szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

17 lis 2011, 22:00

A teraz jest jeden wielki ryk, bo jest już mały tak przemęczony, że zasnąć nie może...
Moja też tak ma że jak jest bardzo zmęczona to płacze strasznie i nie może sobie poradzić z zaśnięciem.
tak wygladala Milenka w rozworce
O matko aż łezki mi do oczu napłynęły. Biedactwo .

Mała wykapana , już spała ale coś się przebudziła . Ładnie leży w koszyczku więc myślę że zaśnie sama.

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

17 lis 2011, 23:29

lady biena Milenka :-( musiała się wymęczyć :-(

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

18 lis 2011, 01:08

Agus a zapomniałam zapytać jak ta książka - czytałaś już? podoba Ci się?
Przeczytalam kawalek, ale pozniej M mial wolne i costam ciagle robilismy, a teraz pare dni bylo ciezko ale na dniach bede sie zabierac zeby dalej czytac. Ogolem fajnie napisana i powiem, ze wciaga, z kilkoma rzeczami sie nie zgadzam - jak np zeby dziecko karmic przed kapiela, bo mi sie lepiej karmi po, a w kapieli balabym sie ze uleje albo zwymiotuje jak wczesniej jadl :ico_noniewiem: no ale ze wszystkim przeciez nie trzeba sie zgadzac, to maja byc wskazowki :ico_oczko:

Kupilismy wozek :ico_brawa_01: ten, ktory wczesniej pokazywalam - pomaranczowy Spin :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za pol ceny - bo uzywany kilka dni i zwrocony do sklepu.. poprawione co tam sie klientowi nie podobalo, ale juz na sklep nie moga wystawic uzytego wiec sprzedaja po nizszych cenach :ico_brawa_01: logo tylko przekreslone markerem, ale jak nie uda sie sprac to ten 'apron' (nie wiem jak to po Polsku :ico_noniewiem: ) mozna za kilkanascie £ dokupic nowy na ebayu wiec jestem taaaaka happy!! juz sie nie moge doczekac az przyjdzie :ico_brawa_01:

Izus super ze Malutki ok, lepiej byc zapobiegliwym niz obudzic sie za pozno :-)

Kwiatunio cudowne sa te pierwsze usmieszki, co? :) to szybciutko Ci sie Malutka przekreca :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Szkieletorek na szyjke i paszki kiedy sa odparzone polecam Bepanthen - nam bardzo pomagal w 1-2 dni ale pozniej jeszcze pare smarowalam 'profilaktycznie', a jak juz nic nie ma to po kapieli zawsze pod kolanka, paszki i na szyjke daje odrobine pudru - tak palcem zeby tylko suche tam mial i zeby sie nie odparzalo :-) a wszedzie indziej to chyba najlepiej rumiankiem lub przegotowana woda - zeby oczyscic buzie z tego potu i innych 'kurzow' :ico_oczko:
a co ty zas na tym kompie piszesz? (ja to odebralam jak: nie slyszysz ze dziecko placze, czemu jej nie wezmiesz :-/
U nas tez tak jest, czasami Oliwka trzeba po prostu przytulic albo zabawic bo sie nudzi i marudzi a jak ja sie czyms zajme to zaraz M tez rzuca takie aluzje 'on pewnie glodny' albo 'dlugo tam jeszcze bedziesz pisac?' itp :ico_olaboga:

Co do pieluchowania to wspolczucia dla Milenki i wszystkich dziewczynek, ktore musza przez to przechodzic.. I dla ich Mamus oczywiscie, biedactwa :( domyslam sie jak ciezko musi byc tak do czegos 'zmuszac' Maluszka, eh :(

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

18 lis 2011, 01:38

Jej dziewczyny za takie teksty męża to bym go chyba :ico_nerwusek: u nas czegoś takiego nie ma. Każdy ma prawo do chwili dla siebie :ico_noniewiem: Jak ja coś robię to Małż zabawia Antosia, przewija go itp i to jest jak dla nas norma.

Oglądaliśmy Housa i karmiłam młodego, pojadł trochę, "odpiął się"i zaczął zerkać na film :ico_olaboga: potem podjadł jeszcze i znowu zerkał, ale zaraz zasnął :-) śmiesznie to wyglądało :-D śmiałam się, że Młody urządził sobie seans filmowy z popcornem :-D

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

18 lis 2011, 08:06

U nas tez tak jest, czasami Oliwka trzeba po prostu przytulic albo zabawic bo sie nudzi i marudzi a jak ja sie czyms zajme to zaraz M tez rzuca takie aluzje 'on pewnie glodny' albo 'dlugo tam jeszcze bedziesz pisac?' itp :ico_olaboga:
u mnie na szczęście czegoś takiego nie ma. Mąż tak samo zajmuje się małym jak ja, a czasem nawet więcej. Bo zauważyłam, że jak go nic nie rozprasza, to szybciej reaguje jak mały popiskuje niż ja. Nigdy mnie nie pyta czy może już byś go nakarmiła bo się orientuje kiedy było ostatnie karmienie. Po południu jak przychodzi po pracy to więcej czasu się nim zajmuje i ja jestem do tego przyzwyczajona, dlatego spokojnie poszłam sobie głowę myć, a że jego ojciec przyszedł to zapomniało mu się o dziecku. Zdarzyło się hehe, ale potem małego uspokoił, wykąpał i uspał :-)
Jej dziewczyny za takie teksty męża to bym go chyba :ico_nerwusek: u nas czegoś takiego nie ma. Każdy ma prawo do chwili dla siebie :ico_noniewiem: Jak ja coś robię to Małż zabawia Antosia, przewija go itp i to jest jak dla nas norma.
no u mnie jest tak samo na szczęście :ico_sorki:

[ Dodano: 18-11-2011, 07:08 ]
Oglądaliśmy Housa i karmiłam młodego, pojadł trochę, "odpiął się"i zaczął zerkać na film :ico_olaboga: potem podjadł jeszcze i znowu zerkał, ale zaraz zasnął :-) śmiesznie to wyglądało :-D śmiałam się, że Młody urządził sobie seans filmowy z popcornem :-D
hehe mój tak robi na okrągło. Ostatnio też zauważyłam jak go usypiała przykryłam mu twarz pieluszką, a on chytrusek oczka delikatnie odkrył i się gapił w telewizor zamiast spać :ico_oczko:

[ Dodano: 18-11-2011, 07:13 ]
U nas nocka beznadziejna, mały poszedł spać o 20 obudził się o 24.30 niby głodny bo smokiem pluł, to go nakarmiłam - zjadł raptem z jednej piersi i zasnął, potem obudził się 2.30, mąż się nim zajął, ale nic to nie dało bo się okazało, że niby znów głodny - zjadł tym razem z dwóch piersi i zasnął, potem pobudka o 6.20, zjadł z jednej i śpi, zobaczymy kiedy wstanie na dobre, bo wierci się jakby miał robaki w pupie. W dzień mi nigdy nie je co 2godziny a w nocy mu się zachciało :ico_olaboga:
Czemu nocki i poranki nigdy nie mogą wyglądać tak cudnie jak wczoraj? Poszedł spać, wstał o 8 i jeszcze sobie leżał grzecznie w kołysce z pół godzinki zanim śniadanie zjadłam, a potem jak mnie zobaczył to gigant banan na twarzy :ico_brawa_01: :ico_sorki:

[ Dodano: 18-11-2011, 07:17 ]
Agus ja też się z wieloma rzeczami nie zgadzam w tej książce. A z karmieniem często robimy tak, że karmie go przed kąpielą, potem czekamy 30min do godzinki, kąpiemy, potem dokarmiam i śpi całą nockę. Zresztą pod koniec książki jest opisane jak sprawić, żeby dziecko przespało całą noc i jest tam właśnie metoda ze smoczkiem lub z dokarmieniem. U mnie czasem działa czasem nie. Ale po takim czasie mały mi już nie ulewa także można go spokojnie kąpać

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

18 lis 2011, 10:03

witam z kawą :ico_kawa:
Przeczytalam kawalek, ale pozniej M mial wolne i costam ciagle robilismy, a teraz pare dni bylo ciezko ale na dniach bede sie zabierac zeby dalej czytac. Ogolem fajnie napisana i powiem, ze wciaga, z kilkoma rzeczami sie nie zgadzam - jak np zeby dziecko karmic przed kapiela, bo mi sie lepiej karmi po, a w kapieli balabym sie ze uleje albo zwymiotuje jak wczesniej jadl :ico_noniewiem: no ale ze wszystkim przeciez nie trzeba sie zgadzac, to maja byc wskazowki :ico_oczko:
no mi tez na początku nie pasowało takie rozwiazanie, ale szczerze to kąpiemy między karmieniami, ale Majkę karmiłam zawsze po kąpaniu i usypiała jak suseł o 19.30
a ten mój mały bąk coś nie bardzo chętny do spania wieczorem
wczoraj udało nam sie go położyć przed 21.00 :ico_sorki: wstał na karmienie dopiero o 4.20 :ico_szoking: ale tak mu nos wyczyściłam i oklepałam plecy wódką ze spał jak suseł :ico_brawa_01:

teraz też śpi a Maja je śniadanko wiec mam chwilę :ico_oczko:

Aguś ja sobie ściągnełam tą książkę na PDF za darmo :ico_haha_02: fajnie sie czyta :ico_oczko: niektóre przykłądy sa tak oczywiste ale dopiero jak sie już ma dziecko hehe :ico_haha_01: moja Majka to typowy 100% średniaczek :ico_haha_01:

musze zrobic ten test Konradowi bo jeszcze sie nie zabrałam do tego :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

18 lis 2011, 10:45

rany jak was czytam ... macie młodsze dzieci - a spią dłużej w nocy ... u nas standart - czyi 19 zasypia - 22 jedzenie - 22.30 - 00.30 - 3.30 - 6.30 - moze pośpi do 8 czasami ... no i co? ekstra co? .. a ma ponad 3,5 m-ca ... ide was poczytac - miłego dnia i :ico_kawa: dal wszystkich

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

18 lis 2011, 10:52

Aguś ja sobie ściągnełam tą książkę na PDF za darmo fajnie sie czyta niektóre przykłądy sa tak oczywiste ale dopiero jak sie już ma dziecko
a podesłałabys mi w pdf????na maila???

witam porannie. my na zakupy zaraz lecimy

nocka ok choć jakaś krótka

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

18 lis 2011, 11:07

a podesłałabys mi w pdf????na maila???
wyśle ci pw z linkiem z którego sciągnełam
jak nie sciagniesz to wtedy ci wysle :ico_oczko:

[ Dodano: 18-11-2011, 10:10 ]
ktoś jeszcze chce linka?

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

18 lis 2011, 11:13

Dzien doberek

jejku jak Wam zazdroszcze, ze macie czas na kompa, brakuje mi tego.
U nas bez zmian, nocki tragiczne, maly dalej jak sie budzi miedzy 18-19 to zasypia dopiero przed 01:00 nie mam juz sily, chodze niewyspana i wszystko mnie denerwuje :ico_placzek:
Kiedy to minie :ico_placzek: :ico_placzek:

Do tego jeszcze jestem chora, stracilam glos, z nosa sie leje, kaszel i nie wiem co mam brac, chyba bedzie trzeba do lekarza sie wybrac :ico_noniewiem:

Ale nastukalyscie, musze Was doczytac.

izus, zdrowka dla synka
Agus super fotki, widac, ze synek zadowolony :-) :ico_brawa_01:

A my sie przeprowadzamy, przeraza mnie to, bo jak ja dam rade z dwojka dzieci i ja jeszcze karmie. Kupilsmy dom razem z miejscem na firme, dla nas to dobre rozwiazanie, bo P. nie musiu dodatkowo placic za wynejm hali i bedzie non stop w domu, juz podpisalismy umowe o kupnie czekamy tylko na kase z banku.

A noi chrzciny robimy w drugi dzien swiat i razem wezmiemy slub koscielny :-)
Juz sukienka przyszla,musze tylko przymiezyc czy dobra bedzie :-)

Milego dzionka, lece ogarnac poki maly spi

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość