Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

02 sie 2011, 17:58

Koroneczka a gdzie na to wesele jedziecie?
Do Wrocławia :-) Jakieś 90 km mamy!
Jejciu biedny Mateuszek- ciągle coś nowego musi pić! Oby to ulewanie szybko mu przeszło!

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

02 sie 2011, 18:07

hej :-)
u nas dzisiaj piękna pogoda, cieplutko, słońce świeci, chociaż rano zanosiło się na deszcz.
Krzysiu dzisiaj już się nie buntuje i śpi ładnie w łóżeczku, wczoraj tylko histerię odstawiał. A zaskoczyło mnie, bo wczoraj o 17:30 wypił 120ml mleka, później po kąpieli o 19:30 wypił jeszcze 40ml i spał aż do 2:20 :ico_szoking: później obudził się jeszcze o 6 i do 8 jeszcze razem pospaliśmy :ico_brawa_01:
Do niedawna bardzo lubił spać na plecach i tylko główkę sobie obracał raz na jedną, raz na drugą stronę, a teraz jak odłożę go na plecki, to zrobi zamach nogą i już na boku leży i tak śpi spryciarz mały :-D

Koroneczko myślę jak Murchinson, że jak będziesz odciągać mleczko w porach karmienia, to nie powinno się nic dziać, tylko staraj się opróżnić całą pierś. A przepis jak najbardziej poproszę :-D

Murchinson kurcze, ale macie przeboje z tym mlekiem :ico_olaboga: oby lek pomógł i już nie musielibyście nic kombinować :ico_sorki: dziękuję za przepis :-D chleb kiedyś piekłam z ziarnami, jak w pracy zaczyn dostałam.

NOWA pięknie Liwia pospała :ico_brawa_01:

Emilia mówisz, że córa się z Ciebie naśmiewała :-D Krzysia kąpię zwykle 10min. i już zaczyna odkrywać, że można chlapać :ico_oczko: koty tylko siedzą zawsze na parapecie i obserwują jak go kąpię, jak im tak kiedyś chlapnie, to będą spierdzielać :ico_oczko:

[ Dodano: 2011-08-02, 18:08 ]
Murchinson dla Mateuszka :ico_buziaczki_big:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

02 sie 2011, 18:19

Jejciu biedny Mateuszek- ciągle coś nowego musi pić! Oby to ulewanie szybko mu przeszło!
Wiesz dobrze, że on się zbuntował teraz przy nutramigenie jak dawałam do butelki 3 miarki nutra i 2 pepti to wrócenie na pepti nie jest problemem. Pamiętam, że mój siostrzeniec też miał różne przeboje z mlekiem z tym, że on miał 14 m-cy jak zaczął pić mm. dobrze, że chociaż z kaszką ryżową nie mamy problemu.
koty tylko siedzą zawsze na parapecie i obserwują jak go kąpię, jak im tak kiedyś chlapnie, to będą spierdzielać :ico_oczko:
Hi, hi, hi, chciałabym to zobaczyć :ico_haha_01:

[ Dodano: 02-08-2011, 18:23 ]
Markotka Mateusz też często swoją kolację pił na raty podobnie właśnie do Krzysia-120 przed i 30-40 po kąpieli. Teraz zjada 120 kaszki przed, popija trochę wodą i po kąpieli jeszcze chce z 30-40 mm.

[ Dodano: 03-08-2011, 07:48 ]
Witam,
w końcu piękna pogoda się zapowiada, jupi :ico_brawa_01: :-D
Młody spokojnie w nocy spał do 4, teraz o 7 się zbudził i gada do zwierzaków ale zaczyna powoli odpływać i może pośpi jeszcze z godzinę. Jak wstanie to pójdziemy do ZUS-u zanieść mój wniosek o dodatkowe 2 tyg. urlopu-nie wiem czemu ale nie chcieli go przyjąć od razu tylko kazali przynieść później.Po południu może dotrzemy do księdza po zgode na chrzest poza parafią.
Miłego dnia.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

03 sie 2011, 08:27

czesc

Murchinson, szkoda ze malemu nie podpasowalo mleko, a po leku jest lepiej?
w końcu piękna pogoda się zapowiada, jupi :ico_brawa_01: :-D
u nas tez :ico_brawa_01:
Młody spokojnie w nocy spał
a Tosia znowu spala niespokojnie, chyba 3 razy sie budzila
Jak wstanie to pójdziemy do ZUS-u zanieść mój wniosek o dodatkowe 2 tyg. urlopu
oj dzieki ze przypomnialas, tez musze, a mozna go do pracy zaniesc?

milego dnia

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

03 sie 2011, 08:45

witam się i ja :-D

Mojemu dziecku coś się poprzestawiało i wczoraj zasnął przed 18, obudził się dopiero o 22 i nie spał do 23:40, później pobudki o 2:30 na jedzenie i 5:30 i znów coś nie chciał spać, ale wzięłam go do siebie do łóżka, to leżał spokojnie, a ja sobie pospałam jeszcze do 7:00 :ico_oczko: Teraz właśnie poszedł spać.

U nas pogoda też ładna się zapowiada :ico_brawa_01: ok. 12 wybywamy z Krzysiem z domu, bo przyjdą majstry wodomierze wymieniać.

Murchinson dziwne, że nie kazali wniosku złożyć od razu :ico_noniewiem:

Emilia jeżeli wracasz do pracy-masz przedłużoną umowę, albo idziesz na wychowawczy, to składasz wniosek u pracodawcy. Murchinson składa w ZUSie, bo nie przedłużyli jej umowy :ico_sorki:

Napisałam wczoraj wieczorem smsa do Motylka i Zooli, Motyle napisała, że z braku wolnego czasu nie zagląda, ale wszystko u nich dobrze, Pawełek coraz bardziej kontaktowy i rośnie jak na drożdżach, a Filipek oswaja się powoli z nową sytuacją. Macie wszystkie pozdrowienia :-D Zoola nic nie odpisała.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

03 sie 2011, 08:53

Murchinson, szkoda ze malemu nie podpasowalo mleko, a po leku jest lepiej?
Lek podamy dopiero po południu jak dowiozą do apteki.
oj dzieki ze przypomnialas, tez musze, a mozna go do pracy zaniesc?
Emilia, jeśli jesteś na umowie o pracę to składasz u pracodawcy. Ja miałam umowę do dnia porodu więc muszę osobiście zanieść do ZUS-u. Ważne by podanie zanieść min. 7 dni przed zakończeniem podstawowego urlopu macierzyńskiego.

Wiadomości od naszych wczasowiczek:
Mama Izuni- nadal odpoczywa u mamy, nie ma dostępu do internetu, Ada nie chce tknąć butli więc mama Izuni nie może się doczekać jak zacznie podawać jedzenie łyżeczką. Z Iza było podobnie.
Patrycja- od wczoraj mają pogodę ale są padnięci bo Filip ząbkuje i ma już pierwszą jedynkę :ico_brawa_01:
Dziewczyny pozdrawiają.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

03 sie 2011, 09:17

Witam :-)
Jest pięknie, słonecznie i cieplutko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Jak się tylko wyrobię czyt. umaluję, ubiorę siebie i synka to idziemy na powietrze. Chyba pojadę do wielkiego parku u nas niech sobie Mały śpi na świeżym powietrzu a ja poczytam książkę.
Mój królewicz spal do 5 zjadł, zrobił kupkę, pogadał, zasnął i śpi do teraz :ico_haha_01:
Chyba mam za dobrze :-D

markotka, ja też Młodego biorę do nas jak nie chce spać, a mi się oczka zamykają :-) Już nie mogę się doczekać jak będzie mnie trącał łapką i wkładał paluszki do oka hihi :ico_haha_01: Dzięki za info od Motylka.

Ja wniosek złożyłam u pracodawcy na te dodatkowe 2 tygodnie, ale ja mam umowę do końca września!
Patrycja- od wczoraj mają pogodę ale są padnięci bo Filip ząbkuje i ma już pierwszą jedynkę :ico_brawa_01:
Wybitne te nasze dzieci- tak szybko ząbkują :ico_haha_01: Ja Wam mówię jeszcze świat podbiją te nasze pociechy :-)

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

03 sie 2011, 09:25

Koroneczka z tego co się orientuję to nie mogą Cię zwolnić dopóki jesteś na macierzyńskim więc te dwa tygodnie dostaniesz i świadczenia masz normalnie do 6.10.
Powiem Ci, że my jak weźmiemy do łóżka małego to od razu, któreś z nas (czyt.mama) ma rączkę w oku albo ściskany nos, albo kręcenie loków z mamy włosów i później ich wyrywanie.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

03 sie 2011, 09:38

Powiem Ci, że my jak weźmiemy do łóżka małego to od razu, któreś z nas (czyt.mama) ma rączkę w oku albo ściskany nos, albo kręcenie loków z mamy włosów i później ich wyrywanie.
Hihi, nasz to narazie tylko gada i spać nie daje, aż do momentu jak sam odpłynie :-) Ja mu mówię: cichutko, śpij synku, a on szeroki uśmiech i na cały głosik " a guuuuuuuu"

Oki spada, zrobię obiad, dziś mam krem z pieczarek i idziemy na spacerek!

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

03 sie 2011, 12:50

Murchinson dziwne, że nie kazali wniosku złożyć od razu :ico_noniewiem:
Mi też się to wtedy dziwne wydało jak D powiedział, że mam później donieść wniosek. Teraz już wiem dlaczego:1-bo musieli naliczyć do kiedy mam macierzyński w podstawowym wymiarze (była jakaś dziewczyna i się pytała właśnie o to); 2-pani się w tym nie orientuje. Zdziwiona była wielce, że nie mam zgody pracodawcy i pytała czy ja mam do tych dwóch tygodni prawo-musiałam jej wszystko tłumaczyć, podać na jakiej podst. Sprawdzała, aż w kodeksie pracy czy mówię prawdę i dobrze jej podałam paragraf.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość