Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

19 lip 2011, 20:45

Ja dopiero wróciłam. Dziś mieliśmy przymusowy dodatkowy spacer(przez tego z góry)-tylko 2 godziny, a byłoby dłużej ale deszcz zaczął padać.Ta moja rehabilitacja to może i dobra nie neguję jej sensu ale pani prowadząca zajęcia to....Rozumiem że ma pokazać ćwiczenia i pacjent ma robić je w domu ale mogłaby chociaż podejść i sprawdzić czy dobrze je wykonuje a nie w kółko powtarzać jak boli to nie robić. To chyba na czymś innym miało polegać. W grupie jest 4 osoby a zajęcia trwają 45 min. Dobrze, że ja wcześniej chodziłam na ćwiczenia zdrowy kręgosłup to wiem co i jak wykonać.I od września zapisze się na nie znowu.
teraz częściej dostaje MM, bo znowu mam za mało pokarmu i może przez to ma więcej tych krostek :ico_noniewiem:
Jeśli się nasilą idź do lekarza bo na mm szybciej wychodzi (ujawnia się) uczulenie.
co robisz z pazurkami?
Mąż zafundował mi spa dla rąk i nóg-masaż, peeling, maseczki itd. na koniec malowałam tylko.Miałam iść na to na początku maja ale ktoś bardzo zapragnął opuścić mój brzuszek :ico_oczko:
Mam do Was pytanie, jak przejdę już całkiem na MM to jak często powinnam Krzysia dopajać i ile powinien wypić wody?
Tak często jak Krzyś tego potrzebuje i tyle ile chce. Jeśli podajesz wodę to nie ma ograniczeń, a z herbatkami instant trzeba uważać bo zawierają cukier i wpływają na zawiązki zębów. Jak były duże upały w czerwcu Mateuszek wypijał czasami 200ml wody.Ulewaniem się nie martw bo na mm może tak być, że po 2 godz. dopiero dziecko uleje.
Powiedzcie mi jak mierzycie dzieciaczki?? Od czubka głowy do pięty czy do końca paluszków? Bo nie wiem jak jest prawidłowo :ico_noniewiem:
Zawsze od czubka głowy do pięty-tak jak siebie gdybyś leżała a nie stała.
Murchinson, mieszanka sie sprawdza czy musialas siegnac poo nutramigen?
Wróciliśmy do pepti z nutritionem(sypiemy go więcej niż poprzednio dokładnie tak jak na opakowaniu) ale jutro idziemy do pediatry to zobaczymy co ona powie. Ulewanie jest dużo mniejsze teraz.Na mieszance było uczulenie.
Juz i tak mam wystawke po mlekach bo przeszedl chyba przez 6, stragan moge otworzyc.
To ja mam propozycję dla Ciebie na własny biznes, a właściwie wspólny. Dorzucę nasze mleko i otwieramy hurtownię :-) będzie jedna filia u Cibie, druga u mnie i problem z pracą mamy rozwiązany :ico_oczko:
Idę zjeść obiadokolację.

[ Dodano: 19-07-2011, 20:59 ]
Markotka moje zdanie na temat karmienia znasz. Patrycja wysłałam na pw, dzięki za rozmowę byłam mi potrzebna.

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

19 lip 2011, 21:13

Witam dziewczyny jeju dziekuje za zyczenia urodzinowe, no i stawiam spozniony torcik :ico_tort: :ico_tort:

Bylismy dzis na szczepieniu i mały wazy 6300kg, a nie wiem ile ma cm, bo go nie mierzyła, ale macie racje ze robi sie to od czubka głowy do piety.

Markotka zrobiszm jak uwazasz z tym karmieniem, ja tez nie naleze do długo karmiacych kobiet, ale decyzja nalezy do ciebie.

Patrycja :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_tort: za skonczone 3 miesiace,, jeju u nas tez niedługo bedzie trzeci miesiac :ico_olaboga:

Ktoras tam pisała ze sa jakies kaszki dla alergikow, ja tez sie boje co bedzie jak zaczne mu wprowadzac cos nowego, co on bedzie jadł, bedziemy probowac moze juz bedzie lepiej niz teraz.

Małemu na głowce starsznie sie łuszczy i ma zaczerwienione, lekarka przepisała masc i kazała kompac tylko w oilatum, wiec zobaczymy jak bedzie dalej.

Jutro moi tesciowie wyjezdzaja na wczasy, wiec bede miała spokoj ale tylko z jednej strony, bo znowu bede do wszystkiego sama, a ten len moja szwagierka to pewnie nic nie bedzie robic, poza dzieckiem i swoim pokojem.
Wiec do konca miesiaca bedziemy sami, no i pewnie bede mało zagladac, a szkoda bo bardzo lubie tu pisac :-D

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

19 lip 2011, 21:52

markotka dziecko na butli powinno na dobę wypijać tyle wody, ile mleka wypija na jeden posiłek. Czyli, jeżeli mleka na jedno karmienie wypija 100 ml, to wody w ciągu doby powinien wypić tyle samo. Tak było napisane na którejś ze stron internetowych, ale ja Mata dopajam po każdym karmieniu, bo wiadomo, że w upały dziecko odczuwa częsciej pragnienie. Ty również podejdź do Krzysia indywidualnie.

patrycja_g ta kaszka to sinlac. bezmleczna kaszka dla alergików z ryżu i mączki chleba świętojańskiego. Jest słodka, więc większość dzieci ją lubi. Ale uwaga!!!Jest bardzo kaloryczna!

to tak dla wyjąsnienia, sorki, pozdrawiam wszystkie mamusie!

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

20 lip 2011, 07:49

witam w pochmurny i deszczowy dzien
pewnie ze spaceru dzis nici, zanudzimy sie w domu :ico_olaboga:

dzieci dzis wstaly po 6, teraz :ico_spanko: :ico_spanko: :ico_spanko:

milego dnia

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

20 lip 2011, 07:50

wiola85, no to nie źle rośnie Dawidek :ico_brawa_01: A mierzą dopiero po wizycie u ortopedy.
Małemu na głowce starsznie sie łuszczy i ma zaczerwienione,
Ciemieniuche ma, tak?
a ten len moja szwagierka to pewnie nic nie bedzie robic, poza dzieckiem i swoim pokojem.
Współczuję takiej osoby pod jednym dachem, to musi strasznie irytować :ico_sorki:

Ja się wczoraj naczytałam o mleku i wycofuję je ze swojej diety :ico_sorki: Jakieś przetwory mleczne będę jadła napewno zadziej ale nie czyste mleko. Filipkowi tez już nie daję, bo przeważnie rano pił kakao i często nażekał potem że go boli brzuszek i skojarzyliśmy że to może być po mleku. I mąż wczoraj znalazł taki artykuł na temat mleka krowiego i się przeraziłam.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

20 lip 2011, 07:56

I mąż wczoraj znalazł taki artykuł na temat mleka krowiego i się przeraziłam.
a moglabys mi podac linka na pw?
ja mleka nie pije, bo nie lubie, Marcelowi tez nie daje, sam sie nie upomina, czasem zje jakies monte albo jogurt, rzadko
tylko jak teraz staram sie nie jesc nic co zawiera mleko, dopiero zauwazylam do ilu produktow jest ono dodawane :ico_olaboga:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

20 lip 2011, 09:24

Hej,
u mnie wczoraj w nocy przeszła burza, błyskało i grzmiało, a teraz po niej nie ma śladu-sucho.
wiola85, no to nie źle rośnie Dawidek :ico_brawa_01: A mierzą dopiero po wizycie u ortopedy.
U mnie mierzą maluchy zawsze ale tak jak noworodka w szpitalu, bez rozciągania nóżek-przykładają centymetr.
Ja się wczoraj naczytałam o mleku i wycofuję je ze swojej diety :ico_sorki: Jakieś przetwory mleczne będę jadła napewno zadziej ale nie czyste mleko. Filipkowi tez już nie daję, bo przeważnie rano pił kakao i często nażekał potem że go boli brzuszek i skojarzyliśmy że to może być po mleku. I mąż wczoraj znalazł taki artykuł na temat mleka krowiego i się przeraziłam.
Z mlekiem to jest tak, że im więcej go się wypije w dzieciństwie (między 3 a 7 r.ż.) tym w przyszłości większa osteoporoza. Po 3 r.ż. zaczyna zanikać enzym trawiący mleko więc trzeba uważać ale bez mleka też nie dobrze. Tak mi powiedziała lekarka jak ja miałam problem z brzuchem zawsze po zjedzeniu budyniu. Najlepsza dieta-wszystko ale z umiarem.
Emilia z mlekiem w bułkach to pewnie tak jak z zakwasem w chlebie-w jednym jest w drugim drożdże.
markotka, ja pierwszego czopka tez nie przecielam wzdluz i jak juz wsadzilam mu ta zaostrzona polowe to sie zastanawialam czy ta druga mam temperowac :ico_haha_01: :ico_puknij:
Fajnie musiałaby wyglądać taka temperówka :ico_haha_01: Z tym dzieleniem to nawet nie tyle co o te końcówkę chodzi tylko o dawkę. Dzieląc w wszerz mamy 2 połówki o różnej zawartości substancji leczniczej a to przez kształt czopka.
Zmykam sprzątać i :ico_prasowanko: póki Mateuszek śpi.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

20 lip 2011, 10:02

Hej dziewczątka!
U nas słoneczko świeci, mam nadzieję, że te chmury od Was do mnie nie dotrą :ico_oczko:
Ja się wczoraj naczytałam o mleku i wycofuję je ze swojej diety :ico_sorki: Jakieś przetwory mleczne będę jadła napewno zadziej ale nie czyste mleko. Filipkowi tez już nie daję, bo przeważnie rano pił kakao i często nażekał potem że go boli brzuszek i skojarzyliśmy że to może być po mleku. I mąż wczoraj znalazł taki artykuł na temat mleka krowiego i się przeraziłam.
Tak jak pisałą Murchinson po 3 roku życia enzym trawiący mleko u nas zanika, więc jest ono zupełnie nieprzyswajalne przez człowieka, więc jego picie jet bezcelowe. Inaczej jest z jego przetworami czyli jogurtami, maślankami i kefirami- są zdrowsze. Ja za mlekiem też nie przepadam, ale jogurty bardzo lubię!

wiola85, Dawidek duży chłopczyk :ico_brawa_01: Postaraj się zaglądać kiedy tylko będziesz mogła!

Murchinson, to ale zażyłaś przyjemności :-) Spa dla rąk i nóg mmmmm kochanego masz męża :-) Ja we wtorek mam imieniny, ciekawe na jaki pomysł mój mąż wpadnie :-)

A wiecie, że Maksio dziś spał od 22 do 5 rano :ico_szoking: i to na cycku! O 4 się obudziłam, podeszłam do łóżeczka bo już nie wierzyłam, że tyle śpi, a on spał jak suseł- obudził się godzinę później a potem spał do 8 :-)

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

20 lip 2011, 10:04

Murchinson, okazuje się że mleko wywołuje więcej chorób niż osteoporoza :ico_sorki:

Emilko wysłąłąm Ci linka na PW.

U mnie też była burza w nocy i to taka mega, teraz też pada więc siedzimy w domku :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

20 lip 2011, 10:18

Maksio mierzy 58cm :-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości