Awatar użytkownika
Paulina446
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:42

24 cze 2011, 13:30

Mój też przez 6 tygodni przytył 400g. to chyba normalne
za to pani mi go zważyła, ma 7,650 kg
Kajtek jest dzień młodszy od Szymona i waży 7100 lekarz powiedział, że jest ok więc nie masz czym się martwić :ico_oczko:

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

24 cze 2011, 15:20

Witam,
Dziewczyny dzięki za miłe słowa.
Dokladnie, najważniejsze ze juz to przeszło i po gorączce nie ma sladu.
Gorączka trwała niecałe dwa dni.
Też sie zastanawialismy czy to czasami nie 3dniówka bo wszystkie badania sa super jak u zdrowego dziecka.
Lekarze podejrzewali zapalenie dróg moczowych ale na szczęście to nie to bo inaczej musielibyśmy zrezygnowac z basenu a mały tak uwielbia tam chodzić.
Za to mój M zlapał w szpitalu rota i biedny teraz choruje w domu. Na szczęście przechodzi to bardzo łagodnie.
Dobrze że mały nie ma rota i jakiegoś innego świństwa. Na szczęście był szczepiony i pediatra tez zapobiegawczo kazała od razu podawać probiotyk.

Tak zmieniając temat to musze sie wam pochwalić ze mój zuch zjada od wczoraj dwa dodatowe stałe posiłki.
Zajada się na maksa kaszka manna i marchewka.
Super ze mu tak smakuje.
Nie lubi jabłka. Strasznie się krzywi i pluje. Jak jabłko to tylko z marchewką.
Przedwczoraj dostał morelę i tez mu zasmakowała.

Jeśli chodzi o fotelik to kupimy peg perego. Mamy tej firmy fotelik teraz i kupiliśmy dwie bazy (są one do małych i dużych fotelkiów) do nich. Do mojego i M samochodu więc dlatego nie mamy problemu z wyborem nowego fotelika.
Jeśli chodzi o recaro tez mi się bardzo podoba i z tego co wiem dobrze wychodzi w testach.

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

24 cze 2011, 20:09

od ostatniego szczepienia które było 28 kwietnia przybrał tylko 350g
Julka miedzy przedostatnim szczepieniem a ostatnim przybrala 400g wiec to chyba normalne ze dzieci zaczynaja mniej przybierac...
bynajmniej nic mi lekarz nie miwl ze za malo czy cos... a Tobie?
mi w sumie to nic nie mówił bo z nim nawet nie rozmawiałam
tylko mi go w przychodni pani zważyła i poszłam do domu

[ Dodano: 24-06-2011, 20:13 ]
a jak u was nocki wyglądają....?

bo u nas masakra jakaś
szymon budzi sie co 2 godz
marudzi przez sen
niby chce cycka niby nie
złapie, pociągnie 3 razy, wyrywa sie, przystawiam do drugiego cycusia i jest to samo :ico_noniewiem:
nie wiem czy on głodny czy co...czy może mu gorąco...? ale śpi pod cieniutkim kocykiem :ico_noniewiem:
dzisiaj to chyba spałam z 4 godz :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

24 cze 2011, 21:51

Magda juz dokarmiasz???? oooo! to mnie zaskoczylas bo tak planowalas od 1 lipca

a ja planowalam szybciej a jeszcze Olaf nic nie je/. poza ta manna
ale to przez alergie

nie chcialam wprowadzac zmian w tym samym czase
bo zmienialysmy mleko ostatnio

teraz mam nutramigen z koleji
i jeszcze mu nie dalam. i tak zastanawiam sie czy nie poczekac
bo znow sie opozni wprowadzanie stalych orduktow
a pokupowlaam juz troche sloiczkow
z owocami i warzywami. zupkami

moze wreszcie jutro podam mu marchewke. bo planowalam wczoraj ale zapomnialam :)

Madzia maz zlapal rota? kurcze. dobrze ze on a nie piotrus co?
my z koleji bez zadnej szczepionki nie przynieslismy nic do domu
a to czesto sie zdarza po pobycie na odziale niestety

nam sie udalo ufff

ja pytalam pediatrow w szpitalu jak i swojej po powrocie o probiotyki i cos na wzmocenienie po szpitalu
ale wszyscy zgodnie twierdzili ze dzieci nie potrzebuja nic

peg perego mamy spacerowke po Leonie . wlasnie wyciagnelam ja z garazu
i na wyjazd nad morze wezme. bo w pociagu musze miec maly wozek

co prawda Olaf nadal w gondoli
ale dzis juz tak sie ppdnosil i wkurzal z nudow. ze chyba najwyzszy czas to zmienic

Ania u nas nocki zawsze byly b dobre z 1 pobudka krotka. ostatnio przez tydzien jednak co 2 godz Olaf sie budzil ze wzgledu na skorke, drapal. krecil, jeczal
jak to dobrze w takich momentach ze karmie naturalnie. bo piers jest niezawodna. przytula sie. pije mleczko i juz dobrze. ale jednak za 2 godz powtorka.

ale ostatnie 3 noce byly juz spoko...

nie wiem. moze u ciebie tez alergia meczy? bo wspominalas ze macie podobny problem? hmm

pozdrawiam

p/s tak sie wkrecilam w wasz watek niespodziewanie

ale odpisujac dziewczynom nie zauwazylam ze to nie grudniowki hehhee
po prostu kilka dziewczyn pisze tutaj z tamtego watku. i dopiero pozniej zaczailam gdzie jestem
sory za roztargnienie ehehe

Awatar użytkownika
Paulina446
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:42

24 cze 2011, 22:14

aniaj84, Kajtek śpi 10-11 godzin :-D ale on na butelce jest

robak
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 826
Rejestracja: 27 cze 2007, 11:53

25 cze 2011, 12:50

hejka
mialyscie racje byla 3 dniowka, teraz jest wysypana, myslicie ze to swedzi czy cos bo jest taka marudna i placzliwa nie wiem czy zeby tez sie pchaja bo kupy robi luzne....

a nocki odpukac oki, spi w sumie cale noce teraz ostatnio udzi sie z placzem raz ,ale dostaje mleko i dalej spi....

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

25 cze 2011, 22:03

Magda juz dokarmiasz???? oooo! to mnie zaskoczylas bo tak planowalas od 1 lipca
tak Madziu podaje juz mu dodatkowe jedzenie.
Nie jest tego wiele bo około 3-4 łyzeczek do kaszki manny i raz zrobiłam mu kleik kukurydziany (wczoraj). Samego nie chcial jeśc więc dodałam morele. Jak podaję mu manne to też zabarwiam marchewka albo bananem bo samej albo z moim mlekiem to nie chciał. Pluł i się krzywił, natomiast z marchewka jakoś to mu idzie. On skończył juz 6 miesięcy 18 i Pani doktor powiedziała aby juz podawac i nie czekać do 1 lipca. Natomiast dziś nie zjadł nic oprócz 4 łyżeczek kaszki manny. jakos nie miał ochoty na jedzenie dodatkowe. tylko moje mleczko. zastanawiam sie czy jak dziecko nie zje codziennie manny to bedzie ok?
On nie zawsze chce mi ja jeść. Czasami jest tylko 3-4 łyżeczki i koniec nie ma dalej jedzenia.
Chciałam mu podawać dwa posiłki dodatowo. manna i kleik kukurydziany, ale najwyraźniej sam sobie decyduje co i kiedy chce jeść.

Dziś ściągnęłam mleko aby mój M podał małemu ale tez nie za bardzo chciał jeść z butelki. I niestety musiałam sama go nakarmić. Planujemy tak co drugi dzień aby mój M go karmił i odkładał do łóżeczka do snu. Dzień pierwszej próby nie udany. Może za kilka dni bedzie lepiej, albo po prostu miał taki dzień.

Aniu u nas noce sa ok. Mały od kiedy wyszlismy ze szpitala tylko raz obudził się w nocy a tak śpi do 6-7 od 19-20.
ale odpisujac dziewczynom nie zauwazylam ze to nie grudniowki hehhee
po prostu kilka dziewczyn pisze tutaj z tamtego watku. i dopiero pozniej zaczailam gdzie jestem
sory za roztargnienie ehehe
zaglądaj tu jak często chcesz
kruszynka05 napisał/a:
aniaj84 napisał/a:
od ostatniego szczepienia które było 28 kwietnia przybrał tylko 350g
Julka miedzy przedostatnim szczepieniem a ostatnim przybrala 400g wiec to chyba normalne ze dzieci zaczynaja mniej przybierac...
bynajmniej nic mi lekarz nie miwl ze za malo czy cos... a Tobie?

mi w sumie to nic nie mówił bo z nim nawet nie rozmawiałam
tylko mi go w przychodni pani zważyła i poszłam do domu
a czy czasami to nie jest juz ten okres gdzie dzieci przybieraja 350g na miesiąc. musze w książeczce malego sprawdzić.
mialyscie racje byla 3 dniowka, teraz jest wysypana, myslicie ze to swedzi czy cos bo jest taka marudna i placzliwa nie wiem czy zeby tez sie pchaja bo kupy robi luzne....
to dobrze że to tylko 3dniówka
a ja planowalam szybciej a jeszcze Olaf nic nie je/. poza ta manna
ale to przez alergie
manne jadł od 5 piesiaca skończonego i tez nie wprowadzałam nic dodatkowo bo różnie maluszki reagują.
peg perego mamy spacerowke po Leonie . wlasnie wyciagnelam ja z garazu
i na wyjazd nad morze wezme. bo w pociagu musze miec maly wozek
dziś ogladałam spacerówkę peg perego do samochodu taką co się składa jak parasolke. Sporo z małym jeżdżę i za każdym razem muszę składać stelaż i zakładać adaptery do fotelika albo brać reszte wózka a jak bym miala drugi spacerowy taki maly to było by mi wygodniej. Tylko ze myślałam ze sa tańsze te wózki a tu niestety jest inaczej

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

25 cze 2011, 23:12

Madziu no skoro Piotrus juz po 6 mies to pewnie ze po co czekac do 1 lipca
niech zajada ze smakiem!

Olaf na razie codziennie pieknie cala manne pochlania i dziubek otwiera chetnie
fajnie gdyby byl taki bezproblemowy jak Leon
ale zobaczymy
ja bylam okropnym niejadkiem
wiec moze i mnie sie choc w polowie taki dzieciak trafi
oby nie!
bo poki co jes bezproblemowo

dzis zjadl troszke marchewki. b chetnie hehe

sadzicie ze jesli przez 3 dni podam mu sama marchewke to 4 go dnia moge juz zupke? marchewke z mieskiem i delikatne warzywka?

owoce chcialam pozniej

hmmm

Madziu tak te spacerowki sa drogie niesttey

ja sprzedalam leona pierwszy wozek 3w1 i za cala wartosc kupilam tylko spacerowke
peg perego ale b mi sie podobala i mieszkalam w Uk gdzie potrzebiwalam malego zgrabnego wozka
niesttey na polskich drogach juz jest niewygodny ze wzgl na kolka
ale do pociagu bedzie super
lekki i wygodny

w Uk sa one b popularne
pod nazwa mamas and papas
na kazdym kroku mozna je spotkac
zwlaszcza pliko p3
ale ja kupilam ze strony internet w oryginalnej nazwie

pa

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

26 cze 2011, 14:14

czesc dziewczyny

ale sie rozpisalyscie :)

Magda, ale sie przestraszylam jak przeczytalam ze z Piotrusiem bylas w szpitalu... dobrze ze juz sie uspokoilo...

Moja jeszcze nic takiego nie miala... ale co czytam to u kazdej z Was byly juz jakies przygody z przeziebieniem/goraczka/itp, az sie boje pierwszego momentu u Malej... :ico_noniewiem:

aniaj84, u mnie nocka ogolnie ok. o 21 flacha z kaszka, potem karmienie o 6 rano. czasami budzi sie w nocy to daje herbatke, ale juz b rzadko. no i dosc czesto krzyczy przez sen. daje smoka i przechodzi. najczesciej okolo polnocy... a tak to spi do ok 7, czasami 8. bede chciala niedlugo zrobic tak ze karmienie o 6 przestawie na godzine taka, o ktorej sie Mala obudzi. bo to troche sensu nie ma jak teraz jest chyba...

Magda, duzo zdrowia dla Meza!

Mala juz probuje raczkowac. jak przekreca sie na brzuch, to prostuje rece, podnosi brzuch, ale nogi sztywne. a jak polozy glowke to nonono do gory i nogami przebiera. niedlugo to polaczy i bedzie brzuszek w powietrzu :) no i zaczela mowic "baba", nieswiadomie oczywiscie, mlaszcze tak ustami i dodaje do tego dzwiek i rozne rzeczy smieszne Jej wychodza.

Mocno calujemy i pozdrawiamy!

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

26 cze 2011, 20:42

witam,
kupiliśmy spacerówkę maclarena quest daliśmy 935 zł razem z takim zagłówkiem i ochraniaczami na pasy. Przymierzaliśmy go do różnych spacerówek i ta najbardziej mu się spodobała :-) Wiem ze to brzmi śmiesznie u 6 miesięcznego dziecka, ale uwierzcie mi jak go włożyliśmy to po prostu jak zahipnotyzowany. ja chciałam peg prego SI ale maly wybral sobie inna i została tamta. Musimy tylko dokupić parasolke ale to już mu kupie na allegro moze uda mi się kupić uzywana, a jak nie to kupie w sklepie. Niestety jej cena to 130 ale za parasolke bugaboo dałam 180 więc ta i tak jest tańsza. Niestety te firmowe parasolki nie pasują do innych wózków. No i musimy dokupić jeszcze paląk, nie wiedziałam ze takie wózki sprzedaje sie bez pałąka. Na razie małemu nie jest on potrzebny ale za miesiąc dwa już na pewno będzie chciał. I tak jak pisze Madziorka do pociągu czy samochodu idealna. Składa sie szybciutki i mało waży 5,5kg. Ma wygodny uchwyt i pasek to trzymania albo przewieszenia ramieniu.
Madziu no skoro Piotrus juz po 6 mies to pewnie ze po co czekac do 1 lipca
niech zajada ze smakiem!
niestety z tym jest różnie. Ze smakiem zajada tylko marchewke z manną.
Dziś była zielona kupa (wczoraj nie było nic) i zastanawiam sie czy to czasami nie po tym kleiku kukurydzianym co dostał dwa dni temu. Nic innego nie wprowadzałam. Jak cos wprowadzam to czekam około 7-10 dni aby zobaczyć czy nie ma uczulenia. Na razie dostał marchewkę, jabłko (ale go nie lubi więc dostał chyba tylko raz albo dwa) banan (bardzo lubi) i morele.
Mały mało jeszcze zjada. Sloiczek marchewki starcza mu na 3 razy a resztę muszę wyrzucić bo na etykiecie jest napisane że zużyć w ciagu 48h. jak podam mu więcej to nie zje. On nie jest raczej niejadkiem, mleka pije sporo uwielbia je :-) Nie wiem dlaczego je tak mało. Na szczęśćie dziś zjadł mi całą przygotowana kaszkę manna z 4 łyzeczkami marchewki.
Olaf na razie codziennie pieknie cala manne pochlania i dziubek otwiera chetnie
fajnie gdyby byl taki bezproblemowy jak Leon
ale zobaczymy
ja bylam okropnym niejadkiem
wiec moze i mnie sie choc w polowie taki dzieciak trafi
oby nie!
bo poki co jes bezproblemowo
równiez bylam niejadkiem, może to sie u dzieci zmiena jak dostaja juz stałe pokarmy? aczkolwiek ja to nawet mleka nie chcialam.

Od jutra już znowu zostję z małym sama bo mój M idzie do pracy niestety kończy mu się urlop. Szkoda fajnie tak być w domu razem.

No nic do jutra dziewczyny i miłej nocy.

[ Dodano: 26-06-2011, 20:44 ]
Spadłam z nieba za każdym razem jak chcę ci odpisać to zaznaczam cos innego :-)
Może teraz sie uda :-)
Magda, duzo zdrowia dla Meza!
dziękuje, już jest lepiej na szczęście przeszedł to łagodnie

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość