askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

19 sie 2011, 21:38

Ja jestem przeciwna. Bez przesady z tymi okularami. Miliony dzieci chodzą bez i nic im nie jest. Wiem, zę promieniowanie jest z roku na rok coraz większe, ale to oznacza jak dla mnie tyle że tym bardziej powinnam przystosować moje dziecko do mieszkania w takich warunkach a nie innych. Sama wiem jak to est ze swiatłowstrętem albo jak jest ciężko przy zmianie światła. Okulary wg mnie wcale w tym nie pomogą i zgadzam się z geheimnis, ze tylko spowodują gorsze przystosowanie.
Czapeczki tak! Zawsze na słoneczko, zakrywające głowkę, uszy i oczka.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

20 sie 2011, 10:10

askra uszy zakrywać od słońca?

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci sprzedawane na naszym rynku, to zabawki bez filtrów, które tylko szkodzą. Okulary ze zwykłym filtrem można kupić spokojnie za 50-100zł, ale trzeba sprawdzić czy ten filtr faktycznie w nich jest, bo lepiej jest nie nosić okularów wcale, niż takie bez filtrów.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

20 sie 2011, 10:20

askra uszy zakrywać od słońca?
tez sie zastanawialam o co chodzi :ico_noniewiem:
Moze chodzilo od wiatru .

Ja dziewczynkom mało zakrywałam uszy a to przez moja kolezanke ktora chronila te uszy jakby nie wiem co to bylo. nawet jak bylo parno zero wiatru to chryste zeby tylko juleczka miala czapke na uszach i co juleczka ma teraz 5 lat i wiecznie choruje na te uszy bo za duza zeby chodzila w tych czapkach a ze jej uszy nigdy wczesniej wiatru nie znaly to teraz ma. :ico_puknij:

Jak tylko byly mega wiatry to wtedy wkladalam ijm opaske na uszy.
Ale kolezanka mieszka z babcia tzn z tesciowa ktora jest z tych ze dzieci maja byc pozakrywane az po czubek glowy :-D

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

20 sie 2011, 10:26

od słonca! uszy tez mają wrażliwą skórę, łatwo ją przypiec, łatwo też schodzi. Dlatego ja jestem najbardziej za jakimiś kapelusikami, a nie tylko daszkami.
Ale to mało istotne, bo tu było raczej o wzroku :ico_oczko:
Ja dziewczynkom mało zakrywałam uszy a to przez moja kolezanke ktora chronila te uszy jakby nie wiem co to bylo. nawet jak bylo parno zero wiatru to chryste zeby tylko juleczka miala czapke na uszach i co juleczka ma teraz 5 lat i wiecznie choruje na te uszy bo za duza zeby chodzila w tych czapkach a ze jej uszy nigdy wczesniej wiatru nie znaly to teraz ma.
zgadzam się całkowicie. przegięcie.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

20 sie 2011, 10:35

A przejde sie z ciekawosci do optyka czy mają jakies okulary dla dzieci. :-)

NICOLA_1985

20 sie 2011, 15:52

Ja jestem przeciwna. Bez przesady z tymi okularami. Miliony dzieci chodzą bez i nic im nie jest.
no właśnie według tego lekarza u którego była moja mama miliony dzieci chodzą bez okularów z filtrem i później mają problemy ze światłowstrętem w życiu dorosłym. może najlepiej to po prostu wypośrodkować i wtedy gdy jest mocne słońce rzeczywiście te okulary lepiej mieć na wszelki wypadek a gdy słońce jest umiarkowane wystarczy czapeczka czy kapelusik.
zgadzam się, że skóra na uszkach jest bardzo wrażliwa dlatego ja też staram się zakrywac uszka tzn. nie czapkami z zawiązywaniem pod szyjką chociaz takie też posiadam zwłaszcza dla krystiana który wiecznie czapki zzuca ale preferuję własnie kapelusiki :-)

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

20 sie 2011, 16:12

mal napisał/a:
fotochromy ,to tez jest jakaś myśl :ico_oczko:
a jaka jest cena tych fotochromów? sa coś tańsze czy cena jest podobna? to sa te okularki które się przyciemniają jak jest słońce a w pomieszczeniu są bezbarwne?
wiesz ja u niej nigdy tych szkieł bezbarwnych nie widziałam ,one są rzeczywiście dość czułe na światło
nie wiem ile kosztują obecnie ,tak myślę że pewnie są w cenie coś koło szkieł korekcyjnych plus oprawki oczywiście i usługa
można wejść do optyka i się zapytać o cenę szkieł bo oprawki to wiadomo jakie wybierzesz za tyle masz :ico_oczko:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

20 sie 2011, 16:30

Ja Krzysiowi czapkę zakładam tylko jak jest zimno, albo silny wiatr, a tak jest bez czapki odkąd skończył 2 tygodnie. Jeździ w wózku głębokim, dodatkowo zasłaniam go parasolką, więc słońce do niego bezpośrednio nie dociera, ale i tak smaruję go zawsze kremem z filtrem 50-uszka też :ico_oczko:

Jak dziecko jest bezpośrednio wystawione na słońce, to oczywiście powinno mieć nakrycie głowy, a kapelusik dodatkowo ochroni oczka.

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

11 wrz 2011, 15:15

no właśnie według tego lekarza u którego była moja mama miliony dzieci chodzą bez okularów z filtrem i później mają problemy ze światłowstrętem w życiu dorosłym.
moim zdaniem to nie jest regułą dla wszystkich, ja w dzieciństwie nie nosiłam okularów i nie mam z tego powodu, żadnych problemów. Byłam bardzo ruchliwym dzieckiem i okulary mogłyby mi tylko zrobić krzywdę niż chronić oczy.
Moim dzieciom kupiłam okulary na słońce ale noszą je tylko w bardzo słoneczne dni na spacerach jak są z nami, na plac zabaw czy na rower nie zakładają. Okulary oczywiście od optyka albo sprawdzone przez optyka - mam koleżankę "optyczkę" i nie zalecała ani ona ani okulistka maluchom poniżej 3 r.ż.
Moj mąż nigdy nie nosił i nie nosi żadnych okularów bo nie lubi i mu tylko przeszkadzają i nie ma też żadnych problemów ze wzrokiem

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

12 wrz 2011, 11:01

Moj mąż nigdy nie nosił i nie nosi żadnych okularów bo nie lubi i mu tylko przeszkadzają i nie ma też żadnych problemów ze wzrokiem
To samo mam ja nie nawidzę nawet przeciwsłonecznych, drażnią mnie :ico_sorki: Wolę w normalnych barwach świat ogladać.

Moim zdaniem problemy ze wzrokiem nie wnikają z nie noszenia okularów przeciw słonecznych. Wzrok niszczy wiele rzeczy. Np. monitor kom. czytanie przy za ciemnym świetle. Dziedziczenie wad wzrokowych.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość