makettika
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2011, 06:39

jak odkryć talent/ zainteresowania dziecka?

28 kwie 2011, 07:04

jak odkryć talent naszej pociechy? Mam jednego małego skarbuszka w wieku przedszkolnym i chciałabym mu pomóc odkryć jego zainteresowania a nie wiem zupełnie jak...
w interencie nie ma żadnych fachowych rad, wszędzie piszą o konkursach np tu Link usunięty przez obsługę forum ech, licze na jakieś dobre rady...
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2011, 07:50 przez makettika, łącznie zmieniany 1 raz.

mariollka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2011, 10:59

24 maja 2011, 12:39

Trzeba jak najwiecej pokazywać dziecku, dawać mu różne zajęcia. Moja mama wysyła mnie na wiele dodatkowych zajęć - plastyka, taniec, śpiew, granie na pianinie... 1. jest to bardzo rozwijające, a 2. pozwala odkryć nasze pasje!

Lilka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2011, 00:57

25 maja 2011, 01:04

Spróbuj wysłać na jakieś rozwijające wakacje. Sprawdź oferty z Travel Solutions - poland.as Mają coś nawet dla 5 latków. Wiem, że ciężko jest puścić maluszka samego, miałam problemy za pierwszym razem, gdy mój synek w wieku 5 lat pojechał na 2 miesiące do sanatorium. Płakałam przez słuchawkę, ale teraz jest już starszy, nic mu się nie stało, wrócił zadowolony. Rok później sam chciał jechać. A ja znowu zawał i ryk... Ale spróbuj. Ofertę mają ciekawą.

mariollka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2011, 10:59

25 maja 2011, 12:38

O tak, wyjazdy kolonijne to fantastyczna rzecz! Bardzo rozwijają dziecko. Mogą się pojawić problemy, ale będzie to dla nas bardzo dobrea informacja, i będziemy wiedziały jak dalej działać, pracowaź

Berney-Toys
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:08

16 sie 2011, 14:07

Rozwijające wakacje w tym wieku to kiepski pomysł,wg mnie należy obserwować i samemu poddawać dziecku różne pomysły i po prostu próbować. W końcu coś go zainteresuje i może okaże się też jego przyszłością? Nigdy nic nie wiadomo.

Makaroni
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 149
Rejestracja: 23 wrz 2011, 20:03

23 wrz 2011, 20:18

Ważne żeby robić to naturalnie, tzn jak wspólnie to nie z poczuciem misji że boje się żeby mi dziecko głupie nie wyrosło tylko z ochotą. Po to się też ma dzieci żeby mieć wymówkę do bawienia się zabawkami (których na pewno nie mieliśmy takich fajnych).:)
Ja czytam dziecku książki (odświeżam swoje ulubione z dzieciństwa (dzieci z bulerbyn, pan kleks i reszta) Książki to młot w kopalni wyobraźni i mam nadzieje że telewizja tego nie zakłóci.

dyzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:02

07 maja 2012, 23:25

najlepiej takie rzeczy to chyba przez zabawę. W sklepach jest sporo wszelkiego rodzaju zabawek edukacyjnych i kreatywnych. Małe dzieci przeważnie dużo rysują, malują, konstruują itd. więc może w ten deseń. Jest taka seria Green Science Link usunięty przez obsługę forum, do tego coś z serii zrób to sam albo klocki Lego, które są najpopularniejsze (tylko ta cena).

Wydaje mi się też że nie ma na nic na siłę, bo to bardzo zniechęca.
Rozwijające wakacje w tym wieku to kiepski pomysł,
ogólnie rzecz biorąc to się sprawdza, ale w odpowiednim wieku. Kiedyś czytałam że dzieci które dużo zwiedzają (chociazby okolicę) szybciej się rozwijają.


Wklejanie linkow na forum jest zabronione
Ostatnio zmieniony 08 maja 2012, 08:53 przez dyzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Malgosia89
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2013, 00:19

Re: jak odkryć talent/ zainteresowania dziecka?

28 sty 2013, 15:09

Musisz obserwować dziecko zachęcać go do różnych aktywności i nie zmuszać na siłę. Jeżeli dziecko wykonuje dane czynności z łatwością i jest nimi zainteresowane rozwijaj jego talenty. Np. jak widzisz, że rytmicznie rusza się przy muzyce spróbuj z lekcjami tańca. Najważniejsze, aby pozytywnie podejść do tematu http://pozytywna.pl/obrazek/4173/ :-)

Awatar użytkownika
MmartaA
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 25 lut 2013, 16:10

Re: jak odkryć talent/ zainteresowania dziecka?

25 lut 2013, 20:31

Ja też szukam talentów u córki :P
Póki co była zapisana na balet ale niestety jakoś nie była zainteresowana :P więc wypisałyśmy ;) chodzi na tańce i się jej podoba ale jakoś wątpię żeby z tego coś więcej było :P Jazda konna ją bardzo zainteresowała w zeszłe wakacje ładnie siedziała może mieć do tego dryg ;) po mamusi :P ale najważniejsze to pamiętać NIC NA SIŁĘ :)

MagdalenaF
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2013, 09:31

Re: jak odkryć talent/ zainteresowania dziecka?

14 sie 2013, 18:23

Równiez mysle, że przede wszystkim obserwacja i pokazywanie dziecku jak najwiecej różnych zajęć, ciekawostek a nawet takich programów z różnymi doswiadczeniami, mozna z dzieckiem podróżowac, chodzic w przeróżne miejsca - muzea, parki, teatrzyki i zapisywac na coraz to nowsze zajęcia - przede wszystkim myslę, że najistotniejsze jest to aby dziecko przebywało wśród innych dzieci ;-) talent sam wypłynie na wierzch w odpowiednim momencie ;-)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość