nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

20 cze 2011, 12:25

caly czas wracam mysle jak mi odeszly wody przy Mili i jakby podswiadomie czekam na to, nie wiem czemu, doslownie mysle jak mi peka ten pecherz
ja nie wiem co mnie czeka, więc tak bardzo się nie stresuję. Czytałam jak to może wyglądać, ale jest tyle opcji po czym poznać, że zaczął się poród i nie spodziewam się konkretnej, bo skąd mogę wiedzieć, która się u mnie sprawdzi. A wy jak już to przeżyłyście, to pewnie bardziej się stresujecie.
A ja dziś kupiłam takie podkłady poporodowe. Ale tylko jedną paczkę, bo dużo koleżanek mi mówiło, że są bardzo niewygodne, a poza tym szybko przestają być potrzebny i wystarczą duże podpaski. No i kupiłam wkładki laktacyjne i takie osłonki sylikonowe, gdyby bolały mnie sutki od karmienia. Ale tak się trochę zdziwiłam, bo te nakładki mają miejsce na duży sutek, a ja mam taki drobny heh. Nie wiem może pod czas karmienia stanie się większy. Jak to u was jest?

[ Dodano: 20-06-2011, 12:29 ]
A i jeszcze mam do was pytanie: bo mój mały ciągle siedzi głową do góry. Położna mi ostatnio powiedziała, że jeśli się nie przekręci w najbliższym czasie to będę miała cesarkę. Tzn że lekarz wystawi mi jakieś zaświadczenie, żeby w szpitalu wiedzieli już co i jak? czy jak się zacznie poród to oni będę dopiero sprawdzać czy jest przekręcony główką w dół czy nie?

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

20 cze 2011, 12:52

Cześć laski, dzisiaj sie wyleguje troche w w wyrku. Znajoma ma odebrac Dominka z przedszkolka, więc podjade po niego dopiero wieczorkiem. Pospałam z godzinke (boshe, dlaczego ja w nocy tak nie zasypiam?)
Do lekarza wybieram sie jak najbardziej jutro, jak okaże się ze nie jest lepiej. Wczoraj posmarowałam okolice policzków, zębów Aescinem czy jakos tak i przestało boleć. Ale ja głupia myslałam, że jak jedna strona boli to jedną smaruje. Druga zostawilam :ico_puknij: No dzisiaj ta jest ok, a przeszło na drugą. Jak jutro nie przestanie, to nie bedzie wyjścia.

Co do tego, że chłopaki lubia wczesniej się rodzić to faktycznie jakas bzdura. Lepiej, nawet słyszałam, że jst odwrotnie :ico_szoking: ! Ja Dominika przenosiłam tydzien.
Nina oczywiście w szpitalu robia jeszcze raz USG i sprawdzają przed samym cc. Normalnie bedziesz musiała się stawić u lekarza prowadzącego ciąże, dostaniesz skierowanie i z tym do szpitala.
Jesli ktoś cos bedzie Ci chciał robić w ciemno, to juz wiesz, że cos jest nie halo i domagaj sie wszystkiego.
Ladybirt nie nakrecaj się tak z tym porodem, bo podświadomie zaczniesz sobie go wywoływać. :-D

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

20 cze 2011, 13:09

dzieki beti. Bo właśnie się zastanawiałam, że może jeszcze mały się namyśli i tuż przed samym porodem się przekręci, a oni zrobią mi cc i będzie na darmo. Ale jak zrobią w szpitalu usg to jestem spokojna

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

20 cze 2011, 13:38

to tez wszystko zalezy od szpitala...u nas nawet ze wskazaniem na cc kaza czasem rodzic normalnie, bo ponoc orydator jest pojechany lekko mowiac i uwaza ze kazda kobieta jest stworzona do naturalnego rodzenia :ico_puknij: tak jak juz kiedys pisalam kolezanka miala wskazania do cc zapisane w karcie ciazy a dopieor po 14 godz meczarni zdecydowali sie na cc :ico_puknij: wariactwo

beti fajnie sie mowi, jakby to tak szlo mysli gdzies odrzucic na bok :ico_noniewiem:

nina ja mam dwie paczki tych podkladow, bo to wszystko zalezy od tego jak z ciebie bedzie leciec..nie sa one specjalnie wygodne, ale tez nie jakies mega niewygodne..poza tym lepiej przepuszczaja powietrze niz zwykle podpaski i nie odparzaja, a w szpitalu tak wogole chyba tez nie pozwola zwyklych podpasek...sama ocenisz jak juz bedziesz korzystac, najwyzej twoj pojedzie i ci dokupi paczke...
a te kapturki na sutki sa chyba wszystkie w jednym rozmiarze, ja nie uzywalam wiec nie wiem jak sie to sprawdza..na poranione sutki pomagal mi Bepathen masc, ale Mila tez nie byla jakos specjalnie zjadaczem sutkow wiec nie cierpialam z tego powodu :ico_noniewiem:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

20 cze 2011, 15:08

to tez wszystko zalezy od szpitala...u nas nawet ze wskazaniem na cc kaza czasem rodzic normalnie, bo ponoc orydator jest pojechany lekko mowiac i uwaza ze kazda kobieta jest stworzona do naturalnego rodzenia tak jak juz kiedys pisalam kolezanka miala wskazania do cc zapisane w karcie ciazy a dopieor po 14 godz meczarni zdecydowali sie na cc wariactwo
masakra jakaś! Nie wiem co bym w takiej sytuacji zrobiła. Gdybym dała radę, to bym się spakowała i kazała mężowi zawieźć mnie do kolejnego szpitala, bo nie pozwoliłabym się tak nieludzko traktować :ico_szoking:
a te kapturki na sutki sa chyba wszystkie w jednym rozmiarze
no właśnie chyba są dwa rozmiary L i S. To ja wzięłam S te mniejsze, a i tak wyglądają na duże. Ostatnio mama mi mówiła, że mam takie małe sutki i ona się martwi jak ja będę karmić. Myślałam, że przesadza, ale teraz jak zobaczyłam te nakładki to sama się przeraziłam :ico_olaboga: .

[ Dodano: 20-06-2011, 16:18 ]
Mąż kupił wózek dla naszego synka :ico_brawa_01: z firmy tako jumper x. Długo na nie polowaliśmy i wreszcie się udało. Jest grafitowo niebieski więc będzie pasował i do dziewczynki ewentualnie. Wreszcie jestem spokojniejsza, bo już większość rzeczy mamy

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

20 cze 2011, 16:22

nina ja mysle ze to kwestia przystawienia do piersi i przyzwyczajenia dziecka, ja slyszalam ze przy sporych brodawkach dziecko nie umie sobie poradzic, a jednak Mila jakos ssala, grunt to dobre nastawienie :ico_oczko:
a wozki mamy podobne, tylko ja mam Warriora :-)

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

20 cze 2011, 16:31

Dziewczyny, jak uzywałyście jakis kropli do nosa w ciązy to jakich (oprócz tych roztworów soli morskiej, bo to nie pomaga)?????????

A po co wam te nakładki na piersi, jeszcze nie wiadomo czy w ogóle beda Wam potrzebne :ico_noniewiem: :-)

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

20 cze 2011, 16:42

A po co wam te nakładki na piersi, jeszcze nie wiadomo czy w ogóle beda Wam potrzebne
zakładam, że będę karmić piersią i wolę się zabezpieczyć, żeby za szybko się nie poddać, gdy pojawią się jakieś problemy. A one drogie nie są, koszt ok. 10zł.

Co do kropli beti to ja nie używałam żadnych bo nie potrzebowałam, więc nie pomogę

ladybird ten warrior też fajny i rzeczywiście praktycznie identyczny jak jumper. Różnią się chyba tylko tym, że ten Twój ma nieco większą gondolę.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

20 cze 2011, 17:27

a te kapturki na sutki sa chyba wszystkie w jednym rozmiarze, ja nie uzywalam wiec nie wiem jak sie to sprawdza..na poranione sutki pomagal mi Bepathen masc, ale Mila tez nie byla jakos specjalnie zjadaczem sutkow wiec nie cierpialam z tego powodu

ja kapturków nie kupuje ... ostatnio dopiero mąz przynosił mi do szpitala bo mój Kuba troche mi poranił sutki i krew mi leciała, ból okropny.... brrr i jak mialam te kapturki tio i tak przed niczym mnie nie chroniły , w gruncie rzeczy nie były mi potrzebne...
A co do maści to żadna mi nie pomagala nawet Bepanthen dopiero w aptece mi doradzili Castor Equi i po niej czułam lekka ulge.
Dziewczyny, jak uzywałyście jakis kropli do nosa w ciązy to jakich (oprócz tych roztworów soli morskiej, bo to nie pomaga)?????????

nie pomoge bo uzywałam tylko sól morską.
Ostatnio mama mi mówiła, że mam takie małe sutki i ona się martwi jak ja będę karmić
nie stresuj sie przedwcześnie bo wiem, zę kobiety z mniejszym biustem maja więcej pokarmu niz te co maja duzy biust ( znam 4 taki przypadaki - moja szwagierka ( po cesarce ) to mogłaby wykarmic całe podwórko dzieci tyle miała pokarmu ).

[ Dodano: 20-06-2011, 20:05 ]
No a moje dziscko dostało dzisiaj w żłobku Dyplom ukończenia żłobka wraz ze swoimi wszystkim pracami... fajna pamiątka. A i fajnie mi dzisiaj powiedział... bo zaczęłam spiewac mu piosenke : raz dobosz zuch szedł sobie ulicami... i chciałam , zeby on dokończył a on do mnie tak : no dalej dalej śmiało smiało Elu!!!!!! no normalnie myślałam, ze pęknę zt ego... pewnie pani w żłobku im tak mówi no i on do mnie też tak powiedział.

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

20 cze 2011, 20:36

zirafka ale tu nie chodzi chyba o wielkosc piersi tylko o sam sutek, brodawke czy dziecko bedzie umialo latwo zlapac do ssania..a z tym masz racje ze nie ma reguly ze przy duzych piersiach jest multum mleka, a przy malych nie, moze byc zupelnie odwrotnie :ico_noniewiem:

beti ja uzywalam jak mialam zapchane zatoki euphorbium - taki spray homeopatyczny :ico_noniewiem:

znow bylam na spacerze, bo jak usiedziec przy ladnej pogodzie z dzieckiem w domu, ale dluzsze dystanse na prawde nie dla mnie, znow mnie ciagnie w dol :ico_olaboga:
ide teraz obejrzec jakis filmik i :ico_spanko:
spokojnej nocki

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość