evvelka
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 673
Rejestracja: 20 wrz 2011, 06:34

22 lis 2011, 11:05

hej Dziewczynki!

Ja ostatnio coś nie mam weny, żeby pisać..

W pracy wszytsko sie pierniczy... w domu też nie najlepiej.. i jeszce ten debil od wesela powiedział ze zwróci nam kase a do dzisiaj nie przelał.. miesiac juz minał prawie..
Jakos w ogóle nie ma na nic siły ani ochoty... zimowa depresja mnie chyba dopada.. :(
Najchętniej spała bym cały dzień i miała wszytsko gdzies.. a jak pomysle ze niedługo swieta przygotowania to mi sie niedobrze robi..
Za tydzien w czwartek mam wizyte u gina, moze mnie to chociaz pocieszy a maluszek sie tak ułozy zeby bylo widac co ma miedzy nóżkami :))
Ogólnie jak pomysle sobie ile to wsyztsko kosztuje cała ta wyprwka, wózek łozeczko to mnie strach ogarnia, ze sobie nie poradzimy.. :( ajj.. ide bo nie bede Was zanudzać.. buzki

Gratulacje za kolejne tygodnie!!!

Gusia, Kochana nie martw sie! Mąz napewno znajdzie prace :) Musisz wierzyć w to i w Niego! :)

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

22 lis 2011, 11:07

wiatm ...
gusia glowa do gory .. :-) maz na pewno znajdzie nowa prace i wszystko sie ulozy... zobaczysz!! :ico_sorki:

[ Dodano: 22-11-2011, 10:10 ]
tak omawiacie kosmetyki dla dzieci ze juz sie pogubilam co i jak, ktory jets dobry a ktory nie :ico_sorki: ... waszym zdaniem jakiej firmy sa najlesze kosmetyki dla noworodkow ?? :-)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

22 lis 2011, 11:20

ancurek - na zimie podczytuje mamusie i tez jedna pisala,ze zaproponowali mezowi prace,nagabywali kiedy bedzie mogl zaczal i jak sie zwolnil ze swojej dotychczasowej pracy,to tam jednak wstrzymali zatrudnienia do odwolania i chlopak bez pracy zostal,bo w starej juz kogos na jego miejsce przyjeli :ico_zly:

biniu - mezus ma teraz ciezki tydzien pracy,dzis rano z nocki przyszedl i jutro idzie znowu na nocke,a z nocki na dniowke i potem znowu na nocke na drugi dzien,wiec dalam mu sie polozyc i pojechalam z Andrzejkiem do przedszkola - nie dalo rady polezec :ico_oczko:
A dzis mam egzamin na 12.30 :ico_olaboga:
I jutro drugi :ico_olaboga:
- o to powodzenia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

evvelka, wozek to faktyczie spory wydatek,bp nawet uzywany jest w granicach 500 zl ale lozeczko mozesz kupic turystyczne,sa fajne i niedrogie,a reszte tez na allegro,nie panikuj :ico_oczko:
Poprosice dziadkow,zeby sie na wozek zrzucili :ico_oczko:
waszym zdaniem jakiej firmy sa najlesze kosmetyki dla noworodkow ?? :-)
- ile osob,tyle opinii,ja lubie dezodoranty Rexona,moja siostra woli Adindasa. Ja lubie kosmetyki Nivea dla dzieci,a kolezanki polecaja inna firme,musisz sama zdecydowac :ico_oczko: Tylko pamietaj,zeby nie kupowac za duzo :ico_oczko:

evvelka
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 673
Rejestracja: 20 wrz 2011, 06:34

22 lis 2011, 11:33

iw_rybka, dopada mnie jakis dół i teraz pewnie wysztko bedzie mnie denerwowac i bede sie przejmowac na zapas ja juz tak mam...

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

22 lis 2011, 11:51

Bry dzień Mamuśki,

witam z pracy razem z wielkim leniem.... :-D

postaram sie odpisać na to co tam wyczytałam u Was, jak kogoś pominę to pzrepraszam!

Sylwi aprzykro mi z powodyu Twojego Taty , trzymaj sie kochan :ico_pocieszyciel:

Gusia kurcze nie fajnie, że wyszło tak z praca Towjego mężą, ale sie nie martw znajdzie coś innego, może na początku nie za takie same pieniążki ale grunt to się gdzieś załapać a szukać będzie mógł przecież cały czas :ico_oczko:
Głowa do góry, musisz być silna, bo jemu też pewnie nie jest łatwo!!

Gratuluję kolejnych tygodni, ta tyż mam juz 17, przedtem mi isę dłużyło, teraz leci :-D :ico_szoking: :-D

Co do wyprawki to teraz tak nie pamiętam, ale zgadzam się, że gąbka jest do niczego i że to siedlisko bakterii, my kąpaliśmy "po staremu", pieluszka tetrowa na dno i płukanie w wodzie, przy takiej gąbce trzeba więcej - dużo więcej - wody nalać boona wszytsko wpija a trzeba dzidziusia zamoczyć żeby mu zimno ni ebyło, mąż jak kąpał Damiana to mył go na okryciu - począwszy od buzi którą myliśmy tylko wacikiem z przegotowaną wodą, potem (oczywiście mały był okryty żeby mu zimno nie było) namydlał frotową myjkę rękawice myk myk, go dookoła i do wody i po sprawie :-D
gąbkę miałam ale się u nas w ogóle nie sprawdziła i tak jak już tu było napisane długo schnie nie da się jej przez gabaryty dobrze przemyć czy przepłuąc, ale wiadomo ile ludzi tyle opinii :ico_oczko:

co do szpitala to moje drogie albo zapyatjcie lekarza jak pracuje w szpitalu w którym chcecie rodzić lub zadzońcie do szpitala i zapytajcie co Wam jest potrzebne wiele szpitali ma takie informacje przygotowane dla pacjentek

ja rodziłam w tychach i ubranek dla dziecka nie potrzebowałam, ale miałam mieć swoje pieluchy (miałam całą paczkę małych pampersów w torbie), miałam swoej niedrapki bo wiedziałam że nie mają w szpitalu, miałam tez mieć swóje chusteczki i w razie czego maść na odparzenia, bo jak miałam już dziecko z sobą to sama je przewijałam. Miałam też swoją pieluszkę tetrowa w razie "w" jakby się ulało :ico_oczko:
Dla siebie koszula do porodu - choc mogli mi dać ale ponoć bardzo krótkie są, koleżanki mi dała swoją koszule na szczęscie i mam ją do dziś :-D
oprócz tego ze 2 koszule potem najlepiej na guziczki aby był łatwy dostęp do cycusiów :ico_oczko: noi podkłady i majtki tylko siateczkowe, co prawda nie pozwalają chodzić zazwyczaj w majtkach ale na te siateczkowe przymykają oko, ale te fizelinowe NIE! to mi juz położna mówiła, aby nie kupowała bo to dziadostwo i nie przepuszcza w ogóle powietrza :ico_nienie:
noi wiadomo ręczniki, kosmetyki, pamiętajcie tylko aby Wam nie przyszło do głowy brać jakieś nowe nie sprawdzone kosmetyki, zwłaszcza do higieny intymnej!! :ico_nienie:

to chyba tyle tak na szybko :-D

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

22 lis 2011, 12:00

witam!!! ja nie wyspana ze szok zuzia cala noc plakala w koncu o 4 rano przyszedl maz i siedzial z mala ale i tak slyszlam jej placz.od 3 dni nic nie je dzis tylko zjadla pol petitka lubisia z piciem tez masakra. caly czas chcialaby abym nosila ja na rekach a ona wazy 14kg.

gusiakurcze co sie dzieje z ta praca. wszedzie zwalniaja. u nas tez cienko maz ma warsztat samochodowy ale w ogole nie idzie bo ludzie nie maja kasy a jeszcze moj zus jest do placenia mam nadzieje ze do stycznia wytrzymamy bo wtedy bede mogla isc na zwolnienie

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

22 lis 2011, 12:12

do higieny intymnej u mnie sprawdziło się mydło dla niemowląt. Mydło jak wiadomo trochę wysusza, ale to akurat po porodzie na krocze dobrze robi :) I ta butelka do bidetowania :) Patent na miarę nobla oczywiście wyczytany na forum :ico_haha_01:

w fizelinowych gatkach można się nieźle odparzyć :ico_szoking:
A w tych z siatki luzik. poza tym te z siatki wystarczą max 3 sztuki, chociaż ja wykorzystałam dwie sztuki bo one się świetnie spierają, schną MIGIEM, więc 2 wystarczyły.
U nas w szpitalu już nie robili problemów z majtami (w 2010r), ale wcześniej bywały osoby które miały jakieś ale ;)

evvelka, współczuję doła. No ja mam podobnie... głównie chodzi o finanse ostatnio. Tyle nam się w zyciu ostatnio pozmieniało. Ostatnie pół roku to same nowości (nowy kraj, nowi ludzie, nowa szkoła B, Damian do nowego przedszkola, no i nowe dziecko)... i byłoby pieknie... tylko jakoś wszystko się chrzani.. po kolei, dzien po dniu kolejne sprawy.
Np. wczoraj wyskoczyli w M szkole (chodzi na kurs ang), że do piątku ma zapłacić 130 funtów za kolejny semestr który zaczyna się w styczniu :ico_noniewiem: My nie mamy tej kasy... a musimy ją znaleźć bo go skreślą z listy, a wtedy i w pracy zaczną się problemy :ico_zly: także jesteśmy w klasycznej czarnej du.pi.e...
Mi pomaga spacer.
Dobrze, że dzieci wyzdrowiały, bo jak ostatnie dni i tygodnie siedziałam w domu, to na łeb można było dostać.
spacery, spacery, spacery!!! i do koleżanki na kawę! :D
Wierze, że będzie dobrze, chociaż ten miesiąc to jakiś koszmar... wszystko na nie... jakby przeklenstwo jakieś.

[ Dodano: 22-11-2011, 11:14 ]
wisnia, widzę, że i u was niezbyt kolorowo :ico_noniewiem:
Zdrówka dla Zuzi! Nadal nie wiadomo co jej jest?

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

22 lis 2011, 12:20

a ja od początku obie dziewczynki kąpałam w oliatum albo w płynie natłszczjącym z ziajki
tańszy i na początek starcza
nienawidzę oliwek i nie używałam nigdy
na dno wanienki pieluszka i oliatum
wymoczyć delikwenta troszke i już. nic nie trzeba myć, szorować
moj mąż byl zadowolony a lasek skóra też
i już potem niczym nie smarowałam

a do szpitala to u nas bierze się tylko rzeczy dla mamy a dla dzidzi tylkochusteczki mokre
a do hig intymnej to ja sobie w taką butelkę ze sportowym dziubkiem np po nałęczowiance rozrabiałam tantum rosa i polewałam krocze po każdym siku
duża ulgę to dawało

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

22 lis 2011, 13:57

widze, ze wiekszosc tutaj trapia finansowe problemy ... :-/ trzeba wierzyc, ze bedzie lepiej ...
mam jeszcze takie pytanie dla dziewczyn , ktore juz urodzily .. ostatnio sie zastanawiam z jakim innym bolem mozna porownac bol porodowy ?? np. rozwywajacy a moze klujacy, albo jak na miesiaczke tylko ze mocniejszy ... tak, zeby wiedziec na co mozna sie przygotowywac :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

22 lis 2011, 13:57

evvelka to podobnie jak u mnie, depresja jakaś zimowa chyba :(
do tego zrobił mi się ropień jakiś na kości ogonowej. siedzieć nie mogę, leżeć też nie, chodzę- boli :ico_placzek: wczoraj byłam u gina z mężem, był bardzo zadowolony i szczęśliwy że synusia zobaczył :ico_haha_02: ginka dała mi maść jakąś i mam smarować to coś, jak nie będzie poprawy to antybiotyk :ico_placzek: ach, nawet mi się kompa włączać nie chce :(
co do kosmetyków dla dzici- nie lubię oliwki więc planuję zakupić płyn do kąpieli 2 w 1 z oliwką nivea baby, do tego szampon z mydełkiem 2 w 1 nivei i linomag na pupcię:-) bratowa używała też pudru przez jakiś czas,ale nie wiem czy warto go kupować..

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość