Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

mleko Gerber - proszę o opinie

15 paź 2011, 14:37

Mam do Was małą prośbę :-D

Mój mąż dostał się do kampanii mleka Gerber ze Streetcom (szkoda,że nie ja :-D ),dostał 2 duże opakowania dla Milenki (choć zanim ona je dostanie to jeszcze troszkę bo są one po 6 miesiącu) i 14 saszetek mleka 2 i 3 :-) i szukam jakiś opinii o tym mleku,ogólnie o produktach Gerber - czy podajecie je swoim maluchom,co sądzicie o tych produktach itp.

Będę Wam bardzo wdzięczna :ico_sorki:

krótko o produkcie:
Mleko modyfikowane Gerber 2 i 3 Junior zawiera Lcomfortis,czyli kultury bakterii Lactobacillus,które występują w mleku matki oraz kolonizują przewód pokarmowy dziecka. Podobnie jak mleko kobiece,zawiera witaminy oraz składniki mineralne,niezbędne do prawidłowego rozwoju niemowlęcia.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

15 paź 2011, 21:52

aniawlkp86, tak naprawdę nie dowiesz się dopóki nie wypróbujesz na własnym dziecku. Bo wiesz, że każde dziecko reaguje po swojemu.
Ja do firmy gerber jestem wrogo nastawiona, bo Ola miała alergię nawet na ich przecier jabłkowy. Także mam uraz. Ale nie sugeruj się moją opinią, a właściwie żadną. Myślę, że mleczko nie jest złe, jak chcesz to wypróbuj, choć z drugiej strony jak Milenka jet teraz bebilon pepti (tak??) i dobrze przybiera na wadze, nie ma problemów z brzuszkiem to może warto zostać przy tym mleku, tymbardziej, że chyba drogie nie jest????

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

16 paź 2011, 15:57

Blanka26, chcę przejść jak skończy pół roku stopniowo na normalne już mleko,bo jak jeszcze karmiłam piersią i wprowadzałam potem nabiał to nic jej nie było,a za pepti na receptę płacę 11,11 zł za puszkę,jeszcze wszystko obgadam na szczepieniu z naszą pediatrą :-)

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

16 paź 2011, 21:20

Aniu ja mleka Gerbera nie testowałam, bo też na pepti jesteśmy jak wiesz, ale podajemy Krzysiowi dania Gerbera. Mój mąż robił linię produkcyjną w Rzeszowie, ale nie wszystko z Gerbera jest tam robione, ale to co jest spełnia na pewno wszystkie wymagane standardy. Krzysiu bardzo chętnie je te dania, nic go nie uczula. Gerber jest marką wykupioną przez Nestle Nutrition.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

17 paź 2011, 18:30

Aniu, mi ciotka dała to mleko 1 ale nie zdążyłam podać małemu. Mówiła, że to dobre mleko i u niej na oddziale podają je maluchom. Jednak jak zareaguje na nie Milenka nie wiadomo. Porozmawiaj o tym mleku z pediatrą na szczepieniu.
ale to co jest spełnia na pewno wszystkie wymagane standardy.
Muszą, inaczej nie mogliby produkować-takie prawo-jednak to nie gwarantuje, że dziecko nie dostanie uczulenia albo nie będzie mu smakowało.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

17 paź 2011, 18:47

Porozmawiaj o tym mleku z pediatrą na szczepieniu.
na pewno porozmawiam,tylko pewnie najpierw przejdziemy na HA a potem na normalne więc troszkę to potrwa :ico_sorki:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

17 paź 2011, 22:26

Muszą, inaczej nie mogliby produkować-takie prawo-jednak to nie gwarantuje, że dziecko nie dostanie uczulenia albo nie będzie mu smakowało.
no powiedzmy, że muszą :ico_oczko: mąż robił wiele linii technologicznych w przemyśle spożywczym i nieźle się naoglądał :ico_oczko: ale co do smaku i reakcji jak nabardziej masz rację :-)

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

19 paź 2011, 09:50

aniawlkp86, mój synek pije nan pro ha. Bardzo chwalę sobie to mleczko, Mateusz pije chętnie, jest z lekka gorzkawe, ale nie śmierdzi, jak te dla alergików. Niestety cena jest przerażająca. Prawie 30 zł za puszkę :ico_olaboga:

mąż robił wiele linii technologicznych w przemyśle spożywczym i nieźle się naoglądał
a dla jakiej firmy jeszcze produkował??? :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

19 paź 2011, 11:41

Blanka26, wow cena powalająca :ico_szoking: moja nan pro dostała jedną porcję w szpitalu bo poprosiłam o dokarmienie bo co chwilkę cyc i nie było kiedy odpocząć i teraz mam 1 próbkę nan pro 2,jej to widzę każde mleko smakuje :-D

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

20 paź 2011, 11:28

aniawlkp86, niestety między mlekami ha a zwykłymi jest spora różnica cenowa.
a hippa mleko jest jeszcze droższe. kosztuje prawie 50 zł za 500 g :ico_olaboga:
moja nan pro dostała jedną porcję w szpitalu bo poprosiłam o dokarmienie bo co chwilkę cyc i nie było kiedy odpocząć i teraz mam 1 próbkę nan pro 2,jej to widzę każde mleko smakuje :-D
no i dobrze. przynajmniej nie bedziesz mieć problemu przy zmianie na inne

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość