Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

12 wrz 2011, 20:27

dzisiaj jedziemy z krzysiem do lekarza
zdrówka dla krzysia

u nas po staremu
szymkowi wychodzi teraz górna 2 albo 3
sama nie wiem :ico_noniewiem:
igor,jak igor
broi
nie słucha mnie w ogóle :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

remontu nie skończyliśmy jeszcze
czekamy za drzwiami :ico_noniewiem:
ogólnie robota staneła w miejscu
:ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

13 wrz 2011, 09:18

szymkowi wychodzi teraz górna 2 albo 3
oo gratulacje :)

Oliwka ma juz 4 ząbki wyszly jej dwa na gorze jedynki. ma przesliczna szpake miedzy zebami :)

u mnie czas intensywnie leci. w sobote Mala zawoze do mamy na noc, wiec odpoczne. nie moge sie doczekac :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

15 wrz 2011, 14:20

hej dziewczyny.

co tam u Was i Waszych skarbów?
mój mały się przestawił i już duzo mniej śpi. (1-2 drzemki)
poza tym ciągle męczą ząbki.

mam takie pytanko. co sądzicie o podawaniu dziecku mleka krowiego lub sojowego? Mikołaj nie chce wcale pić modyfikowanego i tak pomyślałam o sojowym bo zdrowe ale nie wiem czy już mogę... macie jakies sprawdzone info albo doświadczenie w tych sprawach?

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

15 wrz 2011, 21:49

mam takie pytanko. co sądzicie o podawaniu dziecku mleka krowiego lub sojowego? Mikołaj nie chce wcale pić modyfikowanego i tak pomyślałam o sojowym bo zdrowe ale nie wiem czy już mogę... macie jakies sprawdzone info albo doświadczenie w tych sprawach?
slyszalam, ze mleko z kartonu mozna podawac (krowie) po 1. roku zycia, ale scepytcznie do tego podchodze... nie pomoge Ci bo nie wiem :(

U mnie tez kiepsko z mlekiem modyfikowanym, ale staram sie urozmaicac Malej posikli tak, zeby tego mleka bylo jak najmniej. kaszka z mlekiem modyf rano i przed snem, owoce, deserki, kisiel, zamiast mleka o 12 daje Jej serek homogenizowany waniliowy lub Danio. i starcza Jej na 3 godziny, az do obiadu. moze tez tak sprobuj... albo sprobuj jakos inaczej podac mleko modyf, wiadomo ze jescze potrzebuja maluchy takiego mleka. np... mleko z biszkoptami wkruszonymi albo ciasteczkami be-be.

[ Dodano: 15-09-2011, 21:51 ]
Jesli chodzi o Oliwke, to u nas jest ogolnie ok, tylko ze nie daje mi spokoju, ciagle za mna raczkuje, marudzi, piszczy, bo chce na rece. i wzielam sie z moim A za nią. jestesmy w trakcie negocjacji z Oliwka :) i wszystko idzie w dobra strone

a bylo to dla mnie uciazliwe, uwierzcie...

Oliwka jest juz na tyle duza, ze wiele rzeczy rozumie, dlatego uwazam to na najlepszy czas by powoli wpajac Jej pewne zasady, zeby mi sie nie rzucala np w sklepie jak bedzie miala 1,5 roku. A juz bylo tak powoli, ze w sklepach sie rzucala w wozku bo chciala na rece i byl szal.

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

15 wrz 2011, 22:08

kaszka z mlekiem modyf rano i przed snem, owoce, deserki, kisiel, zamiast mleka o 12 daje Jej serek homogenizowany waniliowy lub Danio. i starcza Jej na 3 godziny, az do obiadu. moze tez tak sprobuj...
tak tak jemu już tak od dawna. dziś pierwszy raz dałam mu kinder mleczna kanapka. smakowało. :) batonik bez czekolady za to z miodem. myślę że tak raz-dwa w tyg będę mu kupować.

mimo to mój Mikołajek jest drobniutki. taka Jego uroda. jednak myślę że chociaż raz dziennie mleko powinien pić. chociaż rano... :ico_noniewiem:
najlepszy czas by powoli wpajac Jej pewne zasady,
też tak myślę :) u nas to idzie gładko. tak rytmem dnia. Mikołaj próbuje mnie wziąć na `płacz` a jak ja nie reaguje to daje za wygraną. wprowadzam takie drobne czynności w życie jak np. mycie rąk przed jedzeniem aby jak podrośnie nie było z tym problemu :) będzie wiedział że tak robi od zawsze i nie będzie to dla niego problemem.

malgoskab
4000 - letni staruszek
Posty: 4919
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:31

15 wrz 2011, 22:57

batonik bez czekolady za to z miodem.
:ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: miodu i orzechów nie powinno się podawać dziecku co najmniej do roku a inne źródła mówią o 2 latach bo powodują alergie

[ Dodano: 15-09-2011, 22:58 ]
Miluśka, przerażasz mnie tym batonikiem, po co takiemu dziecku batonik, jak sobie o składzie tego batonnika pomysle to aż mnie głowa boli - ale twoje dziecko i twój wybor

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

16 wrz 2011, 16:46

też tak myślę :) u nas to idzie gładko. tak rytmem dnia. Mikołaj próbuje mnie wziąć na `płacz` a jak ja nie reaguje to daje za wygraną. wprowadzam takie drobne czynności w życie jak np. mycie rąk przed jedzeniem aby jak podrośnie nie było z tym problemu :) będzie wiedział że tak robi od zawsze i nie będzie to dla niego problemem.
robie podobnie :) i do tego myjemy zabki po takim porzadnym posilku :) wiem ze taka pasta to prowizorka ale super sprawa, Malej sie bardzo podoba. I tak samo z raczkami. I jak piszesz, potem bedzie latwiej.

batonikow nie daje..

no i mam do Was pytanie, czy dzieci w naszym wieku moga pic kompot z np truskawek ze sprawdzonegozrodla? Mam pozamrazane od znajomej, wiem ze nie sa pryskane zadnym gownem. tylko nie wiem czy moge... chyba tak?

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

16 wrz 2011, 17:27

Boże ''batonik'' to biszkopt z mlekiem i miodem -.-

Paulina ja uważam że mogą tym bardziej jeśli ze sprawdodzego źródła. czemu nie?

miód uczula, pomidory uczulają, cytrusy uczulają, czekolada uczula...

kaszka pomarańczowa z nestle 8 msc
zupki pomidorowe z hipp 7 msc
deserki czekoladowe z bobovity (bodajże) 8 msc
fakt z miodem widziałam tylko mleko po 1 roku/

orzechy oczywiście dużo później
jeśli karmicie piersią a jecie róże rzeczy to wasze maleństwo dostaje to razem z mlekiem. a ja nie karmię Mikołaja odkąd skończył 3 msc więc wprowadzanie różności do jego diety jest jak najbardziej wskazane.

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

16 wrz 2011, 19:54

dziewczyny szymkowi wychodzą górna 1,2 i 3
maskara,3 zęby na raz,
ma 3 rany,tylko chce na rekach,placze,jest marudny
przepraszam nie odpisze bo sie budzi juz :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

16 wrz 2011, 22:13

aniaj84, biedaczek. mój też strasznie się męczy. :(

trzymam kciuki żeby szybko wyszły :ico_sorki:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość