Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

10 cze 2011, 15:17

A jaki lepszy zwykły czy elektryczny?
Oj to chyba zalezy jaki komu pasuje.. Mi sie wydaje ze znalazlam wiecej poparcia dla elektrycznego, wiec taki kupilam, ale jak bedzie no to zobacze jak zaczne uzywac :)

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

10 cze 2011, 15:18

Dziewczyny a teraz pytanie z innej beczki. Co bierzecie do szpitala - dla siebie i dla dziecka? bo ja powoli zrobiłam sobie listę czego mi brakuje i co mam dokupić i teraz tak siedze i się zastanawiam co tu jeszcze potrzeba?!!! No i wogóle to juz nie pamiętam co trzeba miec w domu dla dzieci...

[ Dodano: 10-06-2011, 15:19 ]
Mi sie wydaje ze znalazlam wiecej poparcia dla elektrycznego
ja tez jestem za elektrycznym

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

10 cze 2011, 15:31

no ja jak już to znów wypożyczę elektryczny, bo innym przy małej ilości pokarmu, to bym się zamachała na śmierć :ico_oczko: Pierwszy kupoiłam sobie we Wrocławiu z bodajże Canpol. Ale sie namachałam wtedy - ściagnełam całe 10ml :ico_zly:
Zirafka
Co bierzecie do szpitala - dla siebie i dla dziecka?
ja niestety nic nie doradze.

A powiedzcie mi jak to jest z tym potasem - mozna brac czy nie w ciązy? Wiem, że to nie bardzo podobno. Bo ja mam z Pl. cos takiego: Cardiomin B6 (wapń, magnez, potas) i zjadłam jedna tabletke. Już tak mi strasznie daja w kość te skurcze, że nie moge wytrzymać. Ide dzisiaj z talerzem i jak mnie nie skurczy w obie stopy, myslałam ze wywale wszystko z talerza. Juz przestało mi cokolwiek pomagac i zdecydowałam się chociaż raz na ta "mieszanke" z potasem.

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

10 cze 2011, 15:38

Co bierzecie do szpitala - dla siebie i dla dziecka?
Ja biore tak - dla siebie:
-koszula nocna
-5 par majtek
-2 staniki do karmienia
-24 podpaski
-pasta do zebow/szczoteczka/zel pod prysznic
-2 reczniki
-klapki
Dla malego:
-1 paczka pampersow dla newborn 27szt
-ciuszki na wyjscie
-kolderka
-kosmetyki (mydelko, spirytus, krem przeciw odparzeniom)
Hmm to chyba wszystko, dokumenty oczywiscie jeszcze.
Ale ja nie wiem jak to w Polsce jest, bo tu 6h po porodzie juz mozna isc do domu wiec nie trzeba mi duzo.. W Polsce chyba 1-2 dni, tak?
A powiedzcie mi jak to jest z tym potasem - mozna brac czy nie w ciązy?
Ja biore jakistam zestaw wszystkiego ale potasu w tym nie ma wiec nie wiem :/

Awatar użytkownika
uskrzydlona
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 09 cze 2011, 16:28

10 cze 2011, 16:01

no ja jak już to znów wypożyczę elektryczny, bo innym przy małej ilości pokarmu, to bym się zamachała na śmierć :ico_oczko: Pierwszy kupoiłam sobie we Wrocławiu z bodajże Canpol. Ale sie namachałam wtedy - ściagnełam całe 10ml :ico_zly:
Zirafka
Co bierzecie do szpitala - dla siebie i dla dziecka?
ja niestety nic nie doradze.

A powiedzcie mi jak to jest z tym potasem - mozna brac czy nie w ciązy? Wiem, że to nie bardzo podobno. Bo ja mam z Pl. cos takiego: Cardiomin B6 (wapń, magnez, potas) i zjadłam jedna tabletke. Już tak mi strasznie daja w kość te skurcze, że nie moge wytrzymać. Ide dzisiaj z talerzem i jak mnie nie skurczy w obie stopy, myslałam ze wywale wszystko z talerza. Juz przestało mi cokolwiek pomagac i zdecydowałam się chociaż raz na ta "mieszanke" z potasem.
Bardzo dobrze, że masz w tym potas ;)
Bo skurcze są od braku magnezu albo/i potasu.

Mi na moje skurcze w łydkach gin zaleciła brać:
blumag (magnez z vit. B6) i Asparaginian (potas i magnez /miałam brać po 2 kaps dziennie ale ograniczyłam się do jednej bo wcinam codziennie warzywa i zawsze coś tam mlecznego też zjem).
Raz miałam ostatnio skurcz, ale przez to, że zapomniałam tabletki ;/ a tak to od 2 tygodni zero. Polecam

Rzeczy do szpitala Dla mnie:
Ja na razie mam przygotowane:
- 2 koszule (nie wiem, czy jeszcze jedną nie kupić, bo po porodzie pewnie łatwo o przybrudzenie);
- 2 ciemniejsze ręczniki /granat i ciemna zieleń/;
- większe podpaski/podkłady poporodowe (mam jedno i drugie, wezmę trochę tego i tego i zobaczę z czym mi będzie lepiej);
- kilka sztuk gaci jednorazowych - nie wiem, może się przydadzą; + kilka normalnych wezmę
- 3 podkłady - takie na łóżko szpitalne, żeby nie zabrudzić pościel;
- 1 szlafrok z kieszenią;
- szampon i żel pod prysznic, wlałam sobie do małych pojemniczków (po próbkach szamponów mi zostały ) - zawsze to więcej miejsca;
- żel do higieny intymnej perfecta mama;
- wiadomo szczoteczka, pasta, sztyft pod pachy, szczotka, małe lusterko;
- zamiast kapci kupiłam coś a la trampki, często nazywane "szmaciakami" ;P. nie lubię kapci i zresztą bezpieczniej w nich niż w kapciach. Mam pewność, że się nie będą ślizgać po korytarzach szpitalnych. Są one na dwa malutkie rzepy do regulowania, można też wciągać je na stopę i są cholernie wygodne.
- klapki pod prysznic;
- stanik do karmienia (na razie mam jeden dopasowany do aktualnego rozmiaru, nie wiem czy kupować następne w tym samym rozmiarze, czy może większe?);
- wkładki laktacyjne,
- inne drobiazgi to, co będę musiała mieć przy sobie (dokumenty, portfel, tel + ładowarka, woda mineralna, itp.)

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

10 cze 2011, 16:58

uskrzydlona, jestes boska ! :)
juz wiem czego zapomniałam do mojej magicznej szpitalnej torby ! :)
majteeeeecki zwykłe :)
nie wiem jakim cudem mogłam je ominąc :ico_sorki:
no i żel... :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

10 cze 2011, 17:09

Co bierzecie do szpitala - dla siebie i dla dziecka?
Tutaj nie wypowiem się bo w Niemczech jest inaczej. Dla maluszka nie musze mieć nic. A co musze miec dla siebie jeszcze nie wiem. W następnym tygodniu mam zamiar zadzwonic do swojej położnej i zapytać.
A powiedzcie mi jak to jest z tym potasem - mozna brac czy nie w ciązy?
Mi doktorka doradziła magnez z potasem więc chyba można.

[ Dodano: 10-06-2011, 17:14 ]
beti, powiedz mi korzystałas może z kuponów znizkowych dla maluszka? Ostatnio w gazecie reklamowej z Praktyki Lekarskiej były kupony. Jeden jest na pieluszki Pampersa a drugi na chusteczki.

[ Dodano: 10-06-2011, 17:17 ]
A Wy już wszystkie macie torby popakowane?

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

10 cze 2011, 17:56

A Wy już wszystkie macie torby popakowane?
ja jeszcze nie mam nic kupionego dla siebie do szpitala więc i torby nie pakowałam. Ale niedługo wybiorę się do sklepu i zrobię potrzebne zakupy

A jak tak w ogóle z pytaniem z innej beczki. Czy macie obwisłe biusty przez to, że karmiłyście piersią? I co robić, żeby zadbać o piersi podczas ciąży i karmienia, żeby zostały takie ładne i jędrne jak z przed ciąży i podczas niej?

[ Dodano: 10-06-2011, 19:33 ]
o patrze wątek umarł. No tak weekend się zaczyna heh. A mi nudno, więc zrobiłam ciasto i czekam na mężusia, bo znów z delegacji wraca... ale już niedługo będzie tak wyjeżdżał na szczęście, bo zmienia pracę :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

10 cze 2011, 19:46

nina0226, - mi biust nbie opadł - stracił trochę na jędrności - tak na górze - hmm - nie wime jak to wytłumaczyć - ale spokojnie smigałam 4 lata po porodzie czasami bez stanika :-D - biust mi sie powiększył - o :-D . jak dbałam ?? .hmmm .. masowałam wtrakcie kąpania , baslamy w trakcie ciązy i karmienia... i troch ecwicze na biust - ale nie pamiętam, żebym dużo ćwiczyła :-D o i tyle
co do pakowania - no toja jeszcze nie - ale ja mam ternim 31/1 sierpnia - wiec jeszcze 2-3 tygonie moge nie panikowac :-D ale zestaw jak wyzej - bardzo dobry

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

10 cze 2011, 19:54

najwazniejsze do szpitala = dowod osobisty = karta ciazy + wyniki z grupa krwi, a jezli byly jeszcze inne badanie zlecane na koncowce to wyniki tych badan..a potem reszta j.w :-) polecam kilka koszul, jedna, ktorej nie bedzie szkoda na sam porod, bo moze sie zabrudzic i potem nie doprac, lub gdzies sie zapodziac :ico_noniewiem: moja akurat wyszla bez szwanku, wiec bede brala ta sama na drugi porod :-D poza tym mialam jeszcze 2 na wypadek zaplamienia...
nie wiem po co podklady na materace szpitalne..jak sie posciel zabrudzi to zmienia, tym bym sie nie martwila :-)

ja dzis odwalilam dwa dosyc dlugie, ale spokojne, powolne spacery i teraz jak sie wykapalam to odczuwam to na brzuszku, jakos tak mi go znosi w dol :ico_noniewiem: chyba zaraz sie poloze :ico_noniewiem:

a moj maz dzis zdobyl zloty medal w spartakiadzie zakladowej pilki noznej, z tej okazji wypil pare piwek, dwa glebsze i pol godz po mnie zostal dowieziony do domu, w stanie..ło matko..nie pamietam kiedy go takim widzialam..ale niech ma chlopak, wywalczyli, nacieszyli sie..od jutra powrot do obowiazkow :-)

[ Dodano: 10-06-2011, 20:03 ]
a jeszcze chcialam napisac o karmieniu piersia, bo tym razem sie nastawiam bardzo i bardzo chcialabym pokarmic dluzej niz karmilam Mile (1,5 m-ca) ale u nas rodzinne jest ze kobieta jakos nie ma tresciwego pokarmu i tak jak Mila ladnie z piersi to sie cieszylam, ale nic nie przybierala na wadze i w szpitalu kazali mi ja dokarmiac do piersi, ale niestety prawda jest taka ze jak dziecko zakosztuje sztucznego mleka i poczuje latwosc w najedzeniu sie, bo ze smoczka latwiej leci niz z piersi, to potem piersc odrzuca..tak bylo u nas..a jak nie pila z piersci to pokarm sie samoczynnie tracil i po 1,5 m-ca byl koniec..mam nadzieje ze tym razem bedzie inaczej i chociaz tez okres kiedy bede na macierzysnskim uda mi sie karmic Mala :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość