Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

26 maja 2011, 16:10

Wyprawiłam dzieciaki na rower i biore się za pieczenie muffinek na jutrzejszy festyn :-D

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

26 maja 2011, 21:34

powiem wam ciekawostke
tutaj angielki sprawdzaja spbie plec na podstawie kapusty czerwonej
dam wam przepis ja juz sprawdzalam
hehe, czego to ludzie nie wymyślą żeby się nie nudzić :ico_haha_01:
kolor soku z kapusty zależy od pH. jak zalejesz moczem "kwąśnym" to sie odbarwi a jak bardziej zasadowym to bedzie fioletowe. wynikałoby z tego że mamy dziewuszek sikają zasadowo :ico_haha_01: :ico_brawa_01:
z całego serducha życzę dziewczynki ale ten test można włożyć między bajki :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Beatka78
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1689
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:18

26 maja 2011, 21:48

Marta to nie jest test zeby brac powaznie
choc wiem ze jest duza skutecznosc
tak samo jak nie da sie zaplanowac plci na 100%
tak samo nie dowiesz sie kto tam siedzi poki sie nie urodzi
bo nawet usg sie czesto myli

i na dziewczynke ma byc ph kwasne a nie zasadowe
przy zasadowym sie odbarwia na rozowo
a kasnym zostaje fioletowy
dlatego np w kasiazce dr wojcika sa wspomniane plukanki p....
zeby zmienic odczyn w sluzie ktory ma byc bardziej przyjazny dla zenskich plemnikow

pozatym draznia mnie takie aroganckie posty tym bardziej osoby ktora nie jest stycznoweczka

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

26 maja 2011, 22:00

Beatka78, easy! przykro mi że odebrałaś mojego posta jako aroganckiego, daleko mi od bycia arogancką jak go pisałam :ico_szoking:
"wywar z czerwonej kapusty (pod wpływem kwasu – octu zmienia barwę z fioletowo niebieskiej na czerwoną)" -taki cytacik żeby nie wyszło że gołosłowna jestem. poza tym jestem technologiem żywności z wykształcenia, niejeden roztwór odbarwiałam w życiu kwasem...
co do pisania nie-styczniówek to I'm sorry ale wątek otwarty jest :ico_noniewiem: nie przeszkadzało Ci jak pisałam prosząc o sposób zaplanowania dziewuszki.
ale dobra, nie ciągnę tematu , hormony :ico_ciezarowka: dają Ci prawo do rozdrażnienia :ico_haha_01:

[ Dodano: 26-05-2011, 22:06 ]
Beatka78, poza tym pisząc pierwsze zdanie mojego postu (czego to ludzie...) nie miałam na myśli Ciebie, tylko tego kto ten teścior wymyślił. Wiem że to forma "zabawy" ale ja nym jednak "podświadomie" się nastawiała na to że wynik się sprawdzi.
Tak jak pisałam już jakiś czas temu i dziś- szczerze życzę Ci córy :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Beatka78
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1689
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:18

26 maja 2011, 22:09

sorry marta ale ludzie zle odbieraja planowanie plci
dlatego na poczatku zawsze staram sie bronic swojego
a co do ph to 4-6 to dziewczynka 7-9 to chlopczyk
i to ma duza skutecznosc tu u poloznych
jak robia z moczu te testy paskowe
wiec wydaje mi sie ze jak kapusta ma to samo dzialanie to tez pewnie jest w jakims stopniu skuteczna
a ja sama nie planowalam plci tylko z lekarzem
i co z tego bedzie dowiem sie za 8 miechow

zapomnijmy o niejsnosci :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

26 maja 2011, 22:19

Beatka78, spoko :-)
z tym ph to kurde z tą kapustą na opak wychodzi, aż sprwdzałam w książce :ico_haha_01:
ja ph moczu przy Patryku miałam 5,5 - 6 .ale to zawsze są wyjątki od reguły.
czytałam gdzieś że tętno dziecka sugeruje płeć- ale tylko jak dzidzia odpoczywa- jak jest ponad 140 to na dziewczyne, poniżej chłopak. to ma jakiś związek z szybszą przemianą materii u fasolek- dziewuszek :ico_szoking:

[ Dodano: 26-05-2011, 22:21 ]
a ja sama nie planowalam plci tylko z lekarzem
wiem, pamiętam bo pytałam o radę- też mi sie dziewucha marzy :-D
Dobranoc :-) zmykam do smyka bo chory- gorączka ,katar także cięzka nocka mnie czeka

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

27 maja 2011, 06:57

Witajcie :-)

My już po śniadanku :-) idę się zaraz ogarnąć, zawiozę Emilkę do przedszkola i muszę do pracy dzisiaj podjechać.
Z gardłem nie jest już tak źle (tfu tfu) co prawda na wieczór ból się nieco nasila no i rano jest lekki dramat ale mam nadzieję że wkońcu ustąpi...

Dzisiaj o 15.30 mamy festyn rodzinny :-) już nie mogę się doczekać :-) oby tylko prognozy się nie sprawdziły bo na popołudnie burze zapowiadają :ico_sorki:


Co do planowania płci to tak jak przy Emilii tak i teraz jest mi obojętne. Ważne żeby zdrowe było :-D Chociaż przyznaje się bez bicia że podejmowałam próby (nie teraz) sprawdzenia co w brzuszku mieszka :-)

Jeżeli któraś chętna na herbatkę i muffinki z nutellą to zapraszam :-D

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

27 maja 2011, 18:34

Cześc
Mój Olo już zdrowiutki, mnie ominęło :ico_sorki:
Nasz synuś jeszcze nie wie że będzie miał rodzeństwo , wole troszke odczekać,
mimo że jestem optymistką to wiem że w życiu róznie bywa i wiem że nie miałabym siły mu tłumaczyć gdyby coś złego stało się z fasolką.

hihi metoda z kapustą ciekawa ale wolałabym coś co wymaga mnie roboty :-D :-D
mój A bardzo chce dziewczynkę, a mi już chyba wszystko jedno, no ale gdyby była dziewczynka było by prościej bo imię juz w razie czego mamy wybrane a dla chłopca to ogromna pustka w głowie :ico_noniewiem:

Aga26 jak tam po festynie??? U nas deszczysko pada ale mam nadzieje że Wam pogoda dopisała :-)

[ Dodano: 27-05-2011, 18:37 ]
hmm zastanawiam się czy w ciąży mozna na rowerze jeździć, dostałam na trzydzieche od mężulka rower bo zaplanowaliśmy że co weekend będziemy sobie rowerowe wycieczki robić :ico_oczko: a teraz to nie wiem co z tego wyjdzie :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

[ Dodano: 27-05-2011, 18:44 ]
poczytałam i rower nie jest zaborniony :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
nie wiem czemu miałam zakodowane że nie wolno :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

27 maja 2011, 19:23

Co do festynu to na 30 min przed zaczęlo padać. Całe przedstawienie przeniesione więc zostało do budynku. Było bardzo fajnie aż mi się łezka w oku zakręciła :ico_oczko:
Po występie nie było już tak różowo bo Emilia dostała histerii bo nie chciała założyć spodni i w efekcie wróciliśmy do domu.
Pojechałam jeszcze do znajomego lekarza bo dziwiło mnie to że ból gardła znowu się nasilił i okazało się że zapalenie mam wirusowe i antybiotyk jest w tym przypadku bezskuteczny :ico_zly: mało tego żadnego leku p/wirusowego nie mogę więc mam płukać gardło fioletem i pić siemie lniane. Taka kuracja może potrwać nawet miesiąc.
Przeraża mnie to bo dzisiaj ból jest nie do zniesienia :ico_placzek:

Ból garła + moje dzisiejsze hormony w efekcie dały kłótnie w domu....

Ech niech się ten dzień już kończy :ico_sorki:

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

27 maja 2011, 21:02

Aga jak mnie bolało gardzioło tak bardzo bardzo mocno to lekarz kazał mi wziąć lek przeciwbólowy, wzięłam ibuprom i super pomogło, wiadomo że teraz nie możesz np ibupromu zażywać ale może apap weź

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość