Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

19 paź 2011, 10:13

Może te środki co Wy dajecie są jednak lepsze?
Koroneczka nurofen zawiera ibuprofen, pedicetamol to paracetamol. Leków z ibuprofenem i paracetamolem na rynku jest dużo i mają różne nazwy-zwróć uwagę na ilość substancji czynnej w danym leku (samego nurofenu jest 3 dawki+różne smaki). Camilia i viburcol-homeopatyczne, uspokajają. U nas camilia działa ale tylko jak nie jest mały rozdrażniony na maksa. Dla nas lepszy viburcol-na receptę.
Nie martw się :ico_pocieszyciel: wiem, że ciężko ale Maksio musi się przyzwyczaić. Jak Ty się denerwujesz to on też. Spróbujcie mu podawać mleczko przez jak najbardziej miękki smoczek by dodatkowo nie podrażniać dziąsełek.

[ Dodano: 19-10-2011, 10:21 ]
:ico_brawa_01: a co dałaś?
Warzywa w łagodnej potrawce z królika. Mam jeszcze warzywa z jagnięciną i kaszą jaglaną ale to za kilka dni podam.
w przychdni wyznaczają Wam takie wizyty? Krzysia ważą tylko przy okazji szczepienia, ale ani razu do nie zmierzyli :ico_noniewiem:
Na ostatnim szczepieniu lekarka powiedziała, że za 6 tyg. mamy się pokazać na ważeniu i mierzeniu. Odliczyłam 6 tyg. i się umówiłam na wizytę do poradni dzieci zdrowych. U nas zawsze mierzy i waży.
Krzyś smoczek chce po masuje sobie dziąsła.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

19 paź 2011, 11:20

witam
dzisiaj nocka nie bardzo była...Milenka jadła mleko po 20 (nie chciało mi się kaszki robić bo i tak już śpiąca była) i pobudka przed 2 na jedzenie,potem o 5 znowu jeść :ico_olaboga: może przez to,że kaszki nie jadła wieczorem :ico_noniewiem: a potem nie wiem o której dzieci wstały bo obudziła nas Hania o 9.20 to już żadna nie spała :ico_oczko:
pogoda dzisiaj ładna,ale spacerek po południu zaliczymy jak po zakupki będę szła

Murchinson fajnie,że Mateuszkowi jedzonko zasmakowało :ico_brawa_01: co do przeciwbólowych to chyba nie powinno się ich dłużej niż tydzień podawać bo organizm dziecka szybko się przyzwyczai do podawanej ilości leku i będzie słabo działało,ale nie jestem pewna :ico_sorki: no i nurofen jest silniejszy od panadolu
zazdroszczę nie wstawania już w nocy :ico_sorki: ja miałam jedną przespaną od 21 do 7 po Hani urodzinach i teraz nadal 1 pobudka

wiola85 na PW wyślę ci adres o czym mówimy :ico_oczko: dużo zdrówka dla Filipka :ico_sorki:

Koroneczka Maksio musi się przyzwyczaić,że mamy nie ma teraz i dlatego mniej zjada innego pokarmu a w nocy cycusiem nadrabia,minie po kilku dniach albo ty zrezygnujesz z pracy,na początku oboje-mama i maluch się męczą niestety,tak samo jak z posłaniem dziecka do pkola :ico_sorki:

markotka pewnie Krzyś chce smoczka bo masuje sobie nim dziąsełka :ico_sorki: może mąż szybciej wróci,jest taka możliwość?

zaczęłam podawać małej chlebek od piątku i wcina jak szalona :-D jak zobaczy,że my jemy to ona od razu dziubek otwiera i czeka aż dostanie :ico_brawa_01:
wczoraj wykąpałam ją w kosmetykach J&J i żadne uczulenie nie wyszło,to fajnie,bo nie musze na razie nic w takim razie kupować :ico_brawa_01:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

19 paź 2011, 11:55

bo organizm dziecka szybko się przyzwyczai do podawanej ilości leku i będzie słabo działało
Tak to prawda, że można się przyzwyczaić dlatego daję przemiennie rz jeden raz drugi no i na wątrąbę (jak większość leków) działa. Na szczęście Mateuszkowi wystarczy niepełna jedna dawka dziennie. Od dwóch dni nic mu nie daję bo nie ma takiej potrzeby.
Super, że Milenka nie ma uczulenia na J&J-mnie piekielnie po nich całe ciało swędzi, niczym jak przy ospie.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

19 paź 2011, 12:28

Murchinson, na szczęście obie nie mają uczuleń na nic,tzn Hania na nic nie ma,a Milenka jak na razie na banana :ico_sorki:
syropków ja też nie daję jak nie ma po co,żelem od czasu do czasu masuję dziąsełka,ale jak już daje popalić to od razu panadol,na razie nurofenu nie muszę podawać

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

19 paź 2011, 13:33

ale jak już daje popalić to od razu panadol
To tak jak ja.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

19 paź 2011, 15:00

Pewnie macie rację z tym smoczkiem :ico_sorki: chciałam wyjść teraz na spacer, ale Krzyś przysnął mi na macie :ico_oczko: zaniosłam go do łóżeczka i śpi, jak wstanie pójdziemy. Kupię dzisiaj coś przeciwbólowego i dam mu na noc, zobaczymy co będzie.

Murchinson z bobovity te obiadki? Ciekawe czy nam będą kazali też przyjść po 6 tyg. Krzyś był zawsze tylko ważony, mierzoną miał główkę i klatkę piersiową, ale cały mierzony nie był ani razu.

Ania jak Milka :ico_oczko: wcina chlebek to od razu sprawę glutenu macie załatwioną :-D mąż raczej wcześniej nie wróci, chyba że coś się zmieni.

Pielęgniarka środowiskowa mnie dzisiaj nawiedziła :ico_sorki: nacięła się, bo drzwi przekręcone były :ico_haha_01: a za klamkę oczywiście złapała. Powiedziała, że nie powinnam jeszcze nic dawać oprócz mleka, że najwcześniej za 2 tygodnie a jak już zacznę dawać, to chwilę słoiczki a później taką zupę co my jemy :ico_noniewiem: dziwa ta kobita, jednym uchem wpuszczam co mówi, a drugim wypuszczam :ico_oczko:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

19 paź 2011, 15:34

Murchinson z bobovity te obiadki? Ciekawe czy nam będą kazali też przyjść po 6 tyg. Krzyś był zawsze tylko ważony, mierzoną miał główkę i klatkę piersiową, ale cały mierzony nie był ani razu.
Tak z bobovity. U nas zawsze mierzą małego całego, obwód główki i klatki.Ważą, sprawdza siusiaka i tętnice w pachwinach, ciemiączko. Dodatkowo zawsze go osłuchuje.
Ale masz przeboje z tą pielęgniarką, skoro lekarz Ci pozwolił podawać jedzenie inne niż mleko to czemu nie. My też mieliśmy iść na spacer ale mały ma dziś dzień śpiocha -je, chwilę się pobawi i śpi (dziś już 3 raz :ico_szoking: ).

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

19 paź 2011, 16:04

hej dziewczyny

stawiam :ico_tort: za pierwsze pol roczku Filipa, z tej okazji postanowil dac mi w kosc jak nigdy ale teraz sie uspili z R, zeby zlamal swoje przyzwyczajenia i spal choc godzine

Koroneczka, badz dzielna, poczatki zawsze trudne a Maksiu niedlugo zaakceptuje nowa sytuacje i bedzie jadl normalnie

Ja wczoraj zarejestrowalam sie w PUPie, pierwszy zasilek w listopadzie. Teraz negocjuje warunki pracy w domu przez neta. Napisala mi ta kobieta ze niestety narazie bez umowy ale mnie to urzadza bo bylby zasilek i troche grosza z tego wpadlo

Filipek tez slicznine spal, a od kiedy zabkuje i lapie te przeziebienia to budzi sie po pare razu w nocy. Czasem tylko steka czasem placze ale jak zasypia kolo 21 tak do jedzenia wstaje 5-6 i zasypa jeszcze na 2 - 2,5 godz

Koroneczka, jak Filip mial 2 m-ce hemoglobina wyszla mu 11.3 a pediatra powiedziala ze piekny wynik, zdrowy i bardzo silny chlopak

[ Dodano: 19-10-2011, 16:07 ]
a co do mies to Filip tez juz jadl wszystkie z tych sloiczkow i grymasi tylko przy kurczaku. Indyk, cielecinka czy krolik znikaja w oka mgnieniu. A dzis dostal pierwsza zupke a nie papke. Rosol z indyka. Te grudki nie bardzo mu podpasowaly ale i tak 3/4 z tego duzego sloiczka pochlonal

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

19 paź 2011, 16:10

Milenka mi do 13.15 spała,teraz też już śpiąca jest,to 2 drzemka dzisiaj i mam nadzieję że do 20 wytrzyma :ico_sorki:

zachciało nam się jabłecznika i właśnie się piecze :-D
wcina chlebek to od razu sprawę glutenu macie załatwioną :-D
no właśnie,a ja myślałam żeby mannę wprowadzić stopniowo a przecież ona chlebek zajada :ico_haha_01:

markotka, z tą pielęgniarką nieźle masz,dawać zupki takie co dorośli jedzą :ico_puknij: ty jej lepiej nie słuchaj bo ona jakaś stuknięta jest,mówiła ci kiedy następnym razem wpadnie? u nas ma być jakoś jak Milenka będzie miała 7-8 miesięcy,ale nasza to fajna babka :ico_oczko:
U nas zawsze mierzą małego całego, obwód główki i klatki.Ważą, sprawdza siusiaka i tętnice w pachwinach, ciemiączko. Dodatkowo zawsze go osłuchuje.
u nas bez sprawdzania siusiaka :ico_oczko: i bez całego mierzenia,reszta tak samo jak u ciebie :-)

[ Dodano: 19-10-2011, 16:13 ]
patrycja_g, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Filipka za 6 miesięcy,obiadki bardzo ładnie ci zjada :ico_brawa_01: a co to za praca przez neta?oby ciętylko nie wyrolowała skoro to bez umowy jest :ico_sorki:

[ Dodano: 19-10-2011, 16:14 ]
Milka właśnie śpi :-D

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

19 paź 2011, 16:35

aniawlkp86, sprzedaz imprez turystycznych, 4-5% wartosci imprezy to niby moje wynagrodzenie. Fakt moze mnie wyrolowac bez umowy ale moge sprobowac, zabrac mi nic nie zabiora a jakis grosz moze wpasc
Umowa z szefowa konczyla mi sie 30 wrzesnia, do 10 mamy miec wyplaty a ona miala mi zaplacic 1420 zl, zaplacila 400 i uciekla do szwajcari, podobno w piatek przyjezdza na 1 dzien posprzatac biura wiec kolezanka ma mi dac cynk i tam pojade jak bedzie sie zbierac. Nie mam pomyslu jak to zdobyc, nie chce isc do sadu bo nie jest to tyle warte ale jak dla mnie na dzien dzisiejszy 1000 zl to bardzo duzo.

Emilia, ostatnio mi sie snilas. Urodzilas blizniaki juz po Tosi i odzwiedzialam Cie w szpitalu :-D
A ogladalam niedawno sprawe dla reportera ze Śremu o jakiejs rodzinie wielodzietnej

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość