Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

25 sty 2012, 21:38

Martalka, tez wlasnie pisałam dziewczynom o tej stronce
wkurza mnie na maksa żenie można tu linków dawać

wiecie cena to jedno ale poprostu trzeba poczytać
ja wiem że na maxicosi, roomerze się nie zawiode i dlatego je kupuje
ten 15-36 mam nawet z isofixem i to też fajne bo fotelik nie lata po siedzeniu
ale miałam (i mam ) też ramatti i też nie jest zły
ważne jest żeby przymierzyć fotelik do auta
to jest baaaaaaaardzo ważne

a dziewczyny które rodzą pierwsze dzieci nie bójcie siękupić tego pierwszego fotelika za jakies 500-600,-
przeciez to nie bedzie wasze pierwsze dziecko więc dla drugiego bedziecie miałyjak znalazł
mój obleci już 3 dziecko

no i jak nasze dzieciaki się urodzą to już niestety ale na zime w kombinezonie nie ma co liczyć że pomieszczą się w tej kołysce
żebyście były tego świadome

no i zasada jest taka że jednak im większa ropiętość kilogramowa to fotelik nie jest tak wygodny i bezpieczny

alekażdy musi do siebie i do dziecka dopasować

a ja licytowałam graco quatro tour duo

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

25 sty 2012, 21:39

biniu_s, tak patrze na Twoj suwak i oczy chca mi wylezc z oczodolow :ico_szoking:

miesiac 3 tygodnie do narodzin :ico_olaboga:

[ Dodano: 25-01-2012, 20:40 ]
ogladam sobie porodowke na TLC :-D

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

25 sty 2012, 21:41

mój M zawsze tak mówił ;)
I miałam zawsze wrażenie, że mówi "taaak, zrób jak chceeeszzz" albo "zgadzam się z Tobą" ale wlaściwie sam od siebie nic nie wnosił do decyzji i nie wiedział na co się godzi :-D
dzisiaj nawet- chcesz to licytuj :ico_oczko: (o wózek chodzi)
Tylko ja własnie nie wiem czy to taki, a on nawet nie obejrzy instrukcji (ja mam to pewnie zrobić, a potem będzie "martyuuuuś, a jak się go skladaaa???")

A co do kolejnych Bobsów, będę liczyła, że antykoncepcja mnie nie zawiedzie ;)
No tak idealnie zaplanowaliśmy Milenę i Damiana, że aż mi głupio, że teraz z taką łatwością nam się niespodzianka trafiła :ico_haha_01:

[ Dodano: 25-01-2012, 20:49 ]
Są fajowe ... jak to się zwie... ŚPIWORKI do fotelików z dziurami na pasy. Więc jak mamy na przykład założyć kombinezon zimą i w nim zapinac, to się zimą nie zmieści. Ale jeśli wyłożymy fotelik śpiworkiem, potem zapniemy ubrane w dresik czy cokolwiek dziecko, a następnie śpiwór zapniemy, to dziecko się powinno mieścić dłużej.
Oczywiście biorąc pod uwagę, że potem musimy tak samo dziecię donieść w ciepłe miejsce z fotelikiem razem, by je wyjąć :)
Drobne dziecko powinno się mieścić spokojnie.
Chociaż wiecie co, jak widywałam czasami dzieci w fotelikach w przychodniach, czy gdziekolwiek, to wiele jest takich... ciasnych bardzo. malusich w środku

przykład śpiworka:
Obrazek

[ Dodano: 25-01-2012, 20:54 ]
ogladam sobie porodowke na TLC :-D
ja też ostatnio oglądałam. Drugi raz w życiu ;)
I nadal mnie dziwi ten program :ico_haha_01:
Wkurzające było jak naśmiewali się wręcz z dziewczyny rodzącej pierwszy raz, że ma ideę by rodzić bez znieczulenia. Tak jakby to było coś niemożliwego :ico_noniewiem:
Biedna bez możliwości ruchu na tym wyrze wyla z bólu, a zmiana pozycji, oddychania mogłaby jej pomóc. Ale czy ktoś to zaproponował?
Po co? lepiej udowodnic, że bez ZZO się nie da... Smutne to...

Ale na "wyjściu" dzieciaczków zawsze beczę :-D aaaaaaaaaaaa, wzruszające!!

I była też kobieta rodząca dziecko dla bezpłodnej pary... też się wzruszyłam... ale... jakoś tak dziwnie mi było... że bez miałknięcia je może "przekazać dalej"

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

25 sty 2012, 21:55

biniu_s, tak patrze na Twoj suwak i oczy chca mi wylezc z oczodolow :ico_szoking:

miesiac 3 tygodnie do narodzin :ico_olaboga:
Daj spokój, tak to zleciało że hej.... Ale od przyszłej środy chyba już będę na stałe w domku to mi się będzie dłużyło. Wtedy zabiorę się za konkrety więc może jakoś zleci.
ogladam sobie porodowke na TLC :-D
Ja jakoś nie mam potrzeby oglądania. Ostatnio położna nam wybijała właśnie oglądanie takich programów z głowy bo to człowiek jeszcze bardziej się boi i stresuje. Może w kolejnej ciąży się skuszę ale wtedy pewnie nie będę miała już tyle czasu co teraz.
"martyuuuuś, a jak się go skladaaa???"
hi hi, dobre :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

25 sty 2012, 22:00

biniu i masz rację, nie ma po co oglądać, bo się nakręcisz, a Twój poród i każdy kolejny może być diametralnie różny, a tam hmmmmmm z lekka :ico_noniewiem: dramatyzują tam gdzie nie potrzeba.
To jest jakby odwrotność książki "urodzić razem..." I.Chołuj.

mnie "ruszała" w pierwszej ciąży nawet animacja 3D porodu. Ale za to pomogła mi zrozumieć- jak prze mała dziurkę wyjdzie maly, ale wcale nie taki mały ludzik :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

25 sty 2012, 22:03

Tak jakby to było coś niemożliwego :ico_noniewiem:
- dokladnie,mnie to zawsze wpienia,ze u nas kobiety jak te cieleta na rzeż prowadzone,rodza bez znieczulenia,a tam znieczulenie robia standardowo jak u na lewatywe :ico_zly:
Ale na "wyjściu" dzieciaczków zawsze beczę :-D aaaaaaaaaaaa, wzruszające!!
- dokladnie :ico_wstydzioch:
I była też kobieta rodząca dziecko dla bezpłodnej pary
- no ja tego nie ogarniam,pytali jej czy nie jest jej smutno,ze oddaje swoje dziecko,a ona na to-ze to nigdy nie bylo jej dziecko :ico_noniewiem:

albo raz byly dwie lesbijki i jedna z nich rodzila blizniaki,dla mnie to nie naturalne :ico_puknij: dwie mamusie - fuj. Mi nie przeszkadzaja geje, lesbijki ale dzieci bym im nie pozwolila miec :ico_wstydzioch:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

25 sty 2012, 22:54

Co do biustonoszy i obwodow, to u nas w H&M sa takie specjalne "przedluzacze" do stanikow, aby obwod sobie regulowac. Taka jakby wstawka, zapytajcie u Was. Albo w pasmanteryjnych sklepach itp

W szwecji zalecaja montowanie tylem do 4 roku zycia i innych fotelikow nie uswiadczysz. My mamy Britax Evolva 9-34 dla Nell ,jest swietny i moge go polecic! i podstawke Graco dla Zuzi. Wlasnie ostatnio wyczytalam gdzies ze w Pl wchodza nowe przepisy i dziecka ponizej 12 rz nie mozna przewozic inaczej niz w foteliku. W sumie to i dobrze.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

26 sty 2012, 00:42

Co do biustonoszy i obwodow, to u nas w H&M sa takie specjalne "przedluzacze" do stanikow, aby obwod sobie regulowac. Taka jakby wstawka, zapytajcie u Was. Albo w pasmanteryjnych sklepach itp

W szwecji zalecaja montowanie tylem do 4 roku zycia i innych fotelikow nie uswiadczysz. My mamy Britax Evolva 9-34 dla Nell ,jest swietny i moge go polecic! i podstawke Graco dla Zuzi. Wlasnie ostatnio wyczytalam gdzies ze w Pl wchodza nowe przepisy i dziecka ponizej 12 rz nie mozna przewozic inaczej niz w foteliku. W sumie to i dobrze.
bardzo dobrze.
Ale jakby jeszcza zadbano o to by foteliki mające homologacje naprawdę nadawały się dla dzieci (znaczy były bezpieczne), to byloby bosko. Bo mozna w markecie kupić mega badziew...
Szkoda tylko, że te ceny na polski rynek są :ico_noniewiem:

Ja jestem ZA montowaniem tyłem jak najdłużej. W PL jest już sporo takich fotelików i moja M w takowym właśnie śmiga! :ico_brawa_01: i Bobik też będzie!

mama_zuzi
, fajnie, że można sobie przedłużkę stanika kupić.
Ale np. dlaczego NIKT nie pomyśli by chudzinom jakieś staniki zaoferować?
A już na "karmnik" nie mam co liczyć (chyba, ze tu jest większy wybór w rozmiarówce). Muszę mieć obwód 65 najleppiej, a już 70- jakoś zniosę... A tu ni-ma :ico_haha_01:
A potem mi obwisa cyc jak karmię, bo nie ma się na czym trzymać jak obwód stanika dynda jak firanka :-D A już szaleńczą "milością" wielbię staniki karmniki canpola :ico_olaboga:

Matko jak ten mój Damian kaszle...
biedny... kiedy mu to minie???


Acha, licytacje wózka przegrałam :) jednak cena nie dla nas ;)

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

26 sty 2012, 10:02

czesc wam laseczki :-D

a ja dziś zaczynam 35 tydzień ciązy...to jeszcze 5 tyg (+-2 tyg) :ico_brawa_01:
i dziecka ponizej 12 rz nie mozna przewozic inaczej niz w foteliku. W sumie to i dobrze.
ok zgodze sie...tylko zeby brali pod uwage też te "wieksze" dziciaczki...ale mysle ze producenci o to zadbaja :-)

a tak wogole to czemu tak mało sie odzywasz mama_zuzi1980, ostatnimi czasy ???
kingoza :-D


Miłego dnia...

a dzis Dawid 4 godziny spał do pierwszej pobudki...az sie boje cieszyć bo pewnie to jednorazowe :ico_oczko:

oczywiście życzę wszystkim chorym dzieciaczkom , i rodzicom równiez szybkiego powrotu do zdrówka :ico_sorki: a jak tam ryba u was z choróbskiem?

sajurka
jak sie dziś czujesz....u nas też taka slizgawica ze szok.. :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

26 sty 2012, 10:12

a ja dziś zaczynam 35 tydzień ciązy...to jeszcze 5 tyg (+-2 tyg)
pięknie kochana już tak malutko ci zostało :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
sajurka jak sie dziś czujesz....u nas też taka slizgawica ze szok..
_________________
no właśnie jak malutka kopie ?

U nas tez pięknie biało i delikatny mrozek :)

P.wczoraj łózeczko szlifował miało kolor taki ciemna olcha miodowa a teraz chce zęby pasowało do mebelko wiec kazałam mu zeszlifować do naturalnego drewna :-)

[ Dodano: 26-01-2012, 09:15 ]
A nie pisałam wam jak mój Franek przedwczoraj dostał klapsa w d... i stał w koncie bo udeżył mnie pięścią 3 razy w brzuch P. jak to zobaczył to wszał wpadł a ja byłam w szoku że Franek coś takiego zrobił :ico_olaboga: :ico_zly: . Póżniej był płacz i przepraszał Franek mnie i Ule.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość