Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

03 lis 2011, 10:34

dziewczyny ponawiam temat. Możecie napisać jakie skutki uboczne może wywołać ta maść (te napisane w ulotce)???

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

03 lis 2011, 14:52

z ulotki protopicu:

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, Protopic może powodować działania niepożądane.
U około połowy pacjentów stosujących Protopic występuje pewnego typu podrażnienie skóry w miejscach zastosowania maści. Uczucie pieczenia i swędzenie są objawami bardzo częstymi (> 10%). Zwykle mają one łagodny lub umiarkowany charakter i przemijają w ciągu pierwszego tygodnia stosowania leku Protopic. Inne częste działania niepożądane (> 1%) to zaczerwienienie, uczucie gorąca, ból, wzmożona wrażliwość skóry (szczególnie na gorąco i zimno) i jej mrowienie, wysypka, folliculitis (stan zapalny lub zakażenie mieszków włosowych), zakażenie wirusem Herpes (np. opryszczka wargowa, uogólnione zakażenie wirusem Herpes simplex). Uderzenia gorąca w obrębie twarzy lub podrażnienie skóry po wypiciu alkoholu występują również często. Trądzik jest rzadko występującym objawem niepożądanym. Trądzik różowaty i zapalenie skóry podobne do trądziku różowatego również były zgłaszane.
Od czasu wprowadzenia maści Protopic do obrotu u bardzo małej liczby osób przyjmujących ten lek wystąpiły nowotwory (na przykład skóry lub chłoniak). Jednakże w oparciu o dostępne dane dotychczas nie potwierdzono ani nie wykluczono związku z leczeniem maścią Protopic. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

04 lis 2011, 20:31

Blanka26 wpisz w google Prtopic ulotka i pierwszy link.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

04 lis 2011, 23:12

Od czasu wprowadzenia maści Protopic do obrotu u bardzo małej liczby osób przyjmujących ten lek wystąpiły nowotwory (na przykład skóry lub chłoniak).
no właśnie tego sie najbardziej obawiam. Podobnie jest z elidelem, w Stanach wycofany, bo ma związek z nowotworami. Chciałam spróbowac tę maść dla córki, ale po tej wzmiance chyba pozostanę przy starych metodach. w internecie też jest coś o tym wspomniane.
kurcze już nie wiadomo co stosować :ico_placzek:

markotka, dzięki!!!

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

07 lis 2011, 11:43

Wiecie co ja ostatnio kupilam dla mojej córki krem alantan dermoline i on bardzo jej pomaga, miała liszaje i b suchą skórę aż jej w niektórych miejscach schodziła koszmar po zastosowaniu tego jest dużo lepiej, i jest to najzwyklejszy krem bez recepty zawiera alantoinę i d- pantenol. polecam nie kosztuje dużo bo około 8 zl a jest dobry. ja kupiłam do podrażnionej skóry niebieski bo jest kilka rodzajów.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość