ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

26 maja 2011, 20:49

agus wiem o co ci chodzi, mi ost wyskoczyly dwie takie male niewiadomo co pod piersia, moejmu mezowi na szyji, ale nie mam pojecia skad to sie bierze i po co, a zdrapac to chcialam, bo malutkie takie, ale ni w cholere nie chcialo zejsc wiec to zostawilam, ale mojemu A to juz troche nawet uroslo :ico_szoking: ale jak to sie ma do brodawek to nie wiem :ico_noniewiem:

nina to sie dziwie co za lekarz cie bada, ja przy kazdje wizycie mam badanie reczne, sprawdza szyjke, macice, ost wyczul glowke dziecka ze juz w dole siedzi :ico_szoking: + badanie cisnienia + usg + standardowo waga i omawianie zblizajacych sie tyg + omawianie wynikow badan jezeli takie mi zlecil na kolejna wizyte :ico_noniewiem:

dziewczyny a to co piszecie ze juz wam szyjki miekna i sie skracaja to mnie dziwi ze tak szybko :ico_olaboga: mnie by to niepokoilo strasznie :ico_chory:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

26 maja 2011, 22:27

A mnie znów boli dół brzucha. Strasznie. Nawet schylić się za bardzo nie mogę :ico_placzek: Nawet jak leże i odpoczywam to czuje jak mnie boli tylko mniej, tak ciągnie w dół... ehh. Jak jutro też będzie boleć to jadę do lekarza i nie będę czekała aż przejdzie, bo to się robi trochę mało bezpieczne

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

26 maja 2011, 23:07

Kurcze laski co wyście się pozmawiały z tymi skracającymi się szyjkami :ico_sorki: Nie ma żartów i trzeba leżeć jeśli nie chcecie sporo szybciej dzidziusia tulić (a nawet nie zupełnie tulić bo w tym wieku to inkubator murowany :ico_sorki: )
Nina- ja też za każdym razem mam badanie stanu szyjki,do tego tak jak pisze Zirafka usg przez powłoki brzuszne, waga, ciśnienie :ico_sorki: I mocno mi się wydaje że przez usg przez brzuch stanu szyjki raczej nie sprawdzą :ico_sorki: No i sprawdz Ty u lekarza te Twoje dolegliwości bo równie dobrze mogą być to poprostu rozciągające się mięśnie jak i jakieś diabelstwo:ico_sorki:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

27 maja 2011, 08:02

Czesc Kobitki....
Patryk napisał w nocy ,że przeprasza ,że zepsuł mi życie, że mnie nie kocha , że bedzie ojcem ale nie będzie ze mną... definitywny koniec nas.
Moja mama wpadła na pomysł ,że może ona i tata przeprowadzą się do mnie , żebym nie musiała dusić się u nich w 5 osób w 1 pokoju. :ico_placzek:

samotna matka z dzieckiem :(

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

27 maja 2011, 08:03

dzien dobry..
ja dzis chwytam sie za pranie tych malych ciuszkow i szczerze powiedziawszy z leksza mnie to przeraza bo strasznie mi sie nie chce, szczegolnie jak sobie pomysle, ze potem to wszystko trzeba bedzie wyprasowac :ico_olaboga:
w pierwszej ciazy nie moglam sie doczekac tego momentu jak juz bede wszystko szykowac, a tym razem entuzjazmu z leksza brak :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 27-05-2011, 08:05 ]
malinka a co zabraklo mu odwagi zeby ci to w oczy powiedziec?co za tchorz :ico_zly:

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

27 maja 2011, 08:27

Malinko- szkoda słów na Patryka :ico_sorki: Szkoda że dopiero na tym etapie dojrzał do tego żeby Ci to nawet nie powiedzieć a napisac :ico_zly: Po co slub, po co Cię mamił tyle czasu, na diabła to wynajmowanie mieszkania itd :ico_zly: Rób kochana badania jak się Niunia urodzi i zbieraj wszystkie kwitki i paragony- powalcz o konkretne alimenty, niech Ci chociaż pieniązków na dzidzię od niego nie zabraknie :ico_sorki: Z tą przeprowadzką rodziców do Ciebie to uważam bardzo dobry pomysł szczególnie na początku :ico_sorki: Wiem że to będzie trudne ale postaraj się teraz skupić na sobie i Liwci- nie rozpamiętuj tego co było :ico_sorki: Urodzi się córcia to wszystko Ci wynagrodzi i osłodzi każdy trud :ico_sorki:
Zirafko- ostatni dzień w pracy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: lalalalalala!!! Miłego dzionka dla Ciebie :-)
Ladybird- a Tobie szybkiego i skutecznego segregowania, prania i prasowania- rozumiem Ciebie doskonale ja też jakoś nie mam weny :ico_sorki: W dodatku dziś rozmrażam lodówkę bo dziś lub jutro ma jechać na nowe mieszkanie. Również pakowania i przewożenia szpargałów cd- matko ile się tego nazbierało :ico_sorki: I tu nadal końca nie widać :ico_olaboga: Muszę też dziś iśc do naszej kablówki żeby przenieśli mi TV i neta na nowe ale zrobią to pewnie dopiero po weekendzie :ico_sorki: Tak więc przez ten czas moge być bez dostępu do inetrnetu :ico_sorki:
Spokojnego dnia wszystkim i niech się ostro oszczędzają te które muszą żebyście nam z lipcówek na majówki jeszcze nie wskoczyły :ico_nienie: :ico_sorki:
Ostatnio zmieniony 27 maja 2011, 08:29 przez tosia, łącznie zmieniany 1 raz.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

27 maja 2011, 08:29

Dzień dobry wszystkim! U mnie zlekka lepiej z brzuchem, jakoś noc przeżyłam. Dziś już normalnie chodzę, także to pewnie jakieś mięśnie mnie bolały, ale i tak raczej powinnam uważać, żeby się nie przemęczać czy coś. Co do ubranek to ja już dawno poukładałam na nowe szafeczki, poprane, poprasowane, bo tak jak mówisz ladybird nie mogłam się tego doczekać to już od 5-6miesiąca to robiłam :ico_brawa_01:. Ale się w sumie cieszę, bo już roboty o wiele mniej, a teraz jednak mniej sił mam.

Malinka Co za nonono, nie mógł tego powiedzieć przed ślubem? Dzieciak niedojrzały jak przez smsy takie rzeczy pisze. Ja w zrywanie przez telefon bawiłam się w gimnazjum jak miałam 13lat. Widocznie niektórzy z tego wieku nigdy nie wyrastają

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

27 maja 2011, 08:33

dzieki dziewczyny :)
zaczynam nowe życie.. z moją małą pyzą. :)
ma takie pulchne policzki hehe :)
za 2 tyg bedzie jzu ze mną :)
musze spakowac torbe do spzitala, a pro po :)
co w tej torbie ?

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

27 maja 2011, 09:28

dzieki dziewczyny :)
zaczynam nowe życie.. z moją małą pyzą. :)
ma takie pulchne policzki hehe :)
za 2 tyg bedzie jzu ze mną :)
musze spakowac torbe do spzitala, a pro po :)
co w tej torbie ?
Moja lista:
Do szpitala:
- karta ciąży
- wyniki badań:
1.Grupa krwi + przeciwciała
2. HBS zrobiony po 32 tc
3. WR
4. Morfologia
5. Ogólne moczu
6. USG
- dowód osobisty
- książeczka ubezpieczeniowa
- woda niegazowana
- kosmetyki (bezzapachowy dezodorant, pasta, szczoteczka, delikatne mydło, mydło / płyn do higieny intymnej, szampon, szczotka)
-koszula krótka – na poród(nie wszędzie trzeba/można)
-dwie koszule (wygodne do karmienia) na okres połogu
-ręcznik
-ręczniki jednorazowe
-papier toaletowy
-wkładki laktacyjne
-bielizna
-majtki jednorazowe poporodowe
-podkłady poporodowe
-kapcie
-klapki pod prysznic
-szlafrok
-skarpetki
-kubek i sztućce (u nas trzeba mieć swoje)
-ubranie na wyjście (ew. może ktoś potem donieść)
-aparat (oczywiście jeśli ktoś chce zdjęcie maluszka po porodzie)

Rzeczy dla dziecka:

- 1 opakowanie pampersów,
- 3 pieluchy tetrowe
- 3 bawełniane koszulki
- 2 bawełniane cienkie czapeczki
- 3 pajacyki ( śpiochy z rękawkami i nogawkami ) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów
- skarpetki
-łapki-niedrapki
- ręcznik kąpielowy
- kocyk lub rożek
- mokre chusteczki
- resztę kosmetyków to w zależności od szpitala

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

27 maja 2011, 09:51

nina to sie dziwie co za lekarz cie bada, ja przy kazdje wizycie mam badanie reczne, sprawdza szyjke, macice, ost wyczul glowke dziecka ze juz w dole siedzi + badanie cisnienia + usg + standardowo waga i omawianie zblizajacych sie tyg + omawianie wynikow badan jezeli takie mi zlecil na kolejna wizyte

no tez mnie to troche dziwi bo w takim razie co lekarz robi jak przychodzisz do niego na wizyte? a co do usg to ja miałam dopiero 3 razy robione w tym raz w szpitalu i tyle a tak to bada mnie "ręcznie" i jeszcze sprawdza tętno dziecka bo ma taki mały aparat co przykłada do brzucha i liczy puls.
A wogóle to cześc laski. U nas dzis bedzie chyba bardzo ciepło bo juz zaczyna grzac.
Zirafko- ostatni dzień w pracy lalalalalala!!! Miłego dzionka dla Ciebie

tak tak i dzięki i jakoś tak mi dziwnie jest, że to ostatnio dzien, ale znając zycie moja kolezanka zadba o to, żebym nie wypadła z tematu :ico_oczko:
a tym razem entuzjazmu z leksza brak

ja mam to samo, nawet myslec mi się nieche io tym wszystkim. Ale mam pytanie jakie rzeczy bierzecie dla swoich noworodków na wyjście do domu, bo chyba ciepło bedzie i niewiem sama w czym do domu dziecko pójdzie, czy krótki rękawek czy co? hm sama niewiem...
Tosia mam nadzieję, ze wyrobisz sie z przeprowadzką przed narodzinami :ico_oczko: czego kochana Ci zyczę
ale i tak raczej powinnam uważać, żeby się nie przemęczać czy coś
tak tak koniecznie trzeba się oszczedzac, żeby chociaz do tego 37 tyg spokojnie dziecko mogło w brzuszku się rozwijać...
Malinka Co za nonono
delikatnie to ujęłaś....

[ Dodano: 27-05-2011, 09:55 ]
Martasz to bedzie potęzna torba, myslę, ze troche jest tam zbednych rzeczy, ale kazdy bierze co uważa za potrzebne... a i np u nas torbe na porodówke niesiesz sobie sama bo żadna z pań szanownych pielęgniarek Ci nie pomoże :ico_zly:
Co do majtek poporodowych to zostało mi 2 opak po pierwszym porodzie bo były całkowiecie zbedne, bo u nas no nie wolno ich miec , ( wogóle nie pozwalają zakładać majtek ) bo rana po porodzie musi się wietrzyc i jak chodzi wizyta to nie mozesz miec majtów.

[ Dodano: 27-05-2011, 10:03 ]
dziewczyny a to co piszecie ze juz wam szyjki miekna i sie skracaja to mnie dziwi ze tak szybko mnie by to niepokoilo strasznie

no ja tez jestem w szoku i tez bym się niepokoiła bo przeciez prawie każdej zostało dobre 2 miesiące :ico_szoking:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość