black cherry
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 10 paź 2011, 09:06

dziecko

20 paź 2011, 09:26

witam wszystkie mamy. ostatnio z partnerem myślimy o dziecku. oboje tego chcemy ja jednak boję się że nie damy rady finansowo. Mój partner pracuje dość dobrze zarabia, ja pracuję na pół etatu jako opiekunka, dodatkowo moi rodzice nam pomagają. ja jednak nie mogę pozbyć się myśli że nie damy rady:(( też miałyście takie obawy, a może nie jestem jeszcze gotowa na dziecko skoro tak się boję?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

20 paź 2011, 09:32

Takie obawy zawsze będą :ico_sorki: mój mąż ma własną działalność i najbardziej bałam się właśnie tego, że zabraknie nam kiedyś pieniędzy na pieluchy czy mleko, ale nawet jak jest jakiś kryzys, to na to jest zawsze. Ja uważam, że te Twoje obawy to właśnie znak, że jesteś gotowa, że podchodzisz do sprawy odpowiedzialnie. Piszesz, że partner dobrze zarabia, rodzice pomagają, więc na pewno sobie poradzicie :-D

lilo

20 paź 2011, 09:38

black cherry, każdy odpowiedzialny człowiek ma takie wątpliwości.
Ale skoro oboje pracujecie, w tym piszesz że mąż dobrze zarabia to nie widzę bardzo gdzie widzisz problem? Chyba że macie poważny problem z rozsądnym wydawaniem i zastanawiasz się jak sobie poradzicie skoro teraz będąc we dwójkę i pracując, musicie korzystać z pomocy rodziców.

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

20 paź 2011, 09:41

Zawsze coś na przeszkodzie będzie stało i zawsze będzie się wydawało, że to jeszcze nie teraz, że to nie ten moment. A wtedy gdy się jest już w ciąży okazuje się, że wszystko da się poukładać by miało ręce i nogi. Pieniądze to nie wszystko ;-)
Sama miałam takie obawy i z tego powodu odkładaliśmy ciążę.

black cherry
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 10 paź 2011, 09:06

20 paź 2011, 09:43

lilo nie mamy problemów finansowych, pomoc rodziców to nie pomoc finansowa nie biorę od nich pieniążków jedynie oni gdy przyjadą w odwiedziny przywożą ze sobą ony jedzenia itp. to jest ich pomoc. planujemy wydatki każdego miesiąca i staramy się oszczędzać i obecnie udaje się to nam, ale wiem że dziecko to wydatki i dlatego obawiam się trochę.

lilo

20 paź 2011, 09:50

black cherry, no to nie ma się nad czym zastanawiać jeśli oboje czujecie że jesteście gotowi :ico_oczko:
Tak jak Mad. napisała - bardzo często ciągle nam się wydaje że jeszcze nie czas a potem często się żałuje że nie zdecydowaliśmy się wcześniej.

Prawda jest taka - jak nie masz dziecka - nie potrafisz sobie wyobrazić jak to będzie, jak sobie poradzisz, ale jak już masz dziecko - nie wyobrażasz sobie że mogłoby być inaczej, że mogłoby go nie być :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

20 paź 2011, 10:04

Prawda jest taka - jak nie masz dziecka - nie potrafisz sobie wyobrazić jak to będzie, jak sobie poradzisz, ale jak już masz dziecko - nie wyobrażasz sobie że mogłoby być inaczej, że mogłoby go nie być :ico_oczko:
zgadza się :ico_sorki:

black cherry, przy pierwszym dziecku powiem ci ze swojego doświadczenia,że są mniejsze niż starając się o drugiego malucha :ico_oczko: też miałam takie obawy przy Hani,więc to jest normalne,i powiem ci że gdyby nie wpadka z Milenką to byśmy się nie zdecydowali na drugie dziecko,już było nam wygodnie,że Hania taka samodzielna i nie trzeba ciągle przy niej biegać,no ale jest milenka i nie wyobrażam sobie teraz posiadania tylko 1 dziecka :-)

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

20 paź 2011, 11:39

black cherry, no niestety Ty musisz sama podjąć tę decyzję. Najważniejsze byś była na to gotowa psychicznie. A obawy zawsze będą.

black cherry
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 10 paź 2011, 09:06

20 paź 2011, 15:12

dziękuję dziewczyny za pomoc:) :-)

Awatar użytkownika
Delikatna
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 07 wrz 2011, 01:55

21 paź 2011, 12:08

Tak, to wy musicie podjąć decyzję. Jeśli jeszcze nie jesteście gotowi, to nie stwarzajcie nowego życia. Z drugiej jednak strony- kiedy już wydarzyłoby się, na pewno dalibyście radę i z miesiąca na miesiąc pragnęli coraz więcej tej nowej osóbki :))

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość