mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

21 lis 2011, 23:11

O kurcze Gusia, tak mi przykro!!!! :-( Oby szybko znalazl poki entuzjazm ma, bo jak czlowiek dlugo na bezrobotnym siedzi to w marazm taki mozna popasc. Ale skoro mial prace dobrze platna to na pewno cos znajdzie!!!

Co do listy to ja sie zgadzam z waszymi, tylko jak zwolenniczka ekologicznego trybu zycia, polece wszystkim mamusiom kosmetyki firmy WELEDA, na allegro sa dostepne, same naturalne skladniki. Do pielegnacji maluszka na dobra sprawe wystarczy oliwka, mydelko jesli dziecko jest kudlate bardzo :) oraz krem do pupki o ile pojawia sie zaczerwienienie. Ja przetestowalam na Nell : codziennie wieczorkiem duzy plat bawelny (taki jak wacik higieniczny tyle ze duzy), lekko zwilzyc woda, polac oliwka i przemyc od buzki, szyjki, paszki brzunio, . Nowy wacik do okolic intymnych. I wsio. Co ktorys dzien taka juz obtarta zanuzalam w cieplej wodzie o obmylam, potem juz niczym nie trzeba smarowac. wloski mydelkiem, najlepiej marsylskim albo szarym wlasnie. Wsio. Im mniej chemii tym lepiej. Przy zmianie pieluszki tez ten sam system zamiast tej chemii w chusteczkach. Je uzywalam tylko na dworze jak juz musialam. W tych chusteczkach jest cala masakra jak pisze Martalka, fuuuj, a potem nie ma sie co dziwic ze dziecko ma odparzenia. Pieluszki jak jednorazowe, to BEZ balsamu bo to co oni nazywaja balsamem z balsamem nie ma nic wspolnego. Im czystsza pieluszka tym lepiej.

Sooorki ze tak pojechalam, ale wiecie tutaj nikt juz nie wierzy w te cuda-kosmetyki, bo one tutaj byly na rynku juz z 15-20 lat temu i teraz cale pokolenia maja alergie, astmy, uczulenia. Oto rezultaty. Na dobra sprawe dziecko mozna smarowaz dobra oliwa z oliwek z 1 tloczenia, albo wlasnie olejkiem ze slodkich migdalow.

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

21 lis 2011, 23:23

Gusia90, trzy maj się, nie zamartwiaj..., napewno sobie poradzicie, a praca się znajdzie. A taka rada, może niezbyt uczciwa, zawsze jak już wie, że tylko do 3 grudnia pracuje, to niech idzie na chorobowe kilka dni wcześniej, ZUS mu zapłaci, chociaż jakaś kasa wpadnie, a między czasie może szukać innej pracy.

Nie ma co się załamywać kochana, teraz trzeba się wziąć w garść i postępować z głową, trzeba być silnym..., przecież to nie jedyny pracodawca na świecie, głowa do góry. Wiem, że łatwo się mówi a czasami gorzej zrobić, ale naprawdę wydaje mi się że nie ma co się załamywać. Pewnie od razu nie znajdzie jakiejś super pracy, ale coś napewno, a wtedy może szukać czegoś innego.

[ Dodano: 21-11-2011, 22:35 ]
kosmetyki firmy WELEDA
czytałam już kiedyś o tych kosmetykach, tylko dla dorosłych, o olejku na rozstępy i takim do masażu krocza :-D i kurcze muszę powiedzieć, że wydawały mi się one dość drogie jak na nasze polskie realia.
Teraz poczytam więcej o tym, bo sobie myślę, że jeśli używa się tego mniej i naturalne a nie chemia to warto się zainteresować albo chociaż pomyśleć nad tym.
Zawsze dziwiłam się jak moje znajome smarowały pupki dzieci sudocremem choć nie były obszczypane, po co...?

[ Dodano: 21-11-2011, 22:36 ]
mój mały znowu szaleje :-D

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

21 lis 2011, 23:44

Gusia90, jeju co sie dzieje z tymi zwolnieniami :ico_olaboga: Mam nadzieje,ze maz szybko znajdzie prace :ico_sorki:
mój mały znowu szaleje :-D
- no moj dzidzius mnie tez dzis kopie i to sa juz takie mocniejsze kopniaki,nie musniecia :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

22 lis 2011, 00:05

Gusia, na pewno znajdzie pracę! Niech szuka, odważnie. Od od dzisiaj już :)
Zróbcie super CV, napiszcie cud LM i przekierujcie siły jakie się traci na zamartwianie na działanie. Trzymam kciuki. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!!!

mama_zuzi, zgadzam się w zupełności, chociaż ja nie kieruję się może czystą ekologią, a zwyczajnie zastanawia mnie co wcieram w siebie i swoje dzieci. Zwłaszcza, że skóra dziecka jest kilka razy cieńsza niż dorosłego. A co dopiero noworodka.
Ciekawe czy tutaj zmywają z ciała noworodka maź płodową :) Tutaj, tzn w UK.


iw_rybka, ale wypłucz i wysusz frotkę, a gąbczaka takiego :) długo wilgotne miejsca to piękniste siedliska bakterii, grzybów itede.
Z podobnych względów nie mam gabek do mycia tylko myjki z froty :)

[ Dodano: 21-11-2011, 23:09 ]
biniu_s, mam podobne zdanie u sudocremie, ale jeszcze te kilka lat temu był uznawany za ósmy cud świata. I tak teraz leci na fali. A faktem jest, że to maść ciężka, z cynkiem, lecznicza. nie ochronna. Wysusza.

Co do Weledy, to mi także wydawała mi sie droga jak patrzyłam na allegro.
Ale np. rossmann ma serię babydream, i niektóre oliwki dla dzieci, płyny są naprawdę dobre jeśli patrzeć na składniki. A tanie.

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

22 lis 2011, 00:54

no to dobranoc :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

22 lis 2011, 09:47

no to dzien dobry :-D

Ja dzi rano wymioty zaliczylam na czczo,widze,ze jak wstaje wczesniej,to gwarantowane wymioty mam :ico_szoking: A jak sie wyspie i poleze troche w lozku,to jest git :ico_noniewiem:

ancurek86
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:55

22 lis 2011, 10:07

Gusia90, głowa do góry, praca się napewno szybko znajdzie, ale to co się dzieje z pracodawcami to szok, mój brat we wrześniu jak mu się dziecko rodziło wziął sobie kilka dni wolnego za zgodą szefa, po czym jak już bratowa była w szpitalu jak się akcja zaczynała szef dzwoni do brata i każe mu przyjechać i jechać w trase, na to mój brat się nie zgodził i jak wrócił po wolnym dostał zwolnienie i czesc;/

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

22 lis 2011, 10:11

jak wstaje wczesniej,to gwarantowane wymioty mam :ico_szoking:
proponuje nie wstawać za wcześnie i się wysypiać, to zapewne nie podoba się dzidzi w brzuszku :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

22 lis 2011, 10:21

Gusia bedzie dobrze !! znajdzie cos na pewno..dla chcacego nic trudnego :) trzymam kciukasy mocno !!

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

22 lis 2011, 10:41

witam, i mnie dzis cos muli, tak ze z oporami kanapke jem... :-/
A dzis mam egzamin na 12.30 :ico_olaboga:
I jutro drugi :ico_olaboga:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość