Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

04 wrz 2011, 17:11

U nas się jednak uwinęli z tym remontem i już jutro maszerujemy.
I jutro jest zebranie, ale to M. pójdzie w tym roku, bo to pewno potrwa trochę.

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

05 wrz 2011, 09:33

Witajcie :-)

Karolinka też w tym roku poszła pierwszy raz do przedszkola :-D
Chodzi już od zeszłego wtorku i co po nią przyjdę to wychodzi smutna,że już musi iść i pyta się dlaczego do wieczora nie może zostawać :ico_haha_01:
Ja się chyba bardziej stresowałam niż ona,a tu tak fajnie wszystko poszło :ico_oczko:

U nas jest od 6:30 do 12:00 za darmo, +1 godzina- 49zł, +2 godz.- 83zł, +3 godz. 111zł i cały dzień 125zł. Jedzonko 4zł (22zł miesięcznie).
Dodatkowe zajęcia to taniec 54zł za semestr i angielski 28zł za miesiąc, więc 250zł wychodzi. Trochę dużo ale najważniejsze,że dziecko zadowolone :-D :-D

Ile jest w grupach dzieci u Was ??
U nas jest 30 i dziś rano w szoku byłam,bo cała sala wypełniona była dziećmi :ico_szoking: i nie mogłam mojej znaleźć, a w zeszłym tygodniu ok. 15 dzieciaczków tylko chodziło, więc fajnie było i spokojnie.
Mam tylko nadzieję,że będzie chodziła z radością i nie zmieni zdania :-D

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

05 wrz 2011, 13:59

Dodatkowe zajęcia to taniec 54zł za semestr i angielski 28zł za miesiąc

Ile jest w grupach dzieci u Was ??
u nas też jest jako dodatkowe zajęcie taniec ale nie zapisywałam młodej. Słyszałam opinie z zeszłego roku i nic rewelacyjnego, dla tego postanowiliśmy zapisać ją - jak dalej będzie o tym mówić - do Domu Kultury. Tam przynajmniej dzieci faktycznie coś wynoszą z tych zajęć.

Dzieciaków jest 24 w grupie.

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

05 wrz 2011, 14:07

U nas 5,5 za jedzonko dziennie czyli za dwóch wychodzi mi 220 zł. Dodatkowa godzina 2,22 za starszego i 1,38 za młodszego. U nas dodatkowy jest angielski ale ja chyba nie będę ich zapisywać bo tylko co ich tam uczą to juz sama ich nauczyłam w domu :ico_noniewiem: szkoda kasy jak na razie

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

05 wrz 2011, 17:50

U nas dodatkowy jest angielski ale ja chyba nie będę ich zapisywać bo tylko co ich tam uczą to juz sama ich nauczyłam w domu :ico_noniewiem: szkoda kasy jak na razie
ja też tak uważam, ale cała grupa się zapisała... więc pewnie byłoby jej przykro

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

06 wrz 2011, 10:07

U nas przedszkole jest bezpłatne. Dziecko można przyprowadzić na 7 i może przebywać do 13. Potem o ile jest taka konieczność to do 15 może przebywać na świetlicy, też bezpłatnie. Przedszkole jest w szkole i mamy pewne niedogodności, ale grunt że w ogóle jest, bo dopiero od 3 lat działa. Byłam wczoraj na zebraniu i trochę mnie zdziwiło, bo pani zapragnęła dla dzieci (3-4-latków) książki zakupić. Fakt, że przedszkole nowe i nie mają praktycznie żadnych pomocy dydaktycznych, ale taniej byłoby zrobić zrzutkę na jakiś "sprzęt" niż te książeczki. A cena prawie 70zł za dwie wycinanki, dwie malowanki i książeczkę z wierszykami :ico_szoking: znając życie połowa z tego będzie niewykorzystana :ico_noniewiem: No ale rodzice zadecydowali, że im to pasuje...:583: :583: Sama nie wiem...
A jak jest u waszych maluchów? Macie jakieś doświadczenia?

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

06 wrz 2011, 13:06

A jak jest u waszych maluchów? Macie jakieś doświadczenia?
Moim zdaniem to dosyć spora kwota.

W zeszłym roku jak Martyna chodziła do 3-latków to kupowałam jej tylko wyprawkę
(4 bloki rysunkowe, 1 blok techniczny, papier kolorowy, kredki ołówkowe, świecowe, farby plakatowe, 4 kleje biurowe, 2 bibuły karbowane, 1 kolorowankę) Pani wszystko zabiera i gdy np będą rysować to rozkłada kredki na każdy stoli i dzieci rysują. Tak samo jest z kolorowanką, jak Pani wybrała rysunek to kserowała go i każde dziecko kolorowało to samo.

w tym roku już w 4-latkach taką samą wyprawkę kupowaliśmy ale do tego jeszcze zestaw książeczek za 65 zł.

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

07 wrz 2011, 10:40

U nas w tych małych grupach nie ma książek, choc jutro mam zebranie i moze jest coś o czym nie wiem :ico_noniewiem: w starszych ggrupach widziałam że trzeba płacić za ksiażki chyba 88 zł :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

07 wrz 2011, 13:08

No i u nas już wszystko jasne. M. był na zebraniu i mówił,że strasznie kłótnie były :ico_olaboga:
Chodzi o to przede wszystkim,że u nas te bezpłatne 5 godzin liczone jest od 7 do 12, a większość rodziców przyprowadza dzieci na 8, ja też. No i zagrozili,że nie zapłacą komitetu :ico_noniewiem:
No, więc ja muszę płacić od 12. Godzinka 1,40, pół godzinki 70 gr.
Wyżywienie 4,50, a jak ktoś idzie po obiedzie to pół stawki (sam podwieczorek za 2,25 :ico_puknij: ).
Angielski, gimnastyka korekcyjna,2 razy w tyg- 23 zł zam-c.
Taniec, rytmika, raz w tyg. za 10 zł na m-c.

Myśmy już dla 3-latków kupowali książkę i było to rok temu ok. 50 zł. Teraz to nie wiem ile będzie.
I jeszcze 10 zł na katechizm.
Ubezpieczenie 30 zł.
Komitet 60 zł.

No i te kolejne godziny to mają skrupulatnie rozliczać, nie trzeba z góry deklarować.
Panie mają co godzinę sprawdzać obecność w grupie!!!! :ico_puknij:

Najbardziej mnie wkurza,że zajęcia dodatkowe sa po południu i nie dość,że płącę za zajęcia to jeszcze za pobyt w przedszkolu :ico_puknij: Dla mnie to głupota, bo opłaty się dublują :ico_puknij:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

07 wrz 2011, 15:32

I jeszcze 10 zł na katechizm.
hmm a po co katechizm??? przecież dzieci nie potrafią jeszcze czytać

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość