Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

30 lis 2011, 14:54

wypił oba cycki, nadal sie bulwersował więc zrobiłam butelke i wypił 110ml
to u nas tak jeszcze nie było, po jednym cycu jest zadowolony, tylko bywa tak, ze za godzinę znów chce, zauważyłam, że dzieje się tak, gdy nie może pospać, tzn. gdy np. Wiki go wybudza, wtedy taki marudny jest i lubi się pocieszyć przy cycusiu, więc może nie jest tak źle. A czas który poświęcam na karmienie poświęcam też Wice, karmię małego i jednocześnie siedzę z Małą w jej pokoju, czytam książeczki, podziwiam jej tańce itp., więc może dlatego nie mam poczucia, że zaniedbuję przez to Tusię. Ale faktem jest, że w domu ciężej coś zrobić przez to

izuś_85, oby mężowi udało się z ta kopalnią :ico_sorki: górnicy nie mają źle
ja czekałam tydzień
u nas mam nadzieję, że nie będzie tak źle, przy Tusi dostał od ręki, a jeśli się okaże, że trzeba poczekać, to... becikowe przeleci nam koło nosa. Kara za zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę. Oboje tacy jesteśmy :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 30-11-2011, 14:02 ]
marcz89, mnie się też wydaje, ze na ząbki jest jeszcze za wcześnie. Wika pierwszego dostała jak miała 5 m-cy i 10 dni, myślę, że u Piotrusia może być podobnie, choć też widzę, że się bardziej ślini, ale to norma na tym etapie

Piterek się obudził... po 10 min snu :ico_noniewiem: ma ciągle temp. 38,3 :ico_szoking: dałam mu czopeczka, pewnie to go męczy :ico_placzek:

Mąż ma już zaświadczenie :-D

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

30 lis 2011, 15:43

Witajcie

nie mam do Was jak zagladac, u nas nie za fajnie, powiedzialabym ze dla mnie to katastrofa.
Nocki trgaiczne, maly jak wstaje miedzy 18-19 to nie spi do 24, 1 ostatnio zasnal dopiero o 03.40, ja ledwo zyje, przysypiam w ciagu dnia jak karmie, meczy mnie to juz. W dzien tez nie za dobrze, bo nie chce lezec sam, polezy gora 10-15 minut i steka kweczy a pote to juz tak placze, ze robi sie purpurowy chce tylko na rekach, a ja przez to nic nie moge zrobic, nie wyrabiam.

Tez zastanawiam sie nad butleka, ale szkoda mi go odstawic od cycusia, on tak fajnie sie wtula, laüie go raczkami i je,juz sama nie wiem co mam robic.Tez musze jakos funkcjonowac.

Nie dam rady Was nawet doczytac,alepostaram sie, nie wiem kiedy do Was zajrze na dluzej :ico_placzek: brakuje mi Was, ale coz zrobic sila wyzzsza, nie moge sobie pozwolic na siedzenie nakompie :ico_placzek:

elibell, jakie fajne fotki, jaki Dorianek podobny do Ciebie i super ma fryzurke

Alanek coraz fajniejszy sie robi, wszystko go interesuje, smieje sie jak do niego mowie,mowi agu juz, juz niedlugo dwa miesiace skonczy. Teraz spi ale ciekawe na jak dlugo :ico_olaboga:

Sciskam Was wszystkie mocno i wysylam buziaki :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

30 lis 2011, 15:51

Ehh brzuch mnie boli jak na @ :-( mam ochotę zakopać się pod kocem i spać :ico_placzek:

Zaraz Was doczytam :-)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

30 lis 2011, 16:00

Pati85, dobrze, ze zajrzałaś bo już sie zastanawiałam co tam jak ta, u Ciebie:) A spróbuj może jeden raz dawac butelke np. rano i zobacz czy nie bedzie później lepiej spał, to będzies mieć chwilke na odespanie nocki bądź tez na zrobienie czegoś w domu. Ja podaję małemu mleko na noc i śpi lepoiej, prawie każda nocka z jedną pobudka i to nad ranem. Bywają dni jak dziś, że się częściej budzi i wtedy zazwyczaj Eliza też ma gorszą noc więc i ja nie wyspana niestety, a nie mam kiedy nadrobić, dziś czeka mnie jeszcze nauka, oczywiście po nocach bo wtedy mam chwilę dopiero.

izuś grunt, że karmiłaś, że miałas dobre intencje a jak nie wychodzi to nie ma co siebie i dzieciaczka męczyc:) Głowa do góry

inia no to super, że macie już zaświadczenie i teraz tylko oby kolejka nie była za długa i by już wszystko do becikowego udało sie załatwić. ja nawet nie wiem jak to wyglada w PL, tutaj dostaje się na pierwsze tylko dziecko i wszystko załatwiane listownie, nigdzie (oprócz skrzynki pocztowej) nie musiałam biegać:)
izuś_85, oby mężowi udało się z ta kopalnią górnicy nie mają źle
i ja tego życzę, a powiedz szefostwo sie nie odezwali do męza???
marcz89, mnie się też wydaje, ze na ząbki jest jeszcze za wcześnie
różnie z tym jest, moja miała podajrze 5 miesiecy ale szwagierki córa miała dosłownie 3 ledwo zaczete jak pierwszy zębol wyszedł i tez była w szoku, że tak szybko.

U nas na tapecie 5 elizy, już prawie wszystkie są, jedna cała,

Oczywiście po przedszkolu moje dziecko szczęśliwe, pochwałę dostała, że jest wesoła i zadowolona i grzeczna, że łądnie się bawiła:) Ale fajnie, aż mi się płakać chciało jak ją zobaczyłam - bo poszłam chwilke wcześniej a dzieci na dworze się bawiły, a Eliza jak mnie zobaczyła to na płot zaczeła się wspinać hihihi. Jużdawno nie widziałam takiego szczęścia w jej oczkach ze mnie widzi:)

a ja dziś pomidorówke zrobiłam i coś mnie tknęło by ryż wrzucic od razu do zupy i co i za dużo i mam ryż zabarwiony przecierem i marchewkę hahahaha ale co tam zje się:)

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

30 lis 2011, 16:09

Zgodnie z prawem na załatwienie becikowego jest 12miesięcy,a nie 3.

U nas zaświadczenie nie były potrzebne, tylko oświadczenie, że wcześniej nie braliśmy becikowego :ico_noniewiem:

[ Dodano: 30-11-2011, 15:11 ]
Aa zapomniałam powiedzieć-Antoś waży 6820g ;-) a mierzy 66cm

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

30 lis 2011, 16:17

Pati85, ja tez na twoim miejscu bym spróbowała dać butelkę na noc, może lepiej Alanek pośpi? Pomyśl, że jeszcze chwilka i nasze dzieci będę się ładnie bawić zabawkami i nie tylko. Ja już widzę, że Piotruś jest bardzo Tusią zainteresowany, wodzi za nią wzrokiem, uśmiecha się, teraz będzie już tylko lepiej. A jak Eryczek w przedszkolu sobie radzi? i czy już lepiej zachowuje się przy braciszku?

A najlepiej rozbraja mnie jak Wiki nachyla się nas nim, uśmiecha i mówi "tititititi", a on się do niej śmieje :-D
Ehh brzuch mnie boli jak na @
a miałaś już okres?
U nas na tapecie 5 elizy, już prawie wszystkie są, jedna cała,
u nas jednej brakuje, rosną jej teraz jak grzybki po deszczu, jedna za drugą, możliwe że na 2 latka będą wszystkie

elibell, to było do przewidzenia, że Elizka świetnie sobie poradzi, chodziłaś z nią na te zajęcia, więc dla niej to nic strasznego :-) taką pomidorówkę też kiedyś zrobiłam, mieliśmy risotto :ico_oczko:

[ Dodano: 30-11-2011, 15:19 ]
Zgodnie z prawem na załatwienie becikowego jest 12miesięcy,a nie 3
tak? to może czytałam jakieś stare info :ico_oczko: to dobrze, ale i tak chyba zdążę do 6 grudnia :ico_oczko: jutro powinno być z głowy
Antoś waży 6820g ;-) a mierzy 66cm
o kurcze, to ja mam niezłego kolosika, mierzy 68 i waży 6990g, a jest 2 m-ce młodszy :ico_szoking:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

30 lis 2011, 17:32

mieliśmy risotto
heh dokladnie:) ja mam dzis:) ale dobre dwie miseczki sama zjadlam

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

30 lis 2011, 19:30

ja też miałam okres 6 listopada
i dzis dostałam kolejny
O rany ja mam nadzieje że prędko nie dostanę , chciałabym by udało się jak najdłużej i może w następna ciąże zajdę nim okres się pojawi.
ech, ja czuje ze mleko zanika, popłakałam sie normalnie :ico_placzek:
No ja dziś jak usłyszałam od pani dr że gdy małej chrostki po maści by nie schodziły to na kilka dni przejdziemy na sztuczne i aż łzy miałam w oczach bo ja bardzo lubię karmić piersią i jest to dla mnie bardzo ważne.
Szkoda że u ciebie tak z mleczkiem się dzieje.
jejuś przecież na zęby to za szybko chyba co?
No niekoniecznie bo ślinić i pchać wszystko do buzi dzieci mogą dużo dużo wcześniej niż się ząbek pojawi.
Nie mam kiedy nawet do anglika usiaść a jutro mam test :ico_placzek: Normalnie dół
Biedulko a mąż niech ci pomoże troszku , zamęczysz się i nie dziwne że masz doła i się denerwujesz wszystkim.
jescze spi po tym modyfikowanym :ico_szoking: od 6.50 :ico_szoking:
Moja po moim mleku czasem śpi w dzień nawet 5 godz .
Może nie poddawać się i wiesz pozytywne nastawienie dużo robi .
nie mam do Was jak zagladac, u nas nie za fajnie, powiedzialabym ze dla mnie to katastrofa, nie wyrabiam.
O rany a męża nie masz do pomocy .Kurde współczuję wam tych nieprzespanych nocek tego kryzysu.Oby to szybko się poprawiło.
A najlepiej rozbraja mnie jak Wiki nachyla się nas nim, uśmiecha i mówi "tititititi", a on się do niej śmieje :-D
heeh słodkie :)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

30 lis 2011, 20:21

Biedulko a mąż niech ci pomoże troszku , zamęczysz się i nie dziwne że masz doła i się denerwujesz wszystkim.
a no tak mi pomagał, że urlop się skończył jego a ja w lesie ze wszystkim. Eh

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

30 lis 2011, 22:11

Cześć wieczorowo!
waży 6990g
hehe, mogłaś go nakarmić przed ważeniem i byłoby 7 równe :ico_brawa_01:
Pięknie rośnie, Drożdżóweczka :-D
Maciek miał ostatnio 6800. We wtorek pneumo szczepimy to zważymy, pewno 7 będzie.

Maciek też lubi patrzeć na Zuzię. Zresztą ona bardzo się nim zajmuje, jak by miała więcej siły to pewno by go nawet nosiła. Jak tylko wstanie to pierwsze do niego leci. Dużo mi pomaga, bardzo jestem z niej dumna.

elibell, bardzo ładne masz dziecziaczki :-)

Pati ale masz noce :ico_szoking:
Ja narzekam, ale chyba powinnam się cieszyć, że mam jak mam :ico_noniewiem:

izuś ale Ci się porobiło z cycami :ico_olaboga:
Ale może to faktycznie stres związany ze stratą pracy Przemka :ico_noniewiem:
Ja jak wróciłam do pracy po macierzyńskim Zu to pokarm mi zanikł w ciągu tygodnia.
I też buczałam pod prysznicem, pamiętam :ico_placzek:
No, ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Zwłaszcza,że kiedyś i tak trzeba będzie przestać karmić piersią. Tylko, tak z własnej woli zawsze odciągałoby się ten moment, a tu czasem los sam decyduje. Pewno,że boli, ale najedzone dziecko jest ważniejsze.
Mnie wkurza, bo w dzień karmię Maćka co dwie godzinki. Chyba,że niechcący zapadnie w długi sen. No i w nocy 2 razy to napewno wstaję, czasem 3. Ale u nas 6.30 to już dzień.
Marcin dał mu ze 2 razy butelkę jak mnie nie było. I teraz sam mi mówi,żebym mu dała na noc to pewno by lepiej spał. Ale ja, kurde, matak-polka jakoś jeszcze nie dojrzałam do tego. Wolę jak on mu da, gdy ja tego nie widzę.

Ja przestałam robić 6.
Jakieś dziwne skurcze miałam :ico_noniewiem: I to nie mięśni brzucha, tylko jakby mi się znowu macica obkurczała.
Spytam ginki, idę we wtorek.

No, nam też kazali to zaświadczenie z UM Marcina przynieść. Ale M. im powiedział,że gdzie on taki kawał po jeden papier będzie jechał :ico_haha_01:
No i okazało się,że mój UM może sam pisemnie spytać jego UM o to, czy brał becikowe. M. podpisał tylko oświadczenie,że w razie pświadczenia nieprawdy zwróci kaskę.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość