margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

20 sty 2012, 13:04

hej
my z rana załatwialiśmy sprawy związane ze chrztem malutkiej
i 12.02 bedzie ochrzczona po południu R. pojedzie do ciotki :ico_oczko: u której w sali weselnej bedziemy robić imprezkę :ico_sorki:
malutka jezdziła dziś z nami bo nie miałam jej z kim zostawić mama z Igim pojechala na choinkę do szkoły mojej 7 letniej siostry :ico_sorki: :ico_sorki:

ile śpią Wasze pociechy? I jak u Was z wagą po porodzie?
Melcia róznie śpi ale tak 2-3 godz po spacerach dłuzej :ico_sorki: odnośnie wagi to mi jeszcze 7 kg zostało (przez te magiczne 9m-cy przytyłam 20) no i już w 3 pary swoich spodni się zapinam :ico_sorki:
na wkladce byl skrzep wielkoscii conajmniej kiwi :ico_szoking: siadlam na kibelku i drugi wypadł chyba nwet większy
ja tak miałam jeszcze w szpitalu chyba 2 doba po porodzie była a teraz to już minimalne krwawienie tak jak na koncówce @
odchodzi się od kąpania noworodka po urodzeniu. w moim np. już ponoć rzadko kąpią - co mi się wydaje dość obleśne, bo to dziecko takie ubabrane w tej mazi ma sobie wyschnąć :ico_noniewiem: że to niby naturalne i lepiej dziecku zrobi.
u nas nie kapia po porodzie na 2 dzien i wcale nie jest to obleśne ja nawet o czymś takim nigdy nie pomyslałam jak tylko malutka wyszła z brzuszka i była cała w mazi to ja ja całowałam taka byłam szczęśliwa nawet przez myśl mi nie przeszło to ze ona jest nie wykąpana i w mazi :ico_noniewiem:
Co do spania to ja nie śpię w dzień, tak jak pisałam Lila nieprzewidywalna jest i mysle, że nie opłacałoby mi sie kłaść.
u mnie spanie w dzien nie wchodzi w gre przecież mam w domu energicznego 2.5 latka ktory tez potrzebuje mojej uwagi przytulania itp
Dziewczynki czy w styczniu robiłyśmy pomiar brzuszków?
robiłyśmy nawet ja sie na niego załapałam jeszcze :-D

Awatar użytkownika
szyszeczka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 09 cze 2011, 12:06

20 sty 2012, 13:05

Jadzia ja tez mam bóle jak na @ i kość ogonowa strasznie boli ale rozwarcia nie mam :(
Zapisałam się na poniedzialek do dermatologa, żeby zobaczył te plamy.
Jadziu od ginka dostalam skierowanie na badania krwi, dzisiaj byłam oddać krew i zobaczymy co tam wyjdzie. Z wynikami śmigam do ginekologa we wtorek więc zobaczymy.
Gabi, Kaja, martam życze wam zeby spanie u waszych dzieciaczków sie unormowało i żeby Wy miałyście więcej czasu na odpoczynek :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Beatka78
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1689
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:18

20 sty 2012, 13:06

Mad kiedys wspominalam o grejfrucie ze trzeba zjesc najlepiej 2 swieze
ja dzis jedengo zaraz wrzuce i przysiady porobie

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

20 sty 2012, 13:13

Beatka78, 2l sok obaliłam z grapefruita. A świeżego sobie kupię popołudniu jak coś może wskórać :-)

Jadzia, te ukłucia oznaczają że szyjka się skraca. U mnie tak było ;-)

Chodząc nic mnie nie uciska tylko brzuch wisi i denerwuje.

Mam takie pytanie... do tych które w zaawansowanej ciąży miały przytulasy. W jakiej pozycji Wam najwygodniej ? Wczoraj odkryliśmy, normalnie eureka :-D że nawet w ciąży da się dużo głębiej wejść :-D

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

20 sty 2012, 13:15

do tych które w zaawansowanej ciąży miały przytulasy. W jakiej pozycji Wam najwygodniej ?
my zawsze na brzegu łóżka tak ze ja lezałam na plecach z poduchą pod głową a R. klęczał na podłodze tylko w takiej pozycji mnie nie bolało :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Jadzia
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2986
Rejestracja: 14 sty 2009, 14:22

20 sty 2012, 13:19

Jadziu od ginka dostalam skierowanie na badania krwi, dzisiaj byłam oddać krew i zobaczymy co tam wyjdzie. Z wynikami śmigam do ginekologa we wtorek więc zobaczymy.
to ciekawe co wyjdzie , trzymam kciuki ,żeby było wszytko ok :-)

ja wcześniej jak miałam anemię i lekarz mi przepisał jakieś żelazo na receptę to paskudnie się po nim czułam , :587: teraz dała mi Biofer bez recepty i chyba 12 złoty koszkował kompletnie nic mi po tym nie jest aż się zdziwiłam :ico_noniewiem:

Beatka78, kurcze że ja wcześniej nie wiedziałam , tak mi się chce grejpfruta :ico_oczko: , ananasa mam ale w puszce :ico_haha_01:

[ Dodano: 20-01-2012, 12:24 ]
Jadzia, te ukłucia oznaczają że szyjka się skraca. U mnie tak było ;-)
ja szyjke mam już ponoć całkowicie skróconą , wiec tera nie wiem co to ,może w poniedziałek mnie zbada po ktg to się okażę :ico_noniewiem:


a co do pozycji to różnie , ja odkryłam za to ,że po sexiku nie boli mnie spojenie i z łóżka podnoszę się jak bym w ciąż nie była :-D

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

20 sty 2012, 14:00

po sexiku nie boli mnie spojenie i z łóżka podnoszę się jak bym w ciąż nie była
To ja zaś wszystkie kości tamtejsze czuję wyraźniej. A dzisiaj rano miałam zakwasy haha :-D
tylko w takiej pozycji mnie nie bolało
Kąt nachylenia właśnie ma mega znaczenie na końcóweczce :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

20 sty 2012, 14:08

MAD>, ale mi rusz na ta porodówkę! ile można się prosić ;-)
byłam u nas w Biedronce i nie ma dady 1. tylko 2 :ico_noniewiem: a mogę się zalożyć, że niedawno były, bo sama patrzyłam z ciekawości na cenę i ilość sztuk.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

20 sty 2012, 14:20

u nas sa Dady o takie :ico_sorki:

Obrazek

cena ok 26 zl :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 20-01-2012, 13:24 ]
a potem sa teoretycznie 3 dla dzieci z waga 4-9 kg a te pierwsze,to niby 2 ale chyba jakos 1 moga byc stosowane :ico_sorki:

Obrazek

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

20 sty 2012, 14:24

Gabi my też teraz kupilismy pieluszki DADA i nie są złe, choć wydaje mi się że szybciej "pęcznieją" od Pampersów, chusteczki też kupiłam ale mi nie pasują wogóle (są nasączone takim czymś śliskim) Ja z chusteczek najbardziej lubie zielone Hugiesy

Szyszeczka u nas też Dady od 2 sie zaczynają

Aga26 aż tyle pampków ci schodzi ?? U nas idą 2-3 w nocy i w ciągu dnia ok 5, Kubul robi średnio 1 kupe na dzień więc ok, ale miał dzień że zrobił 12 i wtedy to nam pieluch poszło że hoho

Mad oby po tych dzisiejszych wyczynach Martynka w końcu zechciała opuścić twój brzuszek,
a jesli chodzi o ten poród w taksówce to taksówkarz nieźle musiał przeżyć hihihi, u mnie z resztą mało brakowało i gdybym jeszczze skurcze w domu zaczęła mierzyć to kto wie czy Kubuś na drugie Passat by nie miał hahahahhaha

Ja na spanie małego nie mogę narzekać bo choć w ciągu dnia ma tylko jedną dłuższą drzemkę ok 3 godz (własnie teraz ;) ) a potem to juz raczej drzemanko przy piersi ale za to w nocy to budzi się co ok 3 godz i tylko piciu i z powrotem do łózeczka i ładnie spi do ok 8.30

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość