Awatar użytkownika
Gusia90
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 625
Rejestracja: 28 maja 2009, 10:55

11 sty 2012, 16:20

Bry :)

troche sie podnioslam na duchu :ico_oczko: wczoraj dostalismy przelew z bylej pracy męża za jego 3 dni pracy w grudniu wiec kupilismy troche ubranek i prezent urodzinowy dla Krzyśka :-D

no i dostalam plaszczyk zimowy od męża :ico_brawa_01:

dla malucha zostalo nam wsumie do kupienia lozeczko wózek i prae pajacykow plus kosmetyki wiec nie tak duzo jak myslalam :ico_brawa_01:

jutro mąż ma dostac kase z budowy gdzie dorabia to zamowie łóżeczko :-D i byle do konca mc przeciagnac :ico_oczko:

ja mam w piatek glukoze i boje sie że sie porzygam :ico_olaboga: a jak pytalam w labo czy maja wlasna czy musze kupic to mi powiedzieli ze to zalezy skad skierowanie i namiejscu zdecyduja :ico_zly: ale kupilam juz w aptece te 75g jeszcze wezme wlasna wode i kubek z lyzeczka zeby sie nie czepiali :ico_puknij:

sliczne brzuszki macie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
moze uda mi sie wieczorkiem moj wklic i odrazu zmierzyc :-D

ja tez zasapana chodze jak po zakupach jestem czy po spacerze w synkiem :ico_olaboga:

lece sprzatac bo nie ma gdzi enogi w pokoju postawic

ancurek86
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:55

11 sty 2012, 16:28

hej, jestem w szpitalu, szyjke mam bardzo skróconą ale zamkniętą, poleże tu troche, mały rośnie, oby chociaz do 30 tygodnia wytrzymał :ico_placzek:

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

11 sty 2012, 16:59

gusia to super ze u was lepiej :ico_brawa_01:
ancurek kochana , trzymaj sie dzielnie :ico_pocieszyciel: badz silna i nie matw sie a na pewno wszytsko bedzie dobrze :ico_sorki: trzymamy kciuki za twojego maluszka :ico_sorki: :ico_sorki: &&&&&&&&&&&&&&

agasio
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 687
Rejestracja: 05 lip 2011, 18:00

11 sty 2012, 17:06

Rybciu- fajny brzucholek:)
Ancurek- bidulka z ciebie , trzymam kciukasy, zeby maluszek siedział w brzusiu jak najdłużej :588:
Gusia- a jedna jest lepiej, miejmy nadzije, że bedzie całkiem dobrze;)
Dziewczyny jak to jest z kasą z ZUSu po jakim czasie dostałyście pieniązki za zwolnienie?

[ Dodano: 11-01-2012, 16:07 ]
Dzięki za zyczenia zdrówka dla Damianka , juz mu całkiem dobrze, chyba pomogło:)
Rybko- masz przejścia nie do pozazdroszczenia po tej glukozie :ico_olaboga:

[ Dodano: 11-01-2012, 16:08 ]
A ja jutro zaczynam 33 tydzień :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

11 sty 2012, 17:17

Dziewczyny jak to jest z kasą z ZUSu po jakim czasie dostałyście pieniązki za zwolnienie?
ja jestem już 3,5 miesiąca na zwolnieniu i ciągle dostaję kasę z firmy... ponoć zus im zwraca te pieniądze.
ancurek trzymaj się dzielnie kochana!!!!
rybka śliczny brzuszek :-D
ja byłam na zakupach :-D kupiłam termometr do czoła, nowe kosze na pranie dla nas i Piotrusia, buciki i ręcznik z kapturkiem :-D w sobotę z mężem jadę po wanienkę i dla siebie koszule itp no i rozejrzeć się za łóżeczkiem.. może kupimy jakieś :-) wtedy zostaną nam tylko kosmetyki i wózek :-)

agasio
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 687
Rejestracja: 05 lip 2011, 18:00

11 sty 2012, 17:35

Asieńka szalejesz z zakupami:)
Dziewczynki- niedawno był temat pościeli, podeslijcie mi linka do sprawdzonej stronki :ico_sorki:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

11 sty 2012, 18:03

ancurek86, trzymaj sie
wytrzymacie

Awatar użytkownika
Sajurka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 128
Rejestracja: 09 sty 2012, 08:31

11 sty 2012, 18:19

Ancurek trzymaj sie ciepło , musi byc dobrze .
Rybka brzuszek bardzo zgrabniutki


No to poszalałam :-D kupiłam :
sukieneczke
pare body
spiochy, pajacyk, bluzeczki, czapeczki, skarpetki :ico_haha_01: . Kurcze jak to wciaga .
Jeszcze cos kupie w styczniu i lutym. W marcu kupuje rozek, kocyki, itp
w kwietniu - łozeczko, bujaczek - wieksze rzeczy. Wozek maja kupic rodzice - uparli sie .


Dziewczyny .. jaka kupic butelke ? i smoczek? jaka firma jest dobra ? Lovi ? i pieluchy jakie ??
podgrzewacz kupic ?
Wy juz macie doswiadczenie a u mnie to pierwsze dziecie.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

11 sty 2012, 18:31

kingoza, dzieki :-D
ale kupilam juz w aptece te 75g jeszcze wezme wlasna wode i kubek z lyzeczka zeby sie nie czepiali :ico_puknij:
- ja glukoze swoja mialam miec,kubeczek i wode dali swoja :ico_oczko:

Ciesze sie,ze ta kaske dostaliscie :ico_sorki:

ancurek86, jeju kobieto,to ci sie szyjka trafila :ico_olaboga: Zaciskaj nogi i odpoczywaj :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Rybciu- fajny brzucholek:)
- dzieki :-D
Dziewczyny jak to jest z kasą z ZUSu po jakim czasie dostałyście pieniązki za zwolnienie?
- ja nie pamietam juz :ico_olaboga:
rybka śliczny brzuszek :-D
- dzieki :ico_brawa_01:
wtedy zostaną nam tylko kosmetyki i wózek :-)
- super :ico_brawa_01:
Rybka brzuszek bardzo zgrabniutki
- jej,dzieki :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
jaka kupic butelke ?
- moje dzieci lubily Avent a dla Szymka kupie TT :ico_sorki:
i smoczek?
- smoczek 0-3 miesiaca pewnie tez TT kupie albo avent :ico_sorki:
Lovi ?
- lovi to taka lepsza seria od canpolu,jak dla mnie nie bardzo,bo te smoczki do butelek za miekkie byly i jak Zuzka pila ( dla niej kupilm wlasnie lovi na poczatek a potem szybko avent) to sie splaszczal :ico_noniewiem:
i pieluchy jakie ??
- na poczatek pewnie pampers te zolte jedna paczke,potem pampers 2 jakis czas i Dada z Biedronki :ico_sorki:
podgrzewacz kupic ?
- ja bym sobie darowala :ico_sorki:

Jak Zuzka miala roczek i juz nie cycowala,to ja na noc wode w termocie mialam goraca i wlewalam wode z termosu,uzupelnialam mineralka i wsypywalam mieszanke i gotowe :-D

a jak nie mialam wody w termosie,to wlewalam do butelki tyle ile potrzebowalam i wkladalam do mikrofali :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

11 sty 2012, 18:34

Hej hej...

przede wszystkim: ancurek, wytrzymasz spokojnie, jesteś pod opieką, więc grzecznie leż, a dzidziuś niech sobie rośnie dłużej niż do 30tego!!! Trzymam kciuki!

iw_rybka, no jakoś to będzie... ja jeszcze trójkę dzieci potrafiłam objąć rozumem ;) ale czwórki jeszcze nie potrafię :ico_oczko: Może dlatego, że tak mało jest rodzin z 4 dzieci, a jak już się spotyka, to margines jedynie, więc nie ma skąd czerpać dobrych wzorców i natchnienia.
Mi koleżanka mówi, że czwartego dziecka wcale nie zauważę, tzn różnicy już nie będzie :ico_oczko: Fajnie fajnie, ale sama ma dopiero 2gie w drodze... Łatwo się mówi :ico_oczko:
Mi samochód sprawy nie ułatwi właściwie, bo szkołę mam ulicę dalej. Wolałabym jednak mieszkać dalej, a mieć wejście "normalne" a nie krok i schoooody.... ani miejsca na wózek ani na dzieci ubierające buty...
To pomaganie dzieci fajnie w teorii się przedstawia. Praktyka bywa jednak wielce wkurzająca (te ich przepychanki). Dlatego szybciej i łatwiej będzie mi: 2 min szykowania ciuszków, ręczników, przewijakowych rzeczy samej a im pozostawienie do umycia stópek czy rączek... ALBO... lali bobasa :ico_haha_01:


Pojawił się temat chust :ico_oczko:
Ja jestem z frakcji ;) "tkana od początku".
nie jest trudniej. Fakt trzeba dociągac tkaną, ale zarówno w elastyku i tkanej można zobaczyc wiązaniowe babole i dziecko wiszące na chuście koło kolan rodzica :ico_oczko: hehe.
Teraz jest tyle "pomocnych chustomam" w każdym rejonie Polski, kobiet po szkoleniach specjalistycznych, że w razie problemów pomoc się znajdzie.

Elastyk- faktycznie jest na krótko. Niby do 9 kg, ale w elastycznym materiale już nie nosi się komfortowo nawet dziecka o mniejszej wadze. No i grzeje mocniej niż tkana, co jest upierdliwe zwłaszcza latem.
Ja nosiłam i Damiana (ponad rok- aż do ciąży z Milenką)
I Milenę- też długo, aż do obecnej ciąży i jeszcze potem troszkę też. Teraz często wyciągam chustę gdy nie może zasnąć (minuta i śpi, a noszona "klasycznie" wije się i wkurza). Ale sił coraz mniej. A na wypady bierzemy teraz z Mężem nosidło "manduca". Jest to nosidło ergonomiczne, więc dba o odpowiednie ustawienie nóg w biodrach i kolanach, praz pleców, podobnie jak chusta (dziecko nie wisi na kroczu jak w marketowym nosidełku). Nosi M :ico_brawa_01:
I co lepsze, albo Mili albo Damiana, bo on nadal lubi noszenie :)
Chusta będzie zawsze ze mną na pewno jak się bobek urodzi. Jak będę się mocowała z wózkiem i schodami, to łatwiej mi będzie zamotać bobka niż targać wózek... i wyskoczyć po dzieci z Milą za rękę.
Mam tylko nadzieję, że Mały będzie chętny do chusty. Milena darła japcię przez 2 miesiące, zanim doszłam, że nie pasuje jej wiązanie "kieszonka", i woli "podwójny krzyż" :ico_oczko: Potem nosiłyśmy się z radością przez długi czas- latem, zimą, nad morzem, na wsi, na ogrodzie, przemierzając rozkopaną pod kanalizację wieś (wózkiem nie dałoby rady dojśc np. na pocztę). A już nie mówiąc o takich miejscach jak: sklepy gdzie jest 5 schodków, bank bez podjazdu, autobusy wysokopodłogowe, albo busik, jaki jeżdził u nas na wsi. :ico_brawa_01:


Ja jutro na zakupy do wspomnianego H&M licząc na przeceny :-D i body na napki :ico_brawa_01: Może i jakies inne ciekawe sklepy dopadnę.

Znikam tymczasem...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość