Awatar użytkownika
enigma
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2010, 13:08

08 maja 2010, 22:31

No i pomagają :)
Już mi bez wątpienia lepiej :-D
Ale teraz mam taki prblem, ze zbliża mi się okres... :/ nie wiecie, czy te środki mozna stosować w czasie okresu?

tretinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 79
Rejestracja: 15 lut 2010, 18:24

08 maja 2010, 23:48

szczerze mowiac to nie wiem, ale przeczytaj dokladnie ulotke, tam musi byc to napisane.

Awatar użytkownika
enigma
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2010, 13:08

09 maja 2010, 11:13

Przeczytałam :) mozna stosowac w czasie okresu i nawet podczas ciazy! :) znaczy chodzi mi o Abiofem bo tebletki to mysle ze żadnych przeciwwskazań nie ma zeby łykać.

tretinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 79
Rejestracja: 15 lut 2010, 18:24

09 maja 2010, 19:15

tabletki na pewno mozna:)
mimo, ze mozna stosowac go w czasie ciazy, zawsze jednak lepiej skonsultowac sie ze swoich lekarzem.

Awatar użytkownika
enigma
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2010, 13:08

10 maja 2010, 23:34

Ostatnio znajoma opowiadała mi coś o bakteryjnym zapaleniu pochwy... podobno nieleczone moze byc groźne. jakie są tego objawy? takie jak grzybicy?

tretinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 79
Rejestracja: 15 lut 2010, 18:24

11 maja 2010, 18:21

z tego co wiem, to w przypadku bv nie ma swiadu, ale lepiej, zeby lekarz to dokladnie ocenil;)

Awatar użytkownika
enigma
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2010, 13:08

14 maja 2010, 22:42

No wiadomo, lekarz najlepiej się zna :)
Znaczy ja wiem juz na 100% ze to grzybica u mnie i na nią sie lecze, ale tak tylko z ciekawości i na przyszłość chciałam wiedzieć jakie sa rożnice w objawach :)

tretinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 79
Rejestracja: 15 lut 2010, 18:24

15 maja 2010, 19:45

z tego co wiem to nawet lekarze dla pewnosci zlecaja czesto wymaz, zeby okreslic co to jest na pewno.

Awatar użytkownika
ulkawu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 92
Rejestracja: 26 kwie 2007, 19:54

22 cze 2010, 13:18

z tego co wiem to nawet lekarze dla pewnosci zlecaja czesto wymaz, zeby okreslic co to jest na pewno.
Serio? to daj namiary na tego lekarza :P Bo wlaśnie najczęsciej to lekarze leczą w ciemno i nie zlecają wymazów ani posiewów. Co najwyżej sprawdzą pH papierkiem lakmusowym (ale to już jest najwyższy poziom ich zaangażowania). Może na złych lekarzy trafiałam, ale serio długo się z grzybkiem męczyłam i byłam u wielu lekarzy i posiew i tak i tak zrobiłam na wlasna rękę a dowiedziałam sie o nim z... internetu. później dobiero na fajnego lekarza trafilam, zaczełam brać lacibios fem, zmieniłam trochę nawyki higieniczne i dopiero wtedy nastał spokój. ale żeby profilaktycznie jakis lekarz dał skierowanie na wymaz, to pierwszę slyszę. niestety.

ps. a w przypadku BV jest świąd, jest tez pieczenie, ale nie zawsze. na pewno pH sie podwyższa, wydzielina ma nieprzyjemny zapach, trochę rybi, śluz może być szarawy, żołtawy ale bez grudek (jesli nie jest to infekcja mieszana)

galicja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 09 wrz 2010, 12:33

25 maja 2011, 13:04

potwierdzam-rzadko ginekolodzy kierują na wymaz-moim zdaniem zbyt rzadko. Co do zapalenia bakteryjnego to typowy jest tzw "rybi zapach", szara wydzielina, może być świąd i pieczenie. A najgorsze jest to że w połowie przypadków zakażenia bakteryjnego nie ma żadnych objawów. Dostaje się wtedy leki zaw. metronidazol lub klinadmycynę oraz osłonę typu provag. pozdr

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość