Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

09 sty 2012, 18:42

A u was chodzi w weekend czy jak ?
w weekend od rana, a w tygodniu od 15 czy 16. No, ale w bloku to ma lepiej, bo myk-myk, od drzwi do drzwi, więc szybciej mu idzie :ico_oczko:
kocura bura jakbys poczytala sklad i proporcje beblionu i bebiko to tylko w bodajze 2 czy 3 skladnikach nieznacznie sie roznia gramatura, to praktycznie to samo mleczko
no, pewno tak, w końcu to mleko dla niemowląt, więc pewno musi spełniać z tysiąc norm :ico_oczko: Dlatego, teraz stwierdziłam,że to jeden pieron i kupiłam najtańsze :-) Ale widzę,że dobrze trafiłam, bo i Wy takie podajecie.
tak sie zastanawiam jak dlugo powinno sie karmic dziecko w nocy?
sama jestem ciekawa :ico_noniewiem:
U Zuzi to tak wyszło,że jak wróciłam do pracy to praktycznie zaraz po tym zanikło mi mleczko i karmiłam butelką i Zuzia w tym samym czasie zaczęła przesypiać całe noce i nigdy jej nie robiłam mleka w nocy.

Aaaa.... byłam w aptece, no i nie można nic łykać przy karmieniu na te włosy wypadające :ico_noniewiem:
Kupiłam szampon Radical, on ma w składzie skrzyp i inne bajery :ico_oczko:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 sty 2012, 18:47

Ellibel a powiedz mi jeszcze odnośnie pieczywa czy mam go nie jeść dlatego iż może zawierać mleko jaja czy coś tego typu czy chodzi o to że jest np pszenne a takich rzeczy tez nie powinnam.
chyba bardziej chodzi o jaja i mlkeo, ale szczerze dokłądnie nie wiem :ico_wstydzioch:

dzwoniłam rano do lekarza i oczywi,scie nie udało sie zapisac na spotkanie i po południu to samo, wiec wyszliśmy na spacer, poszłam do apteki po paracetamol i nurofen (jeszcze tyle mozna za darmo dostac - lista refundowanych skróciła się strasznie tutaj) i mąż poszedł siebie zapisać w sprawie antykoncepcji i zapytał od razu czy można zapiać syna. Ja rozmawiałam z panią w aptece, to mówiła, że jak nie ma goraczki to nie ma co do lekarza isc, bo i tak nic mi nie dadzą tylko paracetamol i syrop zaleca, choć i za tym nie sa za bardzo, no i że fajnie, ze robie inhalacje, i materacyk ze podniosłam, ale dla świetego włąsnego spokoju chcę by go osłuchali czy na pewno jest ok, czasem nie ma gorączki a infekcja do płucek sie wdaje i jutro idziemy, na 11 zobaczyć, a popytam też czy można test krwi zrobic starszej.

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

09 sty 2012, 18:54

zafirka, mój Piotruś też po kąpieli bardzo ożywa, wczoraj koncertował radośnie do 22 :ico_oczko: Nie przeszkadza mi to, póki nie płacze :ico_oczko:

Zazdroszczę Wam podawania tych mlecznych kaszek, dzieci zwykle je lubią. Ja Wice dawałam przez 2 lata na bebilonie pepti, teraz testuję zwykłe mleko, ale niestety trochę ją wysypuje. Nie panikuję na razie, ale jestem czujna. Z Piotrusiem pewnie to samo będę przerabiać...

Kocura Bura, te niewielkie ilości kaszek glutenowych podaje się by zapobiegać w przyszłości nietolerancji glutenu. Nie pamiętam od kiedy i jak długo, muszę to sprawdzić. Ja Wice dawałam małą łyżeczkę kaszki manny do obiadku. Sprawdzę, to dam znać

nina0226, a ta stulejka już potwierdzona przez lekarza? Ja odchylam małemu napletek, ale przyznam szczerze, że boję się, też ma taki wąziutki

U nas ksiądz po kolędzie chodził, a do naszego domu nie zajrzał (ten dom jest na odludziu) :ico_zly: Pewnie poprzedni lokatorzy nie przyjmowali. No nic, umówię się z księdzem na inny termin.

Wiki wymyśliła głupią zabawę z Piotrusiem... schyla główkę, a on łapie ją za włosy. Ona się cieszy, Piotruś też... a później Piotruś ma pełno jej włosków w ręce :ico_olaboga: teraz go obładowała kucykami, mały zachwycony

[ Dodano: 09-01-2012, 17:57 ]
Jeśli nie macie jeszcze planów co do oddania swojego 1% podatku, to zachęcam do przekazania go na Hanię Kruk. Więcej info tu: http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?t=13063 i w moim podpisie

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 sty 2012, 19:02

a ja nic z napletkiem nie robię, piszą i mówią że do roku podajrze by nie robic nic, i mi odradzili jaką kolwiek ingeręncję w napletek syna bo wiecej szkód można narobic.

a co dog glutenu to wiem tyle, że nietolerancja może spowodować autyzm.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

09 sty 2012, 19:17

nina0226, a ta stulejka już potwierdzona przez lekarza? Ja odchylam małemu napletek, ale przyznam szczerze, że boję się, też ma taki wąziutki
nie potwierdzona. Ale moja mama pracuje w poradni chirurgicznej i się na tym zna. A u nas żaden lekarz jeszcze nigdy tego nie sprawdził a jak pytałam o to na samym początku to nawet nie chcieli zerknąć tylko zabronili mi dotykać :ico_zly:

[ Dodano: 09-01-2012, 18:20 ]
a ja nic z napletkiem nie robię, piszą i mówią że do roku podajrze by nie robic nic, i mi odradzili jaką kolwiek ingeręncję w napletek syna bo wiecej szkód można narobic.
no właśnie mi mówili, że przez rok nie wolno dotykać, a inni mówią, że się powinno i ja już sama nie wiem w co wierzyć. Nie chce zaszkodzić małemu ale z drugiej strony też nie chce żeby przez moje zaniedbanie potem miał jakiś bolesny zabieg :(

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

09 sty 2012, 19:21

te niewielkie ilości kaszek glutenowych podaje się by zapobiegać w przyszłości nietolerancji glutenu.
aaaa.... to tego nie wiedziałam,że to dot. przyszłości. Myślałam,że jak ma nietolerasncję, to nie wiem, np. wysypki dostanie.
Inia przy karmieniu piersią podaje się niewielkie ilości w 5 miesiącu życia, czyli Ty już też możesz podawać. Ja daję od trzech dni :ico_oczko:
a co dog glutenu to wiem tyle, że nietolerancja może spowodować autyzm.
serio??? A nietolerancja glutenu to to samo co celiakia?? I serio nieprawidłowości w układzie trawiennym mogą autyzm spowodować?
A wogóle to można na autyzm nagle zachorować czy to choroba, z którą się rodzi?
Może mnie ktoś oświeci, bo nie chce mi się googlać.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

09 sty 2012, 19:21

a co dog glutenu to wiem tyle, że nietolerancja może spowodować autyzm.
a autyzm przypadkiem nie jest chorobą wrodzoną?

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

09 sty 2012, 19:23

a autyzm przypadkiem nie jest chorobą wrodzoną?
też mi się do tej pory tak wydawało :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

09 sty 2012, 19:36

elibell, - nie autyzm tylko możliwe jest przy nie tolerancji gluteny szybsze wkrycie celiakii -a również celiakia jest powiązana z cukrzycą - moze wystepowac. dlatego wprawadza sie wczesniej dzieciom gluten - zeby szybciej wykrywac te choroby. co do autyzmu - przepraszam , ze to napisze - ale to bzdura!!!! bez obrazy ... hej ide was czytac o :-D

[ Dodano: 09-01-2012, 18:46 ]
dobra .. starszemu do roku nie odciągałam siusiaka - doiero później - a teraz ma 4, 5 od 2 lat robi to sam -odciąga - tak delikatnie poruszasz tylko na początku - i powoli codziennie pójdzie dalej nic na siłę i już - ja jak Hubert miał rok to kazałam to mężowi robić .. bo ob wie jak nie? :-)
co do włosów i zakol - ja mam!!! a znaczy zaczęły zarastac teraz - więc spoko !!! :-D teraz takie śmieszne włoski mam krótkie :-D
co do karmienia w nocy -Hubert do roku czy rok i parę m-cy jadł w nocy - stwierdziałm, ze potrzebuje - ale to juz było raz tylko . Bartek - je w nocy 3-4 razy czasmai - ale ale od dwóch dni mam tylko 2 pobudki juz - zasypia ok. 19 - 12 - 4 i potem 7-8 wiec juz lepiej :-D i w dzien ma dwie drzemki gdzies po 1,5 - 2 godziny
dobra ide dalej czyatc hyhyhhy

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

09 sty 2012, 19:49

Gosia A, a teraz nietolerancja glutenu może się jakoś objawić? Czego mam wypatrywać? Te ilości znikome teraz podaję.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości