Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

18 lis 2011, 19:06

nawet ulgi internetowej nie bedzie,wszystkie ulgi polikwidowali
to co niby mamy odliczać od podatku? :ico_noniewiem:

barbara123
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1059
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:41

19 lis 2011, 21:42

:-) Uf owszem ja jestem za zlikwidowaniem ulgi prorodzinnej bo jest ona dla bogaczy, tylko bogacz moze sobie odpisać cała ta ulge.
Jestem za tym ,zeby w koncu nasze kochane państwo pomyślało o rodzinie i oferowało jej większe świadczenia socjalne tak jak to ma miejsce w innych krajach europy
nie wprowadzajmy głupich opłat za przedszkola za , każda godzine ponad program
już nie mowiac o pomocy w sytacjach gdzie sa chore dzieci

Ja pracowałam przez 18 lat przed urodzeniem dzieci i Państwo brało odemnie składki i co nie miałam prawa do niczego , bo akurat nie pracowałam tuz przed urodzeniem

Myszka trzymam kciuki za dzidziusia
Co do prawka to ja teraz zdecydowanie odważniejsza jestem, tylko niestety przy jaskrze mam ograniczone pole widzenia w dużym stopniu a to ogromna przepaść dla kierowcy

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

21 lis 2011, 17:18

my od podatku odliczaliśmy tylko Hanię i internet,nic więcej to teraz nic nie odliczymy :ico_noniewiem:
Ja pracowałam przez 18 lat przed urodzeniem dzieci i Państwo brało odemnie składki i co nie miałam prawa do niczego , bo akurat nie pracowałam tuz przed urodzeniem
to jest głupota u nas

bo ja już szału dostaję jak odciągają te składki zdrowotne czy jak to się nazywa,a za większość wizyt się płaci bo czekać na NFZ to zwariować można,jak nie pracujesz to na dziecko i tak nic nie dostaniesz,chyba że na marne 68 zł rodzinnego się załapiesz :ico_noniewiem: niech nie odciagają składek i róbmy wszystko prywatnie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

22 lis 2011, 12:21

No ze składkami nam sie udało więc nie musimy sie martwić. Prawdziwi bogacze teraz juz nie odpiszą sobie dzieci więc to jest spoko. Nie zgodze się z basią że ta ulga była tylko dla bogaczy bo przy sredniej pensji mozna było sobie dzieci odliczyć. Tak miała moja koleżanka. Sama ze swojej pensji odpisała sobie dwójkę dzieci a wcale nie zarabiała wielkich pieniędzy. Bogaci po prostu nie mieli z tym problemu. Teraz już nie beda mogli odpisywać ci co zarabiają więcej niż 85 tys rocznie.
Ale zgadzam się ze nasze państwo nie ma nic wspólnego z polityka prorodzinną, dzieci chca ale staru im zapenić nei potrafią. Ale mysle że my takiego kraju juz nie doczekamy chyba że wyjedziemy za granicę.
Moja kolezanka wyjechała do Anglii z dwójką dzieci, trzecie urodziło jej się juz tam i ona siedzi w domu, maz tylko pracuje a niczego im nie brakuje, o nic sie nie martwi, cieszy się macierzyństwem :ico_sorki:

myszka105
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 27 kwie 2007, 20:30

22 lis 2011, 13:01

No ze składkami nam sie udało więc nie musimy sie martwić. Prawdziwi bogacze teraz juz nie odpiszą sobie dzieci więc to jest spoko. Nie zgodze się z basią że ta ulga była tylko dla bogaczy bo przy sredniej pensji mozna było sobie dzieci odliczyć. Tak miała moja koleżanka. Sama ze swojej pensji odpisała sobie dwójkę dzieci a wcale nie zarabiała wielkich pieniędzy. Bogaci po prostu nie mieli z tym problemu. Teraz już nie beda mogli odpisywać ci co zarabiają więcej niż 85 tys rocznie.
ja też się zgadzam że Ci najbogatsi nie dostaną tej ulgi.
Ale prawda jest taka że Ci najbiedniejsi nie odpiszą sobie ulgi od podatku,bo mają za mało zapłacone podatku,ale za to dostają zasiłek rodzinny i w skali roku wychodzi więcej im niż tej ulgi.Ja odliczam sobie co roku całą ulgę ale mój brat i szwagierka mają umowy na najniższe krajowe i jest ich 4 wiec co miesiąc ma rodzinne raz w roku dostaje we wrześniu wyprawkę i dofinasowanie do obiadów dla dziecka.
A dla średno zamożnych jest tylko ulga :ico_sorki:

barbara123
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1059
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:41

22 lis 2011, 21:44

dziewczyny owszem macie racje ze srednio zamoźni odpiszą ulgę tylko,ze bogacz odpisze całość a średni zamożny tylko tyle ile miał zapłaconego podatku co jest i tak nie wielką skala. Ja jestem za tym, żeby nasze Państwo pomyślało o rodzinie

My np dostajemy i tak cały podatek do zwrotu bo ja nie pracuje a mąż ma niskie dochody, wiec gdzie tu jakieś ugi
Dziś wydalam kolejne 50 zł na lekarstwa w aptece, Ola od początku wrzesnia zalicza już czwarta infekcje , nie mówiac już juz o stałym leczeniu przez laryngologa
i nikt mnie sie nie pyta skąd mam brać tyle pieniędzy na leki a od września pszło na nie ok 400 zł czyli nie wiele mniej niz połowa pensji męża

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

23 lis 2011, 10:46

No neistety choroby dzieci ciągną kasę strasznie, wiem cos o tym bo ostatnio tez ciągle latam do apteki, do tego na stałę mają wprowadzony tran, plus inhalacje. No niestety dzieci kosztują ale każde kosztują więc nic nam nie zostało tylko płacić i żyć dalej. :ico_oczko:
Moje chłopaki tez siedzą w domu od poczatku tygodnia.Niby antybiotyku nie mają ale do przedszkola nie mogą iść a ja już do tyłu chodzę :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

23 lis 2011, 11:22

zdrówka dla chorowitków :ico_sorki: :ico_sorki:

nas na szczęście choroby na razie omijają szerokim łukiem i oby jak najdłużej,bo w styczniu Hania ma usunięcie trzeciego migdała :ico_sorki:

słyszałyście,że koszt utrzymania dziecka do 18 roku życia to około 250 tys zł? kiedyś o tym w tv mówili,więc to tak jakby przez 18 lat budować dom :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

23 lis 2011, 14:29

aniawlkp86, a masz może kontakt z kilolkiem?? ostatnio do nas nie zagląda, martwię się że coś się stało :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

23 lis 2011, 14:45

aniawlkp86, a masz może kontakt z kilolkiem??
nie mam
miałam gdzieś do niej numer gg,wiem,że Ika202 często z nią klikała,więc zaraz do niej napiszę czy coś wie,bo też się zaczynam martwić :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 23-11-2011, 15:08 ]
kilolek mi na gg odpisała:
Nie martwcie się. Jest niby w porządku ale jestem bardzosłaba i okropnie znoszę tę ciążę. Męczy mie nawet siedzenie. Na okraglo wymiotuję. Głownie wegetuję, bo nie mam siły nawet do toalety wstać. Jestem na L4 od 3 dni, mam nadzieje troche odpoczac
może wieczorem zajrzy :ico_sorki:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość