Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

05 cze 2011, 20:10

lubia sie Wasze dzieciaczki kapac? moja Antosia roznie, ale jak doradzalyscie, woli ciepelejsza wode, ale zazwyczaj nasza kapiel jest bardzo szybka, a jak to u Was wygada?
Mati uwielbia kąpiele ale pod kilkoma warunkami:
1)musi być po jego "kolacji" czyli najedzony (kąpiemy godzinę po jedzeniu)
2)cieplejsza woda
3)wody musi być więcej-prawie pod pępek.
Kąpie D, a ja jestem w razie W do pomocy i później ubieram, czas kąpieli różnie-zależy jak nam się chce.
Młody w takie upały to i w domu i na spacer pampers_body z krótkim rękawem albo rampers. U nas to byłby krzyk jak byłoby mu za gorąco.

Motylku a Filipek od początku tak w nocy długo spał czy po jakimś czasie?

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

05 cze 2011, 20:17

Murchinson, jak skończyły się kolki to zaczął tak spać, chyba jakoś jak miał miesiąc może wcześniej bo dosyć szybko się uporaliśmy.

[ Dodano: 05-06-2011, 20:24 ]
Jutro KTG o 12.10 jadę z siostrą i Filipkiem. Sama już troche się boję.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

05 cze 2011, 20:57

To szybko Filipek wydłużył sobie sen. My od tygodnia mamy jedno no ale u nas butelka.

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

05 cze 2011, 22:08

Murchinson, niom mój Filipek to taki aniołek wg książki "Język niemowląt" :ico_oczko: I tak mu zostało :ico_brawa_01: Nie raz ludzie mnie zaczepiają na ulicy i chwalą jaki on jest grzeczny, albo na placu zabaw nie moga się nadziwić jak się mnie o wszytsko pyta, czy może pójść tam, czy może pożyczyć zabawkę, jak się wymienia na swoje zabawki z innymi dziećmi. Owszem ma chwile buntu ale to normalne.

Moja bratowa już w domku :ico_brawa_01: Jednak jej nie odwiedzałam w szpitalu. Jutro do niej wdepnę z siostrą przed KTG bo mieszkają na przeciwko mnie :-D

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

05 cze 2011, 22:17

To super, brawo dla Filipka. Masz rację każde dziecko ma chwile buntu grunt by były to chwile a nie wieczność. Mój siostrzeniec zachowuje się podobnie do Filipka na palcu czy w przedszkolu ale niestety on buntuje się przeciwko jedzeniu.

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

05 cze 2011, 22:31

Murchinson, mój Filipek najczęściej zaczyna się buntować jak jest zmęczony i śpiący, ale wtedy łatwiej mi go zrozumieć. Po tym też rozpoznaje że czas do wyrka :ico_oczko: ALe ostatnio mnie rozbraja swoim "kocham Cię" :-D Przytula się do mnie i mówi kocham Cię. A jak ja go przytule i powiem że go kocham to on mi odpowiada :Ja też kocham :-D Aż łezka się kręci w oku. Dla takich chwil warto być mamą, rodzić i poświęcać się takim kochanym istotkom.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

05 cze 2011, 23:21

witam się wieczornie :-D

Krzysiu noce przesypia super, 2 pobudki na jedzonko i śpi dalej :-D w dzień ma akcje krzyku jak nie może pryknąć i kupki zrobić, tylko pierś go wtedy uspokaja, a nie chcę ciągle go przystawiać, żeby go nie przekarmić. Dostał dzisiaj 10 kropelek espumisanu, chętnie z łyżeczki wypił, ale dopiero kąpiel pomogła. Nalaliśmy dużo ciepłej wody i po 30sekundach kąpieli w wanience wylądowała pierwsza część kupki :ico_haha_01: no to małego wyjęliśmy, opatuliłam go w ręcznik a mąż w tym czasie poszedł wymienić wodę i wtedy do ręcznika poleciała część druga kupki :ico_haha_01: włożyliśmy małego z powrotem do kąpieli, umyliśmy, opatuliłam go w czysty ręcznik i poszła część 3 kupki :ico_haha_01: ale po tej akcji zjadł i pięknie zasnął.
Zaliczyliśmy dzisiaj pierwszy spacer i małe zakupy dla mnie, bo wszystkie bluzki mam za ciasne w biuście, albo jak są luźne, to się za bardzo unoszą i brzuch widać, więc kupiłam sobie 3szt., muszę jeszcze jakieś portki kupić, bo chodzę w ciążowych, innych nie mogę przez biodra przecisnąć :ico_placzek:

Emilia ja ubrałam dzisiaj Krzysia w body na krótki rękaw, skarpetki i cieniutką czapeczkę

Motylek i jak się bratowa czuje, jak maleństwo?

Murchinson super Mateuszek nocki przesypia :ico_brawa_01: a do pediatry nie wiem kiedy, jutro zapytam położną kiedy mamy iść, albo czy pediatra do domu przyjdzie.

Koroneczka jakich wkładek laktacyjnych używasz? pytam, bo wiem, że masz sporo pokarmu, u mnie się normalnie leje a wszystko mi przecieka :ico_sorki:
karmie z jednej piersi, a z drugiej wodospad :ico_sorki:

Mariola ja myślę, że powinnaś jeść w miarę normalnie, zdrowo-jak w ciąży, bo jak widać totalna eliminacja i tak nic nie dała, więc problem raczej nie leże w diecie.

Zoola to ekspresowo się kochana uwinęłaś :ico_brawa_01: Tymonek będzie miał dużo szczęścia jak się w czepku urodził :ico_brawa_01:

A nie pisałam Wam, że u nas w szpitalu dziewczyna urodziła dziecko z wagą 5730 i 67cm długości :ico_szoking: w dzień naszego wypisu, w ostatniej chwili zrobili jej cc, bo nie wiedzieli, że dziecko takie duże :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

06 cze 2011, 06:30

markotka, jeśli Krzyś uspokaja się przy piersi to przynajmniej wiadomo że to nie kolki :ico_oczko:
A nie pisałam Wam, że u nas w szpitalu dziewczyna urodziła dziecko z wagą 5730 i 67cm długości w dzień naszego wypisu, w ostatniej chwili zrobili jej cc, bo nie wiedzieli, że dziecko takie duże
O ludzie :ico_szoking: Biedna dziewczyna nie źle musiała się pomęczyć za nim cc zrobili :ico_sorki: Mój Filip chyba miał pół roku jak był takiej wielkości :ico_oczko:
Motylek i jak się bratowa czuje, jak maleństwo?
Oskarek jest cudny, mała kopia mojego brata :ico_brawa_01: Narazie wnioskuję po zdjęciach. Pierwszy ich synek bardziej wdał się w mamę. Już nie mogę się doczekać aż go dziesiaj zobaczę :ico_brawa_01: A bratowa czuje się dobrze, troche zmęczona nocnym wstawaniem, mówiła mi też że popękała przy porodzie bo nie zdążyli jej naciąć tak się mocno zaparła bo chciali robić vako aż pękła i urodziła. Trzy parte i Oskarek witał świat.

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

06 cze 2011, 07:16

dziewczyny oprócz aktu urodzenia dziecka wysyłałyscie pracodawcy jakis druk z zusu do macierzynskiego ???? musze to wszystko pozałatwiac a oczywiscie moja szefowa nie odbiera telefonu...... :ico_zly:
cos kojarze ze z Tuska jakis druk wysyłałam...a i od razu pisac wniosek o dodtkowe 2 tygodnie ???

[ Dodano: 06-06-2011, 07:29 ]
tak w ogóle to czesc :ico_wstydzioch: nawet sie nie przywitałam.....

markotka moj maluch tez sie budzi tylko 2 razy w nocy na jedzenie.... :ico_oczko:

my tez wczoraj zaliczylismy pierwszy spacer :-D

musze zadzwonic do przychodni i dowiedziec sie co z połozną :ico_noniewiem:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

06 cze 2011, 07:34

Hej,
Murchinson ALe ostatnio mnie rozbraja swoim "kocham Cię" :-D Przytula się do mnie i mówi kocham Cię. A jak ja go przytule i powiem że go kocham to on mi odpowiada :Ja też kocham :-D Aż łezka się kręci w oku. Dla takich chwil warto być mamą, rodzić i poświęcać się takim kochanym istotkom.
:-D Oj, warto, warto. Ja na takie kocham cie muszę jeszcze poczekać ale pamiętam jak mój siostrzeniec składał mi życzenia urodzinowe to jego "kom cie ciociu" zapamiętam na zawsze.
A co do kolek to on cycucha ssał i to chętnie przez cały okres trwania kolek ale to pewnie wyjątek potwierdzający regułę.
Dobrze, że rabatowa urodziła sama.

Zoola ja druku nie wysyłałam-zakład sam wysyłał (tzn mój D wolał odebrać i zawieść do zusu).
O te dwa tyg. możesz napisać teraz albo później, najważniejsze by na tydzień przed zakończenie 20 tygodnia.

Markotka to namęczyła się dziewczyna. Moja koleżanka urodziła sn syna 4,5kg, 64cm ale ze skutkiem takim, że pękł odbyt. Jednak ja uważam, że w takich przypadkach cc jest jak najbardziej wskazane i to lekarz powinien zadecydować.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość