Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

29 sty 2012, 19:13

cześć mamuśki :-) normalnie padam z nóg, na szczęście już po remoncie, posprzątane wszystko :ico_haha_02: zostały duperele, jak np.założenie listew ozdobnych przy panelach i trzeba pomalować jeszcze raz przy karniszach, bo mój ukochany mąż wczoraj wszystko pomalował, ale zapomniał zostawić dziurek do wkrętów, co by karnisze zawiesić :ico_sorki: no i dziś było dłubanko od nowa, myślałam że go normalnie :502:
no i zamówiliśmy łóżeczko, będzie w czwartek po południu :-D i mieliśmy wczoraj kupić wózek, ale zobaczyłam inny i zdecydować się nie mogłam :ico_wstydzioch: zastanawiam się nad arte alu 3x3 i bebetto holand.. pierwszy ma lepszą spacerówkę wg mnie, ale drugi ogólnie jest ładniejszy i już sama nie wiem :ico_olaboga:
jak się cieszę że z Patrykiem już ok, nie długo dzwoneczek będzie już w domu ze swoimi synkami :ico_brawa_01:
evvelka Ty się takim gadaniem nie przejmuj, to guzik prawda :-) moja teściowa też mnie chciała tak nastraszyć, ale nie udało się jej :ico_noniewiem: mówiła jeszcze że jak kobieta w ciąży mało je to jej dziecko będzie niejadkiem, a jak je dużo i wszystko to dziecko też tak będzie robić :ico_puknij:
rybka bardzo fajna piżamka :ico_brawa_01: ja kupiłam sobie koszule właśnie z tego typu :-)

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

29 sty 2012, 19:21

a tak w ogole to jaka pizame pominno sie miec w szpitalu ?? taka 2-u czesciowa czy koszule ??
asienka a jakie lozeczko wybraliscie ??

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

29 sty 2012, 19:27

kingoza wybraliśmy łózeczko klupsia- safari.. przy porodzie naturalnym to raczej koszule, zawsze łatwiej o higienę i w ogóle, tak mi się wydaje :ico_noniewiem: a jeśli chodzi o rzeczy do szpitala to mi ostatnio szwagierka przypomniała że laczki jakieś trzeba wziąć :ico_wstydzioch: więc chyba trzeba zrobić jakąś super dokładną listę :ico_oczko:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

29 sty 2012, 19:42

pewno jak wróci do domku i znajdzie chwilkę i chęci to napisze co nieco :ico_oczko:
- napewno sie odezwie :ico_brawa_01:
tuniki/sukienki do leginsów ale nic znaleźć nie mogę :-(
- ja ostatnio sukienke kupilam ale tez nie jestem zadowolona :ico_noniewiem:
a tak poza tym tom co jeszcze potrzebne jest do szpitalu dla mamy ? :ico_noniewiem:
- takie podstawowe rzeczy,wiadomo,ze te gatki jednorazowe,wielkie podpaski,wkladki laktacyjne i to co na wczasy bys wziela,kosmetyki,klapki pod prysznic i szlafrok :ico_oczko:
arte alu 3x3 i bebetto holand..
- hmm,jeden i drugi fajny ale pierwszy chyba fajniejszy :ico_wstydzioch:
taka 2-u czesciowa czy koszule ??
- no u nas raczej na liscie zawsze byla koszula,dwa razy dziennie jest obchod w szpitalu ( tak bylo w Gdansku i Koszalinie) i zagladali nam miedzy nogi :ico_wstydzioch: No i niby mialysmy lezec wogole bez majtek i wietrzyc krocze ale latalysmy w tych siateczkowych i tylko na obchod kazda zdejmowala :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

29 sty 2012, 19:53

ja sobie jeszcze wzięłam tantum rosa do przemywania po każdym prysznicu, siusianiu itp. fajnei wziąc jakieś specjalne mydło do higieny intymnej AA czy jakie która lubi.

koszula lepsza, bo fakt w krocze patrzą. u mnie obchód był tylko rano, ale każda miała byc umyta i ze świeżą podpaską i koszulą :ico_haha_01: siateczkowe majtale też fajne, szczegolnie do spania, choć ja się przyznam, że miałam na sobie chyba z raz czy dwa :ico_haha_01:

szlafroczek nie za gruby bo na oddz. noworodkowym jest GORĄCO a i hormony buzują po porodzie. ja pociłam się jak szczur :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
balsam do ust mi się przydał, bo miałam obszczypane. :ico_noniewiem:

o ręcznikach własnych chyba nie muszę wspominać. kosmetyczka taka jak na normalny wyjazd gdzieś tylko bez elementów makijazowych :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

29 sty 2012, 20:00

fajnei wziąc jakieś specjalne mydło do higieny intymnej AA czy jakie która lubi.
- ja nie uzywalam,po pierwszym porodzie ze wzgledu na szwy balam sie tego dotykac,a po drugim porodzie mialam kilkanascie malych ranek,nie nacinali mnie ale popekalam troszke i tez balam sie tego dotykac - ja wolalam biegac kilkanascie razy dziennie pod prysznic - nie mylam sie cala,tylko wlasnie polewalam krocze :ico_sorki:

A no i wycieralam sie papierowymi recznikami - jednorazowymi,bo recznik po takim prysznicu zaraz brudny :ico_olaboga:
szlafroczek nie za gruby
- szlafrok u mnie lezal na krzesle,ja go uzywalam jak trzeba bylo isc na jakies badanie np po Zuzi mialam konsultacje w sprawie spojenia i szlam do zabiegowego,to wtedy sie przydal :ico_oczko:

[ Dodano: 29-01-2012, 19:01 ]
tylko bez elementów makijazowych :ico_haha_01:
- a dlaczego? Ja sie malowalam,tzn rzesy tylko ale malowalam,zeby sobie humor poprawic :-D

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

29 sty 2012, 20:02

no u nas raczej na liscie zawsze byla koszula,dwa razy dziennie jest obchod w szpitalu ( tak bylo w Gdansku i Koszalinie) i zagladali nam miedzy nogi :ico_wstydzioch: No i niby mialysmy lezec wogole bez majtek i wietrzyc krocze ale latalysmy w tych siateczkowych i tylko na obchod kazda zdejmowala :ico_oczko:
_________________
no dokłądnie, do szpitala po porodzie tylko koszula, bo krocze oglądają, też u nas bez majtek najlepiej kazali latać - jak pisałaś "wietrzenie krocza", ale na te siateczkowe majtki pozwalali, nie daj Boże te fizelinowe - bo to sztuczne i w ogóle powietrza nie przepuszcza

noi tak jak już rybka pisała, szlafrok, klapki pod prysznic, papcie, podkłady poporodowe, kosmetyki, biustonosz do karmienia, wkłądki laktacyjne mogą się przydać

[ Dodano: 29-01-2012, 19:05 ]
a dlaczego? Ja sie malowalam,tzn rzesy tylko ale malowalam,zeby sobie humor poprawic :-D
zgadzam się, czemu nie jak się jest na siłach i ma się okazje to malnąć rzęse fajnie :-D
szlafroka używałam po kąpieli, bo kurzoki niekiedy w drugiej łazience okna zostawiały pootwierane zostawiały to wolałam nie ryzykować

[ Dodano: 29-01-2012, 19:08 ]
wzięłam tantum rosa do przemywania po każdym prysznicu, siusianiu itp. fajnei wziąc jakieś specjalne mydło do higieny intymnej AA czy jakie która lubi
z mydłem trzeba uważać, najlepiej jakiś płyn który znamy w innym przypadku może wywołać podrażnienie lub alergię
tantum rossa polecam jak najbardziej

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

29 sty 2012, 20:15

szlafroka używałam po kąpieli,
- a no tak,ja tez :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

29 sty 2012, 20:16

Mi najbardziej podobalo się hasło pielęgniarek "witam, a teraz się podmywamy, bo za chwilę wizyta" :ico_haha_01: I szło się do gabinetu na okazanie :ico_haha_01:
najfajniej było po Milenkowym porodzie bo nie nacięli mnie więc jedna wizyta i "pani już może nie przychodzić, macica się zwija, wszystko OK" :ico_brawa_01:
A teraz... sama jestem ciekawa jak to w UK wygląda.
koleżanka mowiła, że midwife znaczy połozna przychodzi na wizyty do domu. I ogląda krocze- jej oglądała z połowy pokoju :ico_oczko:

Ja nie wchodziłam od razu pod prysznic za każdym razem, ale co zmiana wkladki, to podmywałam się za pomocą butelki z dziubkiem po mineralce.
Potem ręcznik papierowy.
Świetnie "oszusza" ranę szare mydło. A ja miałam tylko zwykłe bambino, i też dobrze osusza. Chociaż jak dla mnie za mocno pachnie.

I szlafrok potrzebny! :D Byle jak najcieńszy.
Na oddziałach po prostu szaleją z grzaniem, do tego po porodzie niektóre mamy się bardzo pocą. Ja sobie przywlokłam z PL taki cieniutki jakby z cienkiego dresu, bawełniany.
Bo wiecie co, jak ja się wybrałam na pierwszy poród to masakra :ico_haha_01: Wzięłam ogromny, gruby, puchaty szlafrok- udręka!!!!

Super wieści o Patryczku!!!! :ico_brawa_01:


Milena wstała z goraczka i katarem takim, że.....
CZY te dzieci nie mogą równocześnie się "rozkładać"????????????????
Teraz ona zarazi na nowo Damiana i tak w koło! :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

29 sty 2012, 20:24

najfajniej było po Milenkowym porodzie bo nie nacięli mnie więc jedna wizyta
- u mnie to samo,nie bylam nacinana,wiec nie wolali :ico_oczko:
Milena wstała z goraczka i katarem takim, że.....
- ehhh,jak nie jedno,to drugie,jak nie drugie to trzecie :ico_olaboga: Kiedy bedzie lato?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość