Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

06 cze 2011, 07:45

Murchinson, czyli ten druk z-3 musi przesłac pracodawca do zusu.....tylko czy tam beda potrzebne jakies moje podpisy ???
ja pracodawce mam ponad 300 km ode mnie .....wiec jak co to wole podjechac do zusu wziasc druk i wypełnic .bo jak oni beda jeszcze do mnie przesyłac do podpisu to potrwa to wieki :ico_zly:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

06 cze 2011, 08:07

Zoola D nie przywoził mi do podpisu a nie pamiętam czy podpisywał za mnie. Wiem, że potrzebował nr i serię dowodu. To chyba ten sam druk co przy zwolnieniu lekarski a wtedy nic nie podpisywałam i zakład sam wysyłał. Jak możesz to podjedź do zus-u i lepiej wypełnij ten druk sama bo jak mają go przysyłać do Ciebie to na wypłatę świadczenia będziesz czekać wiek, tym bardziej że zus ma 30 dni od dnia wypłynięcia wniosku na wypłatę. A jak n ie to zadzwoń do zus-u i spytaj się czy na tym druku potrzebny jest podpis.

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

06 cze 2011, 08:20

Murchinson, masz rację lepiej mieć szef na brzuszku niż na pupie popękać bo to dużo gorzej się goi i bardziej doskwiera.

A co do kolki to wszędzie piszą że jeżeli dziecko uspokaja się przy piersi to znaczy że to nie kolki. No i kolki trwają przeważnie ok 3 godzin. :ico_sorki:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

06 cze 2011, 08:31

A my chyba mamy kolki za sobą. Piszę chyba bo od dwóch dni mały dostaje tylko raz dziennie lek zamiast 3 i nic się nie działo. Zobaczymy dziś bo chcę mu nie podawać. Oby już mu przeszły.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

06 cze 2011, 08:36

czesc

Murchinson, super, ze kolki najpewniej minely :ico_brawa_01:
wszystkie leki odstawiliscie?

Motylek22, jak sie czujesz?

[ Dodano: 06-06-2011, 08:38 ]
Murchinson, ja daje Antosi 3 razy dziennie kropelki, 2 razy bobotic a raz biogaja
tak sie zastanawiam czy jeszcze potrzebuje?

[ Dodano: 06-06-2011, 08:39 ]
a o jakich dadatkowych 2 tygodniach piszecie?

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

06 cze 2011, 08:57

Murchinson, ja daje Antosi 3 razy dziennie kropelki, 2 razy bobotic a raz biogaja
tak sie zastanawiam czy jeszcze potrzebuje?
To zacznij powoli odstawiać-podaj raz bobotic i biogaję przez 2-3 dni, później albo odstaw wszystko albo podaj tylko jedne krople raz też przez 2-3 dni. Ja najpierw ograniczyłam debridat, później espumisan, a od dziś nie daję nic.

a o jakich dadatkowych 2 tygodniach piszecie?
Masz prawo do dodatkowych 2 tyg. macierzyńskiego ale musisz sama o nie wystąpić do pracodawcy min. tydzień przed zakończeniem 20 tyg. macierzyńskiego i pracodawca nie może odmówić.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

06 cze 2011, 09:01

Murchinson, dzieki
to biogaje tez odstawiliscie, tak?
Masz prawo do dodatkowych 2 tyg. macierzyńskiego ale musisz sama o nie wystąpić do pracodawcy min. tydzień przed zakończeniem 20 tyg. macierzyńskiego i pracodawca nie może odmówić.
ooo fajnie, ze piszesz
czyli musze zlozyc wniosek o te dodatkowe 2 tyg do pracodawcy, tak?

Wy dziewczyny tez z tego korzystacie?

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

06 cze 2011, 09:06

Murchinson, no to oby to był już koniec kolek :ico_sorki: Zyczę Wam tego z całego serca :-)

Emilko czuję się bardzo dobrze :-D Nie mogę się doczekać spotkania z bratankiem, już za godzinkę idziemy :-)

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

06 cze 2011, 09:09

witam :ico_kawa:
Milenka zasnęła to mam nadzieję,że pośpi,bo dzisiaj w nocy jakoś jej spanie nie szło za bardzo :ico_noniewiem: Hania w pkolu,pogoda jak na razie dopisuje bo cieplutko,to po południu w ogródek muszę wejść i zająć się warzywkami :ico_oczko:
a czemu dokarmiasz sztucznym, masz mało pokarmu, czy jak? (chyba przeoczyłam jak o tym pisalaś)
nie zawsze dokarmiam,ale zwykle wieczorem,bo mam płaskie brodawki i często zdarza się tak,że nie może chwycić i się obie wtedy denerwujemy,więc wolę tego nam oszczędzić i podaję mleko,ale jego za dużo też nie wypije :ico_oczko:

markotka spóźnione życzenia wszystkiego najlepszego :ico_prezent: a Krzysiu nieźle z kupką was załatwił :-D

zoola27 fajnie,że Tymonek w czepku urodzony :ico_brawa_01: oby szczęście mu dopisywało :-D

Koroneczka zazdroszczę wesela :ico_brawa_01: a Maksiu w kapielu słodki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
jak ubieracie maluszki w te uply na spacer?
body na krótki rękaw,skarpetki i czapeczka - choć kazałam dzisiaj A kupić opaskę na uszka dla małej bo pod czapką ma potówki :-/ w domu to tylko body i pieluszka
lubia sie Wasze dzieciaczki kapac? moja Antosia roznie, ale jak doradzalyscie, woli ciepelejsza wode, ale zazwyczaj nasza kapiel jest bardzo szybka, a jak to u Was wygada?
Milenka uwielbia kąpiel i nie chce wychodzić z wanienki,dlatego czasami dłużej ją myję jak mi plecy nie dokuczają :-)

Motylek22 Filipek taki grzeczniutki super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Hania też taka była,ale odkąd Milenka jest to czasem daje popalić :ico_sorki:

Murchinson oby faktycznie kolki już minęły :ico_sorki:

[ Dodano: 06-06-2011, 09:10 ]
wiola85 jak po chrzcinach?

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

06 cze 2011, 09:13

aniawlkp86, jak samopoczucie? rozmawialas z mezem?
markotka spóźnione życzenia wszystkiego najlepszego
ups, ja tez przeoczylam
dolaczam do zyczen, sto lat kochana

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość