Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

29 cze 2011, 21:26

170zł za prenatalne, wiem co mówię

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

30 cze 2011, 08:48

izabella 420zł za drugie badanie ?? :ico_szoking: matko to aż tak ceny poszły do góry :ico_szoking: ja robiłam USG 4D u Balisia w BCM co prawda 5lat temu ale płaciłam wtedy 180zł :ico_noniewiem:
Szukałam prenatalnych w necie w Bielsku i właśnie wyskoczyły mi BCM i Supramed :ico_noniewiem:

Nic zapytam mojej ginki ona pewnie będzie w temacie :-)

iza bo Ty chodzisz do Balisia...chodzisz prywatnie?? jak tak to gdzie on teraz przyjmuje?? i robi u siebie w gabinecie USG4D?? strasznie jest sympatyczny i myślałam że na połówkowe USG właśnie do niego się wybiorę bo w BCM Niemcewicz teraz jest a on jakoś do mnie nie przemawia :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

30 cze 2011, 12:04

ja robiłam USG 4D u Balisia w BCM
tyle że ja miałam pobierany płyn płodowy, wszytski badania, łącznie z grupą krwi moją i meża, zespół Downa, badania beta Hcg, estriolu oraz białka: alfa-fetoproteiny (AFP), badanie USG wykonane w tym okresie oceniające szczegółowo budowę płodu (czaszki, mózgowia, kręgosłupa, organów wewnętrznych w tym szczegółową ocenę budowy serca płodu.) Cały opler żył i zprzepływem i sprawdzeniem szczelności, badanie Edwardsa. Badanie określające ryzyko występowania wad układu nerwowego i wad powłok jamy brzusznej płodu, badanie czy dziecko nie ma rozszepów, obserwacje układu kostno, stwowego.

wykluczenie wad rozwojowych i genetycznych

potwierdzenie dobrostanu płodu

dokładne wyliczenie ryzyka wystąpienia chorób genetycznych (zaburzeń chromosomalnych) : Zespół Downa, Edwardsa, Patau’a

zgodnie z ryzykiem wystąpienia wad genetycznych (większe, niż 1:300) dokładna diagnostyka w kierunku wykluczenia tych nieprawidłowości

w przypadku wystąpienia wady u płodu wczesna diagnoza pozwala na przygotowanie się do trudów takiego macierzyństwa

ponadto w przypadku wystąpienia wady rozwojowej wczesne rozpoznanie umożliwia często leczenie wewnątrzmaciczne dziecka, podczas ciąży

dzięki takiemu postępowaniu można zaplanować odpowiednie rozwiązanie ciąży w ośrodkach referencyjnych, czyli tam gdzie noworodek natychmiast uzyska niezbędną pomoc.

badanie przesiewowe oparte o wiek matki ma czułość 30% w wykrywaniu zespołu Downa

badanie przesiewowe oparte o wykonanie pomiaru przezierności karkowej – NT ma czułość 80% w wykrywaniu zespołu Downa

badanie przesiewowe oparte o wyniki badań z krwi (wolne b-hCG oraz PAPP-A) ma czułość 60% w wykrywaniu zespołu Downa

połączenie obu metod – badanie USG - pomiar NT oraz badania z krwi matki (wolne b-hCG i PAPP-A) ma czułość 90% w wykrywaniu zespołu Downa

i jeszcze inne badania dodatkowo.

Na pewno żaden gabinet w BB nie zorbi takich badań. Dodatkowo ten lekarz jako jedyny ma certyfikaty na wszystkie te badania.
iza bo Ty chodzisz do Balisia...chodzisz prywatnie?? jak tak to gdzie on teraz przyjmuje?? i robi u siebie w gabinecie USG4D?? strasznie jest sympatyczny i myślałam że na połówkowe USG właśnie do niego się wybiorę bo w BCM Niemcewicz teraz jest a on jakoś do mnie nie przemawia
Chodzę prywatnie, teraz Baliś się przenosi na ulice Harcerską w Bielsku. W chwli obecnej jest na urlopie, będzie 11 z powrotem. Robi USG 4D ja na każdej wizycie takie mam, i robi jakies dodatkowe badania za każdym razem, najlepiej zadzwonić i umówić się wcześniej do niego. Ja też Niemcewicza raczej nie polecam, a Baliś jak najbardziej jest ok, zawsze pogada pożartuje, odpowie na każde pytanie

[ Dodano: 30-06-2011, 12:06 ]
Ale ile weżmie zabadanie nie wiem, ja płacę 100zł tyle że chodze do niego stale i on inaczej liczy swoje pacjentki. Wydaje mi się że więcej niż 200zł nie weźmie ale jak będziesz się umawiała przez telefon to spytaj o cenę.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

30 cze 2011, 12:57

izabelllla123, matko faktycznie tych badań miałaś sporo :ico_szoking: możesz mi na priva podać numer telefonu do Balisia?? Jak ma 4D to na połówkowe pójdę do niego :-)

[ Dodano: 30-06-2011, 12:59 ]
A jeszcze pytanie z innej beczki :-D
Orientujecie się gdzie w BB są komisy sukien ślubnych?? poza śliwą bo tam już dzwoniłam.

Muszę sprzedać moją suknie bo mi miejsca zaczyna brakować :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

30 cze 2011, 14:57

Orientujecie się gdzie w BB są komisy sukien ślubnych?? poza śliwą bo tam już dzwoniłam
do śliwy się nie opłaca dawać, mam też suknię w szafie i chyba spróbuję ze sprzedażą na allegro, słyszałam kiedyś o komisie na mickiewicza i ulicy 3 maja, ale spróbuj na radio bielsko dać ogłoszenie luba na serwisach ślubnych, albo może na Link usuniety przez moderatora lub allegro.

Też muszę swoją suknię ogarnąć, bo szkoda a kasa wisi w szafie.
matko faktycznie tych badań miałaś sporo możesz mi na priva podać numer telefonu do Balisia?? Jak ma 4D to na połówkowe pójdę do niego
miałam tego masę, po prostu obłęd. Jak wrócę do domu to wyślę Ci numer do niego bo nie mam wizytówki przy sobie a siedzę u mamy w Czechowicach :-D
Ostatnio zmieniony 01 lip 2011, 11:49 przez izabelllla123, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

04 lip 2011, 13:30

Umówiłam się na badania prenatalne do SupraMedu jednak.
Mam wizytę 14.07 o 11 :-D

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

05 lip 2011, 10:00

Umówiłam się na badania prenatalne do SupraMedu jednak.
Mam wizytę 14.07 o 11
gratuluję i udanej wizyty.

Ja do Balisia idę 13.07 na 13.20 ale coraz mniej przyjemne sa badania i USG bo mam duży brzuch i napiety jak nie wiem jak dociska przy badaniu to obłęd jak boli.

Ale grunt że dzidzia zdrowa, dziś kopie niemiłosiernie od rana

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

05 lip 2011, 10:39

dziś kopie niemiłosiernie od rana
powiem Ci że nie mogę doczekać się już tych kopniaków :-)
Jak już dzieciaczek kopie to wiesz że jest wporządku.
A teraz czasem dopada mnie stres czy aby wszystko jest dobrze :ico_noniewiem: no ale myślę że jeszcze jakieś półtorej miesiąca i coś zacznę czuć :ico_oczko:

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

05 lip 2011, 20:09

Aga26, a dlaczego robisz badania prenatalne? masz ku temu jakieś wskazania?

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

06 lip 2011, 10:35

AniaZaba, robie je bardziej dla spokojnego sumienia bo raz że na początku ciąży miałam potworną infekcję gardła a dwa nie była to planowana ciąża tak więc różne rzeczy się robiło :ico_oczko:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość