ruda84
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:06

Cesarka, jaki czas odczekać do drugiego dziecka?

13 sie 2011, 21:57

Ze względu na to że jestem po operacji bioder, mojego synka urodziłam poprzez cesarskie cięcie. Synek ma obecnie 10 miesięcy. chciałabym już starać się o kolejne dziecko, ale lekarz powiedział mi, że minimum jakie muszę odczekać to 2 lata, ze wzgledu na zrośnięcie się blizny macicy.

Czy wy też tyle czekałyście ?
Co grozi jeżeli zdecyduję się szybciej?

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

13 sie 2011, 22:02

Moi lekarze mówią o 2 latach.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

13 sie 2011, 22:23

Mam kolezanke ktora pierwsza corke urodzila przez CC i za 3 msc zaszła w ciąże(wpadka) i tez urodziła przez CC . druga corka ma 1,5 roku i 3 dziecko (ponoc syn) ma sie urodzic poczatkiem grudnia przez CC.
:-)

Ja urodzilam naturalnie ale ze znieczuleniem :ico_oczko: i mi tez powiedzieli zebym odczekala 2 lata a w druga ciaze zaszlam jak corka miala roczek.

ruda84
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:06

13 sie 2011, 22:28

Czyli to wcale nie prawda, ze taką ciążę kończy sie szybciej bo ściana maciny może sie rozejść?
tak mnie straszono

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

13 sie 2011, 22:31

Kazda kobieta jest inna wiec ciezko powiedziec ze i u Ciebie bedzie tak samo.
Nie wiem jak to wyglada ze względu na Twoją operacje. Moze ginekologa zapytaj, ale innego.

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

13 sie 2011, 23:22

ruda84, grozi to ze znow bedziesz miec cesarskie ciecie. Jezeli odczekasz te 2 lata masz szanse urodzic naturalnie jezeli na to wszystko sie dobrze ulozy :-)

ruda84
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:06

13 sie 2011, 23:26

Rozumiem, czyli i tak czeka mnie kolejna cesarka z powodu mojej wczesniejszej operacji bioder to nie musialabym az tyle czekac.
Umówie sie jeszcze do innego lekarza i wypytam o wszytsko, czy sa oprocz tego jeszcze jakies inne powody do odczekania tego czasu.

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

13 sie 2011, 23:30

ruda84, przeciez lekarz Ci powiedzial ze po 2 latach mozesz sie starac ale nie powiedzial ze juz. Na Twoim miejscu bym troche odczekala bo to jednak CC i to wsztko musi w srodku zrosnac :ico_sorki: Ale jak juz sie spieszysz to tylko powodzenia i spytaj sie gina czy to juz czas na ciaze :-)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

14 sie 2011, 11:34

oooo nie a ja tu wczoraj takiego posta nasmarowałam a go nie ma :ico_szoking:

więc powtórzę się;)
z moich informacji każdy kobiecy organizm do pełnej regeneracji po porodzie czy to cc czy sn potrzebuje 2 lat, z tym, że mniejsze zagrożenie jezeli rodziło się sn i zajdzie się w ciażę szybciej. Po cc wiadomo, że macica jest bardzo osłabiona co może spowodować (przy zbyt szybkim kolejnym zajśćiu w ciażę) komplikacje zarówno z samym płodem i jego utrzymaniem jak też macica może nie wytrzymać, pęknąc itp itd - wklejam cytat znalezionej odpowiedzi na takie pytanie, odpowiedź dana przez lekarza - "Kolejna ciąża po cięciach cesarskich jest bardziej ryzykowna, możliwe jest to, że blizny w macicy rozejdą się lub dojdzie nawet do pęknięcia macicy i krwotoku. Uznaje się, że bezpieczny pod tym względem czas pomiędzy cięciem cesarskim a porodem naturalnym wynosi 18-25 miesięcy. Nie można wykluczyć, iż kolejne dziecko może Pani urodzić w sposób naturalny.

Ryzyko z każdym kolejnym cięciem cesarskim rośnie, operacja staje się bardziej skomplikowana i możliwe są poważne powikłania.

Ostateczna decyzja jest zależna od: konsultacji z lekarzem ginekologiem, wyniku dokładnego badania ginekologicznego, USG trzonu macicy."

więcej nie będę cytowac, bo artykulów medycznych na ten temat w necie jest masa - więc uważam, że najmądrzej jest skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem i z nim przedyskutować za i przeciw - powiedzieć szczerze że chciałoby się kolejne dziecko szybciej niż 2 lata i jakie sa przeciwskazania albo i poprosić o badania własnie macicy.

Powodzenia życzę w staraniach:)

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

14 sie 2011, 12:58

Ja pierwszy poród miałam cc, a drugi naturalny. Pomiędzy moimi synkami jest dokładnie 2 lata i 7 dni różnicy.
Mój gin nie widział przeciwwskazań do zajścia w ciąże nawet wcześniej, ale stwierdził, że dobrze by było odczekać rok i dopiero zachodzić.
Chociaż faktycznie całą ciążę mi mówił, że jeżeli tylko chcę, to mogę mieć drugą cesarkę, ale na moje życzenie pozwolili spróbować mi naturalnie i się udało.

Także pewnie jak zwykle, co lekarz to teoria :ico_noniewiem:

No i każda pacjentka też jest inna

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość