Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

01 lut 2012, 17:45

Daje nam sie ta zima we znaki. U mnie tez zimno w nocy niby grzeja, blok ocieplony ale ciagnie od sciany zimno. Maz dzisiaj robil prowizoryczne ogrzewanie sciany kocami- bo chyba przez to ze ciagnie to sie zalatwilam.
Maz kupil juz bagietke i na kolacyjke robimy czosnkowe pieczywo - tylko moj chlop stwierdzil ze to za malo ze fajne bylyby wesole kanapki.
ehhh nie dogodzi.
Marta26 rana malego sie zagoi - ja jak bylam dzieckiem biegalam w kolo stolu i urwalam sobie kawalek ucha - za zadne chiny nie chcialam jechac do lekarza i sie wygoilo tylko teraz mam lekko sterczace:P
Kasiala Co do samopoczucia to ja nie czuje sie teraz wogole ciazowo - az jutro chce zeby GIN sprawdzilam czy serduszko bije bo tak to sie moge czuc do konca ciazy:)
Aniula Ta glukoza to naprawde jest takie wstretne? Teraz juz wiem co kilka ciezarnych Pan robilo u mnie w Diagnostyce - zawsze zastanawialam sie na co one czekaja.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

01 lut 2012, 17:49

Ja tez mam za 4 tyg glukoze do wypicia Boze jak ja tego nie znosze :ico_olaboga: i znowu siedziec 2 godz bezczynnie :ico_noniewiem:
za 4 tyg mam pić cudowny napój z 50g glukozy, mniam :ico_chory: :ico_oczko:
A ja mam nadzieję, że mnie to znów ominie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
W poprzedniej ciąży lekarka stwierdziła że jeśli nie ma cukrzycy w rodzinie a ja nie należę (albo nie należałam :ico_oczko: ) do otyłych i mało przytyłam w ciąży to nie ma potrzeby trucia się tymi badaniami...
Oby ta stwierdziła to samo :ico_sorki:

już jestem na L4
No wreszcie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

01 lut 2012, 18:25

co do glukozy to ta 50 z dodatkiem cytryny weszła mi w pierwszej ciąży bez problemu ale się zastanawiałam czyim się ta glukoza gdzieś nie wysypała bo to nie był jakiś ulepek a cukier wyszedł mi taki sam na czczo jak po wypiciu
i znowu siedziec 2 godz bezczynnie :ico_noniewiem:
a mi kazał po godzinie zmierzyć :ico_szoking:
smyk koniecznie chce poprawkę zrobic, biega jak z piórkiem w d..., chodzi tyłem itp itd. a ja spałam przez tą jego głowę 3 godz tylko w nocy wiec czekam na wieczór żeby on poszedł spać i ja się zatopię w poduchy.
Wymarzłam dziś strasznie bo mi auto zastrajkowało i busem jezdziłam :ico_olaboga:

[ Dodano: 01-02-2012, 17:27 ]
A ja mam nadzieję, że mnie to znów ominie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
W poprzedniej ciąży lekarka stwierdziła że jeśli nie ma cukrzycy w rodzinie a ja nie należę (albo nie należałam :ico_oczko: ) do otyłych i mało przytyłam w ciąży to nie ma potrzeby trucia się tymi badaniami...
Oby ta stwierdziła to samo :ico_sorki:
ja tam wolę zrobić, jestem panikara i lubie się wkręcać w choroby to zaraz bym sie u siebie dopatrywała cukrzycy :ico_haha_01: :ico_oczko:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

01 lut 2012, 19:19

chcialam sie tylko upewnic czy tantum werde mozna stosowac tylko do psikania czy ssac tez mozna?
w aptece powiedziała że teraz wszyscy producenci się ubezpieczają i nie pozwalają bez zgody ale jedyne co ona może mi polecić to tantum verde i mówiła że bez znaczenia czy w tabletkach czy psikane.
bez szycia się obyło bo bym musiała go najpierw chyba uspić żeby dał się chirurgowi tknąć :ico_noniewiem:
współczuję wypadku :ico_olaboga: ale wiesz takim małym dzieciom to plasterki nakładają chyba że duża rana jest.

Ja przyznam się że nie dopiłam glukozy :ico_wstydzioch: była taka fatalna :ico_wstydzioch: wiem wiem głupio zrobiłam. Teraz dopije całą.

Co do zimy ja tak wymarzłam na pogrzebie :ico_chory: na cmentarzu tak strasznie zimno stóp nie czułam.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

01 lut 2012, 19:39

Co do zimy ja tak wymarzłam na pogrzebie :ico_chory: na cmentarzu tak strasznie zimno stóp nie czułam.
Biedulka...dziś jest strasznie na dworze. Ja tylko z auta do firmy przebiegłam,więc tylko jakieś 200m a ręce chciały mi odpaść :ico_olaboga:
Wypij sobie ciepłą herbatkę z cytrynką, zakładaj ciepłe skarpety i wygrzej się, żeby Cię nie rozłożyło po tym pogrzebie :ico_sorki:

Ale się najadłam :-D
Polecam lekką sałatkę w sam raz dla ciężarnych :ico_oczko:
Kapusta pekińska z rodzynkami i brzoskwiniami, doprawiona jogurtem z curry i pieprzem :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

01 lut 2012, 20:07

ale wiesz takim małym dzieciom to plasterki nakładają chyba że duża rana jest.
jesteś chyba 5osoba która mi o plasterkach mówi :ico_oczko: mam je- m.wczoraj pojechał do apteki i kupił. i tu pojawił sie problem- trzeba zgolić włosy. nie podjęłam się tego. w szpitalu też problemem byłoby zgolenie włosów dookoła rany. mam wrażliwca, dziś piszczał przy zmywaniu resztek krwi z włosów :ico_noniewiem:
współczuję wymarznięcia. obleciałam dziś pieszo pół miasta, zamarzłam. chcę wiosnę .

na innym wątku przeczytałam o vasa previa czy jakoś tak to się pisze. pojęcia o tym nie miałam. masakra. chyba zapytam dr na jakiejś wizycie żeby mi sprawdził łożysko i pępowinę pod tym kątem bo oczywiście będę się wkręcać. :ico_olaboga:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

01 lut 2012, 20:36

Kapusta pekińska z rodzynkami i brzoskwiniami,
ja nie lubię pomieszanych smaków ostro i słodko. Jakiegoś np mięsa z owocami lub coś.
jesteś chyba 5osoba która mi o plasterkach mówi :ico_oczko:
haha widzisz czyli nie zmyślam :-D
vasa previa
Pierwsze słyszę. zaraz poczytam.
dziś jest strasznie na dworze
a ma być jeszcze gorzej :ico_placzek:

[ Dodano: 01-02-2012, 19:39 ]
Marta26, poczytałam o vasa previa. I jednak nie przestraszyło mnie to. Wiadomo jest mnóstwo strasznych chorób może gdyby parę z tych punktów by się zgadzało u mnie to bym się bardziej przejęła
- ŁOŻYSKO PRZODUJĄCE (nawet po podniesieniu się łożyska!!!)
- operacje na macicy bądź cesarskie cięcie w przeszłości
- łożysko dwupłatowe lub wielopłatowe
- ciąża uzyskana z zapłodnienia In-vitro
- ciążą mnoga

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

01 lut 2012, 20:54

vasa previa
Ja już poczytałam ..przerażające :ico_szoking:
W marcu idę na kolejne prenatalne to zaraz pomarudzę lekarzowi :ico_sorki:
a ma być jeszcze gorzej :ico_placzek:
Dziś w nocy ma być apogeum mrozu :ico_chory:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

01 lut 2012, 21:11

Marta26, poczytałam o vasa previa. I jednak nie przestraszyło mnie to. Wiadomo jest mnóstwo strasznych chorób może gdyby parę z tych punktów by się zgadzało u mnie to bym się bardziej przejęła
ale np. moja siostra miała łożysko nisko (a to wystarczy niestety) a nikt jej porządnego usg nie zrobił.
wiadomo, nie ma co panikować ale gina zapytam :ico_haha_02:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

01 lut 2012, 21:21

nie ma co panikować ale gina zapytam :ico_haha_02:
nic nie szkodzi zapytać jak masz być niespokojna, ale nie czytaj już o tych chorobach :ico_sorki:
Dziś w nocy ma być apogeum mrozu :ico_chory:
to niby ma być już tylko cieplej?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość