Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

Zabawki (zabawy) rozwijające manualnie.

06 kwie 2011, 11:27

Jakie macie sprawdzone zabawki lub zabawy wpływające korzystanie i kształtujące małą motorykę dłoni.
Moje dziecko ma spore opory przed siedzeniem i malowaniem, zajmuje się tym maksymalnie 10 minut i widzę, że ma trudności z utrzymaniem kredki w dłoni.

co polecacie aby udoskonalić tę małą motorykę dziecka?

KidiSklep
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2011, 12:22

07 kwie 2011, 11:53

Nasz pediatra zalecił nam,aby podawać dziecku do rączki różne przedmioty o różnych kształtach,tak aby właśnie usprawnić tą motorykę. Niekoniecznie muszą to być same zabawki.

lilo

07 kwie 2011, 12:00

gofia, próbuj z plasteliną, ciastoliną, piaskoliną itp. Teraz też będzie czas piaskownic, lepienia babek. 3-latek może spróbować też wycinanek, wydzieranek. Można się pobawić w "zgadnij co to" - zawiązujemy oczy, dajemy dziecku coś to rączki i musi zgadnąć co to.
Zamiast samego malowania może jakieś labirynty, proste rebusy itp - sporo jest gazetek i zestawów odpowiednich do danego wieku.

Agnes33
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 23 maja 2011, 22:31

23 maja 2011, 22:35

Chyba kazdy mi przyzna racje ze najlepsze zabawki manualne dla naszych maluchow to klocki. Moja cora ma 3 rozne zestawy akurat duplo, jest z nich bardzo zadowolona co sie przejawia w zabawie, w jednym zestawie jest fajna farma , są ludziki mozna budować dowolne kombinacje , poprostu super, teraz słyszałam ze jest jakiś konkurs przez nich organizowany i do wygrania są zestawy klockow, nie wiem musze to sprawdzić

Awatar użytkownika
mamatoja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:24

24 maja 2011, 10:33

agnes, a ile twoja córa ma lat? tak się zastanawiam, czy na klocki dla mojej małej nie jest za wcześnie!!! właśnie skończyła dwa latka, czy będzie potrafiła się nimi bawić?
a.... wzięłam udział w tym konkursiku z duplo, może uda się wygrać jakiś zestawik klocków jak się nie pobawi nimi teraz, to może za chwilkę będzie chciała.

Awatar użytkownika
mamatoja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:24

29 maja 2011, 19:02

rzeczywiście, przyjrzałam się poszczególnym zestawów klocków z lego duplo i przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku, np. seria z Kubusia Puchatka od 1,5 roku, ciekawe czy będzie można wybrać konkretny zestaw w tym konkursie:)
wygram czy nie myślę że to już najwyższa pora na pierwsze klocki :ico_brawa_01:

Agnes33
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 23 maja 2011, 22:31

13 cze 2011, 22:35

witam dla wszystkich fanów klocków mam super informację , na stronce link usuniety przez obsługę odpalili fajny konkurs z super nagrodami
Ostatnio zmieniony 14 cze 2011, 06:28 przez Agnes33, łącznie zmieniany 1 raz.

doremi78
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2011, 16:07

20 cze 2011, 16:32

Moją córkę klocki szybko nudziły no chyba że układałam z nią. Od niedawna bardzo chętnie bawi sie ciastoliną, kupiłam Play-Doh dentysta.Świetnie rozwija umiejętności manualne a co najważniejsze w naszym przypadku Oliwia przełamała strach przed wizyta u stomatologa.
Jeśli moge podaję link do gry link usunięty przez obsługę forum
Ostatnio zmieniony 20 cze 2011, 17:13 przez doremi78, łącznie zmieniany 1 raz.

Berney-Toys
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:08

16 sie 2011, 14:00

Nie zapominajmy również o klasycznej plastelinie,chociaż z takim zestawem ciastoliny jest dużo więcej zabawy. Naszej córce bardzo przypadł do gustu ten zestaw klocków Duplo,kupiliśmy jakieś 2 miesiące temu.

Awatar użytkownika
mamatoja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:24

09 lis 2011, 12:31

Nie zapominajmy również o klasycznej plastelinie,chociaż z takim zestawem ciastoliny jest dużo więcej zabawy. Naszej córce bardzo przypadł do gustu ten zestaw klocków Duplo,kupiliśmy jakieś 2 miesiące temu.
No plastelina super sprawa sama bawiłam się nią bardzo dużo, ale niestety już dla nieco starszych dzieci. Jaki zestaw klocków przypadł twojej córce do gustu? Szukam czegoś na Mikołaja ;-)
Ps. przy okazji znów jest konkurs na stronie duplo swiat.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość