szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

13 wrz 2011, 14:22

No ja własnie też tak myślałam żde lekarz powie co i jak i wtedy dopiero zakupie.
mi połozna mowiła by nic nie kupowac z lekarstw poza oktaniseptem, bo wszystko powie mi pedjatra a tak i tak będę musiała jechać do apteki po szpitalu czy to po leki dla siebie czy małej. więc spokojnie czekam.
No ja myślałam o tym by kupić coś na gorączkę ale nie wiem jaki lek można podawać więc zapytam lekarza po porodzie.
witamine D do dwóch lat
To jest to co słoneczko nam dostarcza tak ?
Nie jestem pewna ale mojej Oli tak długo nie podawaliśmy tego.I nie miała aż tyle tych witamin . Poza tym to u nas lekarze mówią że w lecie jak dziecko chodzi na spacerki to by nie podawać albo mniejsze dawki.
A w Anglii o ile dobrze wiem to nie faszeruje się dziecka tak .

Ja pije kawkę która mi siostra zrobiła o 11.Ale że zarobiona jestem bardzo to nie miałam kiedy .

[ Dodano: 13-09-2011, 14:25 ]
ja czekam za zapiekanką bo dziś mam na obiad :ico_sorki:
U nas zapiekany makaron z serem mięskiem i sama nie wiem co tam jeszcze będzie , siostra robi.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

13 wrz 2011, 14:36

To jest to co słoneczko nam dostarcza tak ?
tak, ale nasze dzieci jesienne są wiec dajemy od urodzenia do wiosny :ico_oczko:
i od kolejnej jesieni znów :ico_oczko: chyba ze bedą potrzebowały i latem, czasem i tak bywa, jak sie główka poci a dziecko jest na cycu lepiej dawać mniejsze dawki niż wcale

nie trzeba dawać tych witamin jak dziecko od razu jest na sztucznych mieszankach bo mleko modyfikowane zawiera już pełen kompleks witamin

dlatego ja dopóki cycem karmiłam było wita D wita K
do tego cebion multi na zimę pomimo karmienia mlekiem sztucznym
a w okresie zachorowań Cebion zwykły-sama witamina C

a na goraczkę dla takiego maluszka to raczej tylko czopki paracetamolu 50mg bo to najmniejsza dawka, farmaceuta ci sam wytłumaczy ale musisz powiedzieć ze to dla dziecka od pierwszych dni życia
na ulotce pisze wszystko, można przekroić czopek zeby zmienjszyć dawkę wg masy ciała
dla starszych już dawka wynosi chyba 80mg

środki na ibuprofenie są dla dzieci powyżej 3 miesiąca zycia

kropelki espumisan lub cos w tym stylu na bączki

a jeszcze musisz sie zaopatrzyć w sól morska do noska z takim specjalnym dozownikiem
Obrazek
i aspirator frida lub cos w tym stylu
Obrazek

no troche tego jest :/ ja wydałam na to wszystko z Majką ponad 250zł w aptece :/

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

13 wrz 2011, 14:49

No ja myślałam o tym by kupić coś na gorączkę ale nie wiem jaki lek można podawać więc zapytam lekarza po porodzie.
ja mam apteke całodobową pod nosem w razie czego mam jeszcze tylko maść alantan plus, bepanthen, i na kolki sab simplex. resztę w szpitalu mi powiedzą :-)

a i spray nose frida na katarek
aspirator frida lub cos w tym stylu
ja tez kupiłam aspirator z fridy.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

13 wrz 2011, 15:49

Hej Laseczki dopiero mam momencik na neta:)

SANDRUSIA ciepłe kąpiele i przysiady rób, chodź dużo by rozkręcić - trzymam mocno kciuki.

U nas mała żółtaczkaa wyszła, ale za to z laktacją coraz lepiej, choć w nocy juz wyłam z bólu bo kanaliki mam zatkane i jak mały ssał to bolało, ale zaczęłam masować przed karmieniem i coraz lepiej nam idzie.

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

13 wrz 2011, 15:56

to fajnie że z laktacja ok.

Fajnie ze wpadasz nas odwiedzać i chociaz chwilke czasu dla nas znajdujesz :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

13 wrz 2011, 16:21

Hej laseczki

elibell, kochana witaj, fajnie, ze juz w domku jestescie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: czekamy na fotki syncia :ico_brawa_01: Fajnie, ze juz z laktacja jest lepiej, bedzie tylko do przodu

SANDRUSIA, no kochana trzymam kciuki, oby sie rozkrecilo na dobre :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: moze ten brak odezwu to dobry znak, moze jestes juz na porodowce :-)

marcz, a jak u Ciebie, jak tam cos sie rozkreca???

A ja nie mialam kiedy do Was zagladnac, mielismy wczoraj gosci z Anglii, nocowali u nas, tzn Polacy nasi znajomi i dzis rano wyjezdzali.
Jestem taka niewyspana, ze szok, nie moglam spac przez wichure, tak dawalo po oknach, ze usnac nie moglam, co chwila sie budzilam, a zle zamknelam okno i dlatego tak glosno w sypialni bylo, potem musialam wstac o 03.30 bo znajomi wyjezdzali i zanim sie zebrali to byla 5 a ja o 6.30 musialam wstac.

Kinia, sliczny synus, jeszcze raz gratulacje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Kurcze, ale naskrobalyscie, jak mnie nie ma to az wre na forum, a jak ja mam czas to nikogo nie ma i same pustki :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

izabella, :ico_brawa_01: za donosza ciaze, mi sie zdawalo, ze donoszona ciaza to 38 tygodni, a nie 36,37 :ico_noniewiem:

Co do witamin dla maluszkow u nas nie faszeruje sie dzieciaczkow tyloma witaminami :ico_olaboga: co w PL tutaj podaje sie tylko witamine D i jesli dobrze pamietam to tez K ale to juz w szpitalu podaja pierwsza dawke, ale czy pozniej dawalam to nie wiem :ico_noniewiem: nie pamietam juz

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

13 wrz 2011, 16:26

za donosza ciaze, mi sie zdawalo, ze donoszona ciaza to 38 tygodni, a nie 36,37
w karcie ciązy mam tak napisane. Sama się zdiwiłam tyle że jutro mam 37tc i 1 dzień czyli defakto wtydzień 38 zaczynam.

Nawet w suwaczku w podpisie jest takie info.
Co do witamin dla maluszkow u nas nie faszeruje sie dzieciaczkow tyloma witaminami co w PL tutaj podaje sie tylko witamine D i jesli dobrze pamietam to tez K ale to juz w szpitalu podaja pierwsza dawke, ale czy pozniej dawalam to nie wiem nie pamietam juz
u nas podaje sie D a potem K bo czytałam w ulotce, pierwszą dawkę witamin dziecko dostaje w szpitalu :-D

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

13 wrz 2011, 16:38

izabella, Ty masz jutro wizyte, a ja we czwartek na 5 :-) :-)

Nie wiem jak z tymi tygodniami, ale mi kazdy mowil, ze ciaza donoszona to 38 tygodni wiec nie wiem :ico_noniewiem:

Musze zadzwonic do poloznej, ciekawe czy juz wrocila z urlopu, niech przyjedzie i mi masaz znow zrobi, bo krzyz znow sie odzywa :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

13 wrz 2011, 16:40

Nie wiem jak z tymi tygodniami, ale mi kazdy mowil, ze ciaza donoszona to 38 tygodni wiec nie wiem
też nie wiem.
Ty masz jutro wizyte, a ja we czwartek na 5
no juz się doczekac nie moge wizyty roznosi mnie. a mój gin idzie na urlop od 02.10-16.10 wiec na pewno to już ostatnia wizyta więc musze się wypytac o wszystko do końca.

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

13 wrz 2011, 16:40

pierwszą dawkę witamin dziecko dostaje w szpitalu :-D
no u nas tez

[ Dodano: 13-09-2011, 16:42 ]
a mój gin idzie na urlop od 02.10-16.10
uuuuuuuu, a na zastepstwo nikogo nie daje????

Ja mam w czwartek na 15 a nie na 5, jedynka mi sie nie wcisnela :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość