CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

18 sie 2011, 08:42

no i od jakiego wieku mozna to stosować, bo w internecie czytałam, że od 8 lat :ico_noniewiem:
Mati miał 2 latka i 1 miesiąc jak zaczeliśmy stosować, nie miałam obaw przed zastosowaniem, bo sam gastroenterolog kazał podawać. i ponoć już dzieciom od 6 m-cy można podawac ten lek...

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

09 sty 2012, 00:07

Witam

widzę,że temat z lata,ale u mnie niestety na czasie :ico_placzek:

Moja Julia ledwo co skończyła jelitówkę,zaczęła nadrabiać z jedzeniem i efekt tego jest taki,że wstrzymuje kupkę,płacze,a raczej się drze,że ją brzuch boli...sama nie wiem co mam jej dawać.Dziś byliśmy w szpitalu na dyżurze i dostała debridat 2 razy dziennie i lactulozum 3 razy dziennie.Jak na razie efektów brak,Julia płacze a ja razem z nią z bezsilności.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

09 sty 2012, 19:33

lactulozum 3 razy dziennie
- u nas sie sprawdzil + jedzenie jablek i sliwka z hippa,taka dla niemowlakow :ico_sorki:

[ Dodano: 09-01-2012, 18:34 ]
jak juz widze,ze ta kupke za dlugo przetrzymuje,to go na sile wysylam na kibelek a jak nie moze zrobic to najpierw ciepla kapiel :ico_sorki:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

11 sty 2012, 20:51

Moja podopieczna kiedyś nie robiła kupki kilka dni (miała wtedy około 3 latka) mama podawała jej jabłuszko ale gotowane bo nie wiedziała że gotowane jabłka to na biegunkę się daje.Efekt był taki że mała wyła z bólu bo parcie miała ale nic nie szło przez jakieś 2 dni .Pojechali do lekarza dał jakieś leki ale by dziecko sie nie męczyło już to zrobiła lewatywę. Nie było to złe bo sama jej potem robiłam , nie wyglądało to tak jak u nas dorosłych robią .Mała zaraz zrobiła i już bez takich bóli.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

14 sty 2012, 00:17

Zulcia, nie wiem czy już problem Wam minąl czy nie.
jeśli nie widzisz efektów po lactulosum zwiększ dawkę, nic się nie stanie, najwyżej małą przeczyści.

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

14 sty 2012, 22:38

U nas na razie z kupką w miarę ok,debridat mam jej dawać jeszcze przez jakiś czas,lactulosum już jej nie podaję.
jeśli nie widzisz efektów po lactulosum zwiększ dawkę, nic się nie stanie, najwyżej małą przeczyści.
no i tak dokładnie było...kazał jej podać rano jednorazowo 20 ml,więc jak wydusiła z siebie ten korek,to potem pół nocnika zrobiła tak ją przeczyściło.Teraz już wiem,że jak tylko będzie coś nie tak,to nie będę się bawiła po 5 ml tylko od razu 20 ml jej podam.

A czy ten debridat w jakiś sposób działa na apetyt?Bo Julka je jak szalona,odkąd go bierze.

[ Dodano: 14-01-2012, 21:41 ]
jak juz widze,ze ta kupke za dlugo przetrzymuje,to go na sile wysylam na kibelek a jak nie moze zrobic to najpierw ciepla kapiel :ico_sorki:
ja i kąpieli próbowałam,i mąż masaż jej robił,i nogi jej podginałam jak niemowlakowi i nic,tak się zaparła,że z kibelka uciekała,nawet na stojąco albo w majty nie chciała zrobić.Ech,oby już to nie wróciło.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 0 gości