Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

20 lis 2011, 00:11

Między mną, a moją siostrą jest 8lat różnicy. Uważam,że to zbyt dużo, dopiero teraz zacynam się z nią dogadywać, bo dorośleje :-) My nie chcielibyśmy żeby różnica między naszymi dziećmi była większa niż 4lata.

Byłam dziś u koleżanki na imprezie, ale pojechałam autem, nic nie piłam i niedawno wróciłam. W sumie dobrze, bo nie będę musiała Antka mm karmić :-)

Współczuję Wam takich długich porodów :ico_olaboga: Mój nie był taki zły ok 10przyjęli mnie do szpitala, ok 12.30byłam na trakcie,a o 15.40 był już z nami Antoś :-) tylko bóle krzyżowe mi dokuczały i to bardzo :-(

[ Dodano: 19-11-2011, 23:13 ]
Aaa i ważyłam się, wszystkie ciążowe kg zrzucone, nawet 0.5kg mniej :-)

[ Dodano: 19-11-2011, 23:18 ]
aguś najlepiej idź do ortopedy i powiedz o swoich obawach. Nie musisz mówić skąd one się wzięły :ico_oczko:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

20 lis 2011, 00:34

aguś najlepiej idź do ortopedy i powiedz o swoich obawach. Nie musisz mówić skąd one się wzięły
_________________
tyle że tutaj to najpierw rodzinny, albo środowiskowa, nie ma jak w Pl, że bezpośrednio idziesz sobie do pediatry, musi być skierowanie od GP, czyli rodzinnego lekarza, a oni nie chętnie dają takie. Ale aguś idż do najbliższego ośrodka dziecka, u mnie takie jest przy przedszkolu, raz w tyg. spotkania są na warzenia i zapytaj po prostu, powiedz, że w PL w taki sposób się obserwuje i się martwisz i tyle, nikt cię nie wyśmieje.

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

20 lis 2011, 00:52

Cały czas mam wyrzuty sumienia, że nie mogę wykarmić synka tylko moim mlekiem i muszę dokarmiać. Siada mi to na psychice.
kochana ja tez dokarmiam i mysle czy nie przejsc na MM, ale poki maly wcina cyca to niech wcina przynajmniej w nocy wygodniej
czyli nie jestem sama :-) .

[ Dodano: 19-11-2011, 23:57 ]
Cały czas mam wyrzuty sumienia, że nie mogę wykarmić synka tylko moim mlekiem i muszę dokarmiać. Siada mi to na psychice.
a co sie dzieje, za malo masz? moze nawet jak on nie je to odciagaj pompka jak najczesciej zeby organizm zaczal produkowac wiecej :-)
No ja niestety częściej ściągam niż piersią karmię.
Przy cycu mały popije 3 minuty, a potem co chwilę wypuszcza cyca i ciężko go znowu przystawić bo nie może złapać, zaczyna się denerwować i płakać.
W rezultacie oboje się męczymy a mały nienajedzony.
Więc karmię butelką, a cyc do przytulenia i podziamdziania tylko :-D.
Niestety po 3 godz. ściągam ok. 70ml, a mały je ok. 120ml.

[ Dodano: 20-11-2011, 00:03 ]
Między mną, a moją siostrą jest 8lat różnicy. Uważam,że to zbyt dużo, dopiero teraz zacynam się z nią dogadywać, bo dorośleje :-) My nie chcielibyśmy żeby różnica między naszymi dziećmi była większa niż 4lata.
Między mną a moimi braćmi też jest spora różnica wieku.
Jeden brat ma 40 lat, ja 30, a drugi brat 22. Miedzy braćmi jest 18 lat różnicy.
Ja myślę, że chciałabym różnicę między dziećmi ok. 4-5 lat.
Ale póki co jestem za krótko po porodzie i narazie jestem na "nie" na kolejne dzieci.
Poza tym u nas był problem z zajściem w ciąże, więc nie mogę sobie po prostu wybrać kiedy chcę dziecko :ico_noniewiem: .

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

20 lis 2011, 01:39

Elibell u nas wazenie jest u GP (same ciapki a oni jeszcze bardziej wszystko olewaja niz angielki - przynajmniej tutaj), ale w sumie niedaleko mamy Children Centre, gdzie chodzimy na masaze itp, tam mialam tez taka mini 'szkole rodzenia', wiec we wtorek zapytam jak bedziemy na masazach, one chyba beda wiedziec co i jak :ico_noniewiem:
Aaa i ważyłam się, wszystkie ciążowe kg zrzucone, nawet 0.5kg mniej :-)
No to brawo :ico_brawa_01:

Jula a chcesz karmic piersia? moze po prostu nie umie jeszcze ssac a z butli idzie mu latwiej i potem na cycku sie denerwuje, ja z Olim tez tak mialam jakis czas, ze chyba mialam za malo ale nie dokarmialam niczym tylko przystawialam za kazdym razem jak chcial i w koncu widocznie sie wyrownalo bo byl spokoj :ico_noniewiem:

Moja siostra jest 10 lat mlodsza, nie bylam nigdy o nia zazdrosna bo jak sie pojawila to juz jakos nie potrzebowalam tej uwagi rodzicow, ale niestety to jest na tyle duza roznica ze ja mam teraz dziecko a ona 'dopiero', a moze w sumie juz papierosy zaczyna popalac i szczerze mowiac no sama jest jeszcze dzieckiem, niby moge z nia pogadac, ale czuje ze jestem za dorosla dla niej, choc staram sie miec luzny kontakt i w zaden sposob jej nie 'matkowac' to jeszcze minie sporo czasu zebysmy mialy tak naprawde o czym pogadac :ico_noniewiem:

Siedze sobie i pisze a tu nagle
Obrazek Uploaded with ImageShack.us

Maly ma cale lozeczko dla siebie a co noc wciska sie w sam rog.. :ico_noniewiem: i czasami wypada mu lapka, smiesznie tak jak sie siedzi a tu nagle cos sie wynurza :-D

Dobra, obejrzalam 'kobiety pragna bardziej' - az sie poplakalam chyba z 3 razy :-D i pora w koncu spac, dobranoc wszystkim :ico_oczko:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

20 lis 2011, 11:06

ja mam siostre 12 lat starsza i brata 10 lat starszego, kontakt z siostra w sumie mialam zawsze, najpierw mi matkowala, potem traktowala jak kumpele (jak mialam juz 18 lat), z bratem zaczelam sie "kumplowac" chyba jak wyszlam za maz :ico_szoking: wczesniej taka gadka szmatka o byle czym na rodzinnych spotkaniach :ico_noniewiem:
a teraz jak kazdy ma rodzine to juz fajnie, spotykamy sie i kontakt jest fajny :-)
mysle ze moje dziewczyny beda mialy na tyle fajny kontakt ze rzem beda na imprezki chodzic :ico_oczko:

agus mala roznica w faldkach nie musi o niczym swiadczyc, Kalunia tez na jednym udku ma 1 dodatkowa mala faldka a na drugim nie a bioderka sa ok, ale na wszelki wypadek mozesz zapytac..u was nie kieruja na usg bioderek?przeciez od tego zalezy dlugosc nozek i pozniej chodzenie dziecka :ico_noniewiem:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

20 lis 2011, 11:25

Doberek

:ico_tort: za 10 tydzień mojego synka:)

jula81, a może on nie wie jak się pożądnie dossać do cycka, albo ma języczek króciutki, bywają takie przypadki, że języczek jest przyrośnięty i wtedy dzieci mają problem z jedzeniem i się denerwują. Nie straszę cię ale trzeba szukać przyczyn. Mój jak płacze przy cycku to i tak staram się sutka mu wcisnąć i w tej złości się zassa.

Agus, fajna fotka, ale ubaw co, jak taka reka zwosa hihihi

Na masaże chodzisz? Super, ja z eliza chodziłam, świetna forma kontaktu z dzieckiem i masaże na kolke sa itp:) Dziś sama małego masuję i jaki zadowolony;):)

[ Dodano: 20-11-2011, 10:28 ]
u was nie kieruja na usg bioderek?przeciez od tego zalezy dlugosc nozek i pozniej chodzenie dziecka
nie ma czegoś takiego, chyba, że coś się dzieje złego i w szpitalu stwierdzą, że trzeba sprawdzic dziecko. Ale jak od usg zależy długoś, to jak moje nie ma usg to będzie miało zła długość, hihihi żle ujełaś to - chodziło ci chyba że w ten sposób się sprawdza, tutaj mają swoje sposoby, nawet w ciaży nie ma tyle usg co w PL, bo my mamy tylko 2 przez całą ciążę i mierzy się dziecko poprzez rozmiar brzucha ciężarnej. Inaczej wyglada opieka ciężarnych i w ogóle każda opieka:)

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

20 lis 2011, 13:00

No ja niestety częściej ściągam niż piersią karmię.
no jak większość ściągasz mleka laktatorem to się nie dziw że masz za mało żeby dziecko wykarmić. Bo ściągając w ten sposób tylko opróżniasz piersi a nie dajesz informacji do mózgu że trzeba wyprodukować mleko. I że na przykłąd z czasem potrzeba go więcej. Zacznij przystawiać małego częściej niż ściągać bo takim sposobem to za chwilkę pokarm zaniknie Ci całkowicie....

[ Dodano: 20-11-2011, 14:30 ]
izus Ty pisałaś że stosujesz ten nasivin soft powiedz mi on jest taki sam jak woda morka taki do wpsikiwania?? Bo czytałam ulotkę na necie i było żeby niemowlakom tylko po kropelce wpryskiwać jak Ty to robisz?
Bo muszę to chyba kupić jutro bo ma zatkany ten nosek a sama sól nie skutkuje :ico_placzek: :ico_placzek:

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

20 lis 2011, 17:42

witajcie kochane dziewuszki :-)

ze sto lat mnie nie było,kompletnie nie mam na nic czasu ,sama z trojka dzieci to mam co robic haha .

Moja malutka skonczy dzis 8 tygodni czas leci jak szalony :-D
zaliczylysmy juz niestety szpital,mala ma podejzenie wady serca,teraz bedziemy robic kolejne badania,noi eeg glowy nas czeka :ico_noniewiem: boje sie cholernie ,a jej tatus ma wszystko w najglebszym powazaniu,i nawet nie zaluje juz teraz ze wedlug prawa ojca malutka nie ma,bo poco jej ktos taki :ico_noniewiem:

4 grudnia bedziemy mialy chrzest wiec pomalutku wszystkie przygotowania beda szly :ico_brawa_01:

:)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

20 lis 2011, 17:51

karina22, hej Kochana, oby wszystko było dobrze z malutką i nie dziwie się że nie masz czasu na neta, przy trójce jest urwanie głowy pewno. A jak starsze nie sa zazdrosne o rodzeństwo, choć mają już swoje lata to pewno mniej. A co temu tatusiowi znów, ze się nie interesuje a po urodzeniu było jakoś spoko, o ile dobrze pamiętam

szkieletorek robiłam dziś z córcią ciasteczka z twojego przepisu, ciasteczka witrazyki, fajna zabawa i ciacha dobre, nawet ze jedne mi si,ę za mocno spiekły bo małego karmiłam i cąłkiem z głowy mi wypadło (w 5 min) ze ciacha robią się w piekarniku. Chyba częśćiej będę robić.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

20 lis 2011, 18:09

hej

u nas katar już Majce przeszedł, Konrad też już lepiej, ładnie oddycha, glutki jeszcze są ale mu nie przeszkadzają, śpi całe noce prawie, ostatnio-wczoraj wstał o 6.00 na pierwsze karmienie, dziś w nocy dopiero o 4.30 :ico_sorki:
izus Ty pisałaś że stosujesz ten nasivin soft powiedz mi on jest taki sam jak woda morka taki do wpsikiwania?? Bo czytałam ulotkę na necie i było żeby niemowlakom tylko po kropelce wpryskiwać jak Ty to robisz?
Bo muszę to chyba kupić jutro bo ma zatkany ten nosek a sama sól nie skutkuje :ico_placzek:
nie kochana, to nie działa tak jak woda morska :ico_nienie: to sa krople obkurczajace śluzówkę nosa i ułatwiajace oddychanie jak dla dorosłych sudafed, acatar, xylometazolin itp
Nasivin ma kilka stężeń 0,01 jest przeznaczony dla niemowląt od 3go miesiaca do roku, później jest więskze steżenie chyba 0,25
najpierw pryskam nosek wodą morska i dobrze go oczyszczam, czekam az gludki spłyną znów wyciągam i wtedy pryskam Nasivinem :ico_sorki:
on ma tak skonstruowaną końcówkę ze sam odmierza jedną kroplę, trzyma sie go pionowo w dół, ja zawsze na przewijaku zakrapiam :ico_oczko: my kropimy 3 razy dziennie i dodatkowo smaruję Konrada maścią Wick Vaporub 2 razy dziennie (na opakowaniu pisze ze jest dla dzieci powyzej 5 roku zycia :ico_puknij: )
Obrazek

[ Dodano: 20-11-2011, 17:12 ]
karina22, witaj, rzeczywiscie sto lat nie zagladałaś :ico_nienie:
życze zdrówka dla Malutkiej :ico_sorki: oby nic poważnego z serduszkiem sie nie działo :ico_sorki:
a tatuś :ico_noniewiem: no cóż... chwilowo nadzieja była ze sie zmieni, ale widac nie wart jest Was :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: niech idzie w siną dal, kiedyś jeszcze za wami zapłacze gorzkimi łzami :ico_sorki:

[ Dodano: 20-11-2011, 17:19 ]
co do rodzeństwa - ja mam brata 13 lat starszego, jak byłam dzieckiem mało go pamiętam bo mieszkał w internacie, rzadko bywał w domu, w sumie jak miałam 7 lat to on już sie ożenił i zamieszkał sam, później nasze relacje były takie sobie bo widywaliśmy sie dość rzadko, ale po śmierci rodziców zamieszkałam u niego i dopiero wtedy poznalismy sie na nowo :ico_noniewiem: bywało różnie, bratowa do dziś ma swoje za uszami, ale nauczyłam sie ją olewać
np dzisiaj chciałam do niego jechać bo miał urodziny to mnie przepraszał zę nie mozemy sie widzeć bo bratowa ma już inne plany :ico_noniewiem:
więc, różowo nie ma, ale mam tylko jego i nie zraża mnie juz zachowanie bratowej :ico_nienie:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość