Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Nestle, kaszka bananowa - zawiera kawałki szkła !

29 sie 2011, 11:57

Informacja pojawiła się u mnie na fb, a skoro tu jest sporo mam to z pewnością któraś kaszki używa. Chciałam ostrzec !

"Nestle apeluje do wszystkich konsumentów, aby zwrócić kaszkę bananową, okres przydatności do spożycia do 2012 roku, kod kreskowy: 761303308973, ponieważ istnieje możliwość, że zawierają kawałki szkła! Kopiuj na status, chociaż nie jesteś rodzicem. Możesz uratować życie jakiegoś dziecka."

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

29 sie 2011, 12:00

:ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
Nie wierze w to co czytam :ico_olaboga: kawałki szkła :ico_szoking: :ico_szoking:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

29 sie 2011, 12:00

Mad., może podaj źródło takiej informacji aby to było wiarygodne :ico_sorki:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

29 sie 2011, 12:02

mal, tak jak napisałam... Ludzie wstawiają to w status na facebook'u i u siebie to zobaczyłam. Nie wiem na ile jest to wiarygodne. Ale warto ostrzec i sprawdzić ! W końcu chodzi o zdrowie naszych dzieci.

[ Dodano: 29-08-2011, 12:05 ]
Zerknęłam teraz na stronę Nestle. I pojawiła się tam taka informacja:
Oświadczenie Nestlé Polska S.A.



Wycofanie produktu dla dzieci i niemowląt we Francji

Firma Nestlé France zapobiegawczo i dobrowolnie wycofuje z rynku jedną serię odżywek dla niemowląt i dzieci Nestlé P’tit Pot Banana, po znalezieniu szkła w jednym produkcie Nestlé P’tit Pot Banana.
Powyższa informacja o sytuacji na rynku odżywek dla niemowląt i dzieci we Francji, z którą mogliście się Państwo spotkać, dotyczy wyłącznie jednej serii odżywek na rynku francuskim. Seria ta była sprzedawana wyłącznie we Francji.

Wszystkie produkty dla dzieci i niemowląt sprzedawane przez firmę Nestlé na rynku polskim są bezpieczne. Sytuacja nie dotyczy innych serii produktów ani innych krajów.
Także wygląda na to, że polskie mamy i ich dzieci są bezpieczne, chyba że kaszkę posiadacie z innych źródeł.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

29 sie 2011, 12:09

Mad., no właśnie chodzi o taką wiarygodność żebyśmy nie byli jako forum że siejemy panikę i niszczymy dobre imię firmy

i z tego co tam piszą to ta seria była w sprzedaży we Francji ,ale warto i u nas zajrzeć czy nie ma tam szkieł itp rzeczy które na pewno nie powinny się znaleźć :ico_sorki:

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

30 sie 2011, 08:54

O matulko :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Ekspert.Nestle
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2011, 17:39

30 sie 2011, 17:44

W związku z powielanymi w Internecie doniesieniami, firma Nestlé Polska pragnie uspokoić, że wszystkie jej produkty są bezpieczne. Apel wzywający do zwrotu produktów dla niemowląt i małych dzieci w Polsce jest bezzasadny i wprowadza rodziców w błąd. Prosimy o nierozpowszechnianie błędnych doniesień i przekazanie oficjalnego stanowiska zainteresowanym konsumentom.

Wspomniane doniesienia odnoszą się do sytuacji, która miała miejsce w lipcu we Francji. Wtedy to Nestlé France zapobiegawczo wycofało z rynku jedną serię (L 10980295) przecierów owocowych w słoiczkach Nestlé P’tit Pot Banana po znalezieniu szkła w jednym opakowaniu. Seria ta nie była sprzedawana w innych krajach. Sytuacja dotyczyła jednej wskazanej serii przecierów, produkt ten nie jest dostępny w Polsce.

Bezpieczeństwo żywności dla dzieci traktujemy z najwyższą powagą. W zastanej sytuacji chcemy uspokoić rodziców, że produkty Nestlé są bezpieczne dla ich dzieci. Osoby, które mają dodatkowe pytania, prosimy o kontakt bezpośredni z Centrum Informacji dla Rodziców cs@pl.nestle.com.

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

30 sie 2011, 18:27

Tak więc wątek można zamknąć. :-)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość