Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

08 cze 2011, 12:24

Wiola moja koleżanka używała tych kropelek, ma nr tel do jakiejś babki, dzwoniła tylko do niej i za 3 dni miała już kropelki, ale podobno na allegro też są.

Kinga piłam herbatkę z kopru, to tak mnie pogoniło, że hej :ico_haha_01: a małemu ulgi nie przyniosło niestety :ico_sorki: mąż sobie teraz ją spija :ico_haha_01:

Koroneczka super, że Maksiu nie ma problemów z brzuszkiem, bo nie ma nic gorszego jak widzisz, że dziecko cierpi i nie bardzo masz jak mu pomóc :ico_sorki: gratuluję nocki :ico_brawa_01: Krzysiu akurat w nocy bardzo ładnie śpi, budzi się 2 razy, zje i dalej w kimono :-D

aniafs ja dostałam Krzysia od razu jak się urodził, po odcięciu pępowiny na chwilkę go zabrali do zmierzenia i zważenia, mnie położna w tym czasie zszyła i dostałam z powrotem małego już ubranego i był dalej cały czas ze mną.

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

08 cze 2011, 12:42

dziewczynki czy ktoś jeszcze został na tym temacie z dzidziusiem w brzuszku, czy już wszystkie tulicie swoje skarby?

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

08 cze 2011, 12:45

Ostatnio gdzies wyczytałam, że od kwietnia zmieniły się standardy we wszystkich szpitalnych oddziałach połozniczych i placówkach tego typu, że o ile nie ma medycznych przeciwwskazań dziecko po urodzenieu pozostaje z mamą przez 2 godziny w kontakcie "skin to skin". Czy u Was to juz praktykowano??
U mnie to praktykują ale tylko w niektórych szpitalach.

Riterka nie wiemy co z Matrusia30.

[ Dodano: 08-06-2011, 13:48 ]
Nie kupiłabym leku na allegro, za duże ryzyko jak dla mnie.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

08 cze 2011, 15:44

ja tak na szybko
wrocilismy od okulisty, mamy Tosi masowac oczka, dodatkowo dostala antybiotyk floxal, mam dawac po 1 kropelce co 2 godziny prez 2 doby, a potem co 3 godziny 5 dni
ale przerazilam sie jak przeczytalam ulotke, ze dawkowanie ustala lekarz ale zazwyczaj daje sie 1 krople 4 razy na dobe
strasznie duzo u nas mi sie wydaje :ico_noniewiem:
podalam juz pierwsza kropelke i nie wiem co dalej :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

08 cze 2011, 16:03

hej od razu melduje ze nie mam szans doczytania....

moj maz musiał wrocic do pracy........ :ico_zly: .....zostałam z maluszkami sama.brrrr jest ciezko.......ale daje rade......Nataszka w małego zapatrzona....oprocz mnie i meza nikt nie moze go dotknąc........ :ico_olaboga: ....dzis połozyła sie kolo wozka zeby pic z nim herbatke...
próbowala tez go nakarmić danio.....i grac z nim w piłke(wrzuciła ja do wozka) tak ze oczy trzeba miec wszedzie.......dobrze ze młody spokojny.....no ale czasu dla siebie wcale....

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

08 cze 2011, 17:36

Emilia nie martw się dawkowaniem bo to co w ulotce jest napisane to jeden ze sposobów podawania. Lekarz ma jeszcze dostęp do innych informacji medycznych więc wie czy dobowa dawka jest dobra czy nie. Dodatkowo dużo leków dla takich maluchów podawanych jest inaczej i/lub w innych wskazaniach niż opisane w ulotce. Może jak u Tosi jest duży stan zapalny to musi dostać większą dawkę.

Zoola fajnie, że Nataszka tak zapatrzona w braciszka i nie jest zazdrosna. A pomysły ma niezłe na zabawy :ico_haha_01:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

08 cze 2011, 18:26

Murchinson, dziekuje
dzwonilam do pediatry pytac, mowil ze ona wie co robi i tak na poczatku daje sie takie dawki, ufff
a w sumie az tak bardzo jej nie ropeja te oczka

Patrycja a Filipek jakie dostaje kropelki?

Murchinson, kolki sie nie pojawily prawda? u nas kolejny marudzacy dzien, Antosia caly czas na rekach :ico_noniewiem:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

08 cze 2011, 18:40

Murchinson, kolki sie nie pojawily prawda? u nas kolejny marudzacy dzien, Antosia caly czas na rekach :ico_noniewiem:
Kolek brak i oby tak zostało. Młody do 12 był spokojny ale jak nagrzało się mieszkanie to tak jak u Was, spał raz na mnie przez 30 min. Muszę iść na zajęcia ze zdrowego kręgosłupa bo za chwilę wysiądzie całkiem.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

08 cze 2011, 19:00

hejka

mam chwilkę to doczytałam was chociaż :ico_sorki: :ico_sorki: małą jakoś wczoraj w dzień cienko spała dzisiaj też nie bardzo,ale jak zasnęła przed 16 tak jeszcze śpi,dobrze że w nocy lepiej śpi :ico_sorki:

wiola85 skoro mały ma skazę białkową to nabiał odstaw,a co do mleka to my dostaliśmy dla małej bebilon pepti bo czasem jej butlę podaję :ico_sorki: ale szansa,że z tego wyrosną jest to się pocieszam,że to kilka miesięcy potrwa,bo u Hani skaza trwała pół roku,później minęła :ico_sorki:

Motylek22 gratulacje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

co do becikowego to ja papiery już 1,5 tyg po porodzie miałam wszystkie złożone,a gin zaświadczenie mi wypisał tzn mojej koleżance dałąm tylko kartę ciąży i on mi wypisał zaświadczenie bez problemu,bo po co mam specjalnie jechać jak koleżanka do niego jeszcze jeździ z ciążą :ico_oczko: i w połowie maja już miałam oba becikowe i rodzinne wypłacone :-)

reszty nie pamiętam :ico_sorki: :ico_sorki:

to kto będzie zakładał nowy wątek i kiedy??

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

08 cze 2011, 19:13

Byliśmy na spacerze-upał :ico_sorki: Krzysiu jak zasnął przed 16 tak śpi nadal, cały spacer przespał :-D pomarudził tylko trochę do południa. Muszę sobie kupić chustę, bo jak jest marudny, to uspokaja się tylko leżąc u mnie lub u męża na klatce piersiowej, a z chustą będę mogła coś w domu zrobić.

Motylek pisała, że w szpitalu hałasy i remonty, dodatkowo dziecko współlokatorki strasznie płakało w nocy i jest przez to niewyspana, Pawełkowi nic nie przeszkadza i smacznie sobie śpi :-) dzisiejsze wyniki badań Pawełka są dobre, jutro będą jeszcze powtórzone i jak będą dobre, to może wyjdą już do domu :-)

Emilia oby szybko Tosi przeszło z tymi oczkami :ico_sorki:

Murchinson super, że kolek nie ma :ico_brawa_01: oby już tak zostało :-D

Zoola ładne Nataszka ma pomysły :ico_oczko: domyślam się, że brakuje Ci czasu dla siebie, bo mi samej czasem brakuje, a mam tylko jednego maluszka w domu.

Ania to szybciutko się z becikowym uwinęłaś :-D ja muszę męża wysłać do mojego gina po zaświadczenie i też złożymy wniosek, kasa przyda się na chrzciny :ico_oczko: a właśnie, pytaliście już księdza o chrzest?

Kąpiecie maluszki codziennie? Ja kąpię Krzysia co drugi dzień, bo ma bardzo suchą skórę i nie chcę mu kąpielą dodatkowo przesuszać, a kąpiemy w Oillan baby. Mam nadzieję, że nie będzie miał AZS :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-06-08, 19:15 ]
Emilia masuj małej oczka, żeby zabieg nie był potrzebny :ico_sorki: ja jak miałam pół roku, to operacyjnie udrożniali mi kanalik łzowy

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] i 1 gość