Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

problemy z rozliczeniem za 2010

06 cze 2011, 17:32

Hej dziewczyny chcialabym o wypowiedzenie sie osob ktore sie na tym znaja badz ktore moga mi cos konkretnego na ten temat powiedziec.
4 lutego moj M pojechal do Urzedu Skarbowego o zaswiadczenie o dochodach za 2009 i 2010 rok- no i za 2010 rok nie wypisal dobrego dokumentu tylko PIT 37 :ico_zly: co doprowadzilo do automatycznego rozliczenia podatkowego jego osoby. W kwietniu ja w sumie nieswiadomie bo M nawet nie wiedzial ze strzelil taka gafe poszlam do znajomej ktora rozliczyla Nas obydwoje- teraz przyszlo pismo ze skarbowki abysmy udokumentowali dochody za 2010 rok i wyjasnili sprawe- dzwonilam tam i kazano Nam napisac pismo wyjasniajace z prosba o anulowanie tego poprzedniego PITU- i kazano wziac pit 11 ktore dostalam z pracy - no i dochody zerowe M- On byl pare meisiecy zarejestrowany jako bezrobotny - niestety zapomnial o pdopisie i go wyrejestrowali- nie mial prawa do zasilku-
Moje pytanie brzmi- czy jesli rozliczalismy sie razem a On byl tylko jakis czas bezrobotny to czy moga byc z tego problemy ? poniewaz nie wiem jak wyglada teraz sytuacja z ta ulga :/ Prosze o opinie

[ Dodano: 06-06-2011, 18:29 ]
wyczytalam na forach prawnych ze jesli rozliczajac sie z malzonkiem ktory nie ma dochodow ani zasilkow nie musi byc On nawet zarejestrowany w UP aby skorzystac ze wspolnego rozliczenia :ico_sorki: tylko teraz co ja orpocz udokumentowania swoich dochodow musze im niby przedstawic- jutro chyba do nich jeszcze raz zadzwonie i sie wypytam o wszystko. :ico_sorki:

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

06 cze 2011, 19:52

Hej

Mi się wydaję że on nie musi być zarejestrowany w UP. Ja tekl parę lat rozliczałam się z mężem a nie pracowałam. Osoba która nie osiągnęła w danym roku dochodu też musi sie rozliczyć. Jeśli razem będziecie sie rozliczać to dostaniecie zwrot na maluszka. Nie wiem jak to jest dokładnie ale jeśli np. ja nie pracowałam top jakieś tam korzyści z tego mieliśmy rozliczając się wspólnie.
Moje pytanie brzmi- czy jesli rozliczalismy sie razem a On byl tylko jakis czas bezrobotny to czy moga byc z tego problemy ? poniewaz nie wiem jak wyglada teraz sytuacja z ta ulga :/ Prosze o opinie
Nie martw się na pewno problemów z tego tytułu nie będzie :-)

Złóż sprostowanie i anulowanie. Wydaje mi się, że z US da się dogadać, nie taki djabeł straszny jak go piszą :-)

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

06 cze 2011, 20:58

Z tego co wiem nie ma zadnej roznicy czy sie razem z mezem sie rozliczac czy osobno :-) Wiem ze na to samo sie wychodzi :-)
Tynusz1 W US powiedza Ci wszystko dokladnie co masz zrobic :-) Na pewno mozna z dogadac :-) Z tego co wiem jezeli osoba jest bezrobotna to musi sie tez rozliczyc jezeli jest zarejestrowana w UP :-) Wlasnie pit 0 :-)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

07 cze 2011, 08:47

Tynusz1 nie musi być zarejestrowany żeby rozliczać sie wspólnie
mozecie zrobić korektę i napisać pismo wyjaśniające, nie trzeba do tego załaczac jakichś dokumentów z urzędu pracy tylko umieszczacie oswiadczenie ze był w tym czasie bezrobotny
nie wiem jak wyglada teraz sytuacja z ta ulga
jaką ulgą?
prorodzinną?
w Twoim przypadku przysługuje ci od dnia urodzenia się Julki, zaznaczasz tam pełne miesiace na Pit-0
czyli dopiero w rozliczeniu za 2011 w przyszłym roku

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

07 cze 2011, 09:03

Z tego co wiem nie ma zadnej roznicy czy sie razem z mezem sie rozliczac czy osobno
właśnie nie wiem jak to śmiga, ale różnica jest, zwłaszcza, jeśli dochody jednego ze współmałżonków znacznie przewyższaja dochody drugiego. Wiem to po sobie, bo sama jestem bezrobotna, a M. zarabia z kilku żródeł. Robiłam symulacje rozliczeń na różne sposoby i razem nam wyszedł największy zwrot :ico_oczko:

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

07 cze 2011, 10:29

Robiłam symulacje rozliczeń na różne sposoby i razem nam wyszedł największy zwrot :ico_oczko:
TO jest prawda, zawsze korzystniej jest rozliczać sie razem. Też do tego doszłam.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

07 cze 2011, 14:23

Moje pytanie brzmi- czy jesli rozliczalismy sie razem a On byl tylko jakis czas bezrobotny to czy moga byc z tego problemy ?
Ja rozliczałam się razem z T - cały rok byłam bezrobotna i ani jeden dzien nie byłam zarejestrowana - a ulge zwrócili.
Tak wiec osoba niepracująca nie musi byc zarejestrowana jako bezrobotna.
Z tego co wiem nie ma zadnej roznicy czy sie razem z mezem sie rozliczac czy osobno
jest roznica taka, ze mozna odliczyc ulgę na osobe bezrobotną

[ Dodano: 07-06-2011, 14:23 ]
czy jak to sie tam nazywa w kazdym razie te 500 iles zł

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

07 cze 2011, 19:41

izuś_85, dzwonilam do US i ta sama informacje mi udzielili- i zapytalam co konkretnie musze tam dowiesc wiec Pani ktora zajmuje sie Nasza sprawa powiadomila mnie aby M wzial ta prosbe o anulowanie tego pierwszego rozliczenia i aby wzial PITy ktore wystawila mi firma ;)

a z ta ulga prorodzinna to wiem ze dopiero w nast roku Nam sie bedzie nalezalo ;)

dziekuje za odpowiedzi

Awatar użytkownika
Szmizjerka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2011, 14:20

02 sie 2011, 15:42

Dobrze, że się wszystko wyjaśniło. Jednak w takich sprawach nie trzeba już pytać na forum, wystarczy wejść na odpowiednią stronę, a taką bez wątpienia jest strona link usunięty przez obsługę forum W wielu podobnych sprawach mi i moim znajomym pomogła właśnie ta strona. Korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne, nie trzeba za nic płacić :)
Ostatnio zmieniony 02 sie 2011, 17:30 przez Szmizjerka, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość