atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

02 sty 2012, 20:47

Prawda?
dokladnie nic takiego sie nie pisze.

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

05 sty 2012, 10:07

JoannaS, jak cos to pytaj, napisze Ci wszystko... ja jestem obeznana w papierkach az za bardzo, lacznie z pomoca socjalna :ico_oczko: od panstwa... jak cos to moge pomoc wypelnic i podpowiedziec jakie papierki potrzebne :ico_oczko:
no i mieszkanie pode mna wciaz jest wolne :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

[ Dodano: 05-01-2012, 09:08 ]
Czy jest coś takie w DE ? bo mąż ma CV ale zapomniałam zapytac tłumacza przysięgłego który pisał mężowi CV.
nie ma czegos takiego, tylko na dole musi byc miejscowosc i data... sama niedawno Lebenslauf pisalam :-D

[ Dodano: 05-01-2012, 09:10 ]
JoannaS, rodzinne na dziecko nalezy sie jesli z bedziesz mial z polski papier ze tam go nie pobierasz. Wtedy dostaniesz te 184€.
dokladnie, a jakbys pobierala w Polsce to jak sie nie myle to beda Ci ta polska kwote na euro przeliczac i odliczac... ale wiadomo, ze lepiej z mopsu wziac papier, ze nie pobierasz...

co do przedszkola to u nas w Rheinland-Pfalz (z tego co sie orientuje to jedyny land w Niemczach), w ktorym przedszkole jest darmowe.. Place tylko 3,5 za dziecko miesiecznie za picie... jak jest dziecko na caly dzien to wtedy trzeba placic za obiady, znajoma mowila, ze placi cos kolo 50€ miesiecznie

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

05 sty 2012, 14:45

ja place 87 Euro za calkowite wyzywienie corki i musze powiedziec ze Julii smakuje nawet mowi ze lepiej jak w domku :ico_wstydzioch:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

05 sty 2012, 16:37

JoannaS, jak cos to pytaj, napisze Ci wszystko... ja jestem obeznana w papierkach az za bardzo, lacznie z pomoca socjalna od panstwa... jak cos to moge pomoc wypelnic i podpowiedziec jakie papierki potrzebne
no i mieszkanie pode mna wciaz jest wolne
Dzieki . Bede pamietac. :-)
nie ma czegos takiego, tylko na dole musi byc miejscowosc i data...
nie wpisalismy nic. w cv wpisalismy polski adres, bo nie mamy jeszcze tam mieszkania.
dokladnie, a jakbys pobierala w Polsce to jak sie nie myle to beda Ci ta polska kwote na euro przeliczac i odliczac... ale wiadomo, ze lepiej z mopsu wziac papier, ze nie pobierasz...
nie pobieram nic w polsce , czyli taki papierek mam dostac z mopsu ze nic nie biore tak ? czy z innej instytucji?
co do przedszkola to u nas w Rheinland-Pfalz (z tego co sie orientuje to jedyny land w Niemczach), w ktorym przedszkole jest darmowe.. Place tylko 3,5 za dziecko miesiecznie za picie... jak jest dziecko na caly dzien to wtedy trzeba placic za obiady, znajoma mowila, ze placi cos kolo 50€ miesiecznie
to rewelacyjnie ze darmowe. :-)
ja place 87 Euro za calkowite wyzywienie corki i
to tez nie duzo :-)

ja sie zastanawiam czy nie wziasc kogos zeby przychodzil do nas do domku i uczyl poprzez zabawe corki moje j.niemieckiego . :ico_noniewiem: tylko nie wiadomo znowu czy na 100% wyjedziemy , mąż jest teraz w de od wtorku bo zawozi znajomemu towar i wzial cv i ma poroznosic.
mam nadzieje ze uda sie i ktos oddzwoni bo nie ukrywam ze martwie sie o meza. on jest podłamany psychicznie. :ico_placzek:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

05 sty 2012, 17:08

czyli taki papierek mam dostac z mopsu ze nic nie biore tak ?
tak, z mopsu, bo oni rodzinne wyplacaja w polsce i odrazu na niemiecki przetlumacz...
bedziesz tez potrzebowala akty urodzenia, zameldowanie i ubezpieczenie jakie mieliscie w Polsce... nie pamietam, czy jeszcze cos bylo potrzebne
druk na kindergel mozesz wydrukowac przez internet i wypelnic sobie wczesniej,,,

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

05 sty 2012, 17:14

bedziesz tez potrzebowala akty urodzenia, zameldowanie i ubezpieczenie jakie mieliscie w Polsce... nie pamietam, czy jeszcze cos bylo potrzebne
akty OK , ale zameldowanie i ubezpieczenia ?
zameldowanie w sensie ta kartka z urzedu o zameldowaniu ? po co to ?
a ubezpieczenie to skad mam taki papier wziasc ? ja jestem ubezpieczona i dzieci z urzedu pracy bo tam jestem zarejestrowana jako bezrobotna.

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

06 sty 2012, 09:12

ale zameldowanie i ubezpieczenia ?
zameldowanie w Niemczech, musza wiedziec, ze napewno tam mieszkasz... no i dzieci...
a ubezupieczenie moje chcieli napewno, a nie wiem po co...
pokazalam im ksiazeczke ubezpieczeniowa polska i gralo...
no i pewnie tez akt malzenstwa beda chcieli...
po przeprowadzce chciali ode mnie tez zaswiadczenie z przedszkola, ze dziewczynki chodza do przedszkola...

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

06 sty 2012, 09:20

To lipa. jak mąż ma w cv adres polski to nikt do niego nie zadzwoni. :ico_placzek:
to co mąż ma zrobić? przeciez nie moze sie nigdzie zameldować jak nie wynajmuje mieszkania :ico_placzek: jak znajdzie prace to wtedy zacznie szukac mieszkania i bedzie miał meldunek. :ico_noniewiem:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

06 sty 2012, 14:09

to co mąż ma zrobić? przeciez nie moze sie nigdzie zameldować jak nie wynajmuje mieszkania :ico_placzek: jak znajdzie prace to wtedy zacznie szukac mieszkania i bedzie miał meldunek. :ico_noniewiem:
a moze macie w Niemczech rodzine, zeby ktos mogl meza fikcyjnie na chwilke u siebie zameldowac?? bo moga go przeciez wezwac na rozmowe kwalifikacyjna bez tego to raczej ciezko zeby go ktos zatrudnil...

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

06 sty 2012, 14:40

a moze macie w Niemczech rodzine, zeby ktos mogl meza fikcyjnie na chwilke u siebie zameldowac??
tak, ponoć jego matka tam jest ale gdzie to nikt nie wie. 4 lata jej nie widziałam ani nie słyszałam. gdybysmy mieli rodzine to od razu bym wpisała w cv ich adres, a nie polski, a że nie mamy to wpisalismy polski adres.
we wtorek mąż wraca, nie dzwoni bo ma polska komórke, wiec nie wiem jak mu poszło.
We wtorek sie wszystkiego dowiem. :ico_sorki:
Oby miał dobre wieści. :ico_noniewiem:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość