emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

02 sie 2011, 08:38

czesc

dzieki dziewczyny

a co do spania, to Tosinka spala ladnie tylko w szpitalu i pare dni w domu
nigdy sama nie zanela w lozeczku, podobnie Marcel - pewnie jakbym przypilnowala, to by sie nauczyli
Tosia zasypai zazwyczaj przy cycu, albo jak ja polulam - nawet mi to nie przeszkadza, u Marcela bylo podobnie
pozostaje mi czekac az ejj sen sie wydluzy, troche poczytalam innych forum i sa dzieci, ktore tez tak malo spia, ale kolo 3-4 miesiaca zazwyczaj wydluzaja sen

my dzis zle spalysmy, Tosia sie, wiercila i krecila glowka lewo prawo, troche sie wystraszylam, ale doczytalam, ze dzieci tak rozladowuja emocje albo zazwyczaj po kilku dniach pojawia sie zabek, wszystko mzliwe, bo ma na dole napuchniete dziaselka

Koroneczka zycze aby Maksiowi szybciutko wyszy zabki

wiola85, oby tesciowa zwrocila jej uwage :ico_sorki:

mialam Was juz wczesniej pytac, jak dlugo trwa kapiel Waszych maluchow?

milego dnia

[ Dodano: 02-08-2011, 08:39 ]
Murchinson, dziekuje za przepis, na pewno wyprobuje
fajnie, ze Matiemu smakuje mleko

[ Dodano: 02-08-2011, 08:39 ]
Stawiam :ico_tort: :ico_kawa: za 3 miesiące Mateuszka.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: poprosze kawalek do kawki

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

02 sie 2011, 09:29

Emilia u nas kąpiel trwa różnie, jak jest późno albo mały już usypia to 10min., ale jak kąpiemy o 19 to tak ok.20 min. Młody uwielbia kąpiele, a jak odkrył że machanie nogami powoduje ochlapanie rodzica no to sama radość. Mleku mu chyba jednak posmakowało choć samego nutramigenu jeszcze nie dostał.
Markotka oto przepis na moje rogaliki drożdżowe:
Rozczyn
1 szklanka mleka
10kdg drożdży
1/2 szklanki mąki
szczypta soli
szczypta cukru
Wszystkie składniki połączyć i odstawić do wyrośnięcia.
Następnie do miski wsypać:
5,5 szklanki mąki
1/2 szklanki cukru
10dkg roztopionej margaryny (możesz dodać też ok.1/2 szklanki oliwy to ciasto będzie bardziej wilgotne)
3 jajka.
Dodać rozczyn, wszystko wyrobić. Jak jest za gęste lub za tępe to dodaję jeszcze trochę letniego mleka. Odstawić do wyrośnięcia. Tuz przed włożeniem do piekarnika i zaraz po wyjęciu rogaliki smaruję jajkiem wymieszanym z mlekiem bo się błyszczały.Z tego przepisu wychodzi bardzo dużo ciasta więc ja zawsze robię z połowy.
Jak chce babkę drożdżową to robię tak samo tylko bardziej luźne ciasto i dodaję aromat waniliowy, rodzynki.
Tak sobie teraz przypominałam, że dawno chleba nie piekłam więc muszę zrobić w sobotę.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

02 sie 2011, 10:07

Cześć :-)
U nas też pochmurno, ale zapowiadali, że ma się rozpogodzić więc zobaczymy :-) Czekam na bratanicę K bo ma przyjść do Małego, jak przyjdzie pojedziemy na spacer, ale póki co Maksio śpi :-) Dziś już jest bardziej radosny niż wczoraj i przedwczoraj i nie odmawia cycka- może najgorsze jest już za nim :-)
Tak sobie teraz przypominałam, że dawno chleba nie piekłam więc muszę zrobić w sobotę.
Nigdy nie piekłam chleba jeszcze, muszę kiedyś spróbować :-)
jak dlugo trwa kapiel Waszych maluchow?
U nas dłuuugo- Maksio uwielbia, a mój K ma do niego mnóstwo cierpliwości :-) Rozbiera się do gatków i idzie Małego kąpać, a ten pryska i rozlewa wodę po całej łazience. Ostatnio wyczaił, że jak dwie nogi podniesie jednocześnie i rąbnie to się więcej wody rozlewa :-) A jakie okrzyki radości przy tym :-)

Jedziemy na wesele w sobotę i Mały zostanie z moją mamą i moim ściągniętym mlekiem :-) Mam nadzieję, że przez te kilkanaście godzin nie zaburzy się moja laktacja :ico_noniewiem: Oczywiście jadę w towarzystwie mojego przyjaciela laktatora :ico_oczko:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

02 sie 2011, 10:57

Ostatnio wyczaił, że jak dwie nogi podniesie jednocześnie i rąbnie to się więcej wody rozlewa :-) A jakie okrzyki radości przy tym :-)
Mały spryciarz, Mateusz za to robi rowerki pod wodą.
Jedziemy na wesele w sobotę i Mały zostanie z moją mamą i moim ściągniętym mlekiem :-) Mam nadzieję, że przez te kilkanaście godzin nie zaburzy się moja laktacja :ico_noniewiem: Oczywiście jadę w towarzystwie mojego przyjaciela laktatora :ico_oczko:
Nie sądzę by Ci laktacje zaburzyło, odciągaj po takim samym czasie jakbyś karmiła małego a nic stać się nie powinno. Ty masz bardzo duuuużo mleczka co innego jakby było go malutko.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

02 sie 2011, 14:12

heheh Tosia tez lubi sie kapac i chlapanie nozkami :-D

wczoraj kapalam mala i zapielam grzywke spinka - boz apuszczam i mi czesto przeszkadza, ale spinka sie poluzowala i wygladalam jak kaczka dziwaczka, Tosia co spojrzala na moj czubek to sie smiala :-D :-D :-D ja na poczatku nie wiedzialam o co chodzi, dopiero potem P kazal sie przejrzec w lusterku :-D :-D :-D

u nas baaardzo cieplo, zaliczylismy juz 2 spacery a to dlatego ze mala na pierwszym nie chciala spac i po 20 zaczela sie denerwowac, potem usnela i ja znioslam do wozka

w niedziele planuje jechac do mamy na tydzien, szczepienie nam sie przesunie na kolejny tydzien

mam ochote na jakies ciacho, tylko nie bardzo chce mi sie wlaczac piekarnik bo sie w domu nagrzeje,a jeszcze jest przyjemnie

dawno Motylka nie bylo :ico_noniewiem:

[ Dodano: 02-08-2011, 14:14 ]
zamowilam sobie 2 ksiazki na allegro, jutro powinny dojsc :ico_brawa_01:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

02 sie 2011, 14:57

My też po spacerze, młody jak usnął tak śpi do teraz w gondoli na balkonie.
Emilia to nie dziwię się, że Tosia się śmiała z Ciebie-wiem coś na temat spinania grzywek :ico_oczko:
Ja może dziś upiekę te mauffinki z żurawiną ale dopiero wieczorem jak trochę chłodniej będzie.
Jakie książki zamówiłaś? Mi dziś przyszła odżywka do paznokci Nail Tek'a.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

02 sie 2011, 15:02

Jakie książki zamówiłaś?
BOBAS LUBI WYBÓR. NIE CHCESZ WYCHOWAĆ NIEJADKA
POLITYKA KARMIENIA PIERSIĄ

[ Dodano: 02-08-2011, 15:02 ]
lece troche poprasowac poki mala spi

[ Dodano: 02-08-2011, 15:03 ]
czytalyscie W glebi kontinuum? - fajna ksiazka

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

02 sie 2011, 15:43

hej

Liwia walczy z zabawkami na macie, ciągnie wszystko aż się mata trzęsie :-)

Dziś spania nie ma, spała do tej pory 1,5h.

Co do zasypiania to u nas często jak u Emilki przy piersi, to chyba czeste jak sie karmi piersią, w wozku też zasypia (na dole nie mam łózeczka), niestety także często na rękach, przez ten brzuszek sie nauczyła i teraz się domaga noszenia.
Dziś jesteśmy same (pola jest u mojej mamy),, to ją przetrzymuję i nie noszę, buntuje się, ale po jakimś czasie sie uspokaja (chyba, ze głodna).
Własnie zasnęła na macie :ico_oczko:
Ale wszystko wymaga czasu, konsekwencji i cierpliwości, a przy 2 brzdącu ciężko :ico_sorki:

emilia ja wczoraj skończyłam ksiazkę "coś za coś" Grazyny Bakiewicz, mówiłam siostrze, ze pewnie z tydzien mi zejdzie, a pochłonełam w 2 :-) , dawno nie czytałam, a uwielbiam :ico_sorki: , w kazdym razie polecam ksiazkę.
Co do kąpania to Liwia lubi, a zazwyczaj trwa do 10 min., maz mi pomaga, a potem idzie kapać Polę.

koroneczka szybko by te ząbki u Was były :ico_sorki: , a jak było u Ciebie, męża, zabkowalo ktores tak wcześnie :-) , Poli 1 wyszedł jak miała 6 mies. ogólnie ząbkowanie bez problemów sie odbyło.

[ Dodano: 02-08-2011, 15:45 ]
A... zapomniałam małą pochwalić, wczoraj ślicznie wieczorem zasnęła o 20 i pobudkę pierwszą miała o 1, w szoku bylam jak zobaczyłam na zegarek :-D :-D , ale oby tak dalej :-)

Przeniosłam małą do wózka i idziemy na spacer, bo slońce w końcu wyszło :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

02 sie 2011, 15:59

a jak było u Ciebie, męża, zabkowalo ktores tak wcześnie :-)
Ja miałam 9 miesięcy podobno, a mój K nie wie- musi mamę zapytać! Ale on był wcześniakiem, więc nie wiem czy to adekwatne :ico_noniewiem:

dziewczyny ja też uwielbiam czytać, ale nie mam kiedy iść do biblioteki. We wakacje otwarta do 15, a wózkiem tam nie wjadę, bo to na 2 piętrze, a K po 16 przyjeżdża :ico_noniewiem: a już mi brakuje tego!
Nie sądzę by Ci laktacje zaburzyło, odciągaj po takim samym czasie jakbyś karmiła małego a nic stać się nie powinno. Ty masz bardzo duuuużo mleczka co innego jakby było go malutko.
To dobrze :ico_sorki:

[ Dodano: 02-08-2011, 16:05 ]
A... zapomniałam małą pochwalić, wczoraj ślicznie wieczorem zasnęła o 20 i pobudkę pierwszą miała o 1, w szoku bylam jak zobaczyłam na zegarek :-D :-D , ale oby tak dalej :-)
Pięknie :ico_brawa_01:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

02 sie 2011, 16:51

No i po Nutramigenie-mały nie chce tego tknąć, wrzask, kopanie nóżkami, prężenie się więc wracamy do pepti i podam mu lek od jutra. Mi już ręce opadają z tym mlekiem i kanaliki chce mi się czyścić :ico_placzek: Pocieszam się tym, że mimo tego ulewania śluzem mały prawidłowo rośnie i tyje, a to najważniejsze.

[ Dodano: 02-08-2011, 16:51 ]
Nowa :ico_brawa_01: dla Liwii za nockę.
Koroneczka a gdzie na to wesele jedziecie?

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość