Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

09 sty 2012, 22:35

A co to jest burito??
Podobne do chili con care-mięso mielone z warzywami (papryka, fasola, kukurydza, pomidory,przyprawy, czosnek) zawinięte w naleśnik (a jak mi się nie chce smażyć to robię z makaronem).
Murchinson, to oby to roleta problem rozwiązała :ico_sorki:
Tylko czemu w dzień tak dziś się zachowywał (w dzień nigdy roleta nie była zaciągana) :ico_noniewiem: Właśnie mi Patrycja napisała, że u nich tez tak czasami jest i pół nocy wojują, i że to przez zęby jak mocno cisną a u nas górne jedynki idą.

[ Dodano: 09-01-2012, 21:36 ]
Emilia, zapomniałam spytać, jak uczulenie Marcela i dieta bezmleczna? Pomaga?

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

09 sty 2012, 23:45

Tylko czemu w dzień tak dziś się zachowywał (w dzień nigdy roleta nie była zaciągana) :ico_noniewiem: Właśnie mi Patrycja napisała, że u nich tez tak czasami jest i pół nocy wojują, i że to przez zęby jak mocno cisną a u nas górne jedynki idą.
nie wiem
okaże się jak roleta będzie albo jak ząbki wyjdą :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

09 sty 2012, 23:59

Hejka!

U nas też cyrki dzisiaj- Maksio budzi się co 15 minut z płaczem!!!! Od 20 byłam już u niego może z 8 razy :ico_sorki: :ico_sorki: lulanie nic nie daje! Już nie wiem czy go coś boli czy to te zęby. Ibufen nie pomógł. Teraz śpi w naszym łóżku rozłożony na mojej połówce.

U nas też, Maksio reaguje na "nie wolno" :-D Jak mu czegoś zabronie robi to jeszcze raz i spogląda na mnie z ukosa co ja na to- to ja znowu "nie wolno" a on się cieszy jak głupi do sera :-)

Nowa, fajnie, że zajrzałaś chociaż na chwilkę.

Wiola, niby ząbki wypadną, ale próchnica może osłabić cały organizm więc lepiej chociaż ją podleczyć by się nie rozprzestrzeniała.

Dziewczyny dajecie dzieciom słodycze?? Ja nic jeszcze nie dawałąm. Raz spróbował czekolady u mojej babci bo mu wcisnęła. Ale co gdzie jestem pchają mu w łapki jakieś biszkopty, ciasteczka, wafelki i myślą, że tym dziecko uszczęśliwią :ico_sorki: :ico_sorki:

Aha powiedzcie mi jaką drogą można się zarazić rotawirusem?? Bo synek mojego kuzyna już 2 razy go miał, my Maksia nie szczepiliśmy, czy jest bezpieczne żeby się oni od czasu do czasu spotkali?? Tak sobie teraz właśnie uświadomiłam! Właśnie żona kuzyna z Igorkiem w szpitalu na badaniach, bo on ma permanentne biegunki, bardzo często wymiotuje, nie trawi pokarmów, bo w kupce znajduje całe niestrawione resztki różnych produktów. On ma już 1,5 roku a oni się dopiero za to wzięli :ico_olaboga:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

10 sty 2012, 00:27

Teraz śpi w naszym łóżku rozłożony na mojej połówce.
Mateusz czasami jak u nas śpi to w poprzek, tak że my prawie spadamy z łóżka.
Biedny Maksio też się męczy.
Jak mu czegoś zabronie robi to jeszcze raz i spogląda na mnie z ukosa co ja na to- to ja znowu "nie wolno" a on się cieszy jak głupi do sera :-)
I ponownie próbuje....
Dziewczyny dajecie dzieciom słodycze??
Nie. Bo po 1.-czekolada zawiera mleko, 2-jeszcze się ich naje :ico_oczko: i wydaje mi się, że to za wcześnie. Z takich "słodkich przekąsek" to Mateusz jada od czasu do czasu flipsa, ze słodkiego picia to owszem sok (najczęściej marchewkowy, ewentualnie marchew-banan, innych nie pije) i to 20ml soku+40ml wody.
Aha powiedzcie mi jaką drogą można się zarazić rotawirusem??
Głownie przez brudne ręce (myć po każdej toalecie, gdy maluch dotyka zabawek i dziecka zakażonego), pokarm (zanieczyszczona woda, brudne owoce i warzywa). To wirus więc zarazić się można tak naprawdę wszędzie bo u dorosłych może przebiegać bezobjawowo albo tak łagodnie że nawet nie wiedzą że go mają i mylony jest z grypą żołądkową. Zakażony rozsiewa wirusa jeszcze przez 7 dni od ustąpienia objawów.
Właśnie żona kuzyna z Igorkiem w szpitalu na badaniach, bo on ma permanentne biegunki, bardzo często wymiotuje, nie trawi pokarmów, bo w kupce znajduje całe niestrawione resztki różnych produktów. On ma już 1,5 roku a oni się dopiero za to wzięli :ico_olaboga:
Biedne dziecko.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

10 sty 2012, 10:03

witam

my już po śniadanku
dzisiaj wyjątkowo 1 pobudka koło północy i spaliśmy sobie do 7.30 :ico_brawa_01:

Hania już mnie wkurzyła,bo ona sobie wymyśliła jakiś dżem na kanapki co w domu nie ma i stwierdziła,że nie będzie jeść,to ja jej,że żadnych bajek nie ma,a do obiadu nic nie dostanie nawet jak głodna będzie :ico_nienie: no i ma gumy owocowe i czekoladkę to też nie ruszy,bo ona że jak ja jej nie dam nić to ona sobie ukradkiem słodycze wezmie ha ha może sobie pomarzyć,jak się nonono przegłodzi to się nauczy jęść a nie wydziwiać :ico_nienie:

Koroneczka, biedny Krzysiu :ico_sorki: co do słodyczy to u mnie A małej daje albo Hania a już szczególnie moja mama by słodkie dawała :-D
Właśnie żona kuzyna z Igorkiem w szpitalu na badaniach, bo on ma permanentne biegunki, bardzo często wymiotuje, nie trawi pokarmów, bo w kupce znajduje całe niestrawione resztki różnych produktów. On ma już 1,5 roku a oni się dopiero za to wzięli :ico_olaboga:
biedaczek :ico_sorki: ale tempo to rodzice mają,żeby po takim czasie dopiero się tym zająć :ico_noniewiem:

Murchinson, jak nocka Matiego?

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

10 sty 2012, 10:04

Witam z :ico_kawa:
u mnie biało ale temperatura na + więc chlapa.
Mały spał od 19.15 do 6.15 :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Miłego dnia.

[ Dodano: 10-01-2012, 09:06 ]
Murchinson, jak nocka Matiego?
Spał spokojnie całą noc.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

10 sty 2012, 10:16

czesc

Aniu pytalas czym smaruja malemu zabki,a wiec nie pamietam, ale chodzi o to zeby ta prochnica sie nie rozprzestrzeniala dalej na inne zabki :ico_sorki:
Spał spokojnie całą noc.
no to pieknie, oby juz tak zostalo i problemy ze spaniem sie skonczyly :ico_sorki:
Dziewczyny dajecie dzieciom słodycze??
Tosi ostatnio posmakowaly te ciasteczka z hippa od 7 miesiaca i czasem zje biszkopta, chrupki kukurydziane
Emilia, zapomniałam spytać, jak uczulenie Marcela i dieta bezmleczna? Pomaga?
_________________
wiesz co raczej to mleko go uczula, ale nie zjedzone np w nalesnikach raz na jakis czas, tylko pite codziennie systematycznie w przedszkolu
bo wlasnie w zeszlym tygodniu znowu pil w przedszkolu (na moja prosbe) i go wysypalo - tzn ma takie place czerwone swedzace :ico_noniewiem:
ale tak do konca tez ciezko mi to potwierdzic, bo w miedzyczasie mial antybiotyk....
dzieki

co robicie na obiad?

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

10 sty 2012, 10:21

u mnie biało ale temperatura na + więc chlapa.
u mnie tak samo,wieczorem napadało,ale do południa pewnie już po śniegu będzie :ico_noniewiem:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

10 sty 2012, 10:22

Murchinson napisał/a:
u mnie biało ale temperatura na + więc chlapa.

u mnie tak samo,wieczorem napadało,ale do południa pewnie już po śniegu będzie :ico_noniewiem:
u nas nie ma sniegu :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

10 sty 2012, 10:26

Dzieńdoberek!

Ja dziś oczy na zapałki :ico_sorki: Maksio budził się co pół co godzina z płaczem i za nic nie chciał iść spać dalej!!! Nie wiem co mu było :ico_noniewiem: Czy to ten katar, czy ząbki. Obudził się o 7 na dobre i teraz wesołu uśmiechnięty, żadnych symptomów jakichlolwiek dolegliwości :ico_sorki:

Murchinson, dobrze, że Mati spał spokojnie całą noc :ico_brawa_01: Dzięki za info o rota. Ja teraz strasznie żałuje że go nie zaszczepiłam, no ale trudno :ico_sorki:

Aniu, Z Hani to niezła kierowniczka :-) i co zjadła śniadanko??

Ja właśnie też nie daje słodyczy Małemu, moi rodzice też mają zapowiedziane i się tego trzymają, ale wszędzie gdzie jesteśmy każdy ciach coś Małemu do ręki pakuje, już czasem nie mam sił tłumaczyć.... bo potem słyszę : moje dziecko jadło kinderki od 5 miesiąca :ico_olaboga:
biedaczek :ico_sorki: ale tempo to rodzice mają,żeby po takim czasie dopiero się tym zająć :ico_noniewiem:
No biedna dziecko naprawde męczy się strasznie. Ostatnio jak się widziliśmy ta kuzynka do mnie, że ona już sił nie ma, bo Igorek już 12 kup zrobił, ona tylko pierze i prasuje :ico_olaboga: 2 razy już był w szpitalu z rota, do tego uczulenie na białko i nietolerancja laktozy, nie daje mu glutenu :ico_sorki: A mi się po prostu wydaje, że tak naprawdę sami nie wiedzą co mu jest. Lekarka podejrzewa celiakie dlatego dostali teraz skierowanie do szpitala na badania :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 10-01-2012, 09:29 ]
U nas też bez śniegu. Ale kropi i wiatr wieje więc ze spacerku nici.
Ja mam ochotę na jakąś zapiekankę więc pomyślę co tu na obiad stworzyć :-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości