Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

05 cze 2011, 10:44

markotka sto lat !!! :ico_prezent:

mam chwilke czasu wiec opowiem wam tak jak sie u mnie wszystko potoczyło.....

tak jak pisałam zaczeło sie dosc szybko....
w dzien grałam z dzieciakami (córka i synem sasiadów ) w piłke i pewnie dlatego mnie ruszyło bo niezle sie powyginałam....wieczorem około 21 zaczeły sie regularne skurcze tak co 9 minut ale mało bolace...
o 23.00 maz pojechał po maja mame i zdecydowalismy sie jechac do szpitala juz w samochodzie dosatałam bolacych skurczy co 3 minuty ....jak trafiłam na izbe to połazna która mnie przyjmowala stwierdziła ze nie zdazy wypełnic dokumentów i urodze...lekarz po zbadaniu stwierdził ze jest juz 7 cm rozwarcia, po przejsci na blok porodowy było juz 8 tak ze wszystko postepowało bardzo szybko..gdyby nie to ze głowka młodego była wysoko urodziła bym jeszcze szybciej .....połozną miałam fantastyczna złota kobieta.....lekarz tez super na prawde lepiej trafic nie mogłam......podali mi oksy....i mały przyszedł na swiat o 2.10 w CZEPKU URODZONY......połozna powiedziala ze to zadkość.....przez kilka sekund mały nie krzyczał .....zaczełam juz panikowac i krzyczec ze nie oddycha , na szczescie złapał powietrze i usłyszałam najpiekniejszy wrzask pod słoncem.......maz przeciął pepowine ,bardzo mi pomagał......
opieka po porodzie juz nie była taka jaka bym sobie zyczyła ale wszystko do przezycia... :ico_sorki: :ico_sorki:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

05 cze 2011, 11:23

....i mały przyszedł na swiat o 2.10 w CZEPKU URODZONY......połozna powiedziala ze to zadkość.....
Ale fajnie! :ico_brawa_01: to naprawdę rzadkość.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

05 cze 2011, 11:41

czesc

na poczatek :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: za 4 tygodnie mojej Antosi

ups lece bo mala wola

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

05 cze 2011, 12:48

Wróciliśmy ze spacerku, zjedliśmy drugie sniadanie, Filipek padł ja chyba też się zdrzemnę.

Murchinson staram się w ciagu dnia troche ćwiczyć, troche na steperze chodzę ale jak narazie czekam do niedzieli, mam nadzieję że dłużej to nie potrwa. Filipka przenosiłam tydzień więc Pawełkowi też daję tyle czasu :ico_oczko:
Choć moja mama urodziła nas czworo i każde kolejne dziecko rodziła wcześniej. Moją najstarszą siostrę przenosiła też tydzień, druga siostra dwa dni po terminie, brat kilka dni przed terminem i ja 2 tyg przed terminem.

[ Dodano: 05-06-2011, 12:50 ]
w CZEPKU URODZONY......połozna powiedziala ze to zadkość
A co to znaczy? Bo ja nie wiem :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 05-06-2011, 12:52 ]
połozną miałam fantastyczna złota kobieta.....lekarz tez super na prawde lepiej trafic nie mogłam
No to wspaniale :-) Dla mnie to najważniejsze żeby przy samym porodzie trafić na takich ludzi :ico_sorki: Potem już jakoś sobie poradzę, jak będę już szczęśliwie tuliła Pwełka nie będę się przejmowała ludźmi tylko zachwycała synkiem :-D Jejciu ale nie mogę się doczekać!

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

05 cze 2011, 13:04

Hej dziewczynki!

Długo mnie nie było, brak czasu :ico_wstydzioch: Pisałąm Wam o weselu w rodzinie- wczoraj byliśmy :-) Rodzina się zjechała i tak już od piątku ciągła impreza. Na wesele jednak poszliśmy- fajnie było :-) Młodego wzięliśmy na początek -po 20 zawieźliśmy go do brata K i bratowej- dostał moje mleczko w butli. Jak go po 20stej nakarmiłam, butle dostał po 23- wypił od razu 120ml :ico_szoking: i spał prawie do 5 :ico_szoking: Z cycucha nigdy tyle nie wypije bo przerwy robi maks 3 godz! Był grzeczniutki, w ogóle nie marudził :-)

Markotka, Krzyś jest przesłodki :ico_brawa_01: Wyściskałabym całego! Opis porodu też super :ico_brawa_01: Ja dolargan dwa razy dostałam, albo dolargan i coś jeszcze- już nie wiem, w każdym razie nie pomogło i podobnie jak Ty odpłynęłam. Mąż się ze mnie śmiał, bo chciałam coś do niego powiedzieć, a jakiś bełkot wydobywał mi się z ust tylko :-)

Zoola, śmigaj na spacer! Przy takiej pogodzie nie ma co dziecka w domu trzymać :-)

Motylku, bidulko! Męczysz się pewnie strasznie w te upały :ico_sorki: Ale jeszcze troszkę i Pawełek przyjdzie na świat. Cały czas trzymam kciuki za szybka akcję!

Nowa, co do ćwiczeń to na tym etapie mogą być już bardzo intensywne. Co do fitnessu - zależy jakie te zajęcia są. Bo jeżeli nie ma dużo skakania, a dużo jest ćwiczeń wzmacniających i rozciągających to według mnie możesz iść już teraz! Ja kiedy mam tylko czas to ćwiczę, a że mam go niewiele to brak w tym wszystkim systematyczności....dlatego też chcę kupić karnet i iść na fitness :-)
Co do wagi mi został 1kg do zrzucenia i też waga jakby stanęła w miejscu :ico_noniewiem: Chociaż z 3 dni już się nie ważyłam!

Patrycja, u nas problemu ze spaniem nie ma, mam nadzieję, że u Ciebie też się to szybko unormuje :ico_sorki: Musisz szukać różnych sposobów. A smoczka Filipkowi podajesz?

Nie wiem co jeszcze mam Wam napisać...

[ Dodano: 05-06-2011, 13:17 ]
[img][img]http://img263.imageshack.us/img263/2897/p5260547.jpg[/img] Uploaded with ImageShack.us[/img]
Moje cudo w kąpieli :-)

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

05 cze 2011, 13:44

Motylek jak dziecko jest urodzone w czepku to znaczy że miało na głowie watstwę pęcherza płodowego taki czepek :-)

:ico_tort: za 2 tyg. Igorka :-)

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

05 cze 2011, 15:00

Motylek jak dziecko jest urodzone w czepku to znaczy że miało na głowie watstwę pęcherza płodowego taki czepek :-)
i podobno zapewnia to szczęście maluchowi.

Emilia i Mariola :ico_brawa_01: dla maluchów za skończone tygodnie.
butle dostał po 23- wypił od razu 120ml :ico_szoking: i spał prawie do 5 :ico_szoking: Z cycucha nigdy tyle nie wypije bo przerwy robi maks 3 godz!
Koroneczka tyle powinien wypić z butelki. Spał tak długo bo najadł się do syta-to właśnie jest jedyna zaleta butelki (jaka ja znalazłam). Mateusz jak zje ok.19-20 to śpi do ok. 3 rano. Dużo ściągasz bo ja maks. miałam 50 ml z obu piersi i to w momencie gdy było w nich najwięcej pokarmu.

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

05 cze 2011, 15:15

Koroneczka, no to pobawiliście się troche na weselu. A jak ogólnie było?
A ten jeden kilogram to niewiele, praktycznie nic, część to napewno cycuszki wypełnione mleczkiem :ico_oczko:

Powiem Ci że ogólnie naprawde nie najgorzej się czuję. Nie puchnę wcale bardziej niż na końcu ciąży z Filipkiem w grudniu. Bardziej psychicznie mi doskwiera ta końcówka ze względu na ludzi którzy ciągle pytają i czasami dokuczają więc nie chce mi się chodzić i spotykać znajomych :ico_sorki:

Mariola_Larose, dziękuję za objaśnienie :-D Jakoś nigdy o tym nie słyszałam :ico_oczko:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

05 cze 2011, 18:56

u nas dzis supalnie, mala spala do poludnia i teraz drzemie u P na rekach
w domu jest fajnie, bo dziala klima, chcielismy wyjsc na spacer ale tak duszno bylo i goraco, ze wrocilismy do domu zmeczeni, jakbysmy pol miasta przeszli

zaraz kapanie maluchow i spanie

jak ubieracie maluszki w te uply na spacer?

[ Dodano: 05-06-2011, 18:59 ]
ja tez o tym czepku nie slyszalam, to znaczy cos obilo mi sie o uszy ze szczescie przynosi..

Koroneczka, śliczny Maksio w kapeli :ico_brawa_01:

lubia sie Wasze dzieciaczki kapac? moja Antosia roznie, ale jak doradzalyscie, woli ciepelejsza wode, ale zazwyczaj nasza kapiel jest bardzo szybka, a jak to u Was wygada?

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

05 cze 2011, 19:10

Koroneczka tyle powinien wypić z butelki. Spał tak długo bo najadł się do syta-to właśnie jest jedyna zaleta butelki (jaka ja znalazłam). Mateusz jak zje ok.19-20 to śpi do ok. 3 rano. Dużo ściągasz bo ja maks. miałam 50 ml z obu piersi i to w momencie gdy było w nich najwięcej pokarmu.
Mój Filipek na piersi też spał długo spał :-) Dwie pobudki w nocy a czasami jedna.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość