elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

05 wrz 2011, 08:53

izuś_85, dokłądnie wierzyłam, że do końca sierpnia sie rozdwoje a jednak moje dziecko ma inne plany hahahaha. Jakoś daję radę, choć są dni że mam tak strasznie dość już, no ale cóż trzeba przetrwać i czekać, oby tylko nie po terminie, bo u nas coś cesarki ostatnio same i to 2 tyg. po terminach

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

05 wrz 2011, 08:59

elibell, mam nadzieje ze jednak Cie złapie na dniach :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

05 wrz 2011, 09:21

dokłądnie wierzyłam, że do końca sierpnia sie rozdwoje a jednak moje dziecko ma inne plany hahahaha. Jakoś daję radę, choć są dni że mam tak strasznie dość już, no ale cóż trzeba przetrwać i czekać, oby tylko nie po terminie, bo u nas coś cesarki ostatnio same i to 2 tyg. po terminach
ja tez Ci zycze jaknajszybszego rozwiazania Kochana. Na razie czekaj masz jeszcze 6 dni do terminu, miejmy nadziję ze ruszy sie w momencie akcja porodowa. :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

05 wrz 2011, 10:29

kurcze kręgosłup mi pęka :/ już nie wiem czy mam siedzieć, chodzić czy stać bo leżenie odpada :/

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

05 wrz 2011, 10:40

kurcze kręgosłup mi pęka już nie wiem czy mam siedzieć, chodzić czy stać bo leżenie odpada
ja dzis nawet spoko sie czuję najgorsze to że juz cholernie mi ciężko z brzuszkiem.

Ciekawa jestem ile malutka waży. A do wizyty jeszcze 9 dni ehh....

A powiedzcie mi mam sie jakos szczególnie przygotowac do badań robionych przez położna które mam 23 wrzesnia a i mam KTG mam coś ze soba wziąć??

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

05 wrz 2011, 10:46

izabelllla123, hmmm ktg to podłączą cie pod pasy i będą monitorować ruchy dzieciatka, a czy inne badania robi położna w PL to ja nie wiem, chyba nie musisz nic brać, jedynie kartę ciaży


Wykapałam się i troszkę mi lepiej, ale spiąca jestem, jak mała pójdzie na drzemkę to ja też i już się tej chwili doczekać nie mogę serio serio

izuś_85, ja też nie wiem czy chodzić, siedzieć czy leżeć czy stać hehehe

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

05 wrz 2011, 11:07

A powiedzcie mi mam sie jakos szczególnie przygotowac do badań robionych przez położna które mam 23 wrzesnia a i mam KTG mam coś ze soba wziąć??
nie, weź tylko kartę ciąży

ktg to zapis skurczy, ruchów i tętna dziecka
położna kaze ci sie położyć na boku, przymocuje pasami dwa takie "głosniki" i da ci do ręki taki jakby pilot
jeden głosniczek rejestruje skurcze w %, drugi pokazuje tętno dziecka, slyszysz je przez całe badanie, a na pilocie naciskasz guziczek za każdym razem kiedy poczujesz ruch dziecka

wszytsko zapisuje sie na wydruku podobnym jak EKG :-D
badanie trwa róznie, ja miałam zazwyczaj 5-10 minut
ale w szpitalu miałam po 20-30 minut

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

05 wrz 2011, 11:09

ja też nie wiem czy chodzić, siedzieć czy leżeć czy stać hehehe
fajnie sie stoi bo dupsko nie boli, ale kregoslup sieka, siedziec znów to kość ogonowa dosłownie pali, leżeć znów wojna w brzuchu i tez kregosłup boli, ja jeszce tylko wisieć nie probowałam w ciązy, ale myślę że to malo komfortowe będzie :-D
Wykapałam się i troszkę mi lepiej, ale spiąca jestem, jak mała pójdzie na drzemkę to ja też i już się tej chwili doczekać nie mogę serio serio
ja tez idę spac zaraz bo tragedia jak mnie ziewanie bierze.

[ Dodano: 05-09-2011, 11:11 ]
położna kaze ci sie położyć na boku, przymocuje pasami dwa takie "głosniki" i da ci do ręki taki jakby pilot
jeden głosniczek rejestruje skurcze w %, drugi pokazuje tętno dziecka, slyszysz je przez całe badanie, a na pilocie naciskasz guziczek za każdym razem kiedy poczujesz ruch dziecka
pewnie jak mie połozy na boku to zasnę :-D izuś_85, elibell, dzieki za wytłumaczenie, czyli fajne badanie

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

05 wrz 2011, 11:15


pewnie jak mie połozy na boku to zasnę :-D izuś_85, elibell, dzieki za wytłumaczenie, czyli fajne badanie
hehe fajne badanie, Maja zawsze uciekała spod głośniczka i położna co pare minut zmieniała położenie głosniczka zeby odnaleźc tętno :ico_haha_01:

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

05 wrz 2011, 11:28

Witam :ico_ciezarowka:
U nas dalej bez zmian... 2w1:)
Za nic nie chce wyjść :) Niczym się nie daje przekonać uparciuch mały :-D
Tak myślę czy by za mycie okien się nie wziąć :ico_noniewiem:

Dziwne, ale ja nie mam zaplanowanego takiego badania :ico_noniewiem: Przynajmniej ani lekarz ani położna nic mi nie mówiły :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość