Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

22 sty 2012, 20:45


[ Dodano: 21-01-2012, 22:55 ]
O widzę że suwaczek zmieniłaś.A nie za wcześnie? I na niebieski kolor czyżby przeczucie że chłopak? Tobie chyba dosyć wcześnie wyszedł test pozytywny więc chyba by nie wyszedł pozytywny gdyby ciąża była wcześniejsza. Kiedy robiłaś?
A zmienilam suwaczki zebym wiedziala ktory tydzien wedlug om a ktory wedlug usg :) A co do plci to sama juz nie wiem :)
Test robilam dzien przed spodziewana @,ale lekarz wedlug usg ma racje bo spojrzalam na kalendarzyk i owu mialam nie 14/15 dnia tylko 21 dc wiec stad poprostu dzidzia mniejsza czyli sama ciaza mlodsza :-)

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

22 sty 2012, 21:15

a w którym tygodniu miałaś usg? Bo mi lekarz powiedział że mam duże dziecko a wychodzi że mniejsze od Ciebie a jak u Ciebie środek czyli u mnie małe :-D
W 13+5 a wg odczytu wielkości dziecka to dokładnie 14tc.
Wiesz, wszystko zależy też od biblioteki wgranej w pamięć ultrasonografu. Widocznie w tej klinice były duże dzidzie i moja wypadała jako średnia:)

[ Dodano: 22-01-2012, 20:18 ]
Właśnie znalazłam wyniki z poprzedniej ciąży- Jolka w 14+1 tc miała 84mm i też wbijała się w sam środek siatek centylowych :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

22 sty 2012, 21:21

No a moja klasyfikowała się jako mała a miałam 74mm i w ogóle termin z USG przesunął się z 12 lipca na 20... a na poprzednim USG wychodziło identycznie z USG i OM więc ja nie wiem jak to jest... nastawiam się na poród na połowę lipca ,i czy to 12 czy 20 czy wcześniej to dzidzia sama sobie wybierze :-)

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

22 sty 2012, 21:32

W 13+5 a wg odczytu wielkości dziecka to dokładnie 14tc.
Ja miałam w 12 tc i 1 dzień więc dlatego mniejsze. A termin porodu z terminem z usg różnił się chyba 3 dni. Więc pokrywają się.
nastawiam się na poród na połowę lipca ,i czy to 12 czy 20 czy wcześniej to dzidzia sama sobie wybierze :-)
ja mam nadzieję że nie będzie chciał wyjść wcześniej bo na początku lipca na wakacje chce pojechać. A termin mam 28, 29 lipca.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

22 sty 2012, 21:56

u mnie też setna stronka :-D
ta przezierność to ponoć tylko się wtedy liczy jak mierzona przez brzuch a ja przy smyku miałam dowcipnie, teraz dopiero przez brzuch i też 1.3 :-)
u mnie termin z OM i usg różni się 3 dni więc prawie żadna różnica :ico_oczko:
mała kopie dosłownie pomiędzy moimi nogami :ico_szoking:
Madleine, to idealnie dzidzi rożnie skoro owulka pózno była :ico_brawa_01:
ja już półmetek jutro :ico_olaboga: :-D

[ Dodano: 22-01-2012, 20:57 ]
gosia888, a gdzie na te wakacje? ja bym chciała już w czwórke w sierpniu pojechać gdzieś :-D

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

22 sty 2012, 22:49

ta przezierność to ponoć tylko się wtedy liczy jak mierzona przez brzuch a ja przy smyku miałam dowcipnie, teraz dopiero przez brzuch i też 1.3 :-)
mi lekarz najpierw zrobił przez brzuch ale źle było widać bo z tyłu dziecko więc zrobił dowcipnie. Potem dziecka nie mógł przesunąć i znowu przez brzuch ale chyba nic nie widział, nie wiem nic nie mówił że przezierność można tylko przez brzuch. On chyba liczył dowcipnie. W pierwszej ciąży na pewno miałam tylko dowcipnie a inny lekarz mi robił. Więc nie wiem jak z tym jest,
gosia888, a gdzie na te wakacje?
chcieliśmy całą rodziną to znaczy moi rodzice moja siostra z rodziną no i my pojechać na Węgry na przełomie lipca/sierpnia. No ale poród mam na koniec sierpnia więc chcemy przełożyć na początek lipca. Mam nadzieję że dobrze się będę czuła. Bo z małym dzieckiem nie chciałabym jechać umęczyłabym się tylko.
u mnie termin z OM i usg różni się 3 dni więc prawie żadna różnica :ico_oczko:
no u mnie też z usg wyszedł wcześniejszy termin i strasznie zdziwiona byłam bo poprzednie cykle po odstawieniu tabletek miałam po 42-45 dni :ico_olaboga: ale zaczęłam brać leki na niedoczynność tarczycy i one musiały wyregulować cykle.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

22 sty 2012, 22:57

gosia888, ja o tej przezierności to na jakiejś "mądrej" stronce czytałam ale czy tak jest to nie wiem- z tym że przez brzuch :ico_haha_01:
właśnie wygraliśmy licytację X-landera używanego 2 w 1 :ico_szoking: co ja będę robiła z wózkiem przez 4.5 miesiąca :ico_haha_01: ale cena to 586zł z przesyłką to spooko a walka była zażarta :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

22 sty 2012, 23:00

gosia888, super pomysł z tymi wakacjami :ico_brawa_01:
Ja żadnych wyjazdów na ten rok nie planuję (no chyba że weekend majowy). Musimy wykończyć górę domu bo we czwórkę będzie nam ciasno :ico_olaboga:

No i nie obraziłabym się, gdybym urodziła z dwutygodniowym wyprzedzeniem :ico_sorki:
Chociaż z Jolką mimo że miałam dużo ruchuto i tak w 40tc miałam tylko 0,5cm rozwarcia i żadnych symptomów przedporodowych :ico_noniewiem:

A co do USG i przezierności...
W I ciąży miałam przez brzuch dlatego teraz się zdziwiłam że facet chce dowcipnie... no ale tłumaczył że tak lepiej widać :ico_oczko:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

22 sty 2012, 23:05

tak w 40tc miałam tylko 0,5cm rozwarcia i żadnych symptomów przedporodowych
to kiedy urodziłaś? Ja urodziłam dzień przed terminem.
właśnie wygraliśmy licytację X-landera używanego 2 w 1 :ico_szoking:
gratuluję :ico_brawa_01: cena naprawdę dobra. Szkoda że nie można podawać linków z allegro to chociaż wklej zdjęcie wózka :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

22 sty 2012, 23:17

gosia888, może wrzucę fotę jak już przyjdzie ,co? :-)
jest cały czerwony- to gondola, a spacerowy czerwony z elementami czarnego.
boję się że gondola mała ale myślę że na parę miesięcy starczy :ico_oczko:
podoba mi się to że moskitiera jest na gondolkę, dość szczelna sie wydaje a to super pomysł jakby mi niunia na ogrodzie spała. oj rozmarzyłam się, a tu jeszcze tyle czekania i stresów po drodze. i ból porodowy :ico_chory: :ico_oczko:

[ Dodano: 22-01-2012, 22:18 ]
ja rodziłam 4 dni przed terminem z OM, dokładnie w terminie z usg. oby i tym razem tak się udało :ico_sorki: :ico_haha_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość