Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

22 cze 2011, 20:58

witam sie i ja
widze ze Malinka cała w dwupaku :-) wiec co - zadna sie nie wyłamie ?? beda lipcówki a nie czerwcówki :-D
ja po lekarzu - i mam 2 cm rozwarcia .. hmm - nieźle - ale ponoć to norma przy drugiej ciązy - bez paniki - główka nie kanale - tylko sobie " lata " :-D jak to określił mój doktor
wiec ja zamierzam trzymac sie końca lipca a nawet poczatku sierpnia
co do materacyka - ja tez mam gryka - kokos - alke on taki grubszy niz 5 cm - kupiłam nowy ,, jakos mi sie kojarzyła jak z butami :-D :ico_noniewiem: ale ze ja w ciazy - wiec gupoty do głowy mogą przychodzić
jutro wyjezdzamy na mazury - ha !
no i urlop od 1 lipca na tydzien :ico_noniewiem: mam nadzieje ze nie wyskoczy :-D
młody mój cos tam nadal lekki katar .. a poza tym wsio ok

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

22 cze 2011, 21:07

jutro wyjezdzamy na mazury - ha !
super sprawa, sama bym gdzies wyjechała ale jakoś nie za specjalnie sie ostatnio czuję... musiałoby byc to gdzies blisko... pewnei dopiero za rok gdzies pojedziemy już całą gromadka :ico_oczko:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

22 cze 2011, 22:59

naoglądałam sie tych kobit 8,9 dni po terminie :ico_puknij: głupota..
baloniki, kroplówki, cesarki pfeeee.
dlaczego głupota? Myślisz że one tam z wyboru są? :ico_oczko:

Ja miałam termin na 1 stycznia, mój gin przyjął mnie 3 stycznia we środę wieczorem na odział, beż żadnych skurczy rozwarcia. W czwartek badania, a w piątek założyli mi balonik. Miałam do wieczora urodzić :-D i nic... w sobotę dalej mnie nie ruszyło, więc w niedzielę mój gin zadecydował żeby wyjąć ten balonik. W poniedziałek rano na porodówkę i kroplówka na wywołanie, zeszły mi dwie... i dalej nic.... więc we wtorek rano po 16 godzinach leżakownia na porodówce miałam cesarkę. Martyna urodziła się 9 dni po terminie, dostała 10 pkt, wazyła równiutkie 4 kg :-D zdrowa dziewucha.
Więc sama widzisz natury nie oszukasz :-D
Też wykombinowałam sobie że urodzę wcześniej bo z usg miałam termin na 24 grudnia - o nie świat nie spędzę w szpitalu - tak sobie myślałam :-D , więc jakiś tydzień przed terminem mieszkanie błyszczało, z podłogi można było jeść :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

23 cze 2011, 00:41

Dokładnie..natury nie oszukasz ;-)

My kupiliśmy materacyk gryka-kokos. Zamawialiśmy na allegro razem z łóżeczkiem, ale najpierw w sklepie obejrzeliśmy :-)

Co do tego wymazu z pochwy to też właśnie mam zrobić przed porodem, ale w tym tyg.nie miałam czasu żeby to załatwić..

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

23 cze 2011, 08:44

ladybird - mój mężulek mieszkanie 3 dni sprzątał na błysk bo myślał ,że córeczka bedzie z nami ;)
ale no nie spieszno jej...
a ja sie boje porodu po terminie nie wiem czemu...
nasłuchałam sie za bardzo w tym szpitalu ... :
zatrucie wodami, stare łożysko, pępowina, uduszenie....
brrr ... ale no... trzymam sie dzielnie jeszcze jest szansa ,żerusze do 6 lipca hehe

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

23 cze 2011, 09:56

Malinkax33 napisał/a:
naoglądałam sie tych kobit 8,9 dni po terminie :ico_puknij: głupota..
baloniki, kroplówki, cesarki pfeeee.
szczerze mówiąc to nie wiem kochana co masz na myśłi z ta głupotą??????????????????????????????????????????????????????????
Chyba sie gubię w Twoich myślach.....
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 10:14 przez beti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

23 cze 2011, 10:07

Malinkax33 napisał/a:
naoglądałam sie tych kobit 8,9 dni po terminie głupota..
baloniki, kroplówki, cesarki pfeeee.
nie wiem co w tym głupiego, generalnie tak jak pisze moni26, nie ma sie wyboru kiedy dziecko chce wyjść na świat, jakby to było takie proste że równo w terminie dziecko się rodzi.

mnie moja mama urodziła 10 dni po terminie dostałam 10 pkt. jedynie co to poleżała w szpitalu bo ciąza musiała być wywołana ale nie reagowała na kroplówki czy baloniki. i głupoty w tym nie widziała ani ona ani lekarze

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

23 cze 2011, 10:13

A w ogóle to napiszcie, co to sa te baloniki, jak to się zakłada - bo tutaj nie słyszałam o tym. Ma on powiekszac rozwarcie?

Zirafka zobacz na mój suwaczek :)))))))))

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

23 cze 2011, 10:17

Wprowadza się do szyjki macicy i następnie wypełnia płynem balonik, który znajduje się na końcu cewnika. Napełniony balonik napiera na szyjkę i powoduje szybsze rozwieranie, skracanie i nabieranie miękkiej konsystencji - mechanicznie oraz poprzez stymulację wydzielania prostaglandyn. Po uzyskaniu dojrzałości szyjki, następuje indukcja, czyli wywołanie porodu- zwykle poprzez podanie oksytocyny w kroplówce. Ale nie u wszystkich to skutkuje. I nie wszystkie szpitale prowadzą tego typu zabiegi.

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

23 cze 2011, 10:22

izabelllla123, o kurcze, pierwszy raz słysze o tej metodzie! To chyba musi boleć, co? Chociaż czy jest jakas róznica miedzy sztucznym rozszerzaniem a bolącymi skurczami, które to samo powodują...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość