Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

24 sty 2012, 13:32

biniu_s, mnie najwygodniej wozić w tym najmniejszym foteliku z przodu
obok kierowcy
a najbezpieczniejsze miejsce na tylnim siedzeniu to środkowe ale w tych mniejszych autkach w tym miejscu często, gęsto jest takie jakby podwyższenie i to eliminuje to miejsce bo się bedzie kolebotać

a w polsce nie wolno wozić w gondoli nawet tej przystosowanej bo zapiecia pasami

te malutkie foteliki są uperdliwe w zapinaniu ale za to wygodne bo można dzieciaka bez budzenia wszędzie ze sobą zabrać

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

24 sty 2012, 13:35

Jagodka nie mozna w gondoli przeowzic ??? nie wiedzialam...a znajoma nie kupuje fotelika bo mowi ze w gondoli wozic bedzie .....

[ Dodano: 24-01-2012, 12:37 ]
ja znalazlam artykul prawny ze mozna.. ale to nie jest bezpieczne... :/

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

24 sty 2012, 13:50

a w polsce nie wolno wozić w gondoli nawet tej przystosowanej bo zapiecia pasami
a to widzisz, ja czytałam ostatnio w jakiejś broszurce że można, ale u mnie to i tak nie wchodzi w grę.

Faktycznie na środku jest podwyższenie u mnie w aucie :ico_zly:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

24 sty 2012, 13:56

link usunięty przez obsługę forum
ja nie wiem słyszałam że nie wolno

link usunięty przez obsługę forum

[ Dodano: 24-01-2012, 12:59 ]
wiecie kobieta w ciązy tez nie musi zapinać pasów w aucie ale ja wole to niż spotkać się w trakcie wypadku z poduchą albo z deską rozdzielczą

[ Dodano: 24-01-2012, 13:02 ]
ja wam powiem jedno
każdy bedzie przewoził jak uważa
ja już wiele razy słyszałam że przesadzam bo przecież kiedyś dzieci jezdziły bez niczego i tez dobrze było
ale pytanie brzmi jakie wtedy były auta, ile ich było, ile się jeździło i z jakimi prędkościami?????
Ostatnio zmieniony 24 sty 2012, 16:44 przez jagodka24, łącznie zmieniany 1 raz.

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

24 sty 2012, 14:05

asienka patrze ze to samo usłyszałas od swej ginki co ja od swego...hehe :ico_oczko: cos w tym musi byc :ico_oczko: i super ze z dzidzią ok :ico_brawa_01: i ja tęz mam już 12 kilo na plusie :-P

a ja juz obiadek zrobiłam...kopytka ....i zanim je zrobiłam to sie objadłam nimi... :ico_wstydzioch: az mi wstyd ze non stop jem :ico_szoking:

[ Dodano: 24-01-2012, 13:07 ]
ja w aucie bez pasów czuję sie dziwnie...wiec zawsze je zapinam...jak narazie ani razu nie przeszkadzały mi :-D

a fotelik to mus!!!!

[ Dodano: 24-01-2012, 13:13 ]
ja też rodziłam w 42 tyg ciązy :ico_noniewiem: i gdyby nie kroplowki to moze do dziś bym chodziła z brzuchem... :ico_smiechbig: , bo moj organizm nawet na kroplowki nie był wrażliwy.. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

24 sty 2012, 14:17


[ Dodano: 24-01-2012, 13:02 ]
ja wam powiem jedno
każdy bedzie przewoził jak uważa
ja już wiele razy słyszałam że przesadzam bo przecież kiedyś dzieci jezdziły bez niczego i tez dobrze było
ale pytanie brzmi jakie wtedy były auta, ile ich było, ile się jeździło i z jakimi prędkościami?????

i tu sie zgodze z Toba Jagodko :) bo ja tam tez pasy zapinam..i dzieck owoze w foteliku...jak dla mnei wozenie w gondoli jest niebezpieczne.. kiedys...kiedys faktycznie wozono bez nciozego..ale po pierwsze bylo mniej aut na ulicach i mniej wypadkow....

[ Dodano: 24-01-2012, 13:19 ]
1. fotelik to mu
2. pasy tak amo.. i dziwi mnei to jak kobieta mowi ze jej pasy w ciazy przeszkadzaja , wystarczy tyrzyamc w reku pas ktory przylega do brzucha i nic nie gneicie, a ile bezpienczniej w pasach ... :ico_sorki:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

24 sty 2012, 14:27

mnie najwygodniej wozić w tym najmniejszym foteliku z przodu
- a mozna tak wozic?
jakie wtedy były auta, ile ich było, ile się jeździło i z jakimi prędkościami?????
- dokladnie :ico_puknij:

Ja tez bym nie przewozila bez fotelika,chcociaz musze powiedzeci,ze Andrzejek w taksowce z Gdanska do Sopotu w gondoli ze szpitala przyjechal :ico_wstydzioch: Zuzia tez :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
Dopier potem jak sie kazalo,ze codziennie trzeba na rehabilitacje jezdzic,to polecialam i kupilam fotelik,bo jednak na dluzsza mete to bezpieczne nie jest :ico_nienie:
.kopytka .
- a ja jutro robie :-D

Bylam u lekarza z dziecmi tez przy okazji i wychodzi na to,ze jestesmy wszyscy porzadnie przezieieni,dostalam Prenatal Grip Care - tabletki z czosnkiem i aronia :ico_szoking:

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

24 sty 2012, 14:28

ystarczy tyrzyamc w reku pas ktory przylega do brzucha
ja jestem kierwca to nie moge jedną reką prowadzic hihi :ico_oczko: ale pas ten dolny jest pod brzuszkiem a gorny nad brzuszkiem wiec nawet go nie czuje :-D
ile bezpienczniej w pasach
oj tak.. :629: bez pasów mnie majta w fotelu... :577:

[ Dodano: 24-01-2012, 13:30 ]
a ja jutro robie
mamy podobne menu :-D
ze jestesmy wszyscy porzadnie przezieieni,dostalam Prenatal Grip Care - tabletki z czosnkiem i aronia :ico_szoking:
zdrówka , zdrówka , zdrówka...a Andrzejka nie prowadzasz teraz do przedszkola?

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

24 sty 2012, 14:33

ja jestem częściej kierowcą, ale ZAWSZE zapinam pas.. nigdy nic nie wiadomo, a o ile bezpieczniej jest...
Jagódko, ja też jestem przeciwniczką wożenia dzieci bez fotelików czy nie przypinania pasami do fotelika.. już raz się zdarzyło, całkiem blisko nas, że ojciec wiózł córkę w foteliku z tyłu ale bez przypinania pasami- mała wyleciała przez przednią szybę i w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala.. wystarczy nawet mocniej zahamować i dziecko lata po całym samochodzie :ico_sorki:
asienka patrze ze to samo usłyszałas od swej ginki co ja od swego...hehe :ico_oczko: cos w tym musi byc :ico_oczko:
i mam nadzieję że mały też posłucha grzecznie ginki i wcześniej wyskoczy bo nie chciałabym urodzić małego słoniątka :ico_haha_01: w tym tempie to my pod koniec lutego dobijemy 3 kg, a gdzie tu do kwietnia :ico_szoking: już zapowiedziałam mężowi że od Dnia Kobiet będzie maltretowany :diabel2: i niech się dzieje co chce ale do kwietnia nie dotrwamy w dwupaku (oby :ico_sorki: )
rybka zdrówka dla wszystkich :-)

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

24 sty 2012, 14:35

wpadlam sie przywitac :-D dzis zamowilismy wozek z allegro
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość