Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

09 mar 2011, 16:15

elibell w sądzie na gruncie sekretarka-sędzia i uczestnicy postępowanie-sędzia, ci pierwsi zawsze są na straconej pozycji :ico_sorki: ja pracuję już 5 rok w sądzie, więc wiele sytuacji widziałam, niestety :ico_noniewiem: sędziowie ogólnie uchodzą za nadludzi, cała reszta to plebs :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Flower
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 111
Rejestracja: 29 lip 2011, 16:49

02 sie 2011, 15:48

Abstrahując od Waszych wcześniejszych rozmów ;) mobbing to moim zdaniem bardzo poważny problem bo w Polsce tak na dobrą sprawę jest to sytuacja bez wyjścia.
sprawy sądowe są bardzo drogie i trudne. W większych firmach mogą pomóc związki zawodowe. Tak było u mnie. Mieliśmy kierownika mobbera, kolegę prezesa. W końcu interweniowały związki i przyszła nonono. nonono zostawiła w firmie anonimową ankietę czy jest mobbing czy nie. Problem polegał na tym, ze ankietę rozdawał kierownik mobber, odnosiło się ją osobiście do jego gabinetu a tak w ogóle dostali ją tylko pracownicy etatowi czyli jakieś 10% wszystkich :/

Awatar użytkownika
Szmizjerka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2011, 14:20

04 sie 2011, 14:18

Każdy kto zetknął się w swojej pracy z mobbingiem nie powinien tego tak zostawić. Nie można pozwolić na takie traktowanie własnej osoby nawet w obawie o utratę pracy. Warto dochodzić swoich praw przed sądem i żądać odszkodowania za poniesione szkody. Trzeba zdobyć się na odwagę i w końcu to zrobić, pracodawcy-mobbery nie mogą pozostawać bezkarni. Jeśli ktoś ma taki problem powinien skorzystać z fachowej pomocy prawnika, który udzieli mu porady prawnej. Takie porady można teraz otrzymać na stronie Link usunięty przez moderatora !!! Znalazłam tę stronę przez przypadek, gdyż szukałam pomocy w tym zakresie dla mojej koleżanki.

Bardzo prosze o zapoznanie sie z regulaminem, juz ktorys raz wklejasz tą stronke i za kazdym razem zostaje ona usunieta !!!
Ostatnio zmieniony 04 sie 2011, 15:19 przez Szmizjerka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flower
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 111
Rejestracja: 29 lip 2011, 16:49

04 sie 2011, 14:47

Nie każdy ma siły, żeby walczyć o swoje a mobberzy właśnie tych sił pozbawiają. Niestety moim zdaniem polskie przepisy nie chronią przez mobbingiem.

Awatar użytkownika
Angelita
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 128
Rejestracja: 04 paź 2011, 13:46

04 paź 2011, 14:29

Każdy kto zetknął się w swojej pracy z mobbingiem nie powinien tego tak zostawić. Nie można pozwolić na takie traktowanie własnej osoby nawet w obawie o utratę pracy. Warto dochodzić swoich praw przed sądem i żądać odszkodowania za poniesione szkody. Trzeba zdobyć się na odwagę i w końcu to zrobić, pracodawcy-mobbery nie mogą pozostawać bezkarni. Jeśli ktoś ma taki problem powinien skorzystać z fachowej pomocy prawnika, który udzieli mu porady prawnej. Takie porady można teraz otrzymać na stronie Link usunięty przez moderatora !!! Znalazłam tę stronę przez przypadek, gdyż szukałam pomocy w tym zakresie dla mojej koleżanki.
Pewnie cóż to groźba utraty pracy kiedy ma się na głowie kredyt, jest się samotną matką, albo ma chore dziecko. Praca przepadnie, ktoś wyrobi nam wilczy bilet, z dziećmi wylądujemy pod mostem za to z poczuciem dumy, że byliśmy niezłomni. Nie każdy Szmizjerko ma taki komfort i możliwości. Bo niestety trzeba się liczyć z tm, ze oskarżenie o mobbing to utrata pracy, nie ma co liczyć, że inni wesprą nas w zeznaniach, nawet jeśli wszyscy to widzieli.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

04 paź 2011, 16:17

Bo niestety trzeba się liczyć z tm, ze oskarżenie o mobbing to utrata pracy, nie ma co liczyć, że inni wesprą nas w zeznaniach, nawet jeśli wszyscy to widzieli.
i z tym się zgodze, 2 razy miałam chęć zglosić mobbing a w jednej z prac nawet zgłosiłam, przeszło bez echa, nie posżło w ogóle do góry zgłoszenie, tylko mój przełożony wiedział i wsyscy praconicy w okolo i nikt nic z tym nie zrobił, więc odeszłam z takiej pracy, gdzie sie nie szanuje człowieka a kasa marna była, bo ledwo 800 zł miałam a zapindalałam za siebie i osobę dla której wykonywałam zadania:) a dlaczego, bo osboba która zmuszała mnie do robienia swoich spraw miała plecy i zajowała takie a nie inne stanowisko. Polska!!!! Nie podoba się to się zwolnij, na twoje miejsce jest wiele innych chętnych, choć tego nie pojmuję nadal

Awatar użytkownika
Flower
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 111
Rejestracja: 29 lip 2011, 16:49

05 paź 2011, 10:03

Też mam właśnie takie wrażenie, że jedyne co można zrobić to poszukać nowej pracy :/ smutne to... :ico_placzek:

Awatar użytkownika
buds40
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2011, 12:44

29 lis 2011, 13:02

szkoda, że nie da się zjednoczyć i wystosować wspólnego pozwu do sądu. jakby wszyscy pokrzywdzeni pracownicy, nawet z kilku firm się zebrali razem, to na pewno taki szef byłby pociągnięty do odpowiedzialności. poza tym, jakim trzeba być człowiekiem, żeby pastwić się nad kimś w pracy. od razu mi się to kojarzy z rozpuszczonymi dzieciakami, których nikt nie wychowywał.

Awatar użytkownika
Flower
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 111
Rejestracja: 29 lip 2011, 16:49

30 lis 2011, 10:30

Mi się wydaje, że takie osoby po prostu wynoszą takie zachowania z domu :/. Według mnie, ktoś kto się tak zachowuje po prostu nie nadaje się na stanowiska kierownicze. Nie wytrzymuje presji.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

30 lis 2011, 11:54

a moim zdaniem władza odwala do głowy i myślą, że wszystko im wolno bo nie będzie kary za to

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość