nie popiszę. muszę jeść mu dać i lecimy na dworek bo pięknie jest :)

miłego dnia!

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

24 maja 2011, 11:07

Miluśka, dziekuje;)

dzwonilam przed chwila do pracy... ale mnie wkurzyla...
normalnie cala az chodze z nerwow...
powiedziala ze nie udzieli mi uroplu reszty tzn 14 dni bo nie bylam zaplanowana na urop a ona nie musi mi udzielic a urlop udziela sie proporcjonalnie i w zasadzie powinnam sie cieszyc ze udzielila mi w ogole... i ze jak chce wychowawczy to juz dawno powinnam byc przy jej biurku i ona jeszcze nie wie czy udzieli mi w erminie w jakim ja bede chciala... i ze moze mnie dyscyplinarnie zwolnic jesli nie zrobie na czas badan lekarskich...
oj mowie Wam szkoda gadac...
jak sie wkurze to pojde na chorobowe i bede ja mial w du za przeproszeniem...
a rozmawiala ze ,mna tak ze po prostu szok... jakbym jakims debilem byla...

a dzwonilam do pip-u i powiedziano mi ze w kodeksie pracy jest tak ze urlop wypoczynkowy w pelnym wymiarze powinien zostac wykorzystany pomiedzy macierzynskim a wychowawczym...
ja juz nie wiem...
niepotrzebnie dzwonilam i sobie chumor psulam...
no ale przynajmniej wiem jaki maja do mnie stosunek...
a dzwonilam tylko po to zeby wiedziec jakie terminy w wniosku wpisac...
bo jesli bym byla na urlopie wypoczynkowym tym ktorego mi nie udzielila to automatycznie wniosek o wychowawczy pisalabym od innego terminu...

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

24 maja 2011, 12:02

ja stawiam dzis bo mam urodzinki;)
wszystkiego naj Kochana!

kruszynka05, dzis tez bede w tej sprawie dzwonic... trzymaj sie nie stresuj sie :(

ide karmic Mala i na spacer

[ Dodano: 24-05-2011, 15:58 ]
mam umówioną cenę z mim lekarzem... znacznie niższą niż piszą w necie...
tak spirala (wkładka wewnątrzmaciczna)
to dobrze. po co przeplacac? :)

dzwoniłąm do biura rachunkowego ktore zajmuje sie firma mojego pracodawcy gdzie jestem zatrudniona. nic sie ta firma nie zmienila, jak byl bajzel tak jest nadal. ten z biura z ktorym mam kontakt w miare staly powiedzial ze juz wszysto z nimi ustalil, ze zdziwiony jest ze mi nic nie przekazali, bo maja taki obowiazek. poprosilam abysmy nie dyskutowali na ten temat, bo jest delikatnie mowiac drazniacy. wiec przeszedl do sedna...
do 19 maja mam urlop macierzynski. od 20 maja do 12 lipca mam urlop wypoczynkowy (w tym policzony tamten rok i ten, ale bez 2 dni opieki nad dzieckiem, co jeszcze musze zalatwic, wysylajac stosowne pismo). od 13 lipca na wychowawczy. bo nie zamierzam tam wracac... takze jest po mojej mysli.

Kruszynko, walcz o swoje. a skladalas do nich pisemny wniosek o udzielenie zaleglego i z tego roku urlopu po macierzynskim? wiem ze pracownik ma taki obowiazek, bodajze do 2 tyg przez zakonczeniem nacierzynskiego. Nie maja prawa Ci odmowic! Nie daj sie! :ico_olaboga: trzymam mocno kciuki!
magda7 napisał/a:
Wczoraj na kolację zrobiliśmy sobie szparagi z sosem beszamelowym
wiesz ze chyba nigdy nie jadlam... napisz jak zrobic to sprobuje;)
ja tez nie tego nie jadlam :ico_wstydzioch: jestem ogromna zwolenniczka tradycyjnej polskiej kuchni , pierogow, golabkow zapiekanych, klopsow w sosie chrznaowym itd. :) ale brzmi bardzo smacznie :)

[ Dodano: 24-05-2011, 15:59 ]
a jaka Mala marudna dzis, mowie Wam.. wysiadam...

:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

24 maja 2011, 22:08

hejaa :)

ale mieliśmy dziś aktywny dzień.

z Mikim spacerowaliśmy byliśmy na kebabie :) spotkałam się z paroma znajomymi.
bardzo grzeczniutki był :) aż byłam w szoku.

Paulinko pytałaś o nadżerkę. Otóż nie miałam jako takich objawów. więcej śluzu jedynie.

Jak idzie wam wprowadzanie jedzonka? :)
my już jemy potrawkę z królika i jarzynki z rybką :)


padam ze zmęczenia.

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

25 maja 2011, 10:01

Jak idzie wam wprowadzanie jedzonka? :)
my już jemy potrawkę z królika i jarzynki z rybką :)
ja wczoraj wieczorem po raz peirwszy podalam Malej mleko modyf z kaszka na noc. a dzis na obiad nowosc wprowadzam, bo juz ponad tydzien marchewkowa wcina i jest ok. dzis podam jarzynowa :) jak spasuje to jarzynowa z jakims dodatkiem :)
padam ze zmęczenia.
ja tez Milenko padam na twarz...

jest 10 rano a ja nie mam sil na dzien. jestem tak wypompowana :) i pomyslec, ze chce jeszzcze druga dzidzie ;)

Mala terz biega w kojcu. ma taki duzy, wysypuje zabawki i kreci sie na boki. no i z plecow na brzuch sie przekreca od jakiegos czasu. suepr!
jest tak aktywna ze czasem za Nia nie nadążam :) co to bedzie jak bedzie raczkowac, Ojej! :)

Milego dnia :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość