JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

10 wrz 2011, 16:40

buzok14, znalazłam kilka podobnych tematów może tam coś znajdziesz co Ci pomoże:
http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?t=7057
drugi
http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?t=10344

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

10 wrz 2011, 17:23

maly jest alergikiem prawda?
tak
moze mu za cieplo,skorka go swedzi?
nie wydaje mi się że tak jest, bo śpi w cieniutkiej pidżamce bez skarpetek i przykrywam go cieniutkim kocykiem, a jak były te gorąca to spał pod pieluszką tetrową :ico_noniewiem:
a jak w dzien spi? ile ma drzemek?
dwie, jedną tak ok 9-10 rano, tak wcześnie ponieważ wcześnie wstaje więc już padnięty już jest w tych właśnie godzinach i śpi tak ok 2h

druga jest tak ok 15 i śpi tak ok 1,5h, no i potem ok 20 na noc... :ico_noniewiem:
znalazłam kilka podobnych tematów może tam coś znajdziesz co Ci pomoże:
dzięki już czytam :ico_sorki:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

10 wrz 2011, 18:23

A powiedz mi, mały zasypia Ci na ręku w tym fotelu i wtedy dopiero odkładasz go do łóżeczka? W jaki sposób zasypia wieczorem-sam w łóżeczku, czy też go lulasz?

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

10 wrz 2011, 18:54

A powiedz mi, mały zasypia Ci na ręku w tym fotelu i wtedy dopiero odkładasz go do łóżeczka? W jaki sposób zasypia wieczorem-sam w łóżeczku, czy też go lulasz?
po kąpieli robię mu butlę i siadamy na fotel bujany i zanim skończy zjeśc butelkę to zasypia i wtedy go wkładam do łóżeczka :ico_sorki: , wiem, że źle robię ale nie umiem go inaczej uspać :ico_sorki:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

10 wrz 2011, 19:35

Może kłaść go odrobinkę później skoro piszesz, że już koło 4 potrafi wstać i nie zasnąć więcej?

Można też jak wstaje koło 24 i nie chce jeść tylko się pokołysać to spróbować go przetrzymać? Nie brać na ręce tylko uspokajać. Pewnie to będzie dość cieżka sprawa przez kilka nocy, ale może się nauczy, że lulania w środku nocy nie ma.

No i może obfitsze kolacyjki? Z pełnym brzuszkiem śpi się dłużej i mocniej.

mama12
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 100
Rejestracja: 03 maja 2010, 19:56

10 wrz 2011, 20:17

A moze nie budz go do jedzenia

katke
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3258
Rejestracja: 14 sty 2009, 02:47

10 wrz 2011, 20:20

askra, z tym brzuszkiem to roznie bywa. Moja Aska jadla rozne kolacje, wieksze mniejsze i nic nie dawalo, budzila sie w nocy X razy. Wszystko zalezy od egzemplarza. Cale szczescie od pol roku spi, chyba ze ja Ala obudzi, ale to juz inna bajka :ico_oczko:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

10 wrz 2011, 20:25

buzok no to już sama wiesz gdzie tkwi problem :ico_sorki: maluszkowi brakuje lulania i bujania, dlatego się budzi. Czytałaś "Język niemowląt" Tracy Hogg? Mnie ta książka wiele rzeczy uświadomiła i dzięki niej nie mam problemu ze spaniem Krzysia, od 3 tygodni przesypia całe noce, idzie spać ok 20 i wstaje ok 5-6 na jedzenie i śpi jeszcze do 8-9. Musisz się przemęczyć kilka nocy i nauczyć synka zasypiać w łóżeczku, bo inaczej jeszcze bardzo długo będziesz chodziła niewyspana niestety :ico_sorki: Na pewno trudno będzie nie pozwolić małemu zasnąć podczas karmienia, ale musisz spróbować. Jak budzi się w nocy, to nie wyjmuj go z łóżeczka, tylko podejdź, pogłaszcz po główce, daj smoczka, jeżeli masz łóżeczko z opcją bujania, to pobujaj chwilkę, wyjmij z łóżeczka dopiero jak będzie mocno płakać, jak tylko się uspokoi z powrotem do łóżeczka i tak w kółko, tylko musisz być wytrwała i cierpliwa, a efekt na pewno osiągniesz w ciągu 2-3 dni. Ja miałam raz taką jazdę z Krzysiem jak mój mąż nauczył go zasypiać w foteliku-bujaczku, w łóżeczku był lament, ale nie odpuszczałam i teraz zasypia sam w łóżeczku, czasem chwilkę przy nim postoję i pogłaszczę. Powodzenia :)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

10 wrz 2011, 20:26

katke, wiem, ze róznie bywa, tak po prostu próbuję podsunąć jakieś możliwości. :ico_noniewiem:

katke, a czemu twoja się tak budziła? na jedzenie własnie?

katke
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3258
Rejestracja: 14 sty 2009, 02:47

10 wrz 2011, 20:28

askra, a bo ona to taka menda byla, mlekoholik :ico_haha_01:

Ala zas spi mi cala noc, wiec mam jak narazie luz :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość