Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

31 paź 2011, 09:43

Hejka!

U nas Maksio też się nie przestawił na nowy czas i już o 5.30 pobudka, wcześniej koło 2.30 się obudził na cycusia.
Mnie coś gardło boli, słaba jestem i mam stan podgorączkowy :ico_sorki: oby szybko przeszło to przeziębienie :ico_sorki:

Mój K też ma wolne, ale pojechał na budowę, wróci pewnie popołudniu :-)

Patrycja, trzymaj się kochana :ico_sorki: oby szybciutko ta laktacja ustała :ico_sorki:

Murchinson, to mówisz, że ze szwagierką było całkiem miło :-) to dobrze :ico_sorki: nie denerwowałaś się zbyt wiele. A Mateuszek ma temperament :ico_oczko: jak mu coś nie pasi, albo nie ma nastroju to nie zje i koniec :ico_oczko: Maksio pochłania wszytsko co mu zrobię- kochany do jedzenia.

markotka, u nas kupa raz dziennie, raczej gęsta , jak zje jabłuszko to rzadzsza, kolor w zależności od tego co zje :-) Oby w takim razie mężowi udao się wyjechać, byście się troszkę odbili :-) Fajnie gdybyś poszłą na wychowawczy :-)

Aniu, witaj! Oby z zębem się uspokoiło. Ja po porodzie jeszcze na kontroli nie byłam :ico_wstydzioch: ale nic mnie nie boli póki co!

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

31 paź 2011, 10:35

cześć :-)

Krzysiu się wczoraj rozespał, usnął po 16 i po 20 obudziłam go :ico_szoking: już dawno tak nie spał, wykąpałam go, ale przysnął już przy jedzeniu. W nocy pobudki co 1h bo smoczek mu wypadał :ico_sorki: na jedzonko obudził się o 5, więc standardowo. Teraz zalicza pierwszą drzemkę.

Mieliśmy iść dzisiaj do pediatry, ale nic z tego, wstałam o 9 i rejestracja już zakończona :ico_zly: jak to mnie wkurza w tej przychodni :ico_zly: teraz w środę będziemy próbować :ico_sorki:
Od wczoraj biore bromergon, bo laktacja dalej sie nie zatrzymala
tyle czasu nie karmisz i nadal masz pokarm :ico_szoking: pewnie to sprawka prolaktyny i dlatego bromergon. Oby szybko minęły skutki uboczne!
jakoś dziwnie często łyżeczka trafia do oka
:-D
mój D ma dziś wolne i posiedzi trochę z nami
super :ico_brawa_01: no to Krzysiu też tak, jak dziąsła bolą to łyżeczki do buzi nie weźmie a smoczek wtedy aż gryzie :ico_sorki:
oby szybko przeszło to przeziębienie
zdrówka :ico_sorki:

[ Dodano: 31-10-2011, 09:36 ]
aaaa, stawiam :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: za 5 miesięcy Krzysia :-D

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

31 paź 2011, 11:05

czesc

markotka, buziaczki dla Krzysia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Koroneczka, zdrowka :ico_sorki:
U nas Maksio też się nie przestawił na nowy czas i już o 5.30 pobudka,
my wczoraj dluzej posiedzielismy i wstalismy wszyscy o 7:30 wiec dobrze

patrycja_g, ja tez slyszalam, ze piersi nie wolna obwiazywac, bo mozna czesos gorszego sie nabawic :ico_noniewiem:
oby szybko pokarm zanikl
a ten pokarm to bardzo Ci leci? samoistnie czy jak nacisniesz?
Markotka, to trzymam kciuki za wyjazd do Francji i wychowawczy.
ja tez :-D
a u nas kupy raczej luzne musztardowe, jeszcze nigdy Tosia nie miala twardej kupki
Emilia a widać już coś te górne jedynki?
bardzo niewiele, dzis jeszcze nie zagladalam :-D

[ Dodano: 31-10-2011, 10:07 ]
dziewczyny moze Wy sie orientujecie jakie testy alergiczne sa lepsze? skorne czy z krwi?
zapomnialam ostatnio spytac naszej pani alergolog
Marcel mial robione juz 2 razy testy na pleckach

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

31 paź 2011, 11:53

buziaczki dla Krzysia
Krzyś dziękuje :-D
Murchinson napisał/a:
Markotka, to trzymam kciuki za wyjazd do Francji i wychowawczy.

ja tez
dzięki :ico_oczko:
jakie testy alergiczne sa lepsze? skorne czy z krwi
ja miałam skórne na plecach i kiedyś wcześniej z ręki-takie malutkie nakłucia i tu mi nic nie wyszło, z krwi nie miałam robionych. Z tych skórnych płatkowych od razu wyszło mi uczulenie na nikiel i kobalt. A Marcelowi nie wyszło nic z tych skórnych?

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

31 paź 2011, 12:00

Witam sie i ja :-D

U nas tez Dawidek jeszcze zyje starym czasem, i wczoraj o 18 juz padał ze zmeczenia wiec musiałam go wykąpac, ale pobudka oczywicie o 5.30 rano :ico_olaboga:

emilia7895, ja ci nie pomoge z tymi testami, sama sie wybieram, ale na kase chorych sa mega kolejki, a jakos nie mam kasy zeby isc prywatnie.

markotka, :ico_tort: :ico_tort: za 5 miesiecy Krzyska :ico_brawa_01:
A kupki to u nas roznie, czasami sa 2 dziennie, czasami jedna i raz miekka, raz twarda, po kaszkach zwykle jest ciemniejsza i twardsza.

Patrycja bidulko moja, ciagle cos cie meczy niech juz ida te chorobska daleko od was sioooooo, trzymaj sie :ico_haha_01:

Nowa zdrowka dla Was dziewczyny :-)

:ico_tort: Aniu :ico_tort: dla Milenki za poł roczku :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: no i współczuje bolu zeba, tez tego nie znosze, a sama musiała bym isc :ico_olaboga:

No i wiadomosc dnia, MAMY ZĄBKA!!!! :ico_brawa_01:
:-D
Dzis rano zauwazyłam, ze dzisiasełko jest jakby przebite, ale zeba nie widac, wziełam łyzeczke no i stukało, wiec zabek jest, dolna lewa jedynka.
JAkos dziwnie, bo nawet w nocy jakos szczegolnie nie płakał, budził sie tak jak zawsze, ale nie był to okropny płacz jakie zdazały sie wczesiej, goraczki i biegunki tez nie było.
Na szczescie podaje viburcol pewnie on złagodził skutki.

Teraz czekamy na reszte, mysle ze do tygodnia ta druga jedynka z dołu wyjdzie :-)

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

31 paź 2011, 13:14

ja miałam skórne na plecach i kiedyś wcześniej z ręki-takie malutkie nakłucia i tu mi nic nie wyszło, z krwi nie miałam robionych. Z tych skórnych płatkowych od razu wyszło mi uczulenie na nikiel i kobalt. A Marcelowi nie wyszło nic z tych skórnych?
Marcel mial robione 2 razy juz na plecach
za kazdym razem nic nie wyszlo, a jego skorka jest sucha, swedzaca plackami i dodatkowo te czerwone powieki :ico_olaboga:
mial robione na calych pleckach, po 30 alergenow :ico_olaboga:
a te skorne platkowe to co to takiego?
a jakos nie mam kasy zeby isc prywatnie.
oj tak, troche kosztuja, ostatnio placilismy kolo 300 zl :ico_olaboga:
No i wiadomosc dnia, MAMY ZĄBKA!!!! :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

31 paź 2011, 14:44

Chciałam iść z Młodym na spacerek, ale właśnie zasnął, jak się obudzi zjemy obiadek i jedziemy :-)

emila, ja też nie pomogę co do testów, nie znam się na tym, nigdy nie miałam :ico_sorki:

Wiola, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za ząbka, w końcu się przebił :ico_sorki: Oby już teraz było tylko lepiej!!!

markotka, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Krzysia za 5 miesięcy :-)

Muszę jeszcze znicze kupić, bo nie mam żadnego, zupełnie zapomniałam :ico_sorki:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

31 paź 2011, 15:04

:ico_brawa_01: dla Krzysia za 5 miesięcy i :ico_brawa_01: Dawidka za ząbek-u nas nadal nic :ico_noniewiem:
A Mateuszek ma temperament :ico_oczko: jak mu coś nie pasi, albo nie ma nastroju to nie zje i koniec :ico_oczko:

Oj ma, jak na prawdziwego byka przystało :ico_oczko: od samego początku-za moje mleczko też podziękował bo z nie taka prędkością leciało i trzeba było się napracować, leniuch. Fakt, poza jedzenie to aniołek do rany przyłóż ale jak mu coś nie podpasuje to za nic go nie zmusisz-zaciska usta i koniec. Zdrówka życzę. A szwagierka po 3h zabawy z małym zmęczona była na maksa :ico_haha_01:
Mieliśmy iść dzisiaj do pediatry, ale nic z tego, wstałam o 9 i rejestracja już zakończona :ico_zly: jak to mnie wkurza w tej przychodni :ico_zly: teraz w środę będziemy próbować :ico_sorki:
My mamy to szczęście, że u D w pracy można było wykupić abonament w prywatnej przychodni i nawet jeśli nie ma miejsca to oddzwania pielęgniarka lub lekarz, pyta co się dzieje, mówi co robić i ustala jak najszybciej wizytę w dniu następny. Zawsze możemy zadzwonić też na ich hot-linię i udzielą pomocy.
W środę nastaw sobie budzik by udało się zapisać Krzysia z samego rana.
dziewczyny moze Wy sie orientujecie jakie testy alergiczne sa lepsze? skorne czy z krwi?
Najlepsze są skórne ale ani tych z krwi ani skórnych tak naprawdę nie powinno się wykonywać u dzieci przed ukończeniem 4, a niektórzy alergolodzy twierdzą że nawet 5 roku życia dziecka bo bardzo często wychodzą fałszywe wyniki. Mój siostrzeniec miał robione chyba ze 3x (skórne i z krwi) i za każdym razem wychodziło co innego, a najlepsze że raz zrobili rano test z krwi, a po południu skórne i nic się nie zgadzało. Testy, o których pisze Markotka polegają na naklejeniu na plecy płytki/płatka z danym alergenem i głownie stosuje się je do wykrywania alergii kontaktowych na metale, kosmetyki, gumy, rośliny, które nie wychodzą najczęściej w testach skórnych punktowych (takich jak miał Marcel). Z tego co piszesz to raczej wychodzi, że Marcel ma azs a to nie wychodzi w testach, no i u małych dzieci azs wygląda trochę inaczej niż u dorosłych. Ate zmiany na skórze Marcel ma cały rok czy nasilają się w jakiś okresach?

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

31 paź 2011, 20:09

hej

:ico_brawa_01: dziewczyny dla Waszych maluszkow za kolejne miesiace i zabki :-)

Przepraszam, tylko tyle bo dopiero jakas godz temu doszlam do siebie po porannej tabletce, a za 2 godz musze wziac kolejna. Ale dzwonilam do lekarza i mam brac tylko po pol a jak dalej bedzie mnie tak meczyc to zmienimy. dzis co dzwiglam glowe z poduszki to zwracalam :ico_placzek:
Mleko, jak nacisne brodawke to tryska na wszystkie strony, jak nie dotykam to rzadziej, ale po 3-4 dniach bol niesamowity i kulki sie robia. Czesto samoistnie leci po kapieli i to wlasciwie ciurkiem

ide sie kapac poki jestem w stanie na nogach stac :ico_papa:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

31 paź 2011, 22:38

Z tego co piszesz to raczej wychodzi, że Marcel ma azs a to nie wychodzi w testach, no i u małych dzieci azs wygląda trochę inaczej niż u dorosłych. Ate zmiany na skórze Marcel ma cały rok czy nasilają się w jakiś okresach?
dziekuje
wlasnie ja tez juz kiedys podejrzewalam azs
myslisz, ze zaden pediatra i alergolog by sie nie rozpoznali?
juz sama nie wiem :ico_olaboga:

Tosi ma kaszelek i to czesto, dzwonilam do lekarza, ale dzis go nie ma, mowil, zebysmy jutro podjechali bo ma dyzur w szpitalu, zobaczymy jak nocka :ico_sorki:

a chyba Wam nie pisalam, ze robilismy sobie wszyscy morfologie i ja mam najlepsza :ico_szoking: potem P a dzieci maja odrobine ponizej zaznavzonej normy, dzwonilam do pediatry mowil, ze jest ok
jutro jak pojdziemy, to jeszcze to potwierdze
moje dzieciaczki byly dzielne, nie plakaly :ico_brawa_01:

upieklam sernik, bo jutro do nas zjedzie sie rodzinka P :ico_oczko:

a to chili con carne pychotka :ico_brawa_01:

patrycja_g, :ico_szoking: a probowalas odciaac tylko troszke mleczka, zeby nie robilo sie zastojow? wg mnie powinno to pomoc, ale odciagnac tylko do uczucia ulgi :ico_sorki:

o nowy Mati :ico_brawa_01: sliczny, pewnie czeka na kolacje? :ico_oczko:

spijcie dobrze

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość